Skandaliczna audycja w Radiu Maryja. Stek kłamstw na temat in vitro

Skandaliczna audycja w Radiu Maryja. Stek kłamstw na temat in vitro

W Radiu Maryja po raz kolejny miała miejsce skandaliczna audycja. Zaproszony gość opowiadał o in vitro. Słowa, które padły, bulwersują.

 •  

  pokaż komentarz

  Tym różni się wiara od nauki
  Wiara = bujda
  Nauka = to lubię.

  •  

   pokaż komentarz

   @Walnij_Kielona: to inaczej leciało ¯\_(ツ)_/¯

   źródło: bog-zycie-prawda.jpeg

  •  

   pokaż komentarz

   @Walnij_Kielona:

   Tym różni się wiara od nauki
   Wiara = bujda
   Nauka = to lubię.


   @Walnij_Kielona: To ile jest płci i kto głównie roznosi HIV i syfilis w Ameryce/ UK?
   A czekaj, z prezerwatywami też się okazało, że papież jednak ma rację: https://polskatimes.pl/prezerwatywy-szkodza-afryce/ar/101586

  •  

   pokaż komentarz

   @Walnij_Kielona: Nie do końca.
   W każdym z tych przypadków należy zachować daleko idącą ostrożność i racjonalność przy przyjmowaniu "prawd objawionych".
   Wiara to konstrukt wywodzący się z czasów niemal zerowej znajomości praw natury i próbujący je tłumaczyć bożkami. Czego nie umieli wytłumaczyć - jeb, bóstwo.
   Nauka również ma za sobą i pewnie przed sobą czasy kosmicznych wręcz pomyłek, ale przynajmniej stara się je minimalizować.
   I jest ogólnie zajebista xD

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego jest dokładnie tyle płci ile ich sobie uroiłeś. A gdybyś przeczytał artykuł, które zalinkowałeś zamiast opierać się tylko na nagłówku to zapewne dowiedziałbyś się, że problemem nie są prezerwatywy, tylko ludzie, którzy ich nie stosują

   Dlaczego? Ludzie rzadko stosują prezerwatywy w stałych związkach. A to właśnie pożycie w stałych związkach napędza najgorsze epidemie w Afryce

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: jaki to ma związek z tematem znalezieka?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   kto głównie roznosi HIV i syfilis w Ameryce/ UK?

   @KawaJimmiego: Widzę, że nadal nie wyszedłeś ze swojej obsesji. Już Ci pisałem, roczna liczba zarażeń to jest 26 tysięcy osób, czyli 0.5% z 4 mln populacji MSM w USA.

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Walnij_Kielona: ktora nauka? Ta ktora mowi ze maseczki szkodza czy ta ktora mowi ze pomagaja?
   Ta ktora mowi ze szczepionki covidowe po boosterach rozwalaja odpornosc czy ta ktora mowi ze sa super.
   Ta ktora mowi ze szczepieni nie zarazaja nie przenosza czy ta ktora od poczatku mowi ze nie da sie na to zrobic szczepionki bo jest jak grypa(o odpowiedzialem sobie)

  •  

   pokaż komentarz

   Tym różni się wiara od nauki
   Wiara = bujda
   Nauka = to lubię.


   @Walnij_Kielona: ale nie zapominaj, że takiego kardynała Richelieu leczono mieszanką końskiej kupy z winem. I "lek" ten serwowany był przez wysoce kwalifikowanego lekarza - czyli przedstawiciela "konwencjonalnej medycyny" a nie jakiejś tam "alternatywnej", szamana czy znachora.

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: O hui, gość nieźle wypiera swój homoseksualizm :(

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: problemem filmiku o Bogu jest to, że koleś popełnia błędy, z które sam wytyka, a mianowicie, powiedział, że nigdy się nie dowiemy co się znajduje poza obserwowalnym wszechświatem i nigdy się nie dowiemy, dlaczego elektron uderza w konkretny punkt w czasoprzestrzeni. Sorki, możemy powiedzieć, że obecnie tego nie wiemy i być może w przyszłości będziemy wiedzieć, ale nigdy naukowiec nie powinien powiedzieć, że na pewno nigdy się nie dowiemy. Skoro nie da się przewidywać przyszłości, co sam powiedział, to nie da się powiedzieć, że nigdy czegoś nie będzie :)
   Dlatego też prelegent p!%?!@%i bzdury.

