Wojna za naszą wschodnią granicą toczy się również w sieci. Atak Rosji na Ukrainę wywołał lawinę artykułów, informacji i komentarzy. Nie wszystkie doniesienia są jednak prawdziwe, część z nich ma za zadanie wywołać chaos i niepewność. Nie pozwólmy na to.
Starajmy się wspólnie o wysoki poziom społecznej weryfikacji treści na naszym portalu. Sprawdzajmy i weryfikujmy informacje w rzetelnych oraz oficjalnych źródłach. Wszelkie próby rozpowszechniania informacji nieprawdziwych raportujmy moderacji.
Posłowie PE wzywają 27 państw, żeby Schröder znalazł się na liście sankcyjnej

Posłowie PE wzywają 27 państw, żeby Schröder znalazł się na liście sankcyjnej

WELT: Posłowie do Parlamentu Europejskiego chcą wezwać 27 państw członkowskich do włączenia byłego kanclerza Gerharda Schrödera (SPD) do unijnej listy sankcyjnej, która obejmuje już wielu rosyjskich oligarchów.

 •  

  pokaż komentarz

  Zarząd SPD wywalił go w końcu z partii czy nie znaleźli jeszcze czasu?

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: @Alkreni: Walą na przeczekanie aż pisk idzie. Niemcy od początku tego bajzlu na Ukrainie tak robią. Niby pomoc niby to ale zobaczysz jak tylko się skończy jak wiele rzeczy szybko wróci do "normy".

  •  

   pokaż komentarz

   @Alkreni: ¯\_(ツ)_/¯

   źródło: comment_1652632867KHjStnOubmsW049IzcYn8x.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Razor_wwa: Nie żebym pochwalał ich metody, ale oni chyba patrzą na to tak... wojna się kiedyś skończy, być może odpowiedzialni za wojnę, za zbrodnie, odpowiedzą za to w sposób uznany przez społeczność międzynarodową (pytanie co społeczność międzynarodowa uzna za właściwe), a kto inny wejdzie na ich miejsce.

   Aby na nowych warunkach odbudować stosunki gospodarcze czy polityczne potrzeba będzie ludzi... takich oślizgłych żmij, szczurów i innych myszoskoczków, a taki Schroeder ze względu na mnogość kontaktów i nastawienie do rosjan będzie niezwykle przydatny... będzie najbardziej oślizłą żmiją spośród wszystkich oślizłych żmij, myszoskoczkiem nad myszoskoczkami, szczurem z najgłębszych i najbardziej śmierdzących kanałów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Mogliby oczywiście mieć nadzieję, że rosja przestanie być problemem, że się rozpadnie (aczkolwiek wtedy kontakty też się przydadzą) albo, że magicznie znajdzie się 100 metrów pod wodą, ale najwidoczniej preferują bardziej realistyczne i pragmatyczne podejście.

   Realnie, aby mogło stać się inaczej... musiałyby zostać podjęte decyzje mające na celu... jak by to ująć... zakończenie historii rosji. Tak by nie było konieczności dogadywania się tam z nikim.

   To po prostu terytorium o takich rozmiarach i zasobach, że nie da się go tak po prostu zignorować tak jak gdyby nie istniało... ktoś z tych zasobów tak czy inaczej będzie korzystał, a przez brak zainteresowania ze strony Europy, ktoś będzie z nich korzystał nie ponosząc tego kosztów. Wyobraź sobie Chiny czy Indie które wygrywają w totka surowcowego... żadnych kosztów poza infrastrukturalnymi, a wygrywają ogromną ilość zasobów. To tak jakby pod Pekinem albo New Delhi miękko usiadła asteroida "pełna surowców" z kartką "wydobywaj mnie ;*"

   Agresorzy niestety zdają sobie sprawę, że...

   Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
   I mocno wierzę w to,
   Że ten świat,
   Nie zginie nigdy dzięki nim.
   Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! Nie !
   Przyszedł już czas, najwyższy czas,
   Nienawiść zniszczyć w sobie.

   i to perfidnie wykorzystują :/

  •  

   pokaż komentarz

   @Kumpel19: ależ Ćwiąki jest zawsze spokojny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: na FT dzisiaj info, że Niemcy pozbawiają go przywilejów poselskich za kolaborację:

   Gerhard Schröder to be stripped of German parliamentary privileges
   Move by governing parties comes as anger grows over former chancellor’s refusal to distance himself from Kremlin
   Schröder, a close friend of Russian president Vladimir Putin, is chair of the board of Russian oil giant Rosneft and has been closely involved in Nord Stream 1 and 2, the controversial gas pipelines that run under the Baltic Sea from Russia to Germany, bypassing Ukraine.
   A joint motion by the governing Social Democrats, Greens and liberal Free Democrats, which will be debated by the Bundestag’s budget committee on Thursday, seeks to strip him of his parliamentary office and staff.


   ...

   źródło: ft.com

 •  

  pokaż komentarz

  -wygląda jak diabeł Boruta.

 •  

  pokaż komentarz

  Sprytny ten Szreder. Tyle lat się niuniał z Kacapami, w zarządach zasiadał... i nikt o tym nie wiedział! Kto wie ? Gdyby nie wojna nikt by się nie dowiedział nigdy.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @3tcmsh: Coś w tym jest. Polacy, Ukraińcy i Bałtowie od długich lat powtarzali, że to kacapska świnia. Aż tu nagle reszta Europy i część Niemców się obudziła: o rany, patrzcie ludzie, przecież to kacapska świnia!

   źródło: i.kym-cdn.com

 •  

  pokaż komentarz

  Nie no tyle to nie. Nie ruszą go, bo to niebezpieczny precedens. Nie wolno ruszać swoich.

 •  

  pokaż komentarz

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: i.imgflip.com