Belka: Inflacja może nam poszybować do 20 proc.

Belka: Inflacja może nam poszybować do 20 proc.

"Inflacja może nam poszybować 20 proc., tak myślę. Zresztą to wiąże się z wewnętrzną sytuacją. To, że gospodarka rośnie w tempie 8 procent to jest chore, bo ona rośnie znacznie bardziej niż może i to jest oznaka przegrzania gospodarki, więc to tylko nasila inflację" – mówił były prezes NBP M. Belka.

 •  

  pokaż komentarz

  Sasin mówił, ze nie będzie 20%, czyli potwierdził slowa Belki.

 •  
  Omicron

  +247

  pokaż komentarz

  Nie "może", tylko kiedy bo inflacja PPI wyniosła 23,3% - to się doskonale przełoży na inflację CPI. Przecież producenci nie produkują towarów charytatywnie. Bardzo szybko zobaczymy 20%, a później nawet 30% i więcej

  Nie zapomnijmy, że zbliża się rok wyborczy i PiS stanie na rzęsach by rozdać jak najwięcej forsy i wygrać wybory. Dla nich to być lub siedzieć w pierdlu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron Producentom prędzej skończy się margines na przerzucalność kosztów na klienta i będą musieli ciąć koszty. Ergo będzie wzrost bezrobocia.

  •  

   pokaż komentarz

   la nich to być lub siedzieć w pierdlu.

   @Omicron: dla nich to kraść albo niekraść
   nikt nie pójdzie siedzieć, wyjdźcie z szafy w końcu - komu spadła głowa przez ostatnie 30 lat w naszej polityce?

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: być lub siedzieć w pierdlu.
   O czym ty piszesz? W jakim pierdlu?
   Nikt nikogo nigdy w polsce za nic nie rozliczył i nie rozliczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron uwazasz, ze rudy z ekipom im coś zrobi? XD

  •  

   pokaż komentarz

   komu spadła głowa przez ostatnie 30 lat w naszej polityce

   @tajek: Nowakowi.

   Nikomu nie spadła, ale też nikt nie bawił się w jawne gwałcenie prawa i ignorowanie wyroków sądów

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: Serio wierzysz, że ktoś pójdzie siedzieć?

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: nie przypominaj bo sie poplacze jak widze ze oni tylko dop????%%a gwoździa do trumny

  •  

   pokaż komentarz

   @Gjbgghbhhjj:

   Nowakowi.

   Na skutek apelacji 27 maja 2015 Sąd Okręgowy w Warszawie zmienił powyższy wyrok w ten sposób, że postępowanie karne wobec Sławomira Nowaka warunkowo umorzył, orzekając wobec niego również świadczenie pieniężne

   Szef Narodowego Biura Antykorupcyjnego Ukrainy poinformował, że Sławomir Nowak jako prezes Ukrawtodoru miał przyjmować korzyści majątkowe za zlecenia budowy dróg[23]. Postanowieniem Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie z 22 lipca 2020 został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące[24]. Następnie tymczasowe aresztowanie zostało przedłużone o kolejne trzy miesiące[25] i ponownie o trzy miesiące, do 16 kwietnia 2021[26]. 12 kwietnia 2021 Nowak opuścił areszt. Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił wniosek prokuratora o przedłużenie aresztu. Zostało ustanowione poręczenie majątkowe w wysokości 1 mln zł, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju

   9 miesięcy aresztu, odejście z polityki i ~1 mln zł poręczenia, olaboga

  •  

   pokaż komentarz

   komu spadła głowa przez ostatnie 30 lat w naszej polityce?

   @tajek: PiS musiał przecież członków swojej mafii ułaskawiać prezydentem, bo właśnie im spadały głowy. Jedynie z Ziobrą PO dało dupy, ale myślę że drugi raz takiego błędu już nie popełnią. Wtedy po prostu myśleli, że PiS sam zdechnie i urwanie łba Ziobrze tylko im pomoże w budowaniu syndromu oblężonej twierdzy (wtedy jeszcze nie myślano o elektoracie PiS jak o lokalnej faunie z królestwa zwierząt z którą się nie dyskutuje, tylko myślano że to są ludzie z którymi da się rozmawiać jakoś). Teraz się już nikt na to nie będzie oglądał, elektoratu PiS nie da się przekonać więc nie ma znaczenia co się zrobi z ludźmi PiSu.

  •  

   pokaż komentarz

   Nowakowi

   @Gjbgghbhhjj: Wszyscy ciągle z uporem maniaka zapominają o najważniejszym - Kamińskim xD

  •  

   pokaż komentarz

   @tajek A była jakaś partia od 89, która zrobiła takie przewały i łamała prawo w każdym aspekcie jak robi to obecnie pis? Nie. Z takim czymś nie mieliśmy jeszcze do czynienia, nawet poprzednie rządy pis 2005-07 przy tym co odwalają teraz to były aniołki. Nie bój żaby, wielu obecnych pisowców skończy w kryminale i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie bój żaby, wielu obecnych pisowców skończy w kryminale i tyle.