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath: Nic nie może poruszać się szybciej od światła, więc większości wszechświata nie zobaczymy, a kwanty też nie pomogą. No chyba, że jest coś, co porusza się szybciej od światła ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dziękuję za uwagę.

  •  

   pokaż komentarz

   Nic nie może poruszać się szybciej od światła

   @KawaJimmiego: istnieją teorie, które temu przeczą

   więc większości wszechświata nie zobaczymy

   @KawaJimmiego: a jak zamiast podróżowania będziemy się teleportować w wybrane miejsce to co wtedy? Na poziomie kwantowym teleportacja jest już możliwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath: Teorie czy hipotezy?To Nobel za udowodnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tą teleportacją to doczytaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: nie zmienia to faktu, że jeszcze nie wiemy. Kiedyś, w przyszłości, jak będziemy mieli możliwość przeprowadzenia bardziej dokładnych badań czy eksperymentów będziemy wiedzieli czy da radę, czy nie da. Obecnie możemy tylko spekulować.

   Każde odkrycie zaczyna się od "A co jeśli...?"

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath: Czyli wg ciebie teoria Einsteina jest błędna? To w końcu teorie czy hipotezy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli jest Bóg, jest też dokładnie tyle płci, ile ich sobie uroiłeś.

   pokaż spoiler (Żart zakłaający, że Polak nie nie zna angielskiego i nie odróżnia SEX od GENDER.)


   @DziobakApokalipsy_:

  •  

   pokaż komentarz

   To ile jest płci i kto głównie roznosi HIV i syfilis w Ameryce/ UK?

   @KawaJimmiego:

   ARTYKUŁ: "Ludzie rzadko stosują prezerwatywy w stałych związkach. A to właśnie pożycie w stałych związkach napędza najgorsze epidemie w Afryce. Na tym kontynencie najwięcej zakażeń notuje się w populacji ogólnej, a nie w grupach wysokiego ryzyka."

   ODP.: Prostytutki i ich stali klienci?

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: misiek, nawet teorie Einsteina były poddawane krytyce, wielokrotnie próbowano je obalać, ba!, były nawet doprecyzowane albo uszczegóławiane. Einstein nie ma monopolu na posiadanie racji. Możliwe, że za 100 lat jego teorie będą archaiczne, będą nowe, lepsze, które będą tłumaczyć znacznie więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: Daj mu spokój. To gej który boi się zaskarżenia HIV wiec śledzi temat. Pewnie xionc.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak mówisz w tym USA jest? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Plutonium: Wszystko się zgadza z tym co napisałem.

   W Twoim linku:

   Bi/homo-seksualni mężczyźni odpowiadają za 69% nowych (25 552 z 36 801 przypadków)

   A ja napisałem:

   roczna liczba zarażeń to jest 26 tysięcy osób

   Gdzie jest niezgodność?

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: To ze manipulujesz w odpowiedzi na pytanie kto głównie roznosi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @R187:

   kto głównie roznosi HIV i syfilis w Ameryce/ UK?

   @KawaJimmiego: Widzę, że nadal nie wyszedłeś ze swojej obsesji. Już Ci pisałem, roczna liczba zarażeń to jest 26 tysięcy osób, czyli 0.5% z 4 mln populacji MSM w USA. (https://www.wykop.pl/link/6479565/#comment-101453741)

