Wojna za naszą wschodnią granicą toczy się również w sieci. Atak Rosji na Ukrainę wywołał lawinę artykułów, informacji i komentarzy. Nie wszystkie doniesienia są jednak prawdziwe, część z nich ma za zadanie wywołać chaos i niepewność. Nie pozwólmy na to.
Starajmy się wspólnie o wysoki poziom społecznej weryfikacji treści na naszym portalu. Sprawdzajmy i weryfikujmy informacje w rzetelnych oraz oficjalnych źródłach. Wszelkie próby rozpowszechniania informacji nieprawdziwych raportujmy moderacji.
Biden zatwierdził nowy pakiet pomocy dla Ukrainy

Biden zatwierdził nowy pakiet pomocy dla Ukrainy

Prezydent USA Joe Biden podpisał w sobotę ustawę o nowym pakiecie pomocy dla Ukrainy o wartości 39,8 mld dolarów. Środki zostaną przeznaczone m.in. na uzbrojenie, pomoc dla uchodźców i pomoc gospodarczą — poinformowała agencja AP.

 •  

  pokaż komentarz

  Pamiętam jaka była beka że trzymamy z USA a nie z de ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo dobra wiadomość. Nie jestem zwolennikiem demokratów ale Biden jak narazie radzi sobie wzorowo

  •  

   pokaż komentarz

   @Noxter20: jakby radził sobie wzorowo to nie mielibyśmy wojny na wschodniej granicy, tu najwyżej 1+.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   Kaczor2222

   +16

   pokaż komentarz

   Biden jak narazie radzi sobie wzorowo

   @Noxter20: cofając sankcje na nord stream 2? czy dopuszczając do wojny?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczor2222: zezwalając na small incursion ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Noxter20: tak super bedziemy miec jeszcze wieksza inflacje bo ameryka dodrukuje te pieniadze

   Nikt nie mowi i nikt nie pyta skad ameryka wezmie te pieniadze nawet w usa nikt nie pyta jakie inne wydatki zredukuje rzad

   Coraz bardziej rozumiem dlaczego nie ucza w szkolach podstaw ekonomii

   Wykopki sie wk$@#iaja o inflacje jednoczesnie popierajac dzialania pro inflacyjne

   Inflacja bedzie wysoka i bedzie trwac dlugo w duzym stopniu rowniez dlatego jak swiat odpowiedzial na atak rosji na ukraine

   A najsmieszniejsze jest to ze ow sankcje to ostatni noz do trumny dolara jako waluty rezerwowej ale wspolczesna ameryka nawrt tego nie rozumie

   Final? Upadnie i rosja i ameryka i zeby bylo smiesznuej upadnie tez ue ale nim to nastapi bedziemy miec szalejaca inflacje

   Taki fed walczy z inflacja gliwnie mielac jezorem i podnoszacstopy o smieszne wartosci a taki ecb nawet tego nie robi ale wykopki sa tepe wiec mysla ze UE jest fajna bo atakuje kaczynskuego :)

  •  

   pokaż komentarz

   @amarillos: zmień Avatar ziomek bo wstyd trochę

  •  

   pokaż komentarz

   @Noxter20: jakby radził sobie wzorowo to nie mielibyśmy wojny na wschodniej granicy, tu najwyżej 1+.

   @elleander i @Kaczor2222: nie rozumiesz, patrzysz tylko przez pryzmat PL i Europy. Dla USA ta wojna jest na reke i najlepiej aby trwala jak najdluzej, wiec jezeli to cofniecie sankcji i reszta dzialan bylo zaplanowane przez USA to respekt, a moze tylko przyfarcilo sie im ta cala wojna i mozliwosc oslabienia Rosji w wojnie proxy :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @bin-bash: dobra jest dla polityków w USA bo dodrukują pieniądze i spłacą militarno przemysłowy kompleks który sponsoruje ich kampanie, później zaczną proces odbudowy i miliony rozpłyną się w kieszeniach polityków jak to było w Iraku. Teraz przepuścili te 40 mld bez żadnego nadzoru jak było w Iraku, także sporo z tego rozejdzie się pewnie w ciemność. Co to jest 40 mld jak oni już tryliardy drukują i eksportują inflacje na cały świat. Dla przemysłu militarnego, gazowego czy polityków to jak mówisz wojna jest bardzo na rękę, dla zwykłych amerykanów i Europejczyków nie za bardzo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Noxter20: To jest konfederacki specjalista, cytuję: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   20 stycznia trump bedzie zaprzysiezony na druga kadencje wlasnie w wyniku falszerstw wyborczych zyjesz chlopie w bance informacyjnej i eweidentnie nie masz pojcia co sie obecnie dzieje w usa

  •  

   pokaż komentarz

   @elleander: Zsumuj tę całą pomoc Ukrainie i wówczas się wypowiedz a nie bierzesz dane z jednej transzy która i tak stanowi 15 część naszego rocznego PKB. Nie mówię o jakimś anonimowym kraju ale o kimś z G-20 czołowych gospodarek świata więc twój podjazd z groszami to twoja kompromitacja. Druga kwestia to przeanalizuj sobie politykę Moskwy w osobie Putina i namacalnych agresywnych działań względem sąsiadów czy to co spotkało tych którzy ośmielili się mówić prawdę o jego imperialnych zapędach. Co jest winna Ameryka że w Europie rządzą osobniki podatne na korupcję do tego nierozgarnięci w przewidywaniu. Panie to Putinowi siedziało w głowie od chwili ogłoszenia wyników wyboru co łