Rządowy portal zamieścił informacje o prawach osób LGBT. Strona szybko zniknęła

Rządowy portal zamieścił informacje o prawach osób LGBT. Strona szybko zniknęła

@Robins84 wirtualnemedia.pl #polska #polityka #zdrowie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii we wtorek w rządowym serwisie pacjent.gov.pl pojawiły się informacje dla pacjentów, którzy mogą doświadczać dyskryminacji ze względu na swoją orientację seksualną czy tożsamość płciową. Jednak już w środę po godz....

 •  

  pokaż komentarz

  Polska jeszcze nie dorosła do demokracji, Geje byli są i będą więc zaakceptujmy to i żyjmy razem. Nie oceniajmy innych ale średniowieczne myślenie w Polsce nadal sie utrzymuje widze.
  Rząd ma problem z walką z homofobią, Czy ludzie nie rozumieją że kiedyś za bycie gejem zostawało sie zabitym? Nawet dziś w niektórych krajach jest kara śmierci za to, W Polsce też ludzie nie są tolerancyjni i nie akceptują ludzi z środowisk lgbt ale ludzie będą pisać że 'w Polsce homofobii nie ma'
  Powinno sie o tym mówić by edukować ludzi i mówić im że to normale a nie jak w średniowieczu 'to jest inne niż to jest złe'
  Jak mamy sie rozwijać jako cywilizacja skoro oceniamy i wyzywamy innych tylko dlatego że nie są tacy sami jak my.
  Tak jak pisałem, Polska nie dorosła jeszcze do domokracji i taka jest niestety prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @TurboIndyk: nie rozumiem całej Twojej wypowiedzi...
   Człowiek to człowiek, nie ważne czy to kobieta, mężczyzna gej czy klaun z cyrku i nie widzę sensu robienia takich stron. Żaden gej lesbijka czy inny hydraulik nie powinien mieć "więcej praw".

  •  

   pokaż komentarz

   @TurboIndyk: No to przecież mamy równe prawa - ja, hetero, też nie mogę wziąć ślubu z facetem. Demokracja to przecież głos większości, widocznie większość "nie chce" gejów (w szeroko pojętych znaczeniu tego słowa). Czego nie rozumiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   No to przecież mamy równe prawa - ja, hetero, też nie mogę wziąć ślubu z facetem.

   @Kosmalov: Możesz wziąć ślub z kimś, kogo kochasz? Możesz. Czy gej może to zrobić? Nie (przynajmniej nie w Polsce). Także nie, nie macie równych praw.

  •  

   pokaż komentarz

   nie powinien mieć "więcej praw".

   @Smog_Warszawski: jakie "więcej praw"?

  •  

   pokaż komentarz

   "więcej praw"

   @Smog_Warszawski: O jakich prawach mówisz? O tym że chcą ludzi informować że mogą przyjść do lekarza nie bojąc sie dyskryminacji? I że w razie złego traktowania mogą zgłosić dyskryminacje? O tych prawach mówisz? Ludzie mają też prywatne problemy, Informacje o byciu gejem są też ważne w niektórych przypadkach w medycynie.
   Nie można udawać że czegoś nie ma bo tak wygodniej, Jest dyskryminacja społeczności lgbt w Polsce.
   Dlatego trzeba o tym mówić i pisać że są mile widziani by sie też badali ale też robić wszystko by pozbyć sie dyskryminacji. Nikt im nie daje dodatkowych praw.
   W tym wszystkich chodzi o to by informować ludzi bo jeśli nie będziemy o tym mówić 'bo to bez sensu' to jak mamy stworzyć lepszą przyszłość dla nowego pokolenia? W naszym kraju każdy Polak powinien czuć sie zaakceptowany nie ważne kim jest, równe prawa bez dyskryminacji, To jest demokracja.

  •  

   pokaż komentarz

   @TurboIndyk: Czy starożytne ateny (wynalazcy demokracji) też nie dorosły do demokracji? (tam homo byli pozbawieni nawet prawa do głosowania_

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Czy starożytne ateny (wynalazcy demokracji) też nie dorosły do demokracji? (tam homo byli pozbawieni nawet prawa do głosowania_

   @m_ney: OK, zachęciłeś nas do zabawy intelektualnej. Podaj proszę jakieś źródła.