   A o czym? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Plutonium: O tym ile % wśród MSM (może nie znasz tego slowa: males having sex with males, czyli np. jak pewien polityk konserwatywnej partii na Węgrzech został przyłapany na homoseksualnej orgii to on pewnie nadal się uważał za hetero, ale skoro uprawia seks z facetami to i tak go wlicza się do grupy MSM. I ja pisałem o tym jaką cześcią wszystkich MSM są nowe przypadki zarażenia HIV wśród takich osób i odpowiedź to 0.5%.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: Słuchaj. Problemem nie jest to, że Wy sobie w coś wierzycie i kierujecie się tym w swoim życiu. Problemem jest to, że na siłę narzucacie swoją wiarę i przekonania innym. Sorry za trywialny przykład ale może to Ci uzmysłowi co mam na myśli. To jak jakby nagle powstała sekta UFO która lubuje się w obcinaniu uszu bo nie słysząc uważają że jest im łatwiej w życiu i są szczęśliwsi. I nagle ta sekta stwierdza, że zacznie namawiać do tego innych ludzi. Jedni się dają namówić. Inni pukają się w głowę i twierdzą że no jednak nie. I w pewnym momencie dochodzicie do wniosku, że tak nie może być i próbujecie niemal siłą wymusić na ludziach żeby swoje uszy obcinali. Powstaje nawet instytucja w Państwie która będzie się tym zajmować. Już od najmłodszych lat dzieci będą przecinały swoje uszy żeby być gotowe na to jak dorosną. Nie ma wyboru jest nakaz. Chore nie? A tak to właśnie wygląda w Polsce. Tak właśnie zachowuje się kościół katolicki.

  •  

   pokaż komentarz

   Słuchaj. Problemem nie jest to, że Wy sobie w coś wierzycie i kierujecie się tym w swoim życiu. Problemem jest to, że na siłę narzucacie swoją wiarę i przekonania innym.

   @Sin-: To nie wynika z wiary, tylko z biologii. Link w powiązanych.

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: Dewianci czasem chowają się pod przykrywką hetero z rożny powodów to prawda. Jednak nie ulega wątpliwości że to jednak w wyniku dewiacji rozprzestrzenia się HIV ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   https://www.wykop.pl/link/6312893
   Jak mówisz w tym USA jest? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


   @Plutonium: Z tego linku ze znaleziska:

   From 2015 to 2019, HIV diagnoses decreased 9% among gay and bisexual men overall.

   Ups, coś Ci nie poszło, heh ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: ale co dokładnie mi "nie poszło" XD

   HIV diagnoses is one of the six Ending the HIV Epidemic in the U.S. indicators. HIV diagnoses refers to the number of people who received an HIV diagnosis during a given year. In 2019, gay and bisexual menc made up 69% (25,552)of the 36,801 new HIV diagnoses in the US and dependent areas.d

  •  

   pokaż komentarz

   ale co dokładnie mi "nie poszło" XD

   @Plutonium: To, że ilość zarazen maleje, a fragment, który wstawiłes pokazuje jedynie jak mały procent wszystkich osób homo/bi choruje? Tylko się pogrążyłeś jeszcze bardziej. Chciałeś pokazać, że osoby homoseksualne to jakaś patologia z plaga HIV, a w rzeczywistości ilość zarazen maleje, a procent zarażonych to jakieś kompletnie nieznaczny odsetek, bije brawo na stojąco, dawno nie widziałem żeby ktoś tak pięknie sam siebie zaoral jak Ty tutaj xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: uspokój się i powiedz mi na spokojnie za nim zaczniesz fikołkować, włączasz się do rozmowy o ilości zakażonych hiv i że w większości robią to dewianci iiii... teraz ty cały na biało wjeżdzasz z tekstem że ilośc udziału wśród od 15 do 19 spadła o 9%....
   no i... ? XD XD XD co to ma do rzeczy?

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: Myślę, że nie potrzeba nauki, zeby bóg był całkiem zbędny. Wystarczy zwykła moralność oraz tajemnica której i tak nie zgłębimy, pojawiamy się znikąd i tam dązymy, reszta to wymysły.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Czyli wyjaśnione? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli wyjaśnione? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Plutonium: Tak, wyjaśniłem, że ilość zarazen wśród homo i bi jest śmiesznie niska, bo choruje mniej, niż 1%, a ilość zarazen ciągle maleje. Odpowiedź na Twoje pytanie "Jak mówisz w tym USA jest? ( ͡° ͜ʖ ͡°)" brzmi więc "coraz lepiej jeśli chodzi o zarażenia HIV wśród homo i bi" (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Jest lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) jednak cały czas to dewianci maja najgorsze statystyki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   Próbuj dalej XD

