•  

  pokaż komentarz

  no to za ile warto rozmawiać? bo rzepa nie prostuje tego ani nie mówi, że to nieprawda że Pospieszalski dostał 1,6 mln. Rzepa się czepia, że GW się czepia że Pospieszalski tyle dostaje jak i inni też tyle dostają. Szkoda, że Rzepa zapomniała iż TVP jest publiczna a nie prywatna.

 •  

  pokaż komentarz

  Warto Rozmawiać - 40 minutowy program, emitowany przed północą raz w tygodniu, okazał się takim zagrożeniem, że zmobilizowano wszystkie siły aby go zlikwidować.
  ZAKOP - informacja nieprawdziwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Czy prawicowcy muszą być paranoikami.

   Najpierw jeden z głównych polityków prawicy przyznaje się, że nie ma konta w banku, bo BTO (Bardzo Tajemnicza Organizacja) może wpłacić mu na konto pieniądze i oskarżyć o korupcję.

   Kolejny polityk prawicy twierdzi, że ciągle dostaje 2% w wyborach, bo BTO przesyła przekazy podprogowe w programach TV.

   Teraz BTO za wszelką cenę chce zniszczyć Pospieszalskiego. Straszne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolas_Bourbaki: sugerujesz, że PiS to prawica? Dobrze zrozumiałem? :D :D :D

  •  
   b......g

   0

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  
   b......g

   -10

   pokaż komentarz

   @Nicolas_Bourbaki:
   Ładnie wrzuciłeś wszystkich do jednego worka.

   PiS to nie jest prawica.

  •  

   pokaż komentarz

   @barteq_g:
   prawica
   1. «partia polityczna lub organizacja o zachowawczym programie, opierająca się na takich wartościach jak wspólnota narodowa, rodzina i własność prywatna» /SJP/
   Jak dla mnie PiS tutaj pasuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: W sensie gospodarczym również, ale wiesz, ważniejsze jest to, żeby powtarzać przez pół godziny dziennie na największych serwisach internetowych tę inną "prawdę". ;-) Nie ma co ich słuchać, to trąbki propagandy.

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: do takiej definicji to i SLD pasuje :D

  •  

   pokaż komentarz

   @beeko:
   SLD i zachowawczy program lub wspólnota narodowa?
   Słownikowa definicja lewicy to z kolei: «kierunek polityczno-społeczny głoszący hasła sprawiedliwości społecznej, egalitaryzmu i konieczności postępu» i do tego deklaracje SLD pasują. Z tej definicji PiS podpisałby się tylko pod hasłem sprawiedliwości społecznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: Dlaczego PiS to nie prawica, w skrócie:
   - solidaryzm do którego się odwołują to po prostu pobożny socjalizm,
   - poprzednia partia Kaczora nazywała się Porozumienie Centrum, dopiero w połowie ubiegłej dekady nagle zaczęli swój nowy twór nazywać "prawicą",
   - popierają związki zawodowe,
   - ostatnio wyskoczyli z postulatem prywatyzacji polskich banków - "repolonizacji" - prawica jak ch!!
   - odwołują się do Piłsudskiego, który był socjalistą.

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: "zachowawczy program" to socjalizm i totalitaryzm ponad wszystko?

  •  

   pokaż komentarz

   @bastek66:
   Specjalnie przywołałem definicję słownikową, żeby było się na czym oprzeć a nie wprowadzać nowe kryteria w czasie dyskusji. Ta definicja nie jest jedyną słuszną, ale na razie nie kwestionował jej nikt poza beeko (moim zdaniem nietrafnie). W niej akurat nic nie było o poglądach gospodarczych, dlatego zwykle i LPR, i UPR zalicza się do prawicy mimo że ich poglądy na gospodarkę różnią się istotnie (co nie przeszkadzało im utworzyć porozumienia wyborczego jako Liga Prawicy Rzeczypospolitej).

   @dachowiec
   nie, "zachowawczy program" to inaczej konserwatywny, podkreślający wartość tradycji, itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @beeko:
   No baa, SLD wręcz rozszerza pojęcie rodziny do dwóch chłopów, zatem jest jeszcze bardziej prorodzinne, a co za tym idzie prawicowe ;-)

   W Polsce podział lewica/prawica nie jest nawet czytelny jeśli chodzi o to kto wywodzi się z PZPR, a kto z opozycji. Światopoglądowo i gospodarczo to już w ogóle do ch#!a jest niepodobny.