  •  

   pokaż komentarz

   W Polsce też ludzie nie są tolerancyjni i nie akceptują ludzi z środowisk lgbt ale ludzie będą pisać że 'w Polsce homofobii nie ma'

   @TurboIndyk: Nie ma homofobii, antysemityzmu, rasizmu i wielu innych takich postaw. Często można zaobserwować taki paradoks: z jednej strony ktoś uważa, że [xyz] są źli itp, ale jak ich nazwać [antyxyz], to będą się zapierać, że nie. Jakby mimo wszystko wiedzieli, że to gówniana postawa i się jej wstydzili ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kosmalov: to ze jako hetero nie możesz wziąć ślubu z facetem to jest tak głupi argument, że tylko prawacy mogli to wymyślić. To może zakazać chrześcijaństwa w Polsce? To wtedy ateista, katolik i muzułmanin nie będą mogli się modlić do chrześcijańskiego Boga pod karą więzienia. Też to nazwiesz rownouprawneniem?

   Obecnie demokracja to „rządy” większości z poszanowaniem mniejszości. Tak jak robimy na przykład podjazdy dla osób niepełnosprawnych chociaż to nie jest większość.

   Ale nawet jeśli to większość Polaków jest za związkami partnerskimi wiec tutaj tez pudło xD

  •  

   pokaż komentarz

   @teiksef: poczytaj se książki a nie podręczniki agitatora LGBT xd

  •  
   AugustinTarrou

   +4

   pokaż komentarz

   nie widzę sensu robienia takich stron. Żaden gej lesbijka czy inny hydraulik nie powinien mieć "więcej praw".
   @Smog_Warszawski: XD Przepraszam, ale jak już ktoś się przypieprza o głupią stronę to naprawdę warto sobie zadać pytanie, czy czasem jednak samemu nie jest się dupkiem. Cały czas są organizowane różne inicjatywy, które dedykuje się węższym zagadnieniom albo problemom tej czy innej grupy w społeczeństwie.

  •  

   pokaż komentarz

   poczytaj se książki a nie podręczniki agitatora LGBT xd

   @m_ney: OK, tak się obawiałem. Czyli następna teoria z d...? Te książki mają jakieś tytuły?

  •  

   pokaż komentarz

   @teiksef: prosta sprawa:

   http://local.droit.ulg.ac.be/sa/rida/file/2000/macdowell.pdf

   szcególnie dotyczy to pasywów, którymi bardzo pogardzano

   Jak widzisz w załączonej pracy istniały prawa dotyczące opieki nad nieletnimi czy wykorzystywania seksualnego młodocianych - jest to bardzo ciekawe bo widać że problemy te obserowano już w starożynosći !

  •  

   pokaż komentarz

   szcególnie dotyczy to pasywów, którymi bardzo pogardzano

   @m_ney: O to właśnie mi chodziło. Napisałeś nieprawdę, która pasowała Ci do tezy. Napisałeś, że homoseksualistom odbierano prawa wyborcze, a w rzeczywistości pogardzono osobami pasywnymi, prostytuującymi się etc, a pozbawiano ich praw publicznych - jednak nie z automatu i nie wszystkich, bo (za autorem dokumentu, który podlinkowałeś, strona 24):

   it remains true that the listing of individual prohibitions in the law makes it likely that the catamite was not subject to total atimia, and that there were at least one or two activities which were permitted to the catamite though not to the totally atimos man. My guess is that these included attendance at meetings of the Ekklesia, and that there was no objection if a catamite came to a meeting, listened to the speeches, and joined in the voting by show of hands, provided that he did not attempt to make a speech himself.

   Czyli praw wyborczych raczej nie odbierano nawet pasywnym i prostytuującym się. Facetów posuwających innych facetów się nie czepiano. I tyle z Twojego komentarza.

  •  

   pokaż komentarz

   O jakich prawach mówisz? O tym że chcą ludzi informować że mogą przyjść do lekarza nie bojąc sie dyskryminacji?

   @TurboIndyk: serio do każdego lekarza wchodzę i mówię, że "przepraszam jestem hetero..." ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nawet jak chodzę na badania kontrolne do urologa itp nigdy nikt mnie nie pytał o orientację, no chyba, że chodzi o choroby o których się mówi, że występują w takich związkach ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   Nie można udawać że czegoś nie ma bo tak wygodniej, Jest dyskryminacja społeczności lgbt w Polsce.

   Na jakiej podstawie twierdzisz, że ktoś nie chciał robić zdjęć weselnych gejów( ͡° ͜ʖ ͡°)?
   Sam bym był zniesmaczony lekko mówiąc, poza tym mamy wolność słowa i sumienia czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo już sam nie wiem ?