  •  

   pokaż komentarz

   Jest lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) jednak cały czas to dewianci maja najgorsze statystyki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   @Plutonium: Tych dewiantow jest mniej niż 1% wśród osób homo/bi, czyli żadna plaga HIV wśród osób homoseksualnych nie ma miejsca. Rubelki Ci tym razem nie wpadną, nie udało się pchanie antygejowskiej propagandy, przykro mi - polecam następnym razem czytać co wrzucasz( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   HIV diagnoses is one of the six Ending the HIV Epidemic in the U.S. indicators. HIV diagnoses refers to the number of people who received an HIV diagnosis during a given year. In 2019, gay and bisexual menc made up 69% (25,552)of the 36,801 new HIV diagnoses in the US and dependent areas.d

   @ziumbalapl: Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? XD
   Powiedz mi po co te fikoły? wystarczy zwykłe przepraszam ale.. zobacz liczba maleje więc... ale nie ty juz przeczysz rezeczywistości XD przerażasz mnie

  •  

   pokaż komentarz

   @Plutonium: Ale jakie fikoly? Skoro na HIV choruje mojej mniej niż 1% homo i bi, a dodatkowo ilość zarazen maleje, to chyba jest dobra wiadomość - wystarczy to przyznać i zamknąć temat. W jakim celu mi to wklejasz? Do czego chcesz mnie przekonać? Wytłumacz, bo nie rozumiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl:

   In 2019, gay and bisexual menc made up 69% (25,552)of the 36,801 new HIV diagnoses in the US and dependent areas.

   W 2019 r. geje i biseksualni mężczyźni stanowili 69% (25 552) z 36 801 nowych zdiagnozowanych przypadków HIV w Stanach Zjednoczonych i na obszarach zależnych.

   Pewnie że dobra wiadomość ze ilość maleje. Nie dobra że nadal stanowią 69% wszystkich zakażeń ( ͡° ͜ʖ ͡°) prawda?

   Wydaje mi się ze zgubiłeś wątek bo podłączyłeś się do mojej wcześniejszej rozmowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) pisząc ze coś mi nie poszło bo ta liczba maleje… XD

  •  

   pokaż komentarz

   Nie dobra że nadal stanowią 69% wszystkich zakażeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Plutonium: Niedobrze, że stanowią 69% wszystkich zakażeń, ale bardzo dobrze, że zakażeni to mniej niż 1% homo i bi, oraz, że ilość spada. Są to dane, które motywują do podjęcia kroków w stronę lepszej edukacji, czy idealny argument za tym, by nie stygmatyzowac osób z orientacja homoseksualna, bo to prowadziłoby do pogorszenia statystyk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nie odpowiedziałeś na pytania, więc spróbuję ponownie:

   W jakim celu mi to wklejasz? Do czego chcesz mnie przekonać?

   Intencje wklejania takich informacji są kluczowe, czekam na odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Chłopie!!! (Myślę ze jesteś chłopem ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
   Kuźwa ogarnij się! Przecież to ty do mnie piszesz! Ja te dane podałem wyżej w linku pisząc do kogoś innego.
   XD cyrk.
   Potem ty piszesz do mnie ze coś mi nie pyklo bo jest ich coraz mniej. Na to ja się z ciebie śmieję że co mnie to obchodzi jak z gościem wyżej piszemy o tym kto to jest. A ty mi wyjeżdzasz ze jest ich coraz mniej XD weź się ogarnij bo już nawet mi się z tobą pisać nie chce

  •  

   pokaż komentarz

   @Plutonium: Jak nie masz zamiaru odpowiedzieć, to mnie nie wołaj, bardzo bym prosił. Nie chcesz pisać, to nie odpisuj, chyba, że chcesz to ciągnąć następny rok.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Przecież wytłumaczyłem ci to wyżej…
   O tym rozmawiamy dlatego to ci wklejam.
   Proste ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   O tym rozmawiamy dlatego to ci wklejam.

