Wojna za naszą wschodnią granicą toczy się również w sieci. Atak Rosji na Ukrainę wywołał lawinę artykułów, informacji i komentarzy. Nie wszystkie doniesienia są jednak prawdziwe, część z nich ma za zadanie wywołać chaos i niepewność. Nie pozwólmy na to.
Starajmy się wspólnie o wysoki poziom społecznej weryfikacji treści na naszym portalu. Sprawdzajmy i weryfikujmy informacje w rzetelnych oraz oficjalnych źródłach. Wszelkie próby rozpowszechniania informacji nieprawdziwych raportujmy moderacji.
Sejm przyjął uchwałę ws. Ukrainy. Przeciw był tylko jeden poseł

Sejm przyjął uchwałę ws. Ukrainy. Przeciw był tylko jeden poseł

Posłowie przyjęli w czwartek uchwałę o pomocy Ukrainie. Przeciw był tylko Grzegorz Braun z Konfederacji.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Oj Polacy, Wy udajecie, ze jestescie pro nowoczesni, a nie wiecie co nadal mysla ukraincy na temat Polakow, jakie maja podejscie i pomagacie temu rzadowi isc caly czas na wschod.
  Nie widzicie co sie dzieje?

  Biednie skonczy ten kraj, nie dosc, ze tylko mala grupa potrafi wyjsc z powodu zmian wprowadzanych przez ten rzad, to nawet nowe afery i te stare sa dla Was malo wazne, a przeciez tylu jest cwaniakow, a gdy dochodzi co do czego, to brak ludzi by cos zmienic. Szybko zweryfikowalo zycie ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @ThomasE:

   Murem za Ukrainą.

   Dopóki państwa Międzymorza będą wypominać sobie dawne animozje i zaszłości tak będą polem bitwy pomiędzy mocarstwami wschodu i zachodu. Mówię to jako potomek rodziny, której połowę wymordowano podczas rzezi wołyńskiej, mówię zdając sobie sprawę z akcji polonizacyjno-rewindykacyjnych, traktowania Ukraińców jako obywateli drugiej kategorii i burzenia cerkwi. Nikt nie był święty, po jednej i drugiej stronie byli bohaterowie i zwyczajni skurwysyni.

   Musimy wyciągnąć lekcje z historii i polegać na nowym pokoleniu, które się pojedna i stworzy nowy geopolityczny projekt, który nie będzie nastawiony na imperializm, a na bezpieczeństwo - dzięki któremu będziemy mogli spokojnie żyć i być podmiotem na arenie międzynarodowej, a nie przedmiotami rozgrywanymi przez mocarstwa.

   Rosja (a raczej rosyjska wierchuszka, Rosjanie to spoko ludzie) jest tym oczywiście przerażona (szczególnie gdy Rosjanie ogarną, że Ukraina zaczyna się bogacić i demokratyzować), Niemcy tez kręcą nosem bo zamiast rynku zbytu i montownie na wschodzie będzie poważny podmiot.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Sądzę że popełniasz błąd planując przyszłość Ukrainy jako równorzędnego partnera dla Polski. W takim geopolitycznym projekcie musi być lider, więc jeśli wyrosłoby nam na wschodzie silne państwo mielibyśmy rywala, a nie sojusznika. Jakbyśmy nie mieli dość kłopotów.

   Tożsamość na której budują swoje poczucie narodowości w przyszłości owocować będzie roszczeniami terytorialnymi i zaostrzaniem się konfliktu na tle historycznym. Wolę Ukrainę słabą, z obywatelami ekonomicznie skłonionymi do polonizacji i podatnymi na softpower.

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Napisz jeszcze, że to mocarstwa zmuszają Ukraińców do wielbienia Bandery, bo zabrakło tego w komentarzu.

   Wystarczy przyjrzeć się temu, jaką wersję historii przekazują Ukraińcy aby zrozumieć, że traktują Polaków jak wrogów. Nie może być mowy o jakimkolwiek pojednaniu, skoro oni go nie chcą. Nie dość, że nie uważają siebie za winnych rzezi na Wołyniu, to jeszcze gloryfikują zbrodniarzy. Próbujesz umniejszać ich winy jakimiś porównaniami z dupy.

   W interesie Polski leży to, aby Ukraina była możliwie najsłabsza. Umocnienie gospodarcze Ukrainy nie leży w polskim interesie.

   Twoje argumenty na temat pojednania z Ukrainą można porównać do sytuacji gdyby Niemcy do dziś wielbili Adolfa Hitlera, jego nazwiskiem nazywali ulice, świętowali każdą rocznicę z nim związaną.... Ty byś wtedy mówił: "No Hitler może nie był spoko, ale w lokalnej gazecie w Pcimiu Dolnym napisali, że jest on głupi".

  •  

   pokaż komentarz

   Tożsamość na której budują swoje poczucie narodowości w przyszłości owocować będzie roszczeniami terytorialnymi

   @KoszernyJaszczur: XDDDDDD

   mniej europy universalis, więcej książek XDDDDD