   A może wolność o którą walczysz to 5 toalet ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
   To tak tutaj jest wielka nietolerancja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @teiksef: Z tego co wkleiłeś wynika, że pozbawiano ich części praw ale nie wszystkich. No to pozbawiali ich praw czy nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @TurboIndyk: Czy ludzie nie rozumieją że kiedyś za bycie gejem zostawało sie zabitym?

   Jesteś głupi czy tylko udajesz. Np. Waldorff żył 89 lat, był szanowanym człowiekiem i nikt go nie zabił. W Polsce orientacja seksualna była tzw. sprawą prywatną i nikogo to nie obchodziło ponad to co ludzie sądzili o innych statystycznych odchyleniach (np. byciu rudym, grubym etc.)

  •  

   pokaż komentarz

   @m_ney: Nie wygląda na to, że pozbawiali ich prawa do głosowania, jak twierdziłeś. Natomiast praw publicznych jest więcej niż jedno, więc tak, pozbawiano ich praw publicznych, jednak nie wszystkich, i najwyraźniej nie pozbawiano ich prawa do głosowania.
   Trudno coś powiedzieć o żeńskiej homoseksualności w Atenach, Safona praw żadnych nie straciła chyba... Więc jak z tymi rowerami, co to je mieli rozdawać: nie homoseksualistów, tylko męskich pasywów (upraszaczając bardzo, to 1/4 populacji homoseksualistów), i nie prawa do głosowania, tylko większości praw publicznych, z zachowaniem (najprawdpodobniej) prawa do głosowania.
   Oczywiście niewiele wnosi to do meritum, czyli do tego, do czego się odnosiłeś, ale napiszesz jakąś bzdurę, ktoś to będzie potem powtarzał jako wiedzę, którą zdobył od mądrzejszych...
   Bo samo zwrócenie przez Ciebie uwagi do @TurboIndyk ma sens. Jak widać po Atenach, tolerancja nie musi być częścią składową demokracji

   Tworzymy własne społeczności na podstawie "zdobyczy" innych. Korzystanie z założeń ateńskiej demokracji nie oznacza, że mamy akceptować związki z młodymi chłopcami, które były tam "ok". Ale fakt, że oni to akceptowali, nie oznacza, że sama idei demokracji jest nie ok.
   @TurboIndyk napisał, że Polska nie dorosła do demokracji - to trochę nie tak. Jeśli już, to na tej bazie możnaby postawić tezę, że Polska nie dorosła do tolerancji. Kilka pokoleń żyliśmy w puszce, i mamy atawistyczny strach przed nieznanym, a nieznane jest także to, co zawsze było dokoła, tylko łatwiej było udawać, że tego nie ma. A teraz nie wiadomo, jak się zachować - więc niektórym po prostu łatwiej uciec znów w udawanie, że tego nie ma, a jak już jest, to mówić o tym nie można, bo to tabu.
   I pewnie jakiś taki szaman od tabu spowodował, że strona została usunięta... Jak stare baby na ulicy "A komu to potrzebne?"

  •  

   pokaż komentarz

   @teiksef: och, strach jakie wygodne tłumaczenie

   ja myślę po prostu że ludzi to brzydzi - na co zresztą są badania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kosmalov:

   No to przecież mamy równe prawa - ja, hetero, też nie mogę wziąć ślubu z facetem.

   Podczas niemieckiej okupacji w Polsce, Polacy i Niemcy mieli równe prawa. Niemcy nie mogli mówić po polsku, Polacy nie mogli mówić po polsku.

  •  

   pokaż komentarz

   > Czy ludzie nie rozumieją że kiedyś za bycie gejem zostawało sie zabitym?
   Jesteś głupi czy tylko udajesz. Np. Waldorff żył 89 lat, był szanowanym człowiekiem i nikt go nie zabił.

   @rzookol: O w morde, ale obaliłeś tezę.
   Nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać...
   No ale, aby było rzeczowo: Para starała się ukrywać swój związek, unikając publicznego pokazywania się razem, a Waldorff przedstawiał w wywiadach Jankowskiego jako brata ciotecznego (https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Waldorff)

   Rówieśnikiem Waldorffa był Alan Turing - ten skończył trochę gorzej:

