Członek RPP: "Rząd robi wszystko, by inflacja dalej rosła"

Członek RPP: "Rząd robi wszystko, by inflacja dalej rosła"

Ludwik Kotecki (członek Rady Polityki Pieniężnej): "Problem jest taki, że od kilku miesięcy podnosimy te stopy a rząd w tym czasie robi wszystko, by inflacja dalej rosła i jeszcze tłumaczy, że to ma inflację obniżać" – powiedział.

 •  

  pokaż komentarz

  Giniemy

  źródło: ei_1652732478504.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @RuchaczSpychacz Tak giniemy. Z jednego powodu bo teraz wszystko jest polityką i walką o procenty poparcia. Ten rząd jest słaby ale słaby słabością zidiociałej opozycji. Opozycji która nie ma nic ciekawego do powiedzenia i do zaoferowania. I niestety politycy partii rządzącej zniżają się do tego poziomu. Już nikt racjonalnie nie myśli, tylko - słupki poparcia w głowach siedzą. Covid i wojna na Ukrainie doprowadziła do wzrostu inflacji. I politycy zamiast się ścigać na dobre pomysły to licytują się na głupie. Opozycja krzyczy:inflacja rośnie no to rząd stara się przeciwdziałać podnosząc m.in. stopy procentowe. No to krzyk ze strony opzycji:nikt tak nie robi, rząd specjalnie uderza w kredytobiorców, zły rząd. No to rząd na to (zamiast w dupie mieć krzyki opozycji i na spokojnie wdrażać mechanizmy mające na celu obniżyć inflację i dbać o 38 mln obywateli) zaczyna się słuchać opozycji i próbuje, nieudolnie bo nieudolnie ale pomóc kredytobiorcom. No to opozycja zaczyna krzyczeć coś przeciwnego do tego co przed chwilą krzyczała: rząd wprowadza pusty pieniądz, inflacja rośnie, rząd nic nie robi. I tak w koło Macieju, a zwykli obywatele za te wszystkie cyrki obrywają. Przecież nawet ten gościu z RPP mówi, że trzeba jeszcze bardziej podnieść stopy procentowe. Ale parę dań później mówi, że trzeba pomóc kredytobiorcom. To w końcu co trzeba robić. Walczyć z inflacją, która dotyka wszystkich, również kredytobiorców, czy pomagać kredytobiorcom godząc się na wzrost inflacji?

  •  

   pokaż komentarz

   @wolny__login: Podałeś pięknie na tacy jak to właśnie u nas wygląda. W h#! smutne to wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   @RuchaczSpychacz: czy ktorys z tych typow rpp moglby odniesc sie do sytuacji w Czechach?Stopy byly podnoszone od samego poczatku i w duzo wiekszy sposob,a inflacja jest wieksza niz w Polsce.Ps.i argument ze trzeba poczekac 3 kwartaly tez odpada,bo to juz ponad 1.5 roku jak Czesi zaczeli.

  •  

   pokaż komentarz

   Ten rząd jest słaby ale słaby słabością zidiociałej opozycji. Opozycji która nie ma nic ciekawego do powiedzenia i do zaoferowania

