BIEDA EMERYTÓW! Zostaną nam tylko LAMPY NAFTOWE

@stanley88 youtube.com #polska #emeryci #inflcja

Niektórym to może PiS srać do gęby a powiedzą i tak że ich gówno słodsze niż Tuska. I torebka za 30k

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba było zostać specjalistą, czy znaleźć bogatego męża. Też byś dziadówo miała torebkę za 30 tysięcy.
  Całe to pokolenie zabiera młodym przyszłość i pasożytuje na ambicjach młodych.
  30 tysięcy torebka? Bogactwo? Nie... normalne dążenia młodych ludzi. Dlaczego za granicą ktoś ma mieć domy, samochody, ubrania, itp. a w Polsce nie? "Żeby taniej?"... pieprzyć biedę i ten styl życia, byle taniej, byle przycebulić...

  Jeszcze na końcu dziad mówi, że córka Tuska nie jest dorosła, bo... sobie torebkę za 30k kupiła :)
  W tym kraju to trzeba kupować ekskluzywne rzeczy, żeby te kur%@$wy jak najwięcej bolała dupa. Dla zasady

  •  

   pokaż komentarz

   pieprzyć biedę i ten styl życia, byle taniej, byle przycebulić

   @Omicron: Dokładnie, typ lata po bazarze od budy do budy, zeby oszczedzic kilka zl, bo go nie stac na zwykle zakupy i p?@%%@#i ze to fajne zycie. To sa ludzie bez aspiracji jakichkolwiek. Lezenie przez TV i aby go gara cos wlozyc (3 salami po 5 zl)

  •  

   pokaż komentarz

   @pendzoncy_jez: PiS zasadniczo skrzywdził ten kraj, dając takim ludziom podmiotowość i poczucie wartości
   tutaj trzeba twardej re-edukacji pod szyldem: "jeb%@ biednych ludzi" i nie w formie humorystycznej. Bieda ma być powodem do wstydu, a nie dumy. Inaczej człowiek nie będzie miał żadnych ambicji. To jest niszczenie przyszłości Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: a myślisz, że do czego dąży pis? Oni właśnie chcą wmówić społeczeństwu, że każdy mam mieć równo czyli mało. Masz lepszy samochód, ładny dom, dobre ciuchy to jesteś złodziej, oszust i prywaciarz co wykorzystuje pracowników. Myślisz, że czemu Morawiecki zaczyna jazdę po sklepikarzach? Każdy prywaciarz coś mający ma być wrogiem ludu pracującego. Kiedyś to już było i chyba się nie sprawdziło.

  •  

   pokaż komentarz

   mieć domy, samochody, ubrania, itp. a w Polsce nie?

   @Omicron: dokładnie. W Polsce nie a domów (co najwyżej ziemianki), ludzie jeżdżą konno. Owici w onuce.

   Jak ja się cieszę, ze wyemigrowałem do cywilizacji. Przynajmniej światło w pracy jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron:

   źródło: kaczynski-co-sie-stalo-z-polskim-ladem-ludzie-mieli-placic-wyzsze-podatki-myslac-ze-je-obnizamy-morawiecki-za-szybko-sie

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: Tego nie da się zrobić w demokratycznym kraju. Tusk niejako miał narrację „j!%!ć biedaków” i najwiecej szans dawał zdolnym. I co? I jest PiS.

   O tych mniej zdolnych nie wolno zapomnieć, ale żeby być w stanie im realnie pomóc trzeba zbudować bogactwo, a bogactwo budują najzdolniejsi. A teraz w Polsce tych najzdolniejszych najbardziej się jebie, żeby wszystkim było gówno, ale chociaż równo.

   Dlatego jak ktoś mówi, że Tusk był jeszcze gorszy niż teraz PiS, to niech się lepiej mocno jebnie w łeb. Tusk to najlepsze co mogło się przytrafić temu kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: te ameby to elektorat pisu właśnie, czyli największa, niedouczona ciemnota w tym kraju

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: Dobra z drugiej strony w latach PRL jaki wybór mieli Ci ludzie? Istniały zakłady państwowe za taką płacę i tyle, za granice wyjechać nie mogli, firmy założyć też nie za bardzo. Czemu zwykłego robola w Niemczech stać z emerytury na dom, wakacje za granicą nowe auto z salonu? Dzięki silnej gospodarce takiej i państwu które dba o swoich obywateli. U nas wszystko było nie rentowne, nie doinwestowane i takie mamy efekty, żadnego przemysłu. Władza dba tylko o swój interes.

  •  

   pokaż komentarz

   To sa ludzie bez aspiracji jakichkolwiek. Lezenie przez TV i aby go gara cos wlozyc (3 salami po 5 zl)

   @pendzoncy_jez: Zgadza się, chłoną bezrefleksyjnie nformacje... Swoją drogą, to zawsze bawiła mnie nazwa telewizji "TRWAM", bo jest w tej nazwie jakiś element beznadzei, bo to nie jest nazwa kojarząca się z rozwojem, byciem lepszym, tylko trwaniem z dnia na dzień.

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy prywaciarz coś mający ma być wrogiem ludu pracującego. Kiedyś to już było i chyba się nie sprawdziło.

   @adrian43: sprawdzało się i to bardzo dobrze, tylko kasy w skarbcu brakło i głód zajrzał ludziom do dupy

  •  
   D...........1

   -2

   pokaż komentarz

   @Im_from_alaska: j$#$# się też tych mniej zdolnych, co chcieliby normalnego państwa a nie kraju z karto, guano, traci wszyscy na rządach zjednoczonej prawicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dragonis90_91: No j@@?$ się. I mimo że najzdolniejsi i najlepiej zarabiający są j%%!ni bardziej, to na własnej skórze niekorzystne skutki odczuwają najbiedniejsi. Ot paradoks

  •  
   D...........1

   +5

   pokaż komentarz

   @Im_from_alaska: Tylko ludziom nie wytłumaczyć, że nie stać nas na 500+, całe rozdawnictwo i np lockodowny, Bo są tak zafiksowani że pis dał, że ludzie tego nie rozumieją.\

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: #polskilad każdy ma mieć biedę równo. Nikt nie ma prawa mieć więcej od pozostałych. Kto przypadkiem znajdzie sposób na więcej to się go państwowo pozbawi nadwyżek - podatki, ZUSy, daniny, opłaty, koncesje czy po prostu inne taryfy dla prywaciarzy. Zaj!@@ć prywaciarzy złodziei.

   Rewolucja zaczyna sięgać po kolejne ofiary. Nie udało się z mafiami finansowymi, próbujemy na niższych szczeblach - na razie na celowniku są duże korporacje, ale już idą po małych przedsiębiorców, zaraz wyciągną łapy po JDG.

   UWAŻAJCIE, kolejny cios trafi Wasze konta bankowe! Szykują przepisy o podatku od zasobów gotówkowych w bankach. Zrazu łagodnie - tylko powyżej iluśtam złotych, potem śmielej, a na końcu ojebią każdego do minimum socjalnego. Radzę przenieść większe oszczędności za granicę lub ulokować w jakichś sensownych pasywach.

   Nie ma takiego skur,ysyństwa, którego nie zastosuje rząd autorytarny, któremu brakuje pieniędzy. Pamiętajcie!

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: aż się zalogowałem pierwszy raz w tym roku, żeby się z Tobą zgodzić. Kuźwa, człowiek zap@$%!%%a jak osioł na swoje, prowadzi działalność, wiecznie plują mu za to w twarz i rzucają kłody pod nogi.
   Ja już dawno się nauczyłem, że o pieniadzach to się rozmawia tylko ze znajomymi po fachu, żeby każdy był świadom, ile w branży dostać można. Jak moi starzy dowiedzieli się, że zarabiam więcej niż ojciec, matka i brat razem wzięci to naglę zaczęły się jakieś dziwne docinki i uwagi. "Bo wiesz, nie wszyscy mogą tyle, co ty". "My to oszczędzać musimy". "Za dużo tych pieniędzy wydajesz. Oszczędzasz cokolwiek?". Ech... Taka mentalność, tego po prostu nie zmienisz.

   Jak człowiek ma ambicje, to mu zwyczajnie będą zawiścić i tyle.

   Kupiłem sobie drugie auto, czysto dla przyjemności. Nie drogie, nie jakieś bardzo sportowe. Stary kabriolet. Absolutnie nikt w rodzinie nie potrafił zrozumieć, po co mi to auto. "Zmarnowane pieniądze".
   Fakt, że jest już warte 8k więcej niż przy zakupie dwa lata temu ich nie interesuje.
   Ale przejechać to się chce każdy i zrobić zdjęcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: Ja tylko dodam, że PRL skończył się ponad 30 lat temu. 30 lat temu ci ludzie nie byli starzy. Ale jak całe życie toczy się według cyklu praca-zakupy-dom-piwo-tv-sen, to pretensje można mieć tylko do siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   Trzeba było zostać specjalistą

   @Omicron: Jakim specjalistą tylko garstka ludzi może zostać lekarzem lub prawnikiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Fakt, że jest już warte 8k więcej niż przy zakupie dwa lata temu ich nie interesuje.

   @MagicStick: nie jeste warte więcej, to złudzenie optyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)(nominalna wartość może i wyższa ale nic poza tym) ale z resztą się zgadzam

  •  

   pokaż komentarz

   Kupiłem sobie drugie auto, czysto dla przyjemności.

   @MagicStick: ło panie, nie próbuj się wyróżnić w tym marnym post PRL świecie. Kiedyś kupiłem 10 letniego Jaguara... to teraz jak kupiłem samochód to taki najpopularniejszy srebną octavię, tyle że lepiej wyposażoną. W dużej mierze po to aby nie zazdrościli... No ale i tak się zaczęło. Ile dałeś? O!! To kolejny kredyt? Nie.. kto powiedział że na kredyt( ͡° ͜ʖ ͡°). Milion pytań bez odpowiedzi. Skąd tyle miau????( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) No k@!%a pracuje już 17 lat! Żygać sie chce(╯︵╰,)

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: ciekawe jakim specjalistą byś został gdybyś się urodził wtedy co oni

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: Tak jak mówisz. Biedę trzeba ganić a zaradność i dążenie do bogacta chwalić i promować. Teraz bycie eko jest promowane ale ludzie którzy to promują nie biorą pod uwagę tego, że biednych nie stać na bycie eko. Dlatego trzeba robić wszystko by nie było biedy. By ludzie mieli warunki do bogacenia się. Dopiero wtedy świat zmieni się na lepsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicStick: skąd ja to znam, jakby żywcem przenieść te docinki xD
   ale u mnie jeszcze lepiej, jak wpadłem w kłopoty (z własnej winy), to na początku wszyscy zadowoleni, a teraz jestem dla nich dziadem. Zaraz znowu się zacznie, bo się podnoszę. Biznes już taki jest, na drodze do $, większość ludzi upada wielokrotnie z biznesowych lub osobistych przyczyn. Kiedyś tego nie rozumiałem. Kto mi miał to wytłumaczyć? W rodzinie wsparcie zerowe. Wrażenie takie, jakby wszyscy się wręcz cieszyli, że sobie głupi ryj rozwaliłem i ściągnąłem do ich poziomu. Na szczęście chwilowo ;)
   @BeLpHeR: @Dragonis90_91: @janek_kenaj: u nas jest w Polsce tak: "ile dałeś?", ważne byś zbeształ siebie samego i mówił "mało", "tanio", "na promocji"
   @Eagle_Elephant: nawet gdyby nie PRL, ci ludzie żyliby jak robactwo. W każdym społeczeństwie są tacy ludzie jak z wywiadu. Nawet w USA czy w Niemczech. Problem, że u nas stawia się ich na piedestał, a kraj przez dekady gloryfikował biedę. Zaczęło się od ckliwych reportaży TV typu ojciec 12 dzieci, mieszka w altance, zbiera złom, bieda, trzeba pomóc. Na filmie przewijały się mocuchy i flaszka za piecem. Nawet muzyka była nastawiona na gloryfikację biedy: hip hop. Religia katolicka to również nastawienie na "fajną biedę". PiS tylko wykorzystał to, że Polacy lubią biedę i nadał podmiotowość ludziom, którzy nigdy jej nie powinni mieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: oj tak, przecież to nie jest tak, że bieda jest dziedziczna. W końcu przy urodzeniu wybiera się rodzinę, kraj czy czasy, mogli wybrać bycie dziećmi kogoś wpływowego i bogatego a teraz śmieją marudzić, jak tak można. Wystarczy zostać specjalistą, w końcu cały kraj się może składać ze specjalistów, wystarczy więcej wiary w siebie i chęci. A te durnie wolą być biedni, życ na wsi z renty czy z minimalnej. A wystarczy się wyprowadzić do miasta, oczywiście, że taką radę daje zawsze ktoś z miasta to tylko przypadek bo uśmiech i wiara w siebie są najważniejsze. No i oczywiście historia kogoś co ze wsi się wyrwał co ma ukazać, że się da, a w ogóle mój sukces to nie sukces tego, że urodziłem się w mieście w inteligenckiej rodzinie ale dlatego, że się uśmiechałem.

   I też te złe Polaki, głupie jak but mogłyby zobaczyć jak ta wspaniała, postępowa Europa sobie radzi. W końcu dorobili się etosem pracy, a nie tym, że z rdzennych mieszkańców Afryki zrobili niewolników, zniszczyli ich rodziny, kulturę, tożsamość, wyciśneli za równo nich samych jak i to co się u nich znajdywało jak cytrynę. Liberalna Europa by nigdy tego nie zrobiła. Tutaj liczą się etos pracy, wiara w siebie i uśmiech.

  •  

   pokaż komentarz

   oj tak, przecież to nie jest tak, że bieda jest dziedziczna.

   @TheKirghizLight: oczywiście, że nie jest dziedziczna. Masz dzisiaj potężne możliwości by nie być biednym. Dziedziczne to jest myślenie, trudno je zmienić jeśli wychowywali cię ludzie przeciętni bez ambicji. Ja do teraz z tym walczę i będę pewnie walczył całe życie. Jeśli sądzisz, że jesteś biedny, bo masz biedną rodzinę to giń i zrób miejsce innym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: Oczywiście. Dlatego większość świata jest biedna, a mogliby się np. uczyć przez internet. Języka obcego to mogą się np. sami nauczyć zamiast marudzić.

   I pytanie dlaczego to biedni mają ginąć? To oni są większością. Może to właśnie dziejowa powinność aby libek trafił na śmietnik historii, całkowicie zapomniany ze swoim uśmiechem i wiarą w wolną wolę.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheKirghizLight: biedni mają ginąć, bo to nie oni napędzają ten świat. Gdyby nie bogaci, biedni nadal siedzieliby w jaskiniach. To ludzie z ambicjami, chęciami do zmian i rozwoju zbudowali cywilizację. Cała reszta to tylko dodatek, od czasów starożytnych stanowili tylko mięśnie dla tych myślących. To jest całkiem naturalna kolej rzeczy, że większość społeczeństwa całe życie zapierdziela na jedzenie i ubranie. Problemem jest to, że PiS próbuje wmówić, iż jest to cnota, a bieda jest szlachetna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: oj tak, napędzanie świata czyli wiara w postęp, technologię i naukę. Ci wspaniali bogaci, ile my im zawdzięczamy, im i nauce. Na przykład rakietę miłości V2, co przecież nie powstała aby zadawać śmierć i zniszczenie, nauka by nigdy do tego nie doprowadziła. Potem mocarstwa jak o te nazistowskie dzieło matki nauki walczyły to robili to aby móc człowieka wysłać w kosmos a nie stworzyć pociski balistyczne z bronią nuklearną. Tak samo jak jak przeprowadzano badania na ludziach to też robili to w imię nauki i postępu. Cierpienie tych ludzi nic nie znaczyło, bo co znaczyło życie np. jakiegoś Herera czy Żyda. Najważniejszy jest postęp, nauka, wiara w wolność jednostki u uśmiech.

