Elon Musk dosadnie krytykuje straszenie ludzi przed COVID i wspiera strajki

Elon Musk pisze o tyrani działającej przez strach, w poprzednich wpisach wspiera strajkujący przeciw przymusowi szczepień. Gamechanger w walce o powrót do normalności?

 •  

  pokaż komentarz

  Szczerze nikt Elona Muska nie traktuje jako wyznacznik prawd, (no chyba że ludzie od dogecoina), ale trzeba mu przyznać rację polityka strachu, która gra cały świat sprowadza się do straszenia świrusem i napuszczania ludzi na siebie. Jeżeli się zaszczepiłeś to dobrze dla Ciebie, bo uważasz to za potrzebne. Jeśli się nie zaszczepiłeś to dobrze dla Ciebie, bo uważasz że nie jest to bezpieczne/potrzebne. Ale to powinien być Twój wybór, nie presja społeczna, nie zakazy, nie przywileje. Straszenie, że brak zaszczepienia powoduje że przez niezaszczepionych ludzie giną jest karygodny, a taką naracje stosują media (patrz: Wydarzenia 24).

  •  

   pokaż komentarz

   @RZM_4: Twit jest z dzisiaj, czy wcześniej Musk też pisał takie rzeczy czy zaczął dopiero teraz, kiedy można zaobserwować zwrot w scenariuszu i coraz więcej osób o tym mówi?

   Zaraz będzie wysyp mędrców jak to oni od początku popierali strajki i jak od początku im się to wszystko nie podobało, tylko jakoś przez te dwa lata była cały czas cisza i większość znanych osób miała podkulony ogon albo oficjalnie popierała bezprawne obostrzenia. To będą zwykli populiści, chcący wybić się na fali zmian.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: akurat musk od poczatku krytykowal sianie paniki z powodu covid. pamietam jego wypowiedzi z samego poczatku tego p@@??!!nika. co nie zmienia faktu ze zdarza musie zaj@!?c babola, jak np jakies emocjonalne z dupy komentarze odnosnie grety itd

  •  

   pokaż komentarz

   @RZM_4: Jego twitty mają 300-400k polubień, dla porównania Tuska 15-20k. Ma swój kościół i jest słyszalnym głosem tych ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: no dobrze ale to w ostatnim czasie mamy dostęp do danych które pozwalają potwierdzić wcześniejsze przypuszczenia ludzi. A ktoś z takim zasięgiem powinien zachowywać sie odpowiedzialnie / w oparciu o dostępną wiedzę naukową i statystyczną nawet, jeśli myśli inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @RZM_4: Gdyby szczepionka była po zakończonych testach długotrwałych i by lepiej działała to nie miałbym problemu z przymusem tak jak przy innych starszych chorobach na które szczepionki są, bo choroby zakaźne to nie jest tylko "twoja sprawa". Są ludzie na immunosupresantach i nie mają jak się chronić, więc potrzebna jest odporność stadna.

   W obecnej sytuacji gdy szczepienie jest "dobrowolne", działanie po kilku miesiącach żadne, ale stosowane jako subskrypcja na prawa obywatelskie to przymus szczepień to byłoby ciężkie nieporozumienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @RZM_4: Hasło "zarządzanie strachem". Jak dla mnie, to wszystko się zgadza, jak przeczytamy sobie definicję tej, w sumie dość prostej socjotechniki manipulacji.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby szczepionka była po zakończonych testach długotrwałych

   @hugepotato: w przypadku żadnej, żadnej szczepionki nie robi się takich testów i nie robiono takich testów

  •  

   pokaż komentarz

   @hekktik: Taaa, od początku kwiczał, że jest przeciwny obostrzeniom. Problem mały, bo kwiczał dlatego, że w związku z obostrzeniami fabrykę mu zamykali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @tyronedidnothingwrong: i w czym widzisz problem? jak jest bunt bo up????!#aja ludziom 1osobowe dzialalnosci to okej ale jak z tego samego powodu siada firma bogatego kolesia to niech upada?

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: Dobra mój błąd. Są badania IV fazy, która trwa po wprowadzeniu szczepionki do obrotu. No i jakby stare szczepionki naturalnie już przez nią "przeszły". Nie zmienia to faktu, że skuteczność szczepionek na COVID gwałtownie spada po kilku miesiącach co te badania potwierdziły.

  •  

   pokaż komentarz

   @hekktik: Właśnie na tym polega różnica czy sprzeciwia się obostrzeniom ponieważ odbierane są podstawowe prawa co jest bliskie faszyzmowi, czy dlatego że to godzi w jego prywatne interesy. Jeśli to drugie, to znaczy że przy odpowiednim rządowym grancie czy zabezpieczeniu, nie widziałby problemu. Kolosalna różnica.