   @Plutonium: Ale czego ode mnie oczekujesz wklejajac te dane? Zapytales kogoś innego "Jak mówisz w tym USA jest?" i wklejasz link sugerujący złą sytuację w Stanach, a w rzeczywistości odpowiedź brzmi: z każdym jest coraz lepiej, kiedyś sytuacja była dużo gorsza. Po co odpisujesz, skoro wszystko już wyjaśniłem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Czego oczekuję? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Zrozumienia.
   Na początku napisałeś że chciałbym pokazać że osoby homo to patologia HIV.
   TAK dokładnie to wskazują dane.
   69%…. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   69%…. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Plutonium: I? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: to oznacza patologię w śród tak małej grupy społecznej mordeczko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Plutonium: 0.5% wśród homo i bi to patologia? Chyba na mikroskopijna skalę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Jedna na 150-200 osób z grupy będącej 5% populacji ma HIV, o cholera, faktycznie niesamowita patologia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: patologią jest to że większość dotyczy jednej grupy społecznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   No proszę cię przestań już kręcić...

   ja już nawet przyjmuję że fajnie że jest ich coraz mniej. Wrzuć na luz, bo już ostatnio nawet nie chce mi się z Tobą pisać, brniesz w jakieś głupoty. Kiedyś byłeś merytoryczny i nawet jak próbowałem cię podpuszczać to się normalnie rozmawiało. Teraz zrobiłeś się jak koń z klapkami na oczach. Widać jasno na badaniach to ty będziesz mi ty teraz prawił że nie widać... odpuśćmy temat proszę bo chciałbym zachować szacunek do ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   patologią jest to że większość dotyczy jednej grupy społecznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Plutonium: Patologia jest 0.5% tej grupy społecznej, reszty to jak widzisz nie dotyczy, a wszystko sugeruje, że ilość zarazen maleje. Dodatkowo - zdaje mi się, że powstaje właśnie szczepionka mRNA z tym związana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Kiedyś byłeś merytoryczny

   A co tutaj jest niemerytorycznego?

   Widać jasno na badaniach to ty będziesz mi ty teraz prawił że nie widać...

   Widać jasno, że zarazen jest coraz mniej, a odsetek gejów i biseksualistow z HIV jest ekstremalnie niski. Co widać? O czym Ty mówisz? Ja nigdzie nie przecze, że większość zarazen dotyczy grupy homo i bi.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: > Patologia jest 0.5% tej grupy społecznej, reszty to jak widzisz nie dotyczy, a wszystko sugeruje, że ilość zarazen maleje. Dodatkowo - zdaje mi się, że powstaje właśnie szczepionka mRNA z tym związana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   W obu tematach przepięknie ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy coś tu trzeba dodać? jeśli nie kończymy temat

   Ja nigdzie nie przecze, że większość zarazen dotyczy grupy homo i bi.
   też pięknie i tyle i tylko tyle.

   Przecież ja tyle i tylko tyle pisałem od początku gdzie ty napisałeś do mnie

   From 2015 to 2019, HIV diagnoses decreased 9% among gay and bisexual men overall.

   Ups, coś Ci nie poszło, heh ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   co mnie niemiłosiernie rozbawiło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ja nigdzie nie przecze, że większość zarazen dotyczy grupy homo i bi.

   A więc jeszcze raz i ostatecznie to jest grupa największego ryzyka i nie ma co dyskutować z liczbami.
   To że jak piszesz ta liczba spada to super ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   A więc jeszcze raz i ostatecznie to jest grupa największego ryzyka i nie ma co dyskutować z liczbami.

   @Plutonium: Oczywiście, że jest. Przecież nie jestem wariatem, który to wypiera

 •  

  pokaż komentarz

  Prawaki zakopują, olaboga lewactwo zamraża dzieci xD wyobraźcie sobie, że wracacie sobie z pracy do żony i dzieci, i mijacie jakiegoś sebę z budowy albo menela czarującego pod żabka, i to jest właśnie taki prawak, który uparcie twierdzi że lewactwo zamraża dzieci xD

 •  

  pokaż komentarz

  Wytłumaczcie mi coś, bo nie rozumiem...

