Prowadziła bez prawa jazdy i po alkoholu, przejechała partnera. 26-latce...

Prowadziła bez prawa jazdy i po alkoholu, przejechała partnera. 26-latce...

26-letnia kobieta z Kaszub przygotowywała się do egzaminu na prawo jazdy. Ćwiczyła na polnej drodze pod okiem swojego 32-letniego partnera. Najpierw uszkodziła samochód, a później przejechała mężczyznę.

 •  

  pokaż komentarz

  Ładne combo.

  Dramat rozegrał się w niedzielę 15 maja na ulicy Szafirowej w Chwaszczynie. Z informacji przekazanych przez Grażynę Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku dowiadujemy się, że 26-latka siedziała za kierownicą volkswagena, jednak nie posiadała "faktycznych umiejętności oraz wymaganych uprawnień".
  Na drodze gruntowej, na której doszło do zdarzenia, uderzyła w kamień uszkadzając miskę olejową. Zatrzymała pojazd, a gdy pokrzywdzony położył się na ziemi, aby sprawdzić rozmiar uszkodzenia, ruszyła najeżdżając na niego. Mężczyzna doznał wielonarządowych obrażeń, w następstwie których poniósł śmierć na miejscu —poinformowała Wawryniuk.

  Sprawą tragicznej śmierci 32-latka zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Kartuzach. — Kobiecie zostały postawione zarzuty umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślnego spowodowania wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł pokrzywdzony — poinformowała prokurator Wawryniuk. — Przesłuchana w charakterze podejrzanej złożyła wyjaśnienia, przyznając się do prowadzenia pojazdu w chwili zdarzenia. Przyznała się także do popełnienia drugiego czynu.

  26-letniej kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Dodatkowo usłyszała zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat więzienia.

 •  

  pokaż komentarz

  Znaczy umie jeździć czy nie??