   Jak dobrze, że z tej postępowości, nauki, technologii nie wynika zagłada własnego gatunku, innych gatunków, planety i potencjalnie innych planet. Na pewno więc lepiej być postępowym libkiem z wielkiego miasta i kredytem hipotecznym niż tym prymitywnym jaskiniowcem.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheKirghizLight: O kurna, jaki freethinker z profilu humanistyczno-dziennikarskiego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler Usuń konto.

  •  

   pokaż komentarz

   @Doctor_Pleasure: O kurna, jaki freethinker bawiący się w podziały na nauki humanistyczne i ściśłe celem jej dalszej hierarchizacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @TheKirghizLight: Aż się wzruszyłem, masz tu kwiatka:

   źródło: zielonyogrodek.pl

  •  
   D...........1

   -1

   pokaż komentarz

   @Omicron: Bo nas naród, to gorzej niż guano, To są pasożyty które czekają aż ci się nie uda, oni się żywią ludzkim nieszczęściem i dodatkowo wścibscy ile zarabiasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: idioto nie slyszysz, ze babka nie walcza swiatla w domu a druga nie wlacza kaloryferow ? Ze zmywa naczynia I pozniej zlewa wode do wiaderka ? Jak Ci ludzie maja sie czuc, slyszac ze kogos stac na torebke za 30 k a oni musza siedziec przy swiecach w kurtce zimowej w domu, druga sprawa wychwalanie kupna torebeczki za 30 k to czysty konsumpcjonizm, zrozumiesz jak przestaniesz mieszkac u mamusi I przestanie Ci kanapeczki pod nos podsuwac, widac ze Cie zycie jeszcze niczego Nie naucZylo, a te teksty “Niech ich dupa zaboli” to cebulactwo samo w sobie, ktore wytykasz innym troche zawialo hipokryzja…

  •  

   pokaż komentarz

   zrozumiesz jak przestaniesz mieszkac u mamusi I przestanie Ci kanapeczki pod nos podsuwac, widac ze Cie zycie jeszcze niczego

   @aneta-liszewska: nie mieszkam z rodzicami od 12 lat, czekam aż mnie życie czegoś nauczy xD

   To jest właśnie ta mentalność, którą sama reprezentujesz - mentalność robactwa. Twój post wymiata, normalnie wszystko o czym pisałem. J%$@ BIEDĘ I BIEDNYCH LUDZI

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: nie Mowie ze bieda jest dobra, ale uczy troche pokory, ktorej w dzisiejszych czasach by sie przydalo naszej mlodzierzy, to ze kupia sobie nowe najki i najnowszy telefon nie znaczy ze sa bogaci I jak to piszesz “jebia biede” dzisiejsze czasy ucza zyc ludzi ponad stan I wpierdzielac sie w kredyty na 35 lat, zajebiste j#@$nie biedy , no ale nowy iphone, drogie ciuchy I auto w leasing, jest dobrze

  •  

   pokaż komentarz

   @aneta-liszewska: słuchaj, jej mąż, jak i ona sobie zarobili na tą cholerną torebkę za 30k, ludzie też zarabiają na te "nowe najki" i "najnowszy telefon". Ponad stan? Nie, zarobili sobie na to. Aż tak trudno uwierzyć, że dla części ludzi te 30k to jak pójść do sklepu i kupić wafelka? Co do leasingu, on nie jest za darmo. Nikt nie daje darmowych samochodów.
   Wszyscy, którzy mają więcej, mają się z tym kryć, by tym którzy nie mają nie było przykro? Przeciwnie, ma być im k$$%$sko przykro, bo inaczej nie ruszą dupska by sobie na to również zarobić. Bieda nie jest pożądana, ona ma być piętnowana.

   JESZCZE RAZ - NIC CI K%@ DO TEGO, ŻE MA TOREBKĘ ZA 30k. Raczej powinnaś się starać by też mieć taką.
   ... a Katarzynie Tusk życzę torebki za 100k

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: Polska to kraj gdzie jak cię pytają jak leci odpowiadzasz : Stara bieda. Nawet jeśli wiedzie się ci dobrze. Ludzie w tym kraju nienawidzą zaradniejszych od nich. Takie sp!?#@@!enie umysłowe. Niczym się nie chwalcie bo was zbesztają.

  •  

   pokaż komentarz

   @janek_kenaj: dlatego ja myślę, że te 7k-20k kwalifikowane jako "zamożni Polacy" to w rzeczywistości jest tej populacji znacznie więcej i ze znacznie większymi widełkami. GUS nie kwalifikuje do statystyk zarobków żadnych freelancerów czy właścicieli mikro firm. Jak wiadomo, to nie na etacie się ludzie bogacą. Była druga metoda, liczenia wielkości rynku dóbr luksusowych w Polsce i to pokazywało sporą populację zarabiającą 50k-100k miesięcznie. Jednak tutaj znowu statystyki są zaniżone:
   -zamożni Polacy kupują dobra luksusowe za granicą, a lepsze samochody rejestrują w Czechach bo na takim Mercedesie AMG oszczędność rzędu 100k (nawet głupi taksiarz z mojego miasta jeździ na zakupy ubraniowe do Berlina 2x w roku, bo w Polsce sprzedają szmaty w galeriach)
   -w Polsce nadal zamożni się ukrywają, bo cała reszta by ich zjadła, więc wolą kisić kapuchę w ukryciu
   -wakacje spędzają za granicą...

   Grupa bogatych może być wielokrotnie niedoszacowana

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: Gdyby moi znajomi wiedzieli ile zarabiam to bym nie miał znajomych. Lepiej udawać biednego.

  •  

   pokaż komentarz

   ciekawe jakim specjalistą byś został gdybyś się urodził wtedy co oni

   @dawajpapaj: pewnie specjalistą ds. strzelania z ucha, bo wtedy dużo za to płacili.

  •  

   pokaż komentarz

   I pytanie dlaczego to biedni mają ginąć?

   @TheKirghizLight: jeszcze nigdy żaden biedny nie dał mi pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nie_jezdze_taksowkami: no oczywiście, że nie dał bo urodził się biedny i większość z biedy się nie wyrwie, i 1, 100, 1000, ilekolwiek historii o kimś komu się udało nic nie zmienia. Nie wybrał sobie przy urodzeniu, że chce być biednym.

   I tak samo obecni emeryci nie wybrali sobie, że chcą się urodzić w PRL a teraz dostawać nędzne emerytury. Tak po prostu trafiło. Wychowali się w takich czasach, takiej narracji, i dostają takie a nie inne emerytury. Nic z tym nie zmienią bo wola ma ograniczone znaczenie. A ich stosunek do wydawania pieniędzy wynika z narracji w jakiej się wychowali. Wtedy rzecz miała przede wszystkim służyć, liczyła się użyteczność a nie np. wygląd tej rzeczy czy to czy jest modna. Dlatego obecny emeryt z Polski nigdy nie zrozumie jak można kupić torebkę za 30 000.

  •  

   pokaż komentarz

   no oczywiście, że nie dał bo urodził się biedny i większość z biedy się nie wyrwie

   @TheKirghizLight: Dlaczego większość nie wyrwie się z biedy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Nie_jezdze_taksowkami: bo bieda jest dziedziczna. Do tego dochodzi ograniczenie np. rejonowe, majątkowe, kapitał społeczny, kapitał kulturowy. Potem oczywiście ktoś da historię jakiegoś miliardera z USA ale jak się zerknie w jego życiorys to wyjdzie, że pochodzi z wysokiej klasy średniej, plus USA, które np. w branży IT zwiększa szanse. I tak ktoś kto pochodzi z biednej, małej miejscowości, beż majątku zazwyczaj skończy w tzw. Januszexie za minimalną, a nie raz za minimalną na czarno. A hasło wyprowadź się do miasta rzuca zawsze osoba co z miasta pochodzi, rzucić takie hasło jest prosto.

