Wojna za naszą wschodnią granicą toczy się również w sieci. Atak Rosji na Ukrainę wywołał lawinę artykułów, informacji i komentarzy. Nie wszystkie doniesienia są jednak prawdziwe, część z nich ma za zadanie wywołać chaos i niepewność. Nie pozwólmy na to.
Starajmy się wspólnie o wysoki poziom społecznej weryfikacji treści na naszym portalu. Sprawdzajmy i weryfikujmy informacje w rzetelnych oraz oficjalnych źródłach. Wszelkie próby rozpowszechniania informacji nieprawdziwych raportujmy moderacji.
Czas rozpocząć tryumfalny odwrót. Analiza zmian w propagandzie Kremla

Czas rozpocząć tryumfalny odwrót. Analiza zmian w propagandzie Kremla

Mówią, że nie dali Zachodowi rozpętać wojny, nie pozwolili na to, co oznacza, że Putin wygrał. W pozie zwycięzcy i z powiewającymi sztandarami spokojnie się wycofuje.

 •  

  pokaż komentarz

  Według mojego subiektywnego odczucia teraz zaczęli budować wirtualne zwycięstwo. Mówią, że nie dali Zachodowi rozpętać wojny, nie pozwolili na to, co oznacza, że Władimir Władimirowicz Putin wygrał. W pozie zwycięzcy i z powiewającymi sztandarami spokojnie się wycofuje.

  Jeżeli to prawda, to znaczy, że Putin jednak nie stracił rozumu i nadal zachowuje się racjonalnie. Aczkolwiek trzeba przyznać, że z tym blefem poniósł całkowitą porażkę. Wg mnie przeszacował chęć państw zachodu do utrzymania pokoju za wszelką cenę, liczył że uda się wywołać pęknięcia w NATO, a tu jedynie Niemcy otwarcie się wyłamały z poparcia dla Ukrainy. Imho cały ten cyrk z mobilizacją nic nie zmienił w kwestii przyjęcia Ukrainy do NATO. Ukraina jest od tego tak samo odległa niezależnie od ostatnich działań Rosji. Tzn. niezależnie od tego, czy Rosjanie zmobilizowaliby swoje wojska i postawili żądania wobec NATO, czy też nie, prawdopodobieństwo wstąpienia Ukrainy do NATO w przyszłości byłoby takie same.

  •  

   pokaż komentarz

   @Laukaer: Uzyska certyfikację NS2, a tym samym długofalowe skutki geopolityczne (lewar) i stały dopływ pieniędzy. Jak już kiedyś pisałem (a dostałem sporo minusów), że Putinowi i jego poplecznikom zbyt dobrze się żyje aby wchodzić w jakąś dużą wojnę i czas niestabilności. Elity polityczne w Rosji myślą długofalowo, a nie jak u nas w perspektywie wyborów.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu: poza tym mają Białoruś, bo jakoś mi się nie wydaje żeby się nagle spakowali i wrócili do mateczki, Soyuz w budowie...

 •  

  pokaż komentarz

  NATO jest zbyt silnym sojuszem żeby Rosja się nie liczyła z nim.

 •  

  pokaż komentarz

  Przerażające, że ruscy zapewne w to uwierzą ( ͡° ʖ̯ ͡°) O ile to prawda a nie kolejna informacja wyssana z palca.

 •  

  pokaż komentarz

  Poczekaja sobie spokojnie az USA zbankrutuje, im sie nie spieszy...jak tam, Powell juz podniosl stopy procentowe?