   Na tym właśnie płynęli cały czas celebryci i tzw eksperci, pieniążki za promowanie szczepionek albo za przemilczenie sprawy, czy szepnięcie tu czy tam odpowiedniego słówka.

   Przez dwa lata większość wpływowych ludzi albo się sprzedała, albo nabrała wody w usta. Żeby zło zwyciężyło, wystarczy nie reagować. Te dwa lata mogą okazać się fatalne dla całego świata, największe zniszczenia mogą być już dokonane. Więc jak ktoś teraz wyjdzie przed szereg to raczej będzie to populista, lepiej później niż wcale, no ale jednak większość zachodnich populacji przyjęła już eksperymentalny produkt.

  •  

   pokaż komentarz

   Właśnie na tym polega różnica czy sprzeciwia się obostrzeniom ponieważ odbierane są podstawowe prawa co jest bliskie faszyzmowi, czy dlatego że to godzi w jego prywatne interesy. Jeśli to drugie, to znaczy że przy odpowiednim rządowym grancie czy zabezpieczeniu, nie widziałby problemu. Kolosalna różnica.

   @Anna_: sorry ale przeciez ten wniosek jest totalnie z dupy. nie widzisz ze jego podstawowe prawo to te do prowadzenia dzialanosci a na koncu strzelasz jakis zj$!#ne domysły?

   Przez dwa lata większość wpływowych ludzi albo się sprzedała, albo nabrała wody w usta

   sprawdz wypowiedzi muska od poczatku pandemii. nei chce mi sie go na sile bronic abo nie mam w tym zadnego interesu ale cmon

  •  

   pokaż komentarz

   Są badania IV fazy, która trwa po wprowadzeniu szczepionki do obrotu. No i jakby stare szczepionki naturalnie już przez nią "przeszły".

   @hugepotato: żaden używany obecnie lek nie ukończył IV fazy badań, bo IV faza badań trwa minimum do wycofania leku z obrotu

  •  

   pokaż komentarz

   @Ojciec_Dyrektor2: "Hasło "zarządzanie strachem". Jak dla mnie, to wszystko się zgadza, jak przeczytamy sobie definicję tej, w sumie dość prostej socjotechniki manipulacji."

   Od niemal samego początku o tym pisałem. Warto przytoczyć:

   Zarządzanie strachem – strategia socjotechniczna i propagandowa polegająca na instrumentalnym wykorzystaniu emocji strachu, w celu kontrolowania i manipulowania grupami lub całymi społeczeństwami. Opiera się na konstruowaniu, nakierowywaniu oraz skutecznym podsycaniu lęków społecznych lub paniki moralnej, w konsekwencji czego, osoba lub osoby zarządzające strachem mogą postawić się w roli obrońcy

   Zarządzanie strachem wykorzystywane jest w komunikacji politycznej jako narzędzie służące do realizacji celów politycznych przez budowanie poparcia społecznego[1]. W danych momentach historycznych może być najważniejszym i najszybszym instrumentem rządzenia państwem albo społecznością. Jednym z efektów zarządzania strachem jest rozdźwięk pomiędzy społecznym poczuciem bezpieczeństwa a realnym zagrożeniem.

   https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zarz%C4%85dzanie_strachem

   Idę o zakład, że za jakiś czas rządy masowo ogłoszą swoje wielkie zwycięstwo nad pandemią. Ale oczywiście zagrożenie pozostanie realne więc dla bezpieczeństwa zostawimy paszporciki covidowe i inne formy inwigilowania ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @RZM_4 +milion. Wolni ludzie, wolny wybór. Oczywiście powinmo się informować o faktach na dany temat, ale nie używając emocji, a suchych, zgodnymi z rzeczywistym stanem rzeczy danymi. Z drugiej strony, bez wywoływania emocji, jak zainteresować ludzi? Ot pytanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @hekktik: @Anna_: @RZM_4: Musk na początki twierdził, że w kwietniu 2020 roku będzie już po pandemii.
   Potem zaczął głośno protestować w sprawie polityki stanu Kalifornia wobec pandemii, kiedy zaczęto masowo wysyłać jego pracowników na kwarantannę. Wcześniej mu to nie przeszkadzało. Teraz Teksasie biją rekordy wykrytych przypadków (50-70 tys. dziennie) oraz masowe kwarantanny wśród pracowników Tesli i... Muskowi nagle brakuje wolności.
   Dziwna zależność nie?
   Gdybyśmy tylko mogli znaleźć jakiś wspólny mianownik dla tweetów Muska na temat pandemii... A tak, przeszkadza mu wtedy, gdy dotyka go finansowo!

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: Musk po stronie wolności.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Panie Elonie, nieeeeee. Przecież nałuka...

  źródło: i.kym-cdn.com

 •  

  pokaż komentarz

  Elon pcha sie w multikonto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Gamechanger w walce o powrót do normalności?

  nie