   Tak samo ci emeryci nie mieli żadnej szansy bo urodzili się w takich czasach. A nie dlatego, że za mało się starali. Jakby Bill Gates nie urodził się w zamożnej rodzinie z USA, z mamą na stanowisku dyrektora IBM a od wspólpracy z tą firmą on sam zaczynał ; tylko w Polsce to teraz byłby emerytem, może z emeryturą nie typu 1000zł ale 2800, by pracował za PRL w jakichś zakładach np. energetycznych, dostałby (choć nie wszyscy i tak mieli te szczęście) mieszkanie, jakieś powiedzmy 50m, np. w Krakowie, miałby z 50 000 oszczędności i nigdy by nie wyszedł poza te ramy. A i tak te założenie opiera się o ten kapitał kulturowo-społeczny jaki miał czyli miejska inteligencja z koneksjami.

  •  

   pokaż komentarz

   A hasło wyprowadź się do miasta rzuca zawsze osoba co z miasta pochodzi, rzucić takie hasło jest prosto.

   @TheKirghizLight: Ło panie Ty mówisz tak, a ja znam ludzi którzy nie wyprowadzili się do innego miasta: ba do innego kraju. I Ty mówisz, ze nie da sie do innego miasta w Polsce? xD
   Ty mi tutaj z Billem Gatesem, a ja sam mieszkałem na ogródkach działkowych przez 2 lata, wiec nie p%?!!#@ ze sie nie da, bo sie da tylko trzeba miec mózg i chęci, a nie byc ogarniczonym umysłowo sk@$!ysynem z gębą pełną pretensji. Skoro wsiur zostaje na wsi to widocznie mu tam dobrze i lubi srać za stodołą.

   Emeryci to inna liga, tutaj połowiczna zgoda, choc akurat w tym filmiku to w młodosci byli patusami zapewne, bo ja nie znam biednych pracowitych emerytów. Jak ktos k@$!a udawał ze cos robi przez całe zycie to klepie biede.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nie_jezdze_taksowkami: da się ale większość tego nie zrobi, jest to dla nich zbyt ciężkie. Są ludzie, którzy z biedy wyszli, ale nie zmieni to jednak tego, że większość po prostu nie da rady. Pozatym jak się wszyscy wyprowadzą to mieszkania w miastach będą jeszcze droższe. Tak samo jak każdy będzie chciał specjalistą w korporacji być, to nagle nie będzie sprzedawców ale też zawodów z wymaganymi studiami jak nauczyciele czy pielęgniarki. A jak znikną typowe Januszexy to też korpo przestaną nagle być takie miłe, i wyjawią jak w latach 30 XX wieku swoje drugie oblicze. Kapitalizm w taki sposób działa, sprzedając oczywiście bujdę, że możesz wszystko, ale gdyby tak było to sam kapitalizm by upadł, jego immanetną cechą są nierówności społeczne.

  •  

   pokaż komentarz

   da się ale większość tego nie zrobi, jest to dla nich zbyt ciężkie.

   @TheKirghizLight: Życie jest ciężkie, ale takie jest. W ogóle to najlepiej isc w kąt i się popłakać. Jest Ci ciezko to coś zmieniasz. Jak nie zmieniasz to znaczy ze bys chciał tylko efekt, ale nie wysiłek. I przykro mi bardzo.

   Rynek to idealnie reguluje. Jak jedni rzucają się na jeden zawód bo jest modny i są braki w kolejnym, to ten drugi zaczyna wiecej płacic i znów następuje odpływ. To sie pieknie samo dzieje.
   nierownosci są normalne, bo kazdy jest inny. Leniwy i głupi bedzie miał srednio mniej niz pracowity i inteligentny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nie_jezdze_taksowkami: Jeśli wszyscy by słuchali tych rad to kapitalizm by umarł sam z siebie. Jeśli wszyscy by olali system to również dążyłoby to do upadku. Pytanie więc czemu ci, którym się powodzi obwiniają tych, którym się nie powodzi, skoro swój byt zawdzieczają właśnie tej nierówności?

  •  

   pokaż komentarz

   @TheKirghizLight: Gdyby wszyscy byli chętni do pracy to byłaby mniejsza nierówność. Ludzie przez swoje lenistwo do niej doprowadzają.
   Czemu dążyłoby to upadku? Właśnie byłby rozwój, a teraz utrzymujesz pasożytów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: powiem Ci ze jestes dla mnie dnem umyslowym, Jak mozesz porownywac ludzi ktorzy urodzili sie w stanie wojny i przesiakali bieda od dziecka, do dzisiejszych zarobkiewiczow, poczytaj sobie artykuly jak w 45, 13 letnie dziewczynki po powstaniu Warszawskie oddawaly sie za bulke zeby mialy co zjesc, te panie maja po prostu inna mentalnosc sa urodzone i wychowane w innych czasach i w innych wartosciach, ciezko Ci to zrozumiec bo jedyne co widzisz to tylko Twoj chory punkt widzenia i pisanie “jebac” kogos bo widze zero jedynkowo, troszeczke szacunku i pokory dla starszy osob, szczegolnie dla tych ktorzy przezyli wojne, widac ze twoj system wartosci to gowno skoro piszesz takie komentarze, wspolczuje wychowania

  •  

   pokaż komentarz

   @aneta-liszewska: tak, j%@$ kogoś, bo ludzkie odpadki nie będą sterować moim życiem, dzisiaj oni chcą być siłą polityczną, głównym trzonem partii rządzącej i powiem Ci tak. Jeśli PiS wygra następne wybory, tym razem nie będę się wzbraniał, zasłaniał sentymentem, patriotyzmem czy rodziną. Wypieprzę z tego kraju, tak jak setki tysięcy ambitnych ludzi. Ułożycie sobie raj tutaj, co? Tylko nie będzie kogo okradać, więc trzeba będzie się ruszyć do roboty

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: polityka wyzarla Ci mozg, jestes podzielony jak wiekszosc spoleczenstwa, jestes pacynka pisu i reszty bandy, oni wlasnie licza na takich jak Ty ktorzy beda skakac sobie do gardel, nie mieszkam w Polsce od prawie 10 lat, patrzac na twoje poglady to chyba sie ciesze ze wylecialem z Polski

  •  

   pokaż komentarz

   Jeszcze na końcu dziad mówi, że córka Tuska nie jest dorosła, bo... sobie torebkę za 30k kupiła :)
   @Omicron: i ma rację, nikt normalny na takie gówna nie wydaje tylko ludzie którzy tyle nakradli że już nie widzą na co wydawać bo wszystko mają.

   W tym kraju to trzeba kupować ekskluzywne rzeczy, żeby te kur%@$wy jak najwięcej bolała dupa. Dla zasady
   @Omicron: nie martw się, tobie nie grożą ekskluzywne rzeczy ciołku pseudo ambitny

   Dokładnie,
   @pendzoncy_jez: klakier v1

   a myślisz, że do czego dąży pis?
   @adrian43: klakier v2

   Przynajmniej światło w pracy jest
   @PlonacaZyrafa: klakier v3

   źródło: tusk patriota de.jpg

  • więcej komentarzy(44)

 •  

  pokaż komentarz

  Od dawna było wiadomo, że tak będzie. Obiecają 500+, 13 i 14 emeryturę a inflacja i tak wszystko zeżre.
  Pandemia tyko to przyspieszyła.

  •  

   pokaż komentarz

   @Harold-: Hajs miał być do wyborów, ale Putin dokręcił śrubę i się zesrało.

  •  

   pokaż komentarz

   @p_i_m_p_e_k: Jaki Putin jak to Tusk i Niemcy wszytko mieszają.

  •  

   pokaż komentarz

   @p_i_m_p_e_k:

   Zastanawiam się, jak oni chcą to zaklajstrować. Na razie mamy "chłyt" w postaci nowego wału, który miał być genialnym planem na wyrwanie pieniędzy od ludzi przy jednoczesnym propagandowym p?!?@!#eniu że to obniżka podatków (iks de). Ale zostało to zrobione na szybko, na kolanie, na odwal się - i teraz sypie się w oczach. Prawdopodobnie nastąpi jakiś rozpaczliwy rzut na taśmę - zakredytują się pod korek, nadrukują forsy po to żeby ludziom "dać" przed wyborami, odpalą propagandową szczujnię jakiej świat nie widział. A co będzie potem, to już mało ważne, niech bydło żre gruz, rząd się wyżywi ¯\_(ツ)_/¯

  •  
   B..................w

   +65

   pokaż komentarz

   Zastanawiam się, jak oni chcą to zaklajstrować.

