Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

Wywiad z Rafałem Nieradzikiem o OOBE, LD, kontaktach ze zmarłymi (17.11.2016)

Niezwykły wywiad na żywo z Rafałem Nieradzikiem, autorem książek poruszających tematykę doświadczeń poza ciałem, świadomych snów, podróży mentalnych, szeroko rozumianych kontaktów z zaświatami, itd. Pozycja obowiązkowa dla fascynatów tematyki paranormalnej i ezoterycznej.

 •  

  pokaż komentarz

  Troszkę ortogonalnie - przypomniało mi się to

  My body lies over the ocean
  My body lies over the sea
  I'm no good in astral projecion
  So bring back my body to me.

 •  

  pokaż komentarz

  Wrzucanie 2-godzinnych materiałów o 12:40 w nocy jest trochę bez sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: co za różnica czy 10 minut czy dwie godziny, skoro to i tak bezwartościowe pierdolenie.

   Z wymienionych w tytule rzeczy wszystko poza LD to brednie dla niepełnosprytnych - a w tym temacie wolałbym raczej posłuchać naukowców, a nie jakiegoś nawiedzonego bajkopisarza.

  •  

   pokaż komentarz

   @croppz: szkoda że nie ważne czy wrzucasz naukowców czy nie i tak nikt o to nie dba

  •  

   pokaż komentarz

   @billuscher: się nie ma co dziwić że ludzie do świadomych snów sceptycznie podchodzą, skoro takie odklejeńce jak ten tutaj włączyły temat do swojego repertuaru. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @croppz: ostatnio świadomy sen zaczął się kojarzyć z podróżą między wymiarami w 2021 kiedy weszło słowo shifting, podejrzewam że przez filmy jak Dr Strange będzie rosło takie przeświadczenie

  •  

   pokaż komentarz

   @croppz: Jak by to był wartościowy materiał to tez nie oglądałbym go o 1 w nocy

  •  

   pokaż komentarz

   @croppz: Jakim żałosnym dupkiem trzeba być, żeby wyzywać kogoś od odklejeńców, właściwie tylko dlatego, że opowiada o czymś, czego ty nie ogarniasz swoim umysłem o zajebiście zawężonych horyzontach.

  •  

   pokaż komentarz

   @longer1988: nie wiem, a jakim żałosnym dupkiem trzeba być żeby żyć z wciskania kitu naiwniakom?

   Teorie twierdzące że zjawiska takie jak OOBE albo gadanie z duchami to coś więcej niż wymysł twojego mózgu są całkiem łatwo falsyfikowalne. Wystarczy jeden dobrze zaprojektowany, powtarzalny i przeprowadzony w kontrolowanych warunkach eksperyment, a będę pierwszy do przepraszania.

   A że jakoś jeszcze nikomu się taki eksperyment nie udał? No cóż... ¯\_(ツ)_/¯

   pokaż spoiler I nie neguję faktu że mózg jest w stanie wygenerować takie odczucia, po psychodelikach możliwe są nawet ciekawsze rzeczy. Ale całość dzieje się w tej śmiesznej galaretce parę centymetrów za twoimi oczami i w żaden sposób poza nią nie wykracza.


   Chcesz być dumny ze swoich zajebiście szerokich horyzontów to bądź, w niczym mi to nie przeszkadza a i pośmiać się mogę. Ja jednak wolę się trzymać metody naukowej.

 •  

  pokaż komentarz

  Kompletnie beznadziejna i porąbana dziedzina paranauki. Zdolności do OOBE posiada może z 1% ludzi a Ci co próbują są narażeni na różne gó..na po tamtej stronie.

  •  

   pokaż komentarz

   @virescens: Wielki ekspert się wypowiedział, normalnie nic tylko wstać i bić gromkie brawa. Nie będę dociekał, skąd wziąłeś te 1%, bo musiałbym ci chyba zajrzeć do dupy, a gównem się babrał nie będę. Zdolności do osiągania OOBE, LD, itd. zmienionych stanów świadomości ma KAŻDY. Kwestia zainteresowania się tematem, wypróbowania różnych metod, poćwiczenia, podoświadczania. Wszystko da się zrobić. Ale oczywiście najłatwiej p!@$?#$ić farmazony w komentarzach na wypoku.