  •  
   a.........o

   -1

   pokaż komentarz

   @bastek66:
   poczytaj sobie najpierw czym jest prawica. Proponuje zrodla naukowe, a nie takie, ktore chca sobie zbudowac definicje dla wlasnej ideologii (widze ze juz nawet wikipedia jest przeklamana).
   Prawica to konserwatyzm i nic ponad to. Jesli jest jakas bardziej precyzyjna definicja, to tylko ta, mowiaca o tym, ze to ludzie siedzacy po prawej stronie sejmu.
   Cale gadanie o cechach prawicy jest bez sensu.

   W polsce konserwatyzm to jest empatia spoleczna (wyrazajaca sie idealne w socjalizmie, zwiazkach zawodowych) - to wynika z katolicyzmu.
   Cale gadanie o liberalnej prawicy wzielo sie z tego, ze taka ona jest na zachodzie - jest to wynik protestantyzmu zakorzenionego tam w kulturze.

   niepojete jest dla mnie, jak potrzeby polityczne i swiatopogladowe moga komplikowac (przeklamujac) bardzo prosta definicje.

  •  

   pokaż komentarz

   @aledlaczego: Każesz mi czytać definicje prawicy, a sam wytwarzasz definicję konserwatyzmu "z dupy"
   W polsce konserwatyzm to jest empatia spoleczna (wyrazajaca sie idealne w socjalizmie, zwiazkach zawodowych) - to wynika z katolicyzmu.
   No tak, mamy konserwatywnie czerwonych u władzy, od końca II wojny.
   Więc nie p#!#%%# że znasz jakiekolwiek definicje, bo sam sobie zaprzeczasz.

   Konserwatyzm jako prawica to dotrzymywanie dawnych porządków, z czasów normalności.

  •  
   a.........o

   -2

   pokaż komentarz

   @bastek66: PZPR na poczatku bylo lewica bo wprowadzalo zmiany, potem tych zmian nie chcialo i zamienilo sie w prawice (mimo, ze nigdy sie do tego nie przyznali).
   To o czym piszesz nie ma sensu, bo kazdy ma inna wizje "dawnych porzadkow, z czasow normalnosci".

  •  

   pokaż komentarz

   @aledlaczego: Taa PZPR w prawicę, może jeszcze powiesz że SLD to prawica.

   Z jedną rzeczą masz rację, pod koniec lat 80tych mieliśmy ustawę Wilczka, apogeum wolności gospodarczej w XX w. Polsce, potem do władzy doszli czerwoni i agentura z naprędce założonej Solidarności i zaczęli budować socjalizm z ludzką mordą (to jest temat na inny wykop). Lecz prawdziwa prawica nigdy nie była u władzy.

  •  
   b......g

   -3

   pokaż komentarz

   @btr: prawica
   1. «partia polityczna lub organizacja o zachowawczym programie, opierająca się na takich wartościach jak wspólnota narodowa, rodzina i własność prywatna» _/SJP/
   Jak dla mnie PiS tutaj pasuje.

   Podejście do własności prywatnej oraz próba nakazania pewnych poglądów całemu społeczeństwu wyklucza PiS jako partię prawicową.

   Jeżeli chcesz opisywać partie polityczne na podstawie jedno lub kilku-zdaniowych definicji, bez wnikania w całe tło historczyne, to można na siłę założyć, że PiS jest prawicowy

  •  
   a.........o

   +2

   pokaż komentarz

   @bastek66:Tak powiem. Mysleli konserwatywnie - aby utrzymac istniejacy system, wiec byli prawica.

   Twoje rozumowanie nie ma sensu. Zarowno Judeokomuna, fundamentalisci iranscy i afganscy, rezim Franko, hitlerowcy, ale tez Republikanie z USA, PiS i UPR z Polski walcza o " dotrzymywanie dawnych porządków, z czasów normalności". A kazda z tych grup powie o sobie ze jest, a o pozostalych, ze nie sa prawica. A wartosci ktore wyznaja, sa skrajne rozne.
   Tak samo bylo na poczatku formalnego istnienia prawicy i lewicy. Po Rewolucji Francuskiej lewica byla grupa pro - kapitalistyczna, a prawica pro - feudalna. Dopiero w polowie XIX w. lewica zaczela byc antykapitalistyczna.

   Twoja definicja tak naprawde oznacza cos w stylu: prawicowcem jestem ja, a lewica wszyscy ktorych nie lubie.