   @jagoslau: To proste, wejdą w dupę EU i odblokują te 700 mld (dobrze pamiętam?) z planu naprawy. Za to można jeszcze trochę pohasać, a później niech PO lub następcy się martwią.

  •  

   pokaż komentarz

   @Harold-: już widziałem, że jest pomysł by dać 500+ też emerytom!

  •  

   pokaż komentarz

   @Harold-: ale ta chwila "szczęścia i dobrobytu" była bezcenna i będzie wspominana z rozżewnieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Harold-: niesamowite, myslalem ze wszystkim emerytom w tym kraju żyje się dobrze( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Brak_wolnych_loginow: Ob nie. Połowę tego hajsu rozkradną, drugą zmanują. Tylko wybije wyższą inflację.

  •  
   B..................w

   +2

   pokaż komentarz

   Ob nie. Połowę tego hajsu rozkradną, drugą zmanują. Tylko wybije wyższą inflację.

   @revente: Jak chcą wygrać wybory to sporo z tego skapnie elektoratowi, może 22 emerytura czy 3 barburka? Muszą tylko obmyślić jak dać dupy EU (w celu odblokowania kasy) przy jednoczesnym zachowaniu twarzy, zwłaszcza wśród wyborców. Bo nie mogą pluć na EU i jednocześnie brać od nich kasy, bo elektorat (zwłaszcza ten najtwardszy) może ich zacząć wyzywać od zdrajców lub gorzej, krewnych Tuska ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Brak_wolnych_loginow: Byle tylko sk@$%ysynów zdążyć wziąć na widły. Wiosna idzie, później lato, ludzie z większą chęcią wychodzą z domów. Można by w końcu ruszyć na stolicę i rozp%#???#ić tę bandę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ghosteer: Myślę że Morawieccy jak posprzedawali majątek to już śpią na walizkach. Jak tylko zrobi się gorąco, to sp@?$$$!ą prywatnym samolotem do Moskwy.

  •  
   B..................w

   0

   pokaż komentarz

   Byle tylko sk@$%ysynów zdążyć wziąć na widły. Wiosna idzie, później lato, ludzie z większą chęcią wychodzą z domów. Można by w końcu ruszyć na stolicę i rozp%#???#ić tę bandę.

   @Ghosteer: A gdzie ty teraz po wsi widły znajdziesz? Może na połowę sejmowego składu się nazbiera, to już prędzej motyki jakieś trzeba organizować. A tak na serio to nic nie zrobisz, bo nawet jakby ich wszystkich powywieszać, to zaraz się ujawnią "sojusznicy" i "obrońcy demokratycznie wybranego" rządu, którzy zażądają oddania władzy w ręce ludzi, którzy są tego godni (według nich). Pytanie tylko, kto będzie szybszy, wschód czy zachód?

  •  

   pokaż komentarz

   @Brak_wolnych_loginow: Wieszać ich od razu nie trzeba. Wyp???%?%ić na bruk i obiecać, że w szybkim tempie tak będzie z następnymi, którzy będą ten bajzel uskuteczniać. Jeszcze chwila i tego kraju nie będzie co zbierać, jeśli się z domów nie ruszymy.

  •  

   pokaż komentarz

   @revente: Tak samo jest z j??#ną Kaczką. Większość tam ma już opracowaną drogę odwrotu, bo mają świadomość, że w końcu lud się wk??$i i tama pęknie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ghosteer: Kaczyński nie trafiłby samodzielnie do żabki. Jak szambo wybije nikt się nie będzie na niego oglądał, bo będzie już bezużyteczny.

  •  
   B..................w

   +2

   pokaż komentarz

   Wieszać ich od razu nie trzeba. Wyp???%?%ić na bruk i obiecać, że w szybkim tempie tak będzie z następnymi, którzy będą ten bajzel uskuteczniać. Jeszcze chwila i tego kraju nie będzie co zbierać, jeśli się z domów nie ruszymy.

   @Ghosteer: Nie da się tak, za dużo stref wpływów. Jak tylko upadnie rząd, to USA (naczelny szeryf świata) lub EU (nasz kochany nadzorca) będą interweniowały, aby przywrócić rząd, bo ten im odpowiada. A jak nie oni, to Ruscy przyjdą nam z "bratnią" pomocą.

   Jedynym sposobem aby to wszystko rozp$!?!@%ić jest przegranie wyborów przez ... wszystkich aktualnie lub wcześniej rządzących. To wszystko skorumpowane kumoterstwo, tak po stronie PiS-u jak i PO/PSL czy innych. Tylko napływ nowej krwi może dać pożądane rezultaty, tylko skąd ją wziąć?

  •  

   pokaż komentarz

   @p_i_m_p_e_k: Ziobro nasrał na dywan i nie ma pieniędzy z Unii. To im nie pykło i są ostro w plecy.

  •  

   pokaż komentarz

   @revente: Bezużyteczny będzie, ale ludzi już opłacił i sp#%?#!%ać przecież będzie tak samo, jak reszta tych gnid.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brak_wolnych_loginow: No właśnie, skąd. Gdyby tylko to rządowe bydło chciało korzystać z wiedzy fachowców, wiele rzeczy wyglądało by inaczej.
   Zawsze się udowadnia - masz dwie lewe ręce i nie znasz się na niczym, idziesz w politykę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ghosteer: ja nie wiem czy on sobie zdaje sprawę co się dzieje w kraju, może sam ma papkę w głowie od PiSowskich mediów.

  •  

   pokaż komentarz

   @revente: Możliwe. Zegarek odwrotnie założony, buty nie do pary. Tylko jego lekarz wie, ile on na co dzień kontaktuje.

  •  
   B..................w

   +1

   pokaż komentarz

   No właśnie, skąd. Gdyby tylko to rządowe bydło chciało korzystać z wiedzy fachowców, wiele rzeczy wyglądało by inaczej.

   @Ghosteer: Co nie znaczy, że lepiej. Bądźmy szczerzy, fachowcy to też ludzie i poddają się lobbowaniu. Skąd mamy wiedzieć, że opinia tego akurat fachowca jest prawidłowa, skoro może być opłacony przez jakiś np. koncern? Takie mamy czasy, że każdy sobie rzepkę skrobie a znalezienie kogoś, kto zrobi coś w 100% dla Polski jest cudem.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Pożyczka od Chin, a od nich wiadomo że się nie pożycza, ale pis ma to w dupie bo to nie oni będą sprzątać ten burdel szumnie zwany państwem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brak_wolnych_loginow: A to nie jest tak, że Pis ma w dupie dobre rady tych, którzy coś tam wiedzą? Nie przyznali, ze nie zależy im na opinii innych? Specjaliści wolą doradzać a nie pchać się w politykę. Tyle, że nie mają komu i tyle.

  •  
   B..................w

   0

   pokaż komentarz

   A to nie jest tak, że Pis ma w dupie dobre rady tych, którzy coś tam wiedzą? Nie przyznali, ze nie zależy im na opinii innych?

   Zgadza się, PiS ma swoją wizję ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

   Specjaliści wolą doradzać a nie pchać się w politykę.

   Doradzać w czyi imieniu? Dla Polaków czy zagranicznych firm? Bo interesy specjalistów i Polski nie muszą być zbieżne. Dla mnie już wystarczy, że wybitny specjalista od finansów (Belka), okrada mnie po dziś dzień z części zysków na kontach.

   @Ghosteer:

  •  

   pokaż komentarz

   @Brak_wolnych_loginow: Pomijając Belkę i innych "wiedzących", są przecież ludzie wyedukowani w różnych dziedzinach, którzy nie szukają sławy i pieniędzy, działają w dobrej wierze a wiedzą coś więcej, niż profesory z Pisdu. Nie każdy ma w sobie złodzieja. ;) No ale cóż... Jest, jak jest.