   @SzejdiSlimSzejdi: xDDDD tak tak, zobacz Sasina czy Obajtka za krarami.

   Tak samo jak ja teraz widze Tuska, Pawlaka, Grada czy Lewandowskiego. W co ty matole wierzysz?

  •  

   pokaż komentarz

   Producentom prędzej skończy się margines na przerzucalność kosztów na klienta i będą musieli ciąć koszty. Ergo będzie wzrost bezrobocia.

   @BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: A teraz wyobraźmy sobie co by się działo w kraju gdyby Tusk nie nasprowadzał tutaj tych złych montowni, które sobie poradzą. Większość wyborców pis tam właśnie robi, niezły hihot historii

  •  

   pokaż komentarz

   @SzejdiSlimSzejdi tak ,każda u władzy, może chłopcy robili to trochę lepiej, ale spokojnie i PiS się nauczy XD

  •  

   pokaż komentarz

   matula juz wypełniła karty wyborcze, bo tusek królewicz z brukseli przyjechał?
   a może kaczor i dudek dalej dobre bo dają pincet i 14 emeryturke ?
   bierta i morda w kubeł

  •  

   pokaż komentarz

   @mateos11: A Tusk to niby za co? xD Trzepali go na komisji pod urojone tezy i co? Poza biciem piany do niczego nie doszli i tylko się skompromitowali. Mordo z prokuraturą Ziobry, gdyby były jakieś faktyczne dowody na kogokolwiek z opozycji to już dawno by siedzieli, a tvp mieliłaby temat do oporu. Coś tam próbowali z Nowakiem, ale poza tym, że bezprawnie go przetrzymywali w areszcie przez rok, sprawa utknęła w martwym punkcie. O czym my tu w ogóle mówimy.

   Twoje p$#%#$!enie, służy tylko i wyłącznie demobilizacji potencjalnych wyborców opozycji "nic się nie zmieni, jedni drugich warci itd. Otóż nie tym razem ziomeczku. Szumowski, Sasin, Ziobro, Piebiak, Kamiński, Szydło, właściwie można tak bez końca wymieniać bo praktycznie na każdego tam są już kwity, te dzbany nawet się nie kryją z jawnym łamaniem prawa. Przyszła prokuratura będzie mieć ręce pełne roboty i 60% społeczeństwa już zaciera ręce na ten piękny spektakl ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: Jak będzie 20% to mamy przej@?$ne bo według mnie nie da się już takiej inflacji kontrolować.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzejdiSlimSzejdi: za co? Za jajco? Stocznie, ofe, amber gold i 100 innych afer.

   Taaa w co ty wierzysz? Skoro za setki wałów PO nikt nie siedzi to zapomnij że wsadzą kogoś z Pisu. My nie ruszamy waszych a wy naszych i tak to sie kręci.
   A Szydło to niby za co? Kamiński to chyba ten z PO.
   100% wie że nikt i tak nie zostanie oskarżony, wierzysz w jakieś urojone 60% xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @SzejdiSlimSzejdi: A teraz powiedz mi ile polityków na świecie tak faktycznie skończyło w kryminale? wróć jak znajdziesz choćby z 20

  •  

   pokaż komentarz

   @maciek-adamek: Oczywiście, że byli skazywani, nawet na naszym Polskim poletku za czasów PO skazano Kamińskiego i Wąsika z PISu prawomocnym wyrokiem, tyle tylko, że Dudu ich łaskawie ułaskawił, a Kamiński pełni funkcję ministra MSWiA i jest jednym z filarów pisowskiego układu. Skazywani byli również politycy SLD, Ruchu Palikota, PO, pisu, Samoobrony, samorządowcy etc, Trybunał stanu skazał dwie osoby, 6 spraw było rozpatrywanych. Europejscy politycy też byli skazywani, nie bedę teraz robić głębokiego resarchu ale pamiętam takie artykuły z przeszłości, o dymisjach to już nawet nie wspominam.

   Oczywiście w wielu aferach sprawy zamiatano pod dywan, umarzano postępowanie, dawano wyroki niewspółmierne do czynów etc i z pewnością powinno się zmienić prawo w tym zakresie.

   Nie zmienia to faktu, że pis rozkrada państwo w biały dzień, na wiele afer związanych z funkcjonowaniem pracy sejmu, sądów, wyboru samych sędziów, wydatkowania pieniędzy publicznych, nielegalnych podsłuchów etc. jest masa ewidentnych paragrafów. Gwarantuje Ci, że nie rozejdzie się to po kościach, tym bardziej, że ogromna część społeczeństwa będzie się tego domagać i jako państwo nie pójdziemy do przodu jeśli nie rozliczymy rządów pis.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzejdiSlimSzejdi: Zapewniam cię że my polacy jako społeczeństwo które ma walczyć przeciwko politykom jesteśmy słabi pod tym względem. Stopniowio rok po roku dawaliśmy się omamić populizmom i idiotyzmie rządzących i iedy my będziemy cierpieć to UE ukaże cały kraj, a rządzący będą się z nas śmiali. A w opozycję już dawno przestałem wierzyć. Opozycja podnosiła jaby to była kara boska tematy anty aborcji ale sami nie mieli problemów by głosować za podwyżkami dla siebie. Niestety tego nie potrafimy zauważyć bo cały czas żyjemy w jakiejś ślepej wierze że ci politycy są źli ale tamci już mogą być ok. A potem okazuje się że poprzedni byli gorsi od poprzednich.
   Dlatego ja uważam że nie tylko polityków nikt nie osądzi - nikt nie będzie u nas chciał ich osądzić. A politycznie możemy nawet powoli stawać się mini-rosją