  •  

   pokaż komentarz

   @aledlaczego: Ależ definicja jest prosta Prawica - jesteś wolny ale musisz być odpowiedzialny,
   Lewica - My się tobą zajmiemy, ale musimy ci pieniądze zabierać.
   Ergo PiS jest lewicą.

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: rozumiem Ciebie dobrze, ale nie można w tej materii rozdrabniać określenia "prawica" na czynniki pierwsze. Tradycja nasza nie ma nic wspólnego z nachalnym socjalizmem. Katolicka tradycja też mówi o miłośći i miłosierdziu a nie nachalnie narzuconej opiece i przewodnictwu, o prawie regulującym już niedługo kolor skarpetek w poszczególne dni tygodnia. Prawica to wg mnie całość określonych poglądów i zachowań. Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @aledlaczego: Na czyich poglądach opierasz się pisząc w jednej linijce "reżim Franko, hitlerowcy, itp. poczytaj różne źródła, bo jeszcze CI wyjdzie, że Pinochet to też bandzior a Kiszczak to człowiek honoru.

  •  
   a.........o

   +1

   pokaż komentarz

   @dachowiec:
   ke? Przeciez pisalem ze bardzo rozne grupy nazywaja sie jedynymi prawdziwymi prawicowcami.

   Wspolnym mianownikiem jest oczywiscie konserwatyzm, ale bardzo roznie rozumiany. Franko - religijnosc, walka ze zmianami. A hitlerowcy pokretnie twierdzili, ze buduja cesarstwo ktore bylo im predestynowane od zawsze.
   Ale to czy ktos jest bandziorem, czy czlowiekiem honoru nie ma zadnego znaczenia przy definicji lewica/prawica.

   @bastek66: alez nie.
   W momencie gdy powstaly terminy mowila:
   lewica - jesteś wolny ale musisz być odpowiedzialny (burzuazja).
   prawica - my (krol i jego feudale) się tobą zajmiemy, ale musimy ci pieniądze zabierać.

   wiec Twoja definicja jest nieprawdziwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @aledlaczego: Twoje poglądy dobrze obrazują słowa"Franko-religijność,walka ze zmianami" Ktoś kto potępia Franko za niedopuszczenie do własnego Narodu zwyrodnialców moskiewskich i mówi, że to walka ze zmianami, budzi we mnie niechęć do dalszej dyskusji. Hitler to dla mnie apolityczny bandzior, a pojęcie "hitlerowcy" jest dla mnie obce. Wiem kto to Niemcy, Anglicy, Polacy. A hitlerowcy - to tylko próba rozmycia odpowiedzialności. Z poważaniem.

  •  
   a.........o

   -1

   pokaż komentarz

   @dachowiec:
   1. "Twoje poglądy dobrze obrazują słowa" przeczytaj prosze swoje wypowiedzi.
   2. Jesli chcesz sie wlaczyc do dyskusji, to wartoby bylo mowic na temat. A nie ja rozmyc swoimi nadinterpretacjami na temat detali.
   bez odbioru.

  •  

   pokaż komentarz

   @aledlaczego: lewica - jesteś wolny ale musisz być odpowiedzialny (burzuazja).
   prawica - my (krol i jego feudale) się tobą zajmiemy, ale musimy ci pieniądze zabierać.
   Chyba cię pop%%%#$$iło - jest dokładnie odwrotnie (zamiast króla i feudałów demokraci).

 •  

  pokaż komentarz

  W sumie powinienem zakopać. Ale biorąc pod uwagę, że tym znaleziskiem wszyscy piewcy zaj!!istości Rzepy a stronniczości GW strzelają sobie w kolano - wykopię! Przecież, to co się dzieje w sprawie WR to ewidentny przykład perfidnego kolesiostwa i układzików - gdzie przywrócony jakimś kruczkiem prawnym, lukami w regulaminach na dwa, trzy, kilka dni prezes podpisuje umowy na miliony z tymi, którzy są mu na rękę. No sory - ale to jest to samo co się działo za Czarzastego i Jakubowskiej! I to trzeba piętnować niezależnie od opcji!!!

 •  
  G....n

  +12

  pokaż komentarz

  Nie watro rozmawiać...

 •  

  pokaż komentarz

  Rzepa już dawno prześcignęła GW w braku obiektywizmu. Pospieszalski niech swój program robi, ale (jak napisałem mbak666) dla równowagi proszę o program radykalnego lewicowca, niech prezentuje inne poglądy. Co tam radykalny lewicowiec, niech puszczą w TVP Root of all evil i Enemies of Reason Dawkinsa, licencje do kupienia od BBC :)