  •  
   B..................w

   0

   pokaż komentarz

   Pomijając Belkę i innych "wiedzących", są przecież ludzie wyedukowani w różnych dziedzinach, którzy nie szukają sławy i pieniędzy, działają w dobrej wierze a wiedzą coś więcej, niż profesory z Pisdu.

   @Ghosteer: Oczywiście, właśnie takim człowiekiem był Mengele, działał w dobrej wierze czyli dla rozwoju nauki!

  •  

   pokaż komentarz

   odblokują te 700 mld

   @Brak_wolnych_loginow: wiesz, że to pożyczka?

  •  
   B..................w

   -1

   pokaż komentarz

   wiesz, że to pożyczka?

   @luki211dwa: No i co z tego? Kogo to będzie obchodziło, skoro kasa wpadnie do kieszeni? Teraz też pożyczamy na potęgę i ktoś z elektoratu PiS-u się nad tym zastanawia?

  •  
   B..................w

   -1

   pokaż komentarz

   W każdym widzisz wroga ludu?

   @Ghosteer: Polityku? Tak. W specjaliście? To zależy dla kogo faktycznie pracuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Harold-: należę do pokolenia które na własne oczy widziało jak przechodzimy od komunizmu do kapitalizmu, załapałem się jeszcze na końcówkę kolejek i kartek żywnościowych. Pamiętam pierwszych przedsiębiorców o których się mówiło pogardliwie "prywaciarze" obserwowałem jak nasz kraj się rozwija i wykonuje SKOK cywilizacyjny.
   Mój ojciec zawsze mówił, że żeby coś się w tym kraju zmieniło to musi wymrzeć jego pokolenie a kto wie czy i nie następne. Patrząc do okoła jak to wszystko się szybko zmienia, myślałem tylko "o czym on gada", przecież wszystko się zmieniło jest kolorowy telewizor zamiast czanobiałego, wideo, komputer, internet jesteśmy w NATO i UE.
   A tu się okazało po 30latach że tata miał racje i nic się nie zmieniło, pokolenie mentalnych niewolników wychowane w PRL nie potrafiło się dostosować do zmian i zagłosowało za tym co zna, czyli za komuną, stąd stabilne 30% i to się nie zmieni do puki ci ludzie nie wymrą.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau
   A co tu klajstrować? Nikt nie będzie tego ruszał. Zadłużenie Polski wg Eurostat to 56% w relacji do PKB ( III kw 2021). Aby dobic do średniej unijnej (90%) można jeszcze bardzo dużo pożyczyć. Inflacja napędza dochód państwa w podatkach. Zmniejsza obciążenie świadczeniami stałymi takim jak np. 500+, bo one jest sporo mniej warte niz było, dochodów budżetu więcej, a płacą dalej tyle samo . Dokładnie tak jest z pozostałymi programami socjalnymi.
   Polski Ład tak pozamiatał z początkiem roku że ustawy są zmieniane rozporzadzeniam. Jedno słowo-Cyrk. Ale plus jest tego że np. ulga dla klasy średniej będzie liczona dla małżonków jako suma, emeryci tez się na nią złapią a, w ustawie jest inaczej-Cyrk.
   Mediana zarobków w Poslce to wg ostanich informacji 4700brutto. I jeśli weźmie się kalkulator do reki to trzeba zarabiać ok 12000pln miesięcznie będąc singlem i 24000pln brutto rozliczając sie wspólnie żeby, stracić na zmianch. A tam wyżej i tak nie ma juz wyborców PiS, Natomiast ta połowa co zarabia poniżej mediany zyska. Dostaną większy przelew na konto. I mniej zarabiają tym więcej zyskają. Delikatna konsternacja.
   A INFLACJA ?
   Tracza antyinflacja 1,2,3,4.... I tak wkółko. I przekaz będzie że, rząd walczy z inflacją ale na ceny ropy i gazu nie ma wpływu. A cena gazu to wina Tuska. Może nie jego, ale jego protektor czyli Merkel walnie się do tego przyczyniła. A rząd się stara kładzie Baltic Pipe itd. I tak będzie PRZEKAZ. Ciekawe co z tego wyjdzie ?

  • więcej komentarzy(25)

 •  

  pokaż komentarz

  Ten k!#?a tusk… przyjechal i zamieszał. A wy młodzi głupi jesteście… jeszcze nie rozumiecie. Skoro my nie rozumiemy to k!#?a tam jest totalna cofka u nich w mózgu. Tu nigdy nie będzie dobrze. Dobrze że od lutego ruszam z tego kraju. Narazie pracować i kumulować kapitał… bo tu w wieku 29 lat musze zap$@@%#%ac na bachory innych ludzi, górników, stare baby i na brak opodatkowania dla pracowników do 26 lat. p$#?%??e niech samo sobie zarabiają

 •  

  pokaż komentarz

  Ale to nie tylko stare baby tak mają. Moja matka też się zawsze dowartościowywała tym ile udaje jej się oszczędzić, ile razy potrafi liczyć każdą złotówkę żeby starczyło na jak najdłużej. Potrafiła stać godzinami w kolejkach za zakupami żeby zaoszczędzić parę grosza.

  I po latach dopiero widać że od tego oszczędzania nic im nie przybyło. Niczego się nie dorobili, żadnych większych oszczędności nie mają, na wycieczki żadne nie jeżdżą, gniją tylko przed tym telewizorem i z pogardą patrzą jak potrafię zarabiać przysłowiowe 15k jako programista. Wiele razy słyszałem "Ty się czujesz lepszy od innych że tyle zarabiasz?".
  A mam się czuć gorszy? Mam się wstydzić?

  Ja się już nauczyłem że w tym kraju lepiej nie mówić ile się dostaje hajsu za klikanie w kąkuter, bo niektórzy to by ci w twarz napluli jakby się dowiedzieli, ale żebym miał się urwa wstydzić że mnie na coś stać, bo jedno z drugim bieduje całe życie, a dorobek ostatnich 30 lat to w dalszym ciągu "wiązanie końca z końcem" i "od pierwszego do pierwszego"?

  Dość mam już czasem mentalności ludzi w tym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth miałem identyczna sytuację, kiedyś pokazałem mamie plik pieniędzy na co ona do mnie, żebym to schował, bo ona na to musi kilka miesięcy pracować xD

  •  

   pokaż komentarz

   @WartoWiedziec: gentlemani o pieniądzach nie rozmawiają

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Współczuję myślenia matki. Normalny rodzic (wiem, nie można mówić "rodzic" ( ͡° ͜ʖ ͡°)) zawsze kibicuje i chce jak najlepiej dla swoich dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: ciekawe czy bedzies mial taka prace i takie zarobki w wieku 55+ :) Zostaniesz wyparty z rynku pracy przez wlasnie takich mlodych dynamicznych chwalacych sie zarobkami ;) a tobie pozostanie handel majtami na targu

  •  

   pokaż komentarz

   ciekawe czy bedzies mial taka prace i takie zarobki w wieku 55+ :)

   @hasudrone: jeśli w tym wieku dalej będę programistą, to coś musiało pójść mocno nie tak ;)

  •  
   g....u

   +1

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: a kim ma byc programista w tym wieku ? wszyscy nie zostana managerami IT

  •  

   pokaż komentarz

   @hasudrone w brew pozorom na handlu "majtkami" na bazarku idzie dobrze zarobić ( serio to nie żart), znam kilku handlarzy

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Bardzo dobrze kolego po fachu, jechać z k#@#ami biedakami ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja bym jeszcze w leasing wziął Lamborghini Urusa, a niech widzą biedoki cebuloki, że j%@?ć biedę.

  •  

   pokaż komentarz

   a kim ma byc programista w tym wieku ? wszyscy nie zostana managerami IT

   @hasudrone: a kimkolwiek.. może sobie restaurację otworzę? Odłożoną kasę zainwestuję. Może zostanę life-coachem. Może zagram u Tarantino i dostanę Oscara jak Christoph Waltz.