   @wolny__login: ten rząd nie jest słaby. Ten rząd jest jednym z silniejszych politycznie jakich mieliśmy w tym kraju po 89. Wystarczy zobaczyć Twój komentarz i ilość plusów. Nawet jeżeli nie głosowałeś na PiS i ich nie popierasz to chloniesz ich propagandę i powtarzasz ją. A to na jest im na ręke. Za wszystkie problemy w tym kraju obwiniasz "złą, niekompetentną, głupią" opozycję. Tak naprawdę winę takiej polityki pisu ponosimy wszyscy. Ja i Ty oraz Ci plusujacy. Słabe społeczeństwo, które już zatraciło jakiekolwiek zdrowe odruchy i przyparte do ściany miota się i atakuje na ślepo. Dzięki temu jesteśmy bardzo podatni na manipulacje i bezwzględni w naszej ocenie. Jedyna szansa w działaniach oddolnych każdego z nas i wzięciu odpowiedzialności za to co się dzieje na siebie. Umiemy to robić. Sytuacja z wojną na Ukrainie i imigracja 2-3mln ludzi do naszego kraju to pokazała.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolny__login: Akurat ten rząd jedyne o czym ciągle myśli to jak wydoić kasę z budżetu dla siebie i swoich, w skali dotąd nie znanej.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolny__login: @www_h warto tylko dodać, że taka strategia atakowania opozycji jest wzorowana na polityce Orbana. Ten sam schemat: przejęcie mediów także lokalnych i klepanie przekazu że opozycja nic nie robi, że to szkodniki, nie wspierają programów rządowych. U nas jeszcze tylko nie posunęli się do "definansowania" innych partii.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolny__login: ale to samo masz z emisjiami Co2 „rzont” Morawieckiego zwala na Unię, że drogie emisje sam będąc największym graczem na gieldzie emisji, ktoremu zależy aby emisje były drogie bo drogo je odsprzeda dzięki temu będzie miał kasę w twardej walucie na rozdawnictwa, tylko po to aby rozdać i ponownie aby to co rozdali wyparowało w postaci wyższych kosztów energi, jedzenia etc. Bankier po znajomościach ck to zostal premierem. Dyzma już by lepiej rządził.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolny__login:
   @www_h:

   tylko że na pis głosowało 8 mln a na wszystkich inne siły polityczne 10,5 mln a 11,5 mln zostało w domu. I to ich trzeba zagonić do urn.

  •  

   pokaż komentarz

   @toworel: Problem jest jeszcze inny.
   Masowe dodrukowywanie pieniądza przez PiS tak naprawdę okrada wszystkich i wywołuje inflację.

   Prosty przykład:
   1) masz w portfelu 100 zł.
   2) PiS dodrukuje 100 zł

   Ile jest teraz warte Twoje 100 zł? A no jest warte 50 zł, bo PiS dodrukowując pieniądze zmniejszył wartość tego, co już było - tak powstaj inflacja.
   PiS dodrukowując pieniądze okrada wszystkich. Co z tego, że da emerytom 14 emeryturę, jak razem z nią oni mogą już kupić mniej niż mogli rok czy dwa lata temu....

   Kolejny problem, to to, że oni chcą załatać straty związane z nielegalnymi wyborami kopertowym 70 mln, niezgodną z opiniami specjalistów inwestycją w Octrołękę C, gdzie zmarnowali prawie 3 mld, niedziałającymi testami na covid za 120 mln itd. dlatego drukują, bo inaczej musieliby przyznać, że zmarnowali pieniądze, a tak dodrukują i okradną wszystkich mówiąc, zobaczcie, mówiliśmy że pieniądze są...

  •  

   pokaż komentarz

   @wolny__login: tak, biedny rząd co nie umie w ekonomię, opozycja nie rządzi od 7 lat, cały ten bajzel jest tylko i wyłącznie winą PiSu i powinni się tym zająć, jak nie umieją to niech giną.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolny__login No ale wykop robi dokładnie to samo co opozycja. 99,9% komentarzy jest w stylu: "durny pis, trzeba podnieść stopy do co najmniej 8%(kilka miesięcy temu), teraz " pisiory zniszczą ludzi, ludzie nabrali kredytów" i tym podobne wyzwiska PiSu i glapinskiego, PiS podaje rozwiązanie np wakacje kredytowe itp to: 'co te pisiory robia, inflacja nas zabije, to koniec " Praktycznie wszystkie komentarze z ostatnich miesięcy, każdy po setki plusow, jak bym był premierem i czytał wykop, i chciałby zdobyć poparcie realizując żądania wykopkow to bym doprowadził kraj do ruiny w tydzień. Rząd nie rozumie, że ci co mają zagłosować na PiS i tak zagłosują, ci co nienawidzą PiSu (np.wykopki) i tak będą nienawidzić dalej co kolwiek dobrego czy złego by nie zrobił, więc powinien słuchać ekonomistów a nie opozycji i motłochu

