W centrum Drogi Mlecznej znajdują się setki zadziwiających obiektów.

W centrum Drogi Mlecznej znajdują się setki zadziwiających obiektów.

Jest ich znacznie więcej niż początkowo sądzono. W The Astrophysical Journal Letters ukaże się artykuł poświęcony tajemniczym włóknom magnetycznym. Po raz pierwszy ich obecność wykryto jeszcze w latach 80., lecz nowe badania wykazały, że jest ich nawet 10-krotnie więcej niż zakładali badacze.

 •  

  pokaż komentarz

  Smugi statków poruszających się za pomocą kryształów magnetycznych. To oczywiste obudźcie się (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■).

  •  

   pokaż komentarz

   @AliDzi kryształy metaamfetaminiczne powiadasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @AliDzi: No co ty. Przecież piszą, że to włókna. Jest to typowy objaw rozdzierania się tkaniny rzeczywistości spowodowane masywną czarną dziurą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Jak złapiesz odpowiednią końcówkę to cały wszechświat zwiniesz w kłębek.

  •  

   pokaż komentarz

   @oloka: @AliDzi: @olo-bolo
   To smugi krzywiznowe powstałe w miejscach w których statki obcych osiągnęły prędkość światła.

   Statki zostawiały smugi krzywiznowe, gdy przyspieszały do prędkości światła, podobnie jak wystrzelona z ziemi rakieta zostawia ślady płomieni na wyrzutni. Po osiągnięciu tej prędkości statek leciał siłą rozpędu i nie zostawiał już smug. Można było zasadnie przypuszczać, że podobne smugi tworzą się podczas zmniejszania prędkości. Nadal nie było wiadomo, jak długo będą się utrzymywać, ale pojawiła się hipoteza, że stanowią jakieś zniekształcenie przestrzeni kosmicznej i jako takie będą długo widoczne, może nawet wiecznie.

   Nasuwał się wniosek, że, jak twierdziła Sofona, obserwowana z daleka Trisolaris wydawała się bardziej niebezpieczna niż Układ Słoneczny z powodu szerokich na dziesięć jednostek astronomicznych smug krzywiznowych zostawionych w jej układzie i że właśnie to spowodowało, iż atak z ciemnego lasu nastąpił tak szybko. Ślady te i wysłana w kosmos wiadomość o położeniu Trisolaris wzajemnie się potwierdziły i sprawiły, że ocena stopnia zagrożenia z jej strony niebotycznie wzrosła.

   W następnych miesiącach jednostka obserwacyjna nr 1 dostrzegła w różnych częściach przestrzeni kosmicznej jeszcze sześć smug krzywiznowych. Wszystkie miały w przybliżeniu kształt kulisty, ale różniły się wielkością, która wynosiła od piętnastu do dwustu jednostek astronomicznych. Jedna z tych baniek znajdowała się zaledwie sześć tysięcy jednostek astronomicznych od Układu Słonecznego i była najwyraźniej śladem zostawionym przez drugą flotę trisolariańską podczas wytracania prędkości. Jednak kierunki i odległości pozostałych smug zdawały się świadczyć, że nie miały one nic wspólnego z tą flotą. Wyglądało na to, że napęd krzywiznowy jest powszechny we Wszechświecie. Po odkryciu, którego dokonały w czterowymiarowym fragmencie przestrzeni, było to kolejnym, bardziej bezpośrednim dowodem na to, że w kosmosie istniała duża liczba bardzo wysoko rozwiniętych cywilizacji.

   Jedna ze smug znajdowała się zaledwie 1,4 roku świetlnego od Słońca, w pobliżu Obłoku Oorta. Najwidoczniej wlókł się tam w żółwim w skali kosmicznej tempie jakiś statek, a potem przyspieszył do prędkości światła i odleciał. Nikt nie wiedział, kiedy się to stało.

   "Koniec Śmierci" - Liu Cixin

 •  

  pokaż komentarz

  Pomyślcie sobie, że oglądamy bakterie pod mikroskopem a tam we wszechświecie znowu ktoś nas ogląda pod mikroskopem bo jesteśmy dla nich mali jak bakterie poruszające się np po ogromnej brzoskwini.