   Programista to może tylko jedną rzecz w życiu robić? Chodzi wyłącznie o to że jak w wieku 55+ lat będę dalej siedział i klepał dla kogoś kod to sobie prędzej w łeb strzelę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: widzisz, moi rodzice rozsądnie i osszczędnie gospodarując majątkiem, zabezpieczyli życie moje i moich braci

   dzięki nim piszę z własnego mieszkania, moi bracia nie piszą, ale również je mają

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth z jednej strony to jest pozytywna cecha jeśli potrafisz odsunąć w czasie wydatki, aby w przyszłości dostać jakaś większą nagrodę.

   Podobnie jest z edukacją czy odchudzaniem. Odrzucam teraz chwilowe przyjemności aby za parę lat być szczęśliwym.

   Ale niestety trzeba też znać umiar, u mnie w rodzinie też tak było, na emeryturze uprawianie ogródka od 5 rano (bo jest jasno a później zaczyna się skwar jeśli jest upalne lato). Jak dziadek zmarł parę lat temu to babcia wspominała jak za komuny miał pierwszy samochód i mieli masę planów a to pojedziemy nad morze, a do rodziny na 2 końcu Polski a to na Mazury. Ostatecznie całe życie nigdzie nie pojechali bo na to jeszcze przyjdzie czas a teraz mają ogródek do uprawy.

   Ja też tak byłem uczony za dzieciaka i z wieloma rzeczami się obeszlem, na zagranicznych wczasach byłem tylko raz bo sporo bogatszy wujek nas wyciągnął, rodzice nigdy nie czuli takiej potrzeby, żeby coś zwiedzać bo "Polska najpiękniejsza", komputer też zawsze gorszy niż te które mają koledzy, a po latach wiem, że hajsu nie brakowało. W sumie ojcu to do dzisiaj nie wiem jaki kupić prezent na dzień ojca czy urodziny bo albo pracuje albo ogląda telewizję.

   Teraz też zarabiam sporo i staram się wydawać pieniądze na przyjemności. Ale gdzieś tam w środku czuję kłucie gdy wydaje te pieniądze i każdy zakup muszę przemyśleć 100 razy. Ciężko walczyć z takimi przyzwyczajeniami ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Współczuję myślenia matki. Normalny rodzic (wiem, nie można mówić "rodzic" ( ͡° ͜ʖ ͡°)) zawsze kibicuje i chce jak najlepiej dla swoich dzieci.

   @Frakcja: Na moim przykładzie, kibicowanie trwało dopóki byłem studentem i zarabiałem mniej od ojca. Jak tylko w pierwszej pracy przeskoczyłem go zarobkami to włączyły się jakieś kompleksy i już w ogóle nie chciał słyszeć o pracy tylko zmieniał temat robiąc się przy tym bardzo nerwowy. To jest częsty problem kiedy rodzice byli z tych bez ambicji i chcieli tylko iść do roboty a potem browarek przed tv i narzekanie na prywaciarzy. Wtedy zamiast się cieszyć że dziecko wyskoczyło z tego poziomu to mają jakieś poczucie niesprawiedliwości bo myślą że lepsze zarobki należą im się za sam wiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: @WartoWiedziec: Współczuje Wam, naprawdę. Rodzice, którzy zazdroszczą sąsiadom czy rodzinie, ok to polska mentalność, ale zazdrościć kasy własnemu dziecku( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Na moim przykładzie, kibicowanie trwało dopóki byłem studentem i zarabiałem mniej od ojca. Jak tylko w pierwszej pracy przeskoczyłem go zarobkami to włączyły się jakieś kompleksy i już w ogóle nie chciał słyszeć o pracy tylko zmieniał temat robiąc się przy tym bardzo nerwowy.

   @Imagination: dokładnie to samo było u mnie. Jak zacząłem szybko zarabiać więcej od ojca to się zaczęły teksty o wywyższaniu się, "szastaniu pieniędzmi" i generalnie jakieś takie dyskredytowanie jakichkolwiek osiągnięć.
   Jak dostałem awans i mnie wysyłali na pół roku za granicę na projekt to było pieprzenie "teraz to ci się dopiero w dupie poprzewraca".

   Strasznie to toksyczne. Z rodzicami zerwałem kontakt lata temu, brat tak samo.

  •  

   pokaż komentarz

   @msr99: wypowiedź nie była skierowana do ciebie, biedaku

  •  
   k..................a

   -1

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: znajdzie się za to całkiem sporo takich pasożytów, którzy będą uważać, że masz zasrany obowiązek oddać 10k miesięcznie na samotne, bezrobotne madki z bąbelkami. I to z uśmiechem na ustach, bo im siem nalerzy, a tu masz tyle, co co Ci za różnica, a pewnie ukradłeś to oddaj złodzieju bo z uczciwej pracy nikt by tyle nie zarobił.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: wypada tylko szczerze współczuć, bo rodzice z dobrym kontaktem i ogólnie fajnymi relacjami to rzecz nie do przecenienia.
   Mnie na szczęście ominął ten problem, zarabiałem więcej niż oboje razem i jeszcze mocno mi kibicowali. Wychodzi, że miałem szczęście...

  •  

   pokaż komentarz

   @BeLpHeR: wracaj na zdalne lekcje, bo będzie przypał

  •  

   pokaż komentarz

   @Tommy__:
   To o czym piszesz na końcu, czyli zastanawianie się 100 razy przed wydaniem pieniędzy na cokolwiek, jest niestety głęboko zakodowaną pochodną wychowania się w niezamożnej rodzinie. Był na ten temat jakiś czas temu na wypoku interesujący artykuł. Pierwszy krok to uzmysłowienie sobie ze jest to pewien rodzaj niezależnego od Ciebie, całkiem typowego urazu psychicznego, a drugi to przestanie odczuwania z tego powodu jakiejś nieokreślonej wewnętrznej winy. Jeśli tylko znajdę ten artykuł to podlinkuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @kemot-iksworkal chyba wiem o który artykul może chodzić ale możesz podesłać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: @WartoWiedziec: @Imagination: Nie wy jedyni, a w Polsce jak patrze po sobie i po znajomych to raczej większość miała i ma takich rodziców.
   Pozostaje pytanie tylko po co się te wszystkie ameby w Polsce rozmnażały i dzieci na głowę sobie sprowadzały skoro mają nas w dupie.

   Większość polaków to dzikusy żyjące w średniowieczu, gdzie dla nich wiek jest odpowiedzią na wyszstko. Mam 80 lat, 60 robiłem na stoczni jako spawacz to znam się na fizyce kwantowej, a ty ze swoim doktoratem z fizyki teoretyczniej to się wywyższasz!

   A potem zdziwienie, że w całym kraju jest jak jest jak całość braku jakiegokolwiek zrozumienia i chęci wsparcia zaczyna się od urodzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   To o czym piszesz na końcu, czyli zastanawianie się 100 razy przed wydaniem pieniędzy na cokolwiek, jest niestety głęboko zakodowaną pochodną wychowania się w niezamożnej rodzinie. Był na ten temat jakiś czas temu na wypoku interesujący artykuł. Pierwszy krok to uzmysłowienie sobie ze jest to pewien rodzaj niezależnego od Ciebie, całkiem typowego urazu psychicznego, a drugi to przestanie odczuwania z tego powodu jakiejś nieokreślonej wewnętrznej winy. Jeśli tylko znajdę ten artykuł to podlinkuje.