  Pomijając obsesję Kościoła na punkcie rozmnażania
  (jakoś ten temat jest zawsze najbardziej wałkowany, nawet jeśli rozmnaża się para po ślubie kościelnym, a inne tematy typu alkoholizm i przemoc są pomijane),
  to czy nie padają w Biblii słowa "bądźcie płodni i rozmnażajcie się"?
  Chyba powinno im zależeć na tym, żeby było więcej ludzi (ich potencjalnych wiernych)?

  Dlaczego to, co robi sam domniemany bóg, czyli uśmiercanie wadliwych zarodków (to dzieje się codziennie i wszędzie bez interwencji człowieka), w wykonaniu lekarza, który daje niepłodnej parze dziecko jest złe?
  Przecież taka para poroniła już prawdopodobnie dziesiątki takich zarodków. Możliwe, że 12-13 rocznie.
  A teraz ma możliwość, oprócz samego uśmiercania, jednemu dać życie.

  Dlaczego to jest złe? Skąd ta obsesja?

  No i przede wszystkim - gdzie w Biblii jest mowa o tym, że nie wolno przeprowadzać in vitro?

  •  

   pokaż komentarz

   No i przede wszystkim - gdzie w Biblii jest mowa o tym, że nie wolno przeprowadzać in vitro?

   @ElGecko: Nie ma, ale problem mają nie z samym invitro tylko z procedurą : podczas invitro zapłodnionych jest wiele jajeczek ale tylko 1-2 są wykorzystywane i w przypadku sukcesu reszta idzie "do pieca". Dla nich zapłodnione jajeczko jest początkiem życia więc uznają to za odebranie życia.
   Mam nadzieję, że wyjaśniłem ...

  •  

   pokaż komentarz

   @gokihar: No tak, ale to samo dzieje się co miesiąc u takiej niepłodnej pary, która stara się o dziecko. Może dochodzić do zapłodnienia, ale nie do zagnieżdżenia, a cykl trwa 21 do 28 dni. :D

  •  

   pokaż komentarz

   @ElGecko: Nie będę dyskutował o szczegółach bo dla mnie to nie ma sensu.
   ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @gokihar: Dokładnie. Wiesz, liczę na to, że ktoś kto jest zatwardziałym wyznawcą tego typu pomysłu przedstawi mi swoje argumenty na to, że in vitro to grzech
   (zważając na to, że obumieranie zarodków to normalna naturalna rzecz i w przypadku naturalnego zapłodnienia też czasem dochodzi do obumierania kilku naraz).
   Chętnie poczytam.

  •  

   pokaż komentarz

   @gokihar: W Polsce to już jest zabronione (by Gowin), wszystkie powstałe zarodki muszą być wykorzystane lub zamrożone do późniejszego wykorzystania.
   Jeśli masz np 6 zarodków i nie chcesz mieć więcej dzieci, to musisz je oddać do adopcji - o dziwo to nie budzi żadnych etycznych dylematów na prawicy :P Dla porównania - większość krajów Europy nie pzwala na adopcję prenatalną ze względów etycznych

  •  

   pokaż komentarz

   czy nie padają w Biblii słowa "bądźcie płodni i rozmnażajcie się"?

   @ElGecko: Ciekawostka: powyzsze slowa zostaly napisane podczas niewoli babilonskiej jakos w 6.wieku p n.e. gdyz zydowskiej elicie zalezalo na przetrwaniu etnicznej tkanki narodu.
   Nie powiedzialbym, ze to nadal aktualne zalecenie w 21.wieku w obliczu katastrofy ekologicznej i liczbie ludzkosci zmierzajacej do osiagniecia liczebnosci 8 miliardow w niedlutim czasie :/

  •  

   pokaż komentarz

   @Vicious_me: To bym bardziej nie rozumiem tej nienawiści. :D

   @zongobongo: Ja to wiem i ty to wiesz. :D Ale skoro tak jest napisane, a to słowo wg tej religii święte (i czytane na ślubach), to nie rozumiem oburzenia na in vitro.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego to jest złe? Skąd ta obsesja?