  •  

   pokaż komentarz

   @breskali: pomyśl sobie o prędkości światłą w tym kontekście.

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior A co ma ona do rzeczy? Tzn. domyślam się o co ci chodzi, ale nie zgadzam się ;).

  •  

   pokaż komentarz

   @Lootzek: ile milionów lat zajęłoby światłu dotarcie z próbki do oka obserwatora?

  •  

   pokaż komentarz

   @Lootzek: Ma to do rzeczy, że ten mikroskop mógłby w ogóle nie zadziałać przy tych ograniczeniach. Skoro my nie widzimy całego Wszechświata, bo światło nie nadąża by do nas dotrzeć to ktoś patrzący na niego spoza tej granicy nie zobaczy nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: @Jare_K: sądzę że błędnie zakładacie że ktoś kto patrzy na nas z góry znajduje się w tym samym układzie co my i obowiązują go te same prawa fizyki. Poza tym im mniejsze cząstki tym oddziaływania większe miedzy nimi wiec jak ktoś patrzy na brzoskwinie, na atomy z której sie składa, elektrony, kwarki itd to pewnie my znajdujemy się w jeszcze mniejszych elementach a tam oddziaływania mogą być zupełnie inne.

  •  

   pokaż komentarz

   sądzę że błędnie zakładacie że ktoś kto patrzy na nas z góry znajduje się w tym samym układzie co my i obowiązują go te same prawa fizyki.

   @rmk93: to po co mu mikroskop? Od razu zacznijcie pisać o tym, że to Jahwe z chmurki obserwuje.

  •  

   pokaż komentarz

   pomyśl sobie o prędkości światłą w tym kontekście.

   @wrrior: być może tamte istoty pojmują czas zupełnie inaczej i "Nasze" miliony lat dla nich upływają jak sekunda

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: nie wiem po co mu mikroskop. Znowu błędnie zakladasz ze jak ktoś z góry obserwuje nasz wszechświat to ma taki zwykły mikroskop jak Ty albo jest typkiem na chmurce. Musisz zrozumiec ze jak cos tam jest to raczej twój mózg nie jest sobie w stanie wyobrazić co to i jak wygląda. Tak samo jak nie jesteś w stanie sobie wyobrazić jak kończy się wszechświat albo np nowego koloru tez twój mózg nie jest w stanie sobie wyobrazić

  •  

   pokaż komentarz

   @rmk93: przeczytajcie sobie "piorun kulisty" Cixin Liu - nie będę zdradzać za dużo fabuły, ale są tam pewne pomysły co jak wygląda :)

  •  

   pokaż komentarz

   być może tamte istoty pojmują czas zupełnie inaczej i "Nasze" miliony lat dla nich upływają jak sekunda

   @Ranger: to by m.in. wynikało właśnie z prędkości światła.

  •  

   pokaż komentarz

   Znowu błędnie zakladasz

   @rmk93: nie wiem co ja niby błednie zakładam skoro odnoszę się do pierwszego komentarza w tym wątku. A ty fantazjujesz bez związku z niczym.

  •  

   pokaż komentarz

   @rmk93 @wrriorwrrior @Jare_K
   O tym właśnie pisałem. Nie możemy być pewni że to co uważamy obecnie za "szklany sufit", że nawet informacja podlega prędkości światła, rzeczywiście nim jest. Dla przykładu: uważalismy i uznawaliśmy już za pewnik, że materia składa się z żywiołów, że Ziemia to centrum kosmosu, że atom jest niepodzielny, że za choroby odpowiada brak równowagi humorów w ciele. Przykłady można mnożyć. Ba, żeby daleko nie szukać - choćby osobliwość czarnej dziury, tam załamuje się całkowicie nasza obecna wiedza i pojmowanie świata, nie mamy narzędzi, nawet teoretycznych, by opisać co się tam dzieje i czym jest.
   Jeśli nauka przestanie kwestionować aksjomaty, to właśnie wówczas stanie się wiarą więc szydzenie z Jahwe z chmurki jest niezbyt uprawnione. Jeśli ktoś/coś miałoby takie możliwości, to tak, z naszego punktu widzenia śmiało możemy nazwać to bogiem. A czy i on ma nad sobą kilka leveli wyżej swojego boga, a on swojego itd.?

