ZUT w Szczecinie dyskryminuje mężczyzn w rekrutacji do kursów

ZUT w Szczecinie dyskryminuje mężczyzn w rekrutacji do kursów

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie poprzez rekrutacje do szkoleń dyskryminuje mężczyzn przyznając dodatkowe 3pkt kobietom. Dodatkowo w lutym rektor ZUTu chwalił się wdrożeniem planu równości płci...

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejna instytucja publiczna wprost uznająca kobiety za upośledzone. Niech to ktoś feministkom podrzuci, ja na ich miejscu poczułbym się obrażony. ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Jak to było?
  Za olimpiady +1 punkt
  Za bycie inwalidą +2 punkty
  Za bycie kobietą +3 punkty
  Uczelnie traktują kobiety niżej niż kogoś z inwalidztwem czy upośledzeniem a one jeszcze się z tego cieszą, że łatwiej na studia mają xD

  •  

   pokaż komentarz

   @NiBBonacci ale przynajmniej mają tam okazję zaliczyć inżyniera

  •  

   pokaż komentarz

   @boromeusz: opierdzielając mu kiełbę w jednym z akademików

  •  

   pokaż komentarz

   Za olimpiady +1 punkt
   Za bycie inwalidą +2 punkty
   Za bycie kobietą +3 punkty
   Uczelnie traktują kobiety niżej niż kogoś z inwalidztwem czy upośledzeniem a one jeszcze się z tego cieszą, że łatwiej na studia mają xD


   @NiBBonacci: koniec końców mają papier ukończenia studiów, nawet jeśli obniżają tym jego wartość całej reszcie. Czemu mają się nie cieszyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   To raczej faceci powinni się smucić, że kolejny raz robi się z nich frajerów.

  •  

   pokaż komentarz

   @skitarii: Na szczęście jedyne papiery, które dostają to piernikologia, piernikoznawstwo, obsługa kasy fiskalnej, europeistyka i to im obniżają wartość, na szczęście dostać się a zdać i obronić papier to dwie różne sprawy

  •  

   pokaż komentarz

   Na szczęście jedyne papiery, które dostają to piernikologia, piernikoznawstwo, obsługa kasy fiskalnej, europeistyka i to im obniżają wartość, na szczęście dostać się a zdać i obronić papier to dwie różne sprawy

   @NiBBonacci: przecież takie ułatwienia są głównie na kierunkach ścisłych.

   Czemu wyszukujesz usprawiedliwień dla dymania swojej płci w dupę?

  •  

   pokaż komentarz

   @skitarii: Czy ja szukam usprawiedliwień? gdzie?
   Jeszcze bardziej wyśmiewam całą sytuację.

   Nie dość, że kobiety dostają promocję lepszą niż ktoś z zespołem dodatkowego chromosomu co nadal nie pozwala im ukończyć kierunków, na które się pchają. To tylko pokazuje, że cała akcja nie ma całkowicie żadnego sensu. Po co pomagać kobietom skoro i tak nadal po tej pomocy nie chcą się uczyć na tych kierunkach/nie dają sobie radę.

   Kolejne co zrobią właśnie takie uczelnie to będzie dodawanie punktów na koniec edukacji (a nie tylko przy naborze) bo nie radzące sobie witaminki będą musiały być sztucznie boostowane by przerzucić je przez próg zdania przedmiotu. Ale to już by całkowicie zdyskredytowało taką uczelnię.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy ja szukam usprawiedliwień? gdzie?
   Jeszcze bardziej wyśmiewam całą sytuację.


   @NiBBonacci: oczywiście, że szukasz. Instytucje państwowe wprost dyskryminują mężczyzn, a ty piszesz, że to nic takiego bo kobiety chodzą na gównostudia.

   Nie dość, że kobiety dostają promocję lepszą niż ktoś z zespołem dodatkowego chromosomu co nadal nie pozwala im ukończyć kierunków, na które się pchają.

   I co z tego? Pozwala im to jednak zająć miejsce chłopakowi który normalnie się uczył.

   To tylko pokazuje, że cała akcja nie ma całkowicie żadnego sensu. Po co pomagać kobietom skoro i tak nadal po tej pomocy nie chcą się uczyć na tych kierunkach/nie dają sobie radę.

   To pokazuje, że w Polsce można dyskryminować facetów a ci jeszcze będą do tego konia bić, myśląc że przez to są lepsi.

  •  

   pokaż komentarz

   @skitarii: Ale o uj Ci chodzi teraz człowieku
   Teraz wyrywasz z kontekstu wszystko żeby udowodnić, że zgadzając się z Tobą tak na prawdę nie zgadzam się z Tobą
   ( ͡° ͜ʖ ͡°) może dostałeś już te +2 punkty na studiach?

  •  

   pokaż komentarz

   @NiBBonacci: o to mi chodzi, że bagatelizujesz patologię. To nie jest tak, że ktoś tam na górze zobaczy brak efektywności tego i się rozmyśli.

   Taka dyskryminacja ze względu na płeć ma motywy ideologiczne i jest wprowadzana politycznie, dlatego nikt z tego nie zrezygnuje, bo każdy ideolog patrzy na to jak Kaczyński i jest gotów poświęcić gospodarkę w imię ideologii.