  •  

   pokaż komentarz

   @maciek-adamek: Z częścią społeczeństwa jest dokładnie tak jak mówisz, ale nie z całością. Wszelkie masowe protesty na przestrzeni ostatnich lat dały jasny sygnał, że wciąż mamy tutaj ogrom społeczeństwa obywatelskiego i wcale nie jesteśmy na straconej pozycji, wręcz przeciwnie.

   Ja wierzę w opozycję, chociaż też mam do nich ogromne ilości pretensji, no ale cóż. Powrót Tuska w zasadzie wszystko zmienił i w końcu opozycja dostała wiatru w żagle - pokazują to wszystkie sondaże i widać to też w panice po stronie pisu. Jestem też w pełni przekonany, że po zmianie władzy będzie po prostu lepiej, opozycyjnym politykom można wiele zarzucić, ale w większości to są ludzie ulepieni z zupełnie innej gliny niż pisowcy - i mówię to na podstawie wieloletnich obserwacji i zwyczajnym prześledzeniu życiorysów tych ludzi. Dlatego też nigdy nie byłem zaskoczony tym co pis odwala, bo to było oczywiste dla każdego, kto interesował się polityką i obserwował ich poczynania na przestrzeni lat. Ja politycznego bakcyla złapałem w okolicach 2005 roku i już od tamtego czasu było to jasne i czytelne jakie marzenia polityczne ma kaczyński, w jaki sposób dobiera kadry i że gdy tylko będzie mieć wystarczającą większość w sejmie poleci całkowicie po bandzie¯\_(ツ)_/¯

   Więc na spokojnie, jeszcze będzie dobrze, ale łatwo nie będzie :D

  •  

   pokaż komentarz

   @SzejdiSlimSzejdi chyba śnisz, zyjemy w demokracji, po jeszcze nastepnych wyborach w 2027 pis moglby wygrac znowu wybory i udupic całe pelo do pierdla, więc nikomu z establishmentu to nie na rękę, żeby się udupiaciac się nawzajem, ważne jest koryto, spółki panstwowe, przetargi, obstawianie rodzin, kolesiostwa na stanowiskach i dojenie podatników.

  •  

   pokaż komentarz

   @Morduchna: To miałoby jakiś sens w gdybyśmy faktycznie mieli do czynienia z demokracją na normalnych zasadach. Ale teraz mamy już raczkujący autorytaryzm i jakąś wydmuszkę państwa prawa, gdzie właściwie tylko dzięki resztkom wolnych mediów i UE stwarza się jakieś pozory, a i z tym jest problem. Tym samym pis sobie cementuje władzę na dekady i 100% koryta dla siebie. Opozycji zostaje uposażenie poselskie i tyle.

   Dlatego to rozliczenie jest kluczowe- i dla wszystkich partii opozycyjnych i dla całego społeczeństwa - jak posypią się wyroki, trybunał stanu to 50% pisu nawet nie wystartuje w kolejnych wyborach bo zgodnie z prawem nie będą mogli, lub będą odsiadywać wyroki. A to drugie 50% dwa razy się zastanowi, czy chce tak bezczelnie łamać prawo, skoro połowa kumpli siedzi w pierdlu. Jak do tego dodasz odpowiednie zmiany prawne/konstytucyjne, wprowadzenie mocniejszych bezpieczników, to każda kolejna partia z zapędami autorytarnymi nie będzie miała szans na przejmowanie sądów/prokuratury/mediów.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzejdiSlimSzejdi jak opozycja dorwie się do wladzy przy tych zmianach ktore zrobil pis to sama urzadzi się w tym i może być jeszcze gorzej.

 •  

  pokaż komentarz

  Minister rodziny Marlena Maląg na jednej z konferencji prasowej powiedziała, że 14. emerytura to odpowiedź rządu na rosnącą inflację.To tak, jakbyśmy walczyli z alkoholizmem kolejną półlitrówką - mówił w RMF FM Marek Belka.

  Pan Profesor Belka pięknie zaorał pisowską specjalistkę po pedagogice ᶘᵒᴥᵒᶅ

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby te pisowskie uposledzone przyglupy mialy chociaz polowe wiedzy Belki to moze bylaby jakas nadzieja, niestety czeka nas zapasc gospodarcza jakiej nie bylo od dekad

 •  

  pokaż komentarz

  Chcieli back to 80' no to proszę bardzo, ruskie na granicy, początek inflacji, niskie bezrobocie, socjal na całego, potem będzie czas na back to 90' bezrobocie, ruskie się rozpadają, bieda, rozszalała inflacja.