   Seks homoseksualny był w Wielkiej Brytanii w tym czasie nielegalny[4] i obaj zostali oskarżeni zgodnie z § 11 prawa karnego znowelizowanego ustawą z 1885 roku[20]. Wówczas Turing został oskarżony o naruszenie moralności publicznej – za homoseksualne stosunki z 19-latkiem i wytoczono przeciwko niemu proces. Sąd dał mu wybór: więzienie albo terapię hormonalną. Turing wybrał terapię – konsultacje z psychiatrą i roczną kurację hormonalną – polegającą na przyjmowaniu estrogenu (kastracja chemiczna). Skutkiem ubocznym kuracji była między innymi ginekomastia. Wskutek skazania Turing stracił certyfikat dostępu do poufnych informacji oraz odsunięto go od badań związanych z konstrukcją komputera. 7 czerwca 1954 zamknął się w swojej sypialni i popełnił samobójstwo. (https://pl.wikipedia.org/wiki/Alan_Turing)

   No cóż. Jak za mocno będziesz negował, to wyjdzie, żeś kryptogej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Polska jeszcze nie dorosła do demokracji

   Geje byli są i będą więc zaakceptujmy to i żyjmy razem.

   @TurboIndyk:
   Albo nawołujesz do demokracji albo mniejszość narzuca większości swoje zdanie. Wybierz jedno.

   Zrób referendum w sprawie np. małżeństw i adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Albo jeszcze lepiej w sprawie udziału mężczyzn "identyfikujących się jako kobiety" w kobiecych zawodach sportowych, czy korzystania z miejsc tylko dla kobiet, damski szatni, itd.
   Szybciutko się zorientujesz czemu przeczysz sam sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler nie mam problemu z istnieniem gejów tylko moje ani twoje zdanie nie zmienia tego, że to co piszesz nie ma nic wspólnego z demokracją

  •  

   pokaż komentarz

   ja myślę po prostu że ludzi to brzydzi - na co zresztą są badania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @m_ney: Jestem w stanie uwierzyć i bez badań, i co z tego? Mnie brzydzi jedzenie flaczków, ale dopóki mnie nikt na siłę nie częstuje, może sobie je jeść, ba, może nawet publicznie o tym mówić i założyć Partię Konsumentów Flaczków. Nie będę tego przyżywał, jak ten Antoni ze skeczu
   https://www.youtube.com/watch?v=F3rj9C-Pa9U

  •  

   pokaż komentarz

   @teiksef: tolerancja prowadzi do większej ekspozycji czynnika obrzydliwego w przestrzeni publicznej

   dlaczego więc ludzie mają działać wbrew sobie?

   To jest natura i czynić inaczej to zaprzeczać samemu sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy ludzie nie rozumieją że kiedyś za bycie gejem zostawało sie zabitym?

   @TurboIndyk: najlepiej sobie łyknąć z jakimiś randomowymi Polakami (ale nie z takimi co ich znasz jak łyse konie) - z jakimiś ziomkami poznanymi na wakacjach, sąsiadami czy coś - jak pojawi się wątek homo to zaskoczony nie bądź jak padną takie teksty jak "ja to wszystko spoko, jestem luzak ale tych pedałów to NIENAWIDZĘ" XDDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   Żaden gej lesbijka czy inny hydraulik nie powinien mieć "więcej praw".

   @Smog_Warszawski: Te "więcej praw" to informacja, że mają takie samo do opieki zdrowotnej i do upoważnienia bliskiej osoby do uzyskania informacji o ich stanie zdrowia?

  •  

   pokaż komentarz

   tolerancja prowadzi do większej ekspozycji czynnika obrzydliwego w przestrzeni publicznej
   @m_ney: Masz rację. Chyba tych flaczkowców znienawidzę.

   dlaczego więc ludzie mają działać wbrew sobie?
   To jest natura i czynić inaczej to zaprzeczać samemu sobie.

   Ale takie stwierdzenia już pachną socjopatią. Jesteś pewien, że nie powinniśmy narzucać sobie żadnych kulturowych/cywilizacyjnych ograniczeń?
   Czy po prostu próbujesz zachęcać homoseksualistów, aby nie zaprzeczali sobie, i np. chodzili wreszcie spokojnie za ręce w przestrzeni publicznej?

  •  

   pokaż komentarz

   @m_ney: Odwołanie do natury to niemerytoryczna argumentacja.

  •  

   pokaż komentarz

   No to przecież mamy równe prawa - ja, hetero, też nie mogę wziąć ślubu z facetem.

   @Kosmalov: Nie wierzę, że w 2022 roku ktoś całkowicie serio powołuje się jeszcze na ten zacny argument XDD

  •  

   pokaż komentarz

   @m_ney: Timarchowi zarzuca się nie tyle homoseksualizm (starożytność nie znała pojęcia orientacji seksualnej!) czy nawet bycie stroną pasywną w stosunku, lecz prostytucję. Potwierdza to nawet zalinkowana przez Ciebie praca. To po pierwsze.