   @ElGecko: bo człowiek nie może być Panem życia i śmierci, tylko Bóg może.
   Jak Kościół zgodzi sie na in vitro to równie dobrze godzi sie na inżynierie genetyczną itp. czego efektów etycznych to i niejedni ateiści sie boją.
   IMO to z góry przegrana walka i to i tak wejdzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @GokuMK: W sumie to ciekawe, że nie godzi się na to, żeby człowiek powodował śmierć, ale jednocześnie w wyniku tego np. nie godzi się na to, żeby przed tą śmiercią chronił.
   Dzięki za odpowiedź. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @ElGecko:
   Podstawowy błąd logiczny jaki popełniasz zadając takie pytanie jest taki że posługujesz się logiką a nie wiarą. Otóż, odpowiedź jest prostsza niż myślisz i oto ona, otoz:

   pokaż spoiler BO TAK

  •  

   pokaż komentarz

   @ElGecko: Wydaje mi się, że katolicyzm zapędził się w kozi róg, i zamiast próbować wyjść z patu brnie w coraz głębsze absurdy, bo hierarchowie boją się przyznać, że ich stanowisko dotyczące np. aborcji nie ma oparcia w medycynie, i jest zwyczajnie głupie. "Człowiek powstający w momencie zapłodnienia" kłóci się z dostępną wiedzą o procesie rozrodczym, gdzie zdefiniowane zostało chociażby pojęcie ciąży biochemicznej - to znaczy gdy organizm poprzez wydzielane hormony sygnalizuje że do zapłodnienia doszło, a mimo to po kilku tygodniach okazuje się, że po zarodku nie ma śladu, bo albo nie doszło do zagnieżdżenia w macicy, albo został wchłonięty, albo wydalony. I nie jest to zjawisko rzadkie, szacuje się że około 50% do 60% wszystkich ciąż zanika zanim możliwe staje się rozpoznanie poprzez np. USG (medonet).

   Mało który katolik zdaje sobie też sprawę, że obecne stanowisko kościoła jest stosunkowo nowe, ekskomunika za usunięcie ciąży została wprowadzona dopiero w 1869 roku. Gdzieś do XVII wieku kościół definiował człowieka dopiero od momentu, gdy ciąża stawała się widoczna gołym okiem, czyli gdzieś od drugiego trymestru. Ciekawie opisuje proces fanatyzacji katolicyzmu np. Carl Sagan, wskazując niestety negatywny efekt jaki dało użycie pierwszych mikroskopów do badania zarodków (brak precyzji pierwszych urządzeń doprowadził do powstania przeświadczenia, że w momencie zapłodnienia powstaje w pełni ukształtowany człowiek, tyle że bardzo małych rozmiarów, co jak wiemy, jest bzdurą totalną) w artykule napisanym w odniesieniu do usankcjonowania prawnego usuwania ciąży przez sąd najwyższy w Stanach w latach 70-tych. Artykuł jest z 1990 roku, ale jak widać, wciąż aktualny. Link do artykułu, po angielsku.. Ciekawy (choć skrótowy) opis absurdalności stanowiska kościoła znalazłem też przypadkowo na jednym blogu, nie chcę kopiować fragmentów, więc podlinkuję.

   Przyznanie się do błędu oznaczało by ogromny gniew jaki spadłby na kościół ze strony wszystkich pokrzywdzonych przez ich nieludzkie zakazy na całym świecie, a co za tym idzie, do dalszej utraty kontroli nad społeczeństwami. Strach przed tym, oraz korzystanie z przywileju dominacji nad ludźmi jaką daje kontrolowanie seksualności to moim zdaniem główne przyczyny dalszego brnięcia przez kościół w swoich absurdalnych dogmatach.

 •  

  pokaż komentarz

  Religia to domena smutnych ludzi, nie potrafiących znaleźć sobie celu w życiu poza z góry narzuconym im dogmatem wiary.
  Ich wybór.

 •  

  pokaż komentarz

  Samo istnienie tego radia to jeden wielki skandal.