•  

  pokaż komentarz

  Ja niedawno się natknąłem na bloga gdzie liczba przekrętów "żondzoncych" pękła przy 200, niestety nie zapisałem, ale ktoś tam rzetelnie ich podliczył.

 •  

  pokaż komentarz

  Przeglądłem jeszcze pozostałe punkty na szybko, pomijając kwestie sporne (kto faktycznie odpowiada za likwidację stoczni?) wyliczyłem tylko ewidentne nieprawdy:

  13. - nie było żadnej podwyżki akcyzy na gaz. Taka podwyżka była rozważana w 2008 r., ale nie został nawet zgłoszony projekt takiej ustawy.
  21. - rosyjski system wspomagania lądowania nie jest kompatybilny z europejskim, obecność aparatury w dniu 7 kwietnia nic nie pomogła pilotom samolotu Tuska
  22. - najniższe bezrobocie w trakcie rządów PiS było w październiku 2007 r. i wynosiło 11,3%, a nie 8%. Jedyny miesiąc, gdy bezrobocie zbliżyło się do poziomu 8% to październik 2008 r.
  http://www.stat.gov.pl/gus/5840_677_PLK_HTML.htm
  28 - od początku transformacji Polska nigdy nie miała nadwyżki budżetowej. Za PiSu także jej nie było.
  30 - ani w Norwegii ani w Arabii Saudyjskiej nie ma gazu łupkowego; do tej pory Polska nie wydała jeszcze żadnej koncesji na jego wydobycie (zostały wydane tylko koncesje na jego poszukiwanie)
  37 - tzw. "Stadion Legii" nie należy "do TVN" tylko do miasta stołecznego Warszawy, a Legia S.S.A. go jedynie dzierżawi.
  42 - nie było żadnej takiej ustawy i nie było takiego weta
  44 - firmy zagraniczne nie otrzymują dopłat, co najwyżej mogą uzyskać okresowe zwolnienie z CIT jeśli zainwestują w którejś z czternastu specjalnych stref ekonomicznych
  47 - Komisja Przyjazne Państwo zgłosiła łącznie 145 projektów ustaw. Co do ich jakości się nie wypowiadam, ale nie jest prawdą, że "nic nie robiła".
  http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/projkom?OpenAgent&6&NPP
  54 - ułatwienia w zatrudnianiu Ukraińców, Białorusinów i Rosjan obowiązują już od kilku lat. I stało się tak z inicjatywy poprzedniego jeszcze rządu.

 •  

  pokaż komentarz

  Autor w ogóle przeczytał to przed umieszczeniem?
  Powtarzające się punkty, własne przemyślenia czy też po prostu nieprawdziwe informacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @moods: "21) katastrofa Smoleńska do jakiej doszło w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia lotniska przez BOR..."- jak dla mnie to wszystko wyjaśnia. Kolejny "anonimowy internauta" lewak jaśnie oświecony. Nawet bał się podpisać pod własnymi wywodami.

  •  

   pokaż komentarz

   @FlaszGordon: Jasne. Rząd powinien mgłę rozdmuchać :D

  •  
   j................................a

   +1

   pokaż komentarz

   @FlaszGordon: Według mnie ma dużo racji, instytucja taka jak BOR powinna sprawdzić lotnisko i nie dopuścić do lądowania na takim pod wieloma względami zadupiu. Prezydent i tyle ważnych osobistości ląduje na prowizorycznym lotnisku którego nie ma w systemie (zapomniałem jak się nazywa ten system ale mniejsza z tym). Według mnie mają w nazwie ochrona rządu więc powinni rząd chronić na wiele sposobów, a nie ograniczać się tylko do bycia kierowcami ze znajomością sztuk walki i strzelectwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @moods: może administracja powinna pomyśleć o jakimś konkursie, kto wymyśli więcej afer PO, a w nagrodę koszulka I ♥ PiS ;) Co ty na to @m_b

 •  
  j..................e

  +22

  pokaż komentarz

  Z racji tego, że tekst ten jest na prostej drodze na główną, tego, że jest to multiduplikat, tego, że jak zwykle nie ma szans na merytoryczną dyskusję oraz tego, że pojawi się tu 100 komentarzy pytam:

  Gdzie najlepiej uderzyć na kebab w Warszawie?