  •  

   pokaż komentarz

   @breskali: ( ͡º ͜ʖ͡º)

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: @rmk93 wyjaśnił ci że "ktoś/coś" znajdujące się w innym układzie (poza naszym wszechświatem) może podlegac innym prawom (tak jak świat kwantowy podlega innym prawom względem świata mikro/makro). Swiatło niepodlega ograniczeniom czasowym, a jedynie my jako obserwatorzy mamy to ograniczenie. A prędkość światła jest maksymalna prędkością przenoszaca informacje we wszechświecie (w tym układzie).
   Oczywiście jest to fantazja, ale interpretowana poprawnie z naszą wiedzą.

  •  

   pokaż komentarz

   O tym właśnie pisałem. Nie możemy być pewni że to co uważamy obecnie za "szklany sufit", że nawet informacja podlega prędkości światła, rzeczywiście nim jest. Dla przykładu: uważalismy i uznawaliśmy już za pewnik, że materia składa się z żywiołów, że Ziemia to centrum kosmosu, że atom jest niepodzielny...

   @Lootzek: mylisz się, bo mieszasz filozoficzne fantazje sprzed czasów metody naukowej oraz hipotezy (nieraz inspirowane ideologicznie) z naukowymi ustaleniami o strukturze naszego fizycznego świata, które wynikają z matematyki. Chcesz je podważyć, musisz wymyślić nową matematykę. Przekroczenie prędkości światła to jak udowodnienie, że 2+2 może równać się 5.

   @menelpijak

   wyjaśnił ci że "ktoś/coś" znajdujące się w innym układzie (poza naszym wszechświatem) może podlegac innym prawom (tak jak świat kwantowy podlega innym prawom względem świata mikro/makro)

   Całkowicie chybiony przykład, bo poziom kwantowy nie neguje zasad panujących na poziomie atomowym (i wzwyż). Co działa na tym danym poziomie podlega jego zasadom. Zasady nieoznaczoności nie przeskoczysz i prędkości światła też.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jare_K: A zbliżają się czy oddalają od próbki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: twoj przodek 300 lat temu tez mówił ze sie nie da przejechać z Warszawy do Krakowa szybciej niz kilka dni. Rozważamy możliwość istnienia kogoś kto jest nad naszym wszechświatem i nas obserwuje a ty mowisz o jakiejś lokalnej dla naszego świata i naszych praw fizyki prędkości światła. Otworz trochę umysł bardziej. My rownie dobrze wedlug jednej z hipotez możemy żyć w symulacji i ch%# gościa obchodzi prędkość światła bo ma dane z całego wszechświata w tej samej chwili. Jak mozesz o kims kto hipotetycznie patrzy na nas z góry i ma niewyobrazalnie inne dla nas możliwości i panujace prawa mówić że jego dotyczą te same prawa które my tu mamy. To tak jakby ryba w akwarium myślała o człowieku ze czlowiek tez musi zyc w wodzie bo przeciez ona wie i jest pewna ze nie da sie zyc bez wody.

  •  

   pokaż komentarz

   @rmk93:

   twoj przodek 300 lat temu tez mówił ze sie nie da przejechać z Warszawy do Krakowa szybciej niz kilka dni.

   I co dało się?

   Widzę tutaj ostre zapalenie chłoporoztropności.

   Rozważamy

   Kto "my"?

   Otworz trochę umysł bardziej.

   Ok, ale ty swój trochę przymknij bo zaraz ci mózg całkiem wypadnie.

   bo ma dane z całego wszechświata w tej samej chwili.

   To co obserwuje, skoro wszystko ma?

   Stary, weź się ogarnij ze swoim para-religijnym p@$@@?#eniem.

 •  

  pokaż komentarz

  Jakaś cywilizacja zrobiła sobie wielkie galaktyczne dynamo. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Który to stopień Kardaszewa?

 •  

  pokaż komentarz

  Jak mi kocie kłaki wpadły do aparatu to też się udało zaobserwować to niezwykłe zjawisko astronomiczne....

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: static.wikia.nocookie.net