  •  

   pokaż komentarz

   @wolny__login przecież ten rząd nigdy i w niczym nie słuchał opozycji. Ba! Od 7 lat nie robią nic innego jak zrzucanie winy na opozycję, gdyby mogli, to oskarżyliby ich nawet o problemy miesiączkowe pingwinów na Antarktydzie. Cała ich polityka opiera się na zrzucaniu winy na wszystkich dookoła i szczuciu jednych na drugich.

  •  

   pokaż komentarz

   @xxx22: Dokładnie, rozmontowali państwo, mają większość w parlamencie, mogą robić co chcą. I jakoś wcale im super nie idzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolny__login: Opozycji która nie ma nic ciekawego do powiedzenia i do zaoferowania. - Bo PiS nauczył zidiociałe społeczeństwo brania socjalu, już nie ma i nie będzie możliwości wygrania w Polsce wyborów bez licytowania się kto da więcej, wszystkie sprawy schodzą na dalszy tor, od 2015 liczy się to, kto ile sypnie z budżetu dla jakiej grupy społecznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @www_h: Albo nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź, albo specjalnie ją deprecjonujesz pisząc o chłonięciu przeze mnie propagandy pisu. Jestem otwarty na wszelakie przekazy, te z lewa, prawa, centrum, żeby na podstawie tych wiadomości wyrobić sobie własną opinię. I jak piszesz o sile politycznej pisu, że jest najsilniejsza politycznie partią od 89. Ale z czego wynika ta ich siła polityczna przy ogólnie średniej jakości, a czasami nawet słabej (chociaż były i momenty chwały) zarządzania krajem biorąc pod uwagę gospodarkę, sądownictwo itp, kończąc na odczuciach ekonomicznych najsłabszego obywatela. Ta ich siła (no dobra nawet nie siła tylko zwykła przewaga) bierze się z marności opozycji. Opozycji, która chwali się specjalistami, opowiada co to może nie zrobić, a jak przychodzi co do czego to jest miałka, nijaka, jest jak ten "trampkarz" biegający po granicy. I później się okazuje, że pis nie musi nic robić, żeby rządzić, może mieć głupie pomysły, mylić się, a i tak wygląda lepiej w oczach ludzi niż ich konkurenci polityczni. Wielu mówi pis przekupił ludzi 500+ (słyszałem polityków opozycji, którzy tak mówili, później mówili, że sami chcieli dać 500+, jeszcze później, że 500+ jest złe - naprawdę można publicznie co chwilę zmieniać słowo i liczyć na to, że ludzie nie wyciągną z tego wniosków). Ale jakoś nikt się nie zastanawia co do tego doprowadziło (czy raczej kto), że ludzie dali się przekupić tymi kilkoma stówami. Ze ludzie po tych dwudziestu kilku latach kapitalizmu mieli już dosyć patrzenia na zachód z zazdrością (chociaż teraz też pod względem ekonomicznym dalej to robimy). Komuna "upadła" ludziom się naopowiadało bajeczki o gonieniu zachodu i że kiedyś i u nas tak będzie. No i szary obywatel goni, goni. Wyjeżdża na zachód, no i widzi, że będzie tak gonił do ustanej śmierci. No i proszę dzisiejsza opozycja, a uwcześni rządzący doprowadzili do sytuacji, że ludziom wystarczyło głupie 100 euro, żeby wybrać tak, a nie inaczej. Przecież zamiast chwalić się wzrostem PKB (czego zwykły człowiek nie odczuwał ba nawet nie wie co to jest), trzeba było doprowadzać do tego, żeby ludzie mieli z roku na rok zauważalnie więcej gotówki w portfelu (widoki na przyszłość, na polepszenie sytuacji), rozumieli, że danie 500+ na dłuższa metę przyniesie więcej szkody niż pożytku.
   A jak już jesteśmy przy 500+ to co teraz się stało. Pis jak to mówi opozycja ten "zły pis, pisdzielce" wprowadził do systemu 700 tys. dzieci ukraińskich i jakoś nie słyszę ze strony opozycji, że 500+ jest złe. Głosują razem z pisem, a media wspierające opozycję razem ze swoimi ekspertami siedzą cicho. Nikt się nie zastanawia jak to wpłynie na gospodarkę, inflację. Ale cały czas krzyczą, że pis nie panuje nad inflacją. Może być, że i ludzie czują, że pędzimy na koniu zwanym PIS ku przepaści ale i widzą, że jako alternatywę mają chabetę zwaną KO na której też runą w przepaść, tylko, że przy okazji poobijają się o kości, bydlęcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolny__login: ale proszę nie tłumaczmy słabości rządu, słabością opozycji. To rząd ma wszystkie możliwe środki aby kreować politykę, sprawy gospodarcze, administracyjne etc. w taki sposób w jaki chce. Faktem jest że opozycja jest słaba w takim sensie że czołowa (pod kątem sondażowym) partia PO jawnie prowadzi politykę anty-pis (co nomen omen patrząc na ostatnie sondaże się sprawdza), ale nie może być to formą usprawiedliwiania tego co robi rząd.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolny__login: pięknie wysrałeś rządową propagandę o opozycji.