   Po drugie, bardzo selektywnie dobierasz fakty, tak by pasowały do Twojej tezy. Zapominasz np. o Harmodiosie i Aristogejtonie - parze kochanków, których w Atenach czczono jako założycieli demokracji i których pomniki ozdabiały agorę. Co prawda na gruncie historycznym było to niesłuszne, jednak sam istnienia takiego mitu założycielskiego ateńskiej demokracji, jest bardzo znaczący i przeczy Twojej tezie o powszechnej atimii, obejmującej mężczyzn uprawiających seks z innymi mężczyznami.

   *Harmodios i Aristogejton zamordowali tyrana Hipparcha, jednak nie położyło to kresu tyranii Pizystratydów, gdyż przy władzy pozostał brat zabitego, Hippiasz. Hippiasz zostal obalony w wyniku wojskowej interwencji spartańskiego króla Kleomenesa, co utorowało drogę reformom Klejstensa, inicjującym ateńską demokrację. Fakt, że demokrację, z której byli tak dumni, Ateńczycy zawdzięczali poniekąd Sparcie był dla nich bardzo niewygodny i kłopotliwy, zwłaszcza, że od czasów wojen perskich ich relacje z Spartą były raczej napięte, doprowadzając finalnie do wybuchu wojny peloponeskiej (431-404 p.n.e.). Sytuacja analogiczna jak w Rzymie, gdzie wstydliwy fakt obalania monarchii przez obcego najeźdcę - Larsę Porsennę z Kluzjum - próbowano zatuszować historią o Lucjuszu Juniusie Brutusie oraz Tarkwiniusie Kollatynusie.

   @teiksef Safona nie żyła w Atenach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą nawet gdyby żyła, to i tak nie byłoby czego jej odbierać, gdyż kobiety w starożytnej Grecji nie miały praw politycznych. Istniało co prawa pojęcie obywatelki, jednak było ono całkowicie bierne. W Atenach od czasów Peryklesa, miało ono tylko takiego znaczenie, że aby być obywatelem Aten, trzeba było być synem obywatela i obywatelki. Co było swoistym dziwactwem, bo polis generalnie nie zakazywały związków z kobietami z innych polis ani nie odmawiały potomstwu z takich związków, praw obywatelskich.

  •  

   pokaż komentarz

   No to przecież mamy równe prawa - ja, hetero, też nie mogę wziąć ślubu z facetem. Demokracja to przecież głos większości, widocznie większość "nie chce" gejów (w szeroko pojętych znaczeniu tego słowa). Czego nie rozumiesz?

   @Kosmalov: ale to przecież nie jest tak, że jak większość osób nie chce gejów, to znaczy, że ci po prostu znikną xD

   Nie można kogoś zmusić ustawą do zmiany orientacji i tak samo jak nie można się zarazić homoseksualizmem od patrzenia na całującą się parę facetów w parku.

   tolerancja prowadzi do większej ekspozycji czynnika obrzydliwego w przestrzeni publicznej

   @m_ney: i takie nieobyczajne zachowanie powinno być traktowane tak samo w wypadku homo jak i heteroseksualnych osób. Prosta sprawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @m_ney: demokracja ateńska nie była demokracją taką, jak sobie próbujesz wyobrazić, bo nie obejmowała zdecydowanej większości mieszkańców tylko obywateli, których było niewielu.

  •  

   pokaż komentarz

   ślub

   @frau_felsenheimer: Gejowski ślub nie może istnieć, bo ślub to religijna rzecz a geje są grzesznikami po biblii. Natomiast związek cywilny, czemu nie

  •  

   pokaż komentarz

   @xfleshpean: No jasne, bo katolicyzm ma monopol na słowo ślub.

  •  

   pokaż komentarz

   @frau_felsenheimer: To zależy od kultury kraju. Natomiast w Polsce ślub jest bardzo religijny

 •  

  pokaż komentarz

  To poważny problem. Często lekarze nie chcą leczyć ludzi, dopóki pacjent nie pokaże legitymacji hetero.

 •  

  pokaż komentarz

  Zgaduję, że Ordo Iuris miało ból dupy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Akceleratory przyspieszenia w rowerach maja prawo jedynie siedzieć cicho. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Czekam na dzień i specjalny miesiąc przeciw heterofobii