   I koniec końców może się okazać, że takie działania nie obniżą prestiżu tylko tych uczelni, a całej edukacji w Polsce i to cała Polska okaże się tym niewydajnym systemem, a nie tylko pojedyncze uczelnie. Bo to dotyczy wielu aspektów życia, jak choćby dotacji na założenie firmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @skitarii: znowu, zgadzam się ale nie bagatelizuję, temat jest idiotyczny bo miejsce, które jest dla osób które chcą się uczyć są zajmowane przez na siłę wpychane witaminki, które i tak po pierwszej sesji zostaną wywalone.

   Dodatkowe punktowanie sprawia, że bycie niepełnosprawą po paraolimpiadzie będzie bardziej wartościowym kandydatem niż nastoletni Nicola Tesla ale to już uczelnię nie obchodzi bo przecież to "pozytywny seksizm" więc luz, nie ma wg. nich nic złego

   Na to idą pieniądze, publiczne, wszyscy zrzucamy się na to by przepalać hajs na witaminkach w uczelniach, które i tak nie wiedzą co tam robią a papier, który zdobędą nigdy nie będzie wykorzystany na rynku pracy bo się przebranżowią.

   Zamiast wspierać talenty, rozwijać edukację i przygotowywać nowy przygotowany edukacyjnie narybek do pracy lub naukowców do rozwoju i badań uczelnie stały się po prostu płatnym podmiejskim żłobkiem do których trzeba robi fikołki całkowicie nie związane z poziomem edukacji, który powinien być jedynym wyznacznikiem przystąpienia na studia.

   To narasta pod patologię za publiczny hajs przy fanfarach lewicy w głosie "równouprawnienia".

  •  

   pokaż komentarz

   @NiBBonacci: no właśnie, a za to w czasie wojny to mężczyzn będzie dotyczył pobór i to oni będą musieli bronić takiego k%#@idołka, który wcześniej ich dyskryminował w ramach "dyskryminacji pozytywnej"

 •  

  pokaż komentarz

  A najlepsze jest to, że przy takich dyskryminujących przepisach wystarczy wkeić formułkę:

  zapis nie stanowi naruszenia zasad równości wobec prawa, zakazu dyskryminacji i równouprawnienia, o których mowa w art. 32 ust 1-2 oraz 33 Konstytucji RP

  I wszystko jest ok. Rzucasz zaklęcie i dyskryminacja staje się dyskryminacją pozytywną, całkowicie zgodną z prawem.

  A dyskryminacja pozytywna dotyczy tylko dyskryminacji mężczyzn.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: no właśnie czy mamy ustaloną linię orzeczniczą w tym temacie?
   czy dało by się jednak nękać takie instytucje ciągłymi pozwami sądowymi i otwierać na nowo kolejne rekrutacje?

   ja jestem małym żuczkiem i niewiele mogę ale nie ma jakiegoś prawnika zawziętucha?
   jeśli wygram kiedyś w EuroJackpot (główne trafienie) sfinansować takie działania tylko czy to jedyna opcja?

  •  

   pokaż komentarz

   @Fearaneruial: mamy. Dyskryminacja mężczyzn jest zgodna z prawem. Zostało to potwierdzone licznymi przykładami z życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fearaneruial

   no właśnie czy mamy ustaloną linię orzeczniczą w tym temacie?
   Rzecznik praw obywatelskich twierdzi że takie działania są prawidłowe i legalne, tak stwierdził przy zapisie w regulaminie rekrutacji na UMCS że w przypadku jednakowej liczby punktów w rekrutacji na informatykę pierwszeństwo przyjęcia mają kobiety. Jakoś dziwnym trafem tylko na kierunku gdzie studiowało więcej mężczyzn był potrzebny taki zapis, na kierunkach gdzie studiowało więcej kobiet (a łącznie na wszystkich kierunkach na UMCS studiuje więcej kobiet) już taki zapis nie był potrzebny, na nich już jest "równa" reprezentacja płci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fidel1: to mnie totalnie wnerwia
   więcej kobiet na studiach (i to nie tylko jakichś guano kierunkach, na prawie jest już przewaga 2 do 1), jeszcze więcej kobiet kończy studia - nie no 0 problemów nic z tym nie róbmy

   przewaga penisów na technicznych kierunkach? KOBIETY NA POLITECHNIKI!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @Fearaneruial

   przewaga penisów na technicznych kierunkach? KOBIETY NA POLITECHNIKI!!!
   Nie byłoby z tym problemu, gdyby działania ograniczały się do promocji kierunków technicznych wśród kobiet przez prywatne organizacje (bez wsparcia i finansowania organów publicznych). Ale zamiast tego podejmowane są działania które są ewidentną dyskryminacją że względu na płeć, a organizacje które za nimi stoją dodatkowo wycierają sobie mordy równouprawnieniem i walką z dyskryminacją. Tak samo politycy, media i instytucje które krzyczą o dyskryminacji ze względu na płeć i orientację, albo chowają głowy w piasek i udają że tematu nie ma, albo wręcz popierają i promują takie działania.

   UE która tak krzyczy o dyskryminacji, sama twierdzi że dyskryminacja pozytywna (oczywiście tylko gdy "obrywają" mężczyźni) jest dobra i należy ją stosować.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy Zachodniopomorski Uniwersytet Szczeciński w Szczecinie dyskryminuje ze względu na płeć?

 •  

  pokaż komentarz

  niby równość społeczna lecz posiadaczki tzipy mają lepiej