   PiS rządzi 7 lat, ale wszystko co sp$$!%$$i tak, że bardziej się nie da, to wina opozycji, tak?

   Szkoda śliny na to podejście, opozycja i opozycja, chłopie każdy patriota przy każdym rządzie powinien mieć opozycyjne nastawienie, domyślnie, bo rząd ma dobrze zarządzać krajem a my mamy mu patrzeć na ręce.

   Więc co Ty p$$!%$$isz o opozycji, w sytuacji gdy wszystko przegłosowuje sobie antypolski PiS!?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ramzi96M: No i co z tego, że zagonisz ich do urn. Na kogo każesz im głosować? Powiedz? Przecież oni może właśnie dlatego nie uczestniczą w wyborach bo już stracili nadzieję, że przyjdzie ktoś z wizja na lepszą przyszłość i po wyborach zacznie to co obiecał realizować. Tak szczerze powiedziawszy sam już kilka razy oddałem nieważny głos bo po przeczytaniu programów wyborczych, wysłuchaniu promiennych przemówień i po poparciu tego wszystkiego doświadczeniem nie wiedziałem na kogo zagłosować.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolny__login: Wydaje mi się, że Twoim problemem jest mylenie skutku z przyczyną i jest to podsycane właśnie propagandą pisu.

   U nas żadna opozycja nie ma szans (lub/i nie chce) być merytoryczna bo pis gra w bardzo niemoralną grę. My jako społeczeństwo już do tego przywykliśmy - do tej gry i jesteśmy bierni na to. Jakiekolwiek demonstracje jakie były zostały tak spolaryzowane politycznie, że musiały się tłumaczyć z tego, że nie są wielbłądami i konsekwencją było powolne wypalenie się inicjatywy i ubożenie naszej demokracji. To nie jest wina słabej opozycji tylko nieuczciwej, niemoralnej, makiawelistycznej polityki rządu i naszej bierności na to. Nawet najbardziej kompetentnego, ideowego i uczciwego specjalistę da się skompromitować i pis nie ma tu skrupułów. Przyklaskuje temu zdecydowana większość społeczeństwa i to nawet ta co wyrzeka się PISu.. Póki indywidualni obywatele tego pięknego kraju nie wezmą się za siebie to żadna opozycja nie pomoże. Bierzmy odpowiedzialność za to co się dzieje, nie obwiniajmy wszystkich dookoła.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolny__login p?%@?@@enie jak dla mnie, bo co może zrobić opozycja w obecnej sytuacji? Zaproponować jakieś ultra fajne reformy służby zdrowia? Czy coś innego? Przecież ludzie mają to w dupie. PiS daje kasę do ręki. Tego nie można przelicytować. Naród jest głupi i tyle.
   @JohnyBlack007
   @Mistrzrozkimnki
   @www_h

  •  

   pokaż komentarz

   @wolny__login Opozycja jest winna, bo rząd słucha opozycji. Jesteś geniuszem.