  •  

   pokaż komentarz

   @jadachahermaphrodite: Ostatnio smakował mi na skrzyżowaniu Broniewskiego / Raymonta. To niezwykle interesujące ponieważ zawsze dają standardowe sosy a tam spróbowałem mieszanki: słodki sos klonowy plus sos czosnkowy i taki zwykły kebabowy ostry. Bardzo ciekawe doświadczenie smakowe, warto spróbować choć na pewno nie każdemu trafi do do gustu. Odczucia estetyczne na dobrym poziomie, knajpa czysta lecz bez rewelacji. Obsługa okej ale napiwku nie zostawiłem. All in all polecam.

   PS: Zna ktoś może w Warszawie pizzerię gdzie jest włoski klimat a pizza jest pieczona na drewnie w tradycyjnym piecu? Kiedyś jadłem taką w lokalu w Zamościu i chciałbym raz jeszcze spróbować.

  •  

   pokaż komentarz

   @jadachahermaphrodite:
   Świetny kebab moim zdaniem jest przy metrze wilanowska. Kebab Aladin czy jakoś tak. Ostatnio zrobili remont, więc wszystko ładnie w środku wygląda.

   No i kebab w budynku dworca śródmieście, na placu defilad. 6 zł, a całkiem dobry.

   Co do pizzeri, to jest jedna w samym centrum, nie pamiętam ulicy niestety i nie wiem czy jest pieczona na drewnie, ale jest całkiem dobra ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @mefiu: Ten na śródmieściu to również polecam, szczególnie danie kebab z frytkami i surówkami. Masakryczny full zestaw którym można naaaaaaprawde się najeść. :P

  •  

   pokaż komentarz

   @jadachahermaphrodite:
   Gdzie najlepiej uderzyć na kebab w Warszawie

   1. Niezły jest na Puławskiej, naprzeciwko Euro.
   2. Podobnie przy Metrze Świętokrzyska.
   3. Mój faworyt - Bukowińska (przy Metrze Wilanowska), ostatni z żółtych apartamentowców JW - tani, dobry, i dopóki nie zostaniesz "stałym klientem", pan będzie Ci go nawet przygotowywał w foliowych rękawiczkach ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @jadachahermaphrodite: Nie mieszkam w Warszawie, ale mi podchodził na centralnym, przy wejściu od strony Złotych tarasów bodajże.

  •  

   pokaż komentarz

   @jadachahermaphrodite
   Ja polecam kebab Sahara - kiedyś na rogu Grzybowskiej i Marszałkowskiej, aktualnie na szpitalnej, blisko DH Smyk.

   @Raa_V: Pizzeria Michaelangelo na Wolskiej (skrzyżowanie ze Świętokrzyską). Dobrą też pizzę jadłem w Trattorii Venezia na Ksawerów.

  •  

   pokaż komentarz

   @jadachahermaphrodite: Tak jak wyżej już zostało napisane polecam Saharę, Krucza zaraz przy Jerozolimskich, koło Smyka. Kebab na Placu Defilad to już klasyka, także również warto. Mi osobiście smakuje też Kebab na pl. Politechniki.

  •  

   pokaż komentarz

   @jadachahermaphrodite: zacny kebab jest na placu wilsona. Cena standardowa a wszelkie normy zachowane (sanepid by nic nie znalazł:) Nawet jak z kumplami jesteśmy w centrum to chce nam się tak daleko gnać;) Ale i saharą nie pogardzimy. No i o dziwo w wola parku jest takie cuś z kanapkami niby i tam wszamałem cudo natury.
   Poza tym w legionowie wczoraj jadłem dobrego (kebab king), ale to tylko dla tych, którzy zapuszczą się za daleko na północ;p