   @kemot-iksworkal: Otóż to. Zarabia się żeby te pieniądze wydawać oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Tez odczuwałem wyrzuty sumienia jak kupowałem coś co nie jest mi niezbędne, ale stwierdziłem, ze j?@!c to, po to zapirdalam, żeby mieć coś z życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: A ja zauważyłem, że u nas kompletnie nie da się porozmawiać o pieniądzach... I już nawet nie mówię o rodzinie bo jak raz na 2-3 miesiące wspomnę o tym, że chciałby czy to prace zmienić, czy podwyżkę dostać i muszę się postarać bo chce odkładać więcej to słyszę, że "ty tylko o tych pieniądzach...".
   Chcą tylko wiedzieć co u ich wnuczki i tyle... Czy wstała czy kopę zrobiła...
   Nie chcą słyszeć o tym, że ich syn chce dla ich wnuczki lepszej przyszłości, chce mieć na jej zabawki, mleczko, ubrania... Wydaje im się, że jak raz na miesiąc dadzą 100-200zł to to załatwia sprawę...
   Na dom chce odłożyć... wg. nich głupota bo mieszkanie 50m jak oni wystarczy...
   Auto chce kupić... wg. nich głupota, to co mam jeździ i na 20 lat mi wystarczy...
   Kompletne zero myślenia o przyszłości i zdawanie się na "jakoś to będzie...", zero planowania bo dla nich jest jak jest to jest ok, aby gorzej nie było... Po prostu tkwienie tym co jest i nie zwracanie uwagi, że tak na prawdę ich styl życia byłby dla mnie zabójczy jakby ja taki miał jak oni... bo to nie te czasy...
   Moi rodzice siedzą w domu, stary na rencie a mama nauczycielka... Stary za PISem, mama na szczęście nie, bo ją obrażają... ale jak chce im wytłumaczyć troszkę ekonomi, dlaczego coś zrobiłem dlaczego chce zrobić to jest jakaś masakra... Ja nie powinienem podejmować żadnych akcji... Mam pracę i mam siedzieć w niej...
   Przez 7 lat Jao programista byłem w 5 różnych firmach... Mama całe życie w jednej szkole, ojciec 3 firmy przez 30 lat pracy...
   To pokolenie stawia na stabilność, bezpieczeństwo (nawet jeśli ułudne), chcieliby aby świat się nie zmieniał bo "od zawsze tak było"... kosztem ambicji, ograniczania swoich możliwości... Po prostu UoP na czas nieokreślony, średnia krajowa max i tak przez 35-40 lat... Wakacje to do babci na wsi i tyle... Zawsze tak było, tak się sami ograniczyli i nic ponad to nie chcieli...

   Podsumowując... o przyszłości nie pogadasz, o pieniądzach nie pogadasz, o zmianach nie pogadasz... Tak jak jest tak jest dla tego pokolenia ok i tyle... Aby nie wstać, nie wychylać się, nic nie zmieniać...

  •  

   pokaż komentarz

   @hasudrone: > a kim ma byc programista w tym wieku ? wszyscy nie zostana managerami IT

   Spróbuj spojrzeć trochę szerzej niż tylko praca na etacie i ścieżka kariery kończąca się na managerze IT. Chłop zarabia na tyle dużo że jest w stanie odłożyć słuszne pieniądze, lub na bieżąco inwestować chociażby w spółki dywidendowe, czy tak jak mówił na przykład otworzyć restaurację za odłożoną kasę. Tak czy inaczej w wieku 55 lat powinien móc leżeć wentylem do góry i odcinać kupony od swojej ciężkiej pracy, czego z całego serca jemu i Tobie życzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @abcasdf mi pomagają wycieczki za granicę. Zauważyłem, że ta fobia mniej się objawia gdy płacę w innej walucie i jak widzę gdzieś lokalna przekąskę za 2,5 euro to myślę sobie "jak tanio" dopiero po jakimś czasie jak przeglądam dane z karty to widzę że skasowało mi 10zl ale już wtedy muszę na to machnąć ręką.

   A tak to dużo mi pomaga też to jak wspominam dzieciństwo. PS3 nigdy nie kupiłem bo zawsze słyszałem, że to fanaberia i za rok będzie o połowę tańsza ta konsola, więc lepiej zaczekać, no i tak czekałem w nieskończoność a koledzy grali w tym czasie i zawsze to było, że za rok będzie tańsza i lepsza. Teraz jak wychodziło PS5 to ostatecznie wziąłem na premierę bo po to kończyłem studia żeby nie mieć takich dylematów

  •  

   pokaż komentarz

   @Tommy__: Z tą walutą to trochę taki mechanizm z dupy, bo mózg patrząc na euro widzi zł, ale kumam o co ci chodzi. Co do "fanaberii" - zarobiłeś? To kupuj co chcesz. Oczywiście, jeśli w tym czasie coś się jeszcze odkłada/inwestuje. Nic mnie tak nie wk!#$ia jak ludzie na socjalu, którzy przep@@##$@aja pieniądze podatników na zachcianki.

  • więcej komentarzy(20)

 •  

  pokaż komentarz

  Obowiązkowy kurs fizyki i chemii (fundowany między innymi za moje pieniądze w szkole podstawowej) SSIE jeśli ktoś uważa, że lampa naftowa świeci taniej niż LED zasilany prądem z sieci. Butelka nafty 10zł. Czyli jakieś 10kWh energii (liczymy po zbójeckiej cenie 1zł/kWh). Lampa 5W dająca duuuuuuużo więcej światła niż lampa naftowa będzie za te pieniądze świecić 2000 godzin. Na ile starczy taka butelka nafty? 10 godzin?

  •  

   pokaż komentarz

   @DziadzioMiecio: Kurs fizyki nie pomoże, bo większość emerytów nie myśli! Wcale! Pamiętają tylko co matka czy babka robiła jak była wojna. Wtedy prąd drogi, żarówki drogie, możliwe że nawet nie było jeszcze sieci energetycznej. To że minęło 70 lat to nic. Ja to nawet żonie nie mogę wytłumaczyć, że LEDy w domu przez cały rok zjadają tyle prądu co kilka gotowań wody na herbatę ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @DziadzioMiecio: ch?@ się znasz, ja żyje 73 lata i na nafte jest taniej i chuj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nie_jezdze_taksowkami: Dziady będą kraść znicze po cmentarzach żeby sobie poświecić w drodze do wiadra (woda i ścieki drogie). Bo na dziesiony to już za starzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja to nawet żonie nie mogę wytłumaczyć, że LEDy w domu przez cały rok zjadają tyle prądu co kilka gotowań wody na herbatę ;)

   @ZimaXXX: choćbyś rozpisał zużycie prądu na czynniki pierwsze do niektórych to i tak nie przemówi. Ludzie mają głęboko zakodowane że światło zawsze trzeba gasić bo tak, a że telewizor jest włączony od rana i gada sobie w tle jak nikt niczego nie ogląda to już jest ok.
   U mnie żona też chodzi i gasi wszystko, nawet te żarówki, które zużyją prądu za 3 zł rocznie. Ale włącza kompa i idzie czytać książkę na tablecie, do komputera wraca po 3-4 godzinach. Wiadomo, póki co domowych finansów to nie zrujnuje, ale wygląda dziwnie.

   Tematem pokrewnym są telefony starszych ludzi. Mają stacjonarne jeszcze z PRL-u, płacą jakieś dziwne rachunki, ale nie przestawią się na komórkę, no bo jak to, stacjonarny był zawsze. Tak miałem ze swoimi rodzicami, robiłem zestawienia że to bez sensu i wyrzucanie pieniędzy w błoto, ale stacjonarny musiał być. Dziś to samo u teściów. Generalnie fajni ludzie, ale tu identycznie, stacjonarny obowiązkowo i nic tego nie zmieni. Nic to, że od dawna mają swoje komórki, a na stacjonarny dzwonią tylko naciągacze na garnki czy inne kołdry.

  •  

   pokaż komentarz

   @DziadzioMiecio: Panie, tyś jeszcze od ziemi nie odrósł a bedziesz się tu wymondrzał?! Jakby Tusk nie podpisoł tego podatku Tuskowego co teraz wchodzi to by żodne ledy sredy nie były potrzebne i by se człowiek normalnie górne światło właczył. Weź ty się doucz najpierw, a potem takie teorie rozpisuj. gówniarzu

  •  

   pokaż komentarz

   @DziadzioMiecio: Ale to nie tylko stare baby tak myślą. Szefowe u mnie w robocie morde drą, żebym światło wyłączał, jak z pomieszczeń na dole wychodzę na chwilę na górę, bo prąd drogi. Żarówki ledowe. Ale ekspres do kawy, który cały dzień stoi włączony i może maks 5 kaw dziennie się robi to prądu nie ciągnie. Ludzie nauczeni, że babka z dziadkiem mówili, że światło wyłączaj a to one też wyłączają.

1 2 3 4 5 6 7 ... 22 23 następna