  •  

   pokaż komentarz

   No i co z tego, że zagonisz ich do urn. Na kogo każesz im głosować? Powiedz? Przecież oni może właśnie dlatego nie uczestniczą w wyborach bo już stracili nadzieję, że przyjdzie ktoś z wizja na lepszą przyszłość i po wyborach zacznie to co obiecał realizować. Tak szczerze powiedziawszy sam już kilka razy oddałem nieważny głos bo po przeczytaniu programów wyborczych, wysłuchaniu promiennych przemówień i po poparciu tego wszystkiego doświadczeniem nie wiedziałem na kogo zagłosować.

   @wolny__login: uświadom sobie że pis to nie jest jakaś tam zwykła partia, tylko szkodnicy jakich po 89 r. nie było. Dlatego trzeba odłożyć ospbiste animozje na bok. To tak jak byś zdychał z głodu to byś wolał umrzeć niż zjeść np. pomidorową której nie lubisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ramzi96M: No ale nie odpowiedziałeś na kogo tym 11 mln kazałbyś głosować. Powiedz i racjonalnie to wytłumacz.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolny__login: Myślisz, że jest coś co mogłaby zrobić opozycja w biednym kraju aby przelicytować pomysły takie jak pompowanie kasy biednym, dowartościowywanie ich (duma narodowa, mówienie o wartości prostych ludzi), dostosowanie się do ich światopoglądu (ksenofobia, religijność, nacjonalizm)? Chyba tylko wprowadzenie gospodarki centralnie planowanej i komunizmu by chwyciło, bo dobry rząd buduje zakłady dla ludzi i jest gwarancja pracy i płacy czy się stoi, czy się leży, nie to co u prywaciarza.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie po to morawiecki podwyższa inflację żeby glapinski obniżał, no dajcie spokój

 •  

  pokaż komentarz

  Taki jest plan, dewaluacja długu, całego tego pustego dodruku, poprzez inflacje.

 •  
  niemampojecia

  +101

  pokaż komentarz

  PiS należy odsunąć od władzy. To są szkodniki i zdrajcy racji stanu.

  •  

   pokaż komentarz

   @niemampojecia: Problem jest taki, że mają rzesze fanów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lepiej nie było. Ja mam w rodzinie teścia i chrzestnego - typowe fanboye pisu no i nie pogadasz z nimi. Zafiksowani na maksa. Jeden zadowolony, że bierze 13stki i 14stki na emeryturce a drugi, że pis robi porządki z peło :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Frugos: A tego, że z nim też robi porządek benzyną za ponad 7 zł to nie widzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @niemampojecia:
   ale p0lacy nie maja z tym problemu, poparcie dla pis to wciaz 35%, druga w sondazach po/ko to taki pis prim ba nawet ostatnio cale po bylo przeciwne obnizeniu podatku z 17% na 12% wiec jakby nie bylo p0lacy maja zajebisty "wybor" xD

  •  

   pokaż komentarz

   po/ko to taki pis prim

   @twar: pomimo wielu niezliczonych wad PO, trzeba mieć długiego gwoździa w mózgu żeby równać ich z PIS ;) Ale to na ogól robią konfederosjanie którym to jest na rękę ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Smartek: Przecież te ceny to przez wojnę i putina chuja, wcześniej było po 5 zł, co ty nie wiesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jak jedzenie drogie, to prywaciarze, bo chcą mieć drogie auta i nic nie robić. Prąd? Unia. Gaz? Najpierw unia a potem putin. Prawie miliard na utrzymanie kancelarii premiera rocznie? no przecież muszą się utrzymać. Można tak cały dzień a jak zabraknie "argumentów" to idzie tekst, że "k!#%a a w '82 to od kogo wp??$@%? dostałem? sk!#%ysyny peoskie" :D :D :D

  •  

   pokaż komentarz

   Lepiej nie było. Ja mam w rodzinie teścia i chrzestnego - typowe fanboye pisu no i nie pogadasz z nimi.

   @Frugos: To jest niesamowite po prostu. Sorry, że ci po rodzinie jadę.. ale po prostu nie rozumiem co jest nie tak z takimi ludźmi..
   Tyle pytań się nasuwa - jak bardzo muszą po dupie dostać? Czy jak kartki na produkty zobaczą, to zmądrzeją? Jak głupim trzeba być, żeby raz przeżyć komunizm i nie zmądrzeć?
   Naprawdę.. cześć Polaków to faktycznie idioci i te całe stereotypy o nas na zachodzie przestają dziwić 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

  •  

   pokaż komentarz

   @Cyjanek_i_Szczescie: Luz :) sam myślę, co myślę. Nie mam pojęcia co jeszcze musi się wydarzyć. Żeby było śmieszniej, to ja też prowadzę swoją firmę i czasem nawet pokazuje jak mnie łupią, to mówią, że powinienem kombinować :D czyli z jednej strony kraina mlekiem i miodem płynąca a z drugiej powinienem robić wszystko, żeby "optymalizować" podatki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   czyli z jednej strony kraina mlekiem i miodem płynąca a z drugiej powinienem robić wszystko, żeby "optymalizować" podatki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Frugos: No czyli możesz człowieka wyrwać z PRLu, ale PRLu z człowieka nigdy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nic, trudno - może przetrwamy jakoś do zmiany pokoleniowej i wszystko odmieni się na lepsze - innych rozwiązań tu specjalnie nie widzę ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @niemampojecia: RPP to też szkodniki. Rezerwa cząstkowa na poziomie 3,5% to przykład banksterki. Wszyscy niech się składają na inflację tylko nie banki.

 •  

  pokaż komentarz

  Taki z tego można było wyciągać wniosek. I właśnie ci kredytobiorcy, którzy przez ostatnie dwa lata wzięli kredyty, są w najgorszej teraz sytuacji. I takim osobom trzeba pomagać.

  A oszczędzającym należy pomagać?

  •  

   pokaż komentarz

   @blargotron: Jeśli ktoś ma oszczędności, to :
   1. ma więcej pieniędzy niż potrzebuje - powinien się więc podzielić
   2. zarabia za dużo - zapewne więc kradnie. Tym bardziej trzeba mu zabrać.
   3. jeśli nawet nie kradnie ( ale to niemożliwe ), to znaczy że jest zapewne komuchem, który ma posadkę po swoich rodzicach komuchach. Więc jeszcze tym bardziej trzeba mu zabrać.
   4. jeśli nawet nie jest komuchem ( ale to już całkiem niemożliwe ) to znaczy, że jest jakimś wykształciuchem, który nie pasuje do naszego społeczeństwa ceniącego swój wolny czas. Czyli trzeba mu zabrać dla przykładu.
   5. nawet jeśli wszystko powyższe jakimś cudem nie jest prawdą ( chociaż wiemy, że jest ) - to i tak trzeba mu zabrać, bo czekają madki z bombelkami. A dziecku nie chcesz dać zwyrolu ??

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar: Szczególnie jak ktoś np. zbiera na mieszkanie. Zabrać wszystko i rozdać leniom to się wyleczy z głupich pomysłów typu bycie odpowiedzialnym za siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar: No, to jest faktycznie dobre podsumowanie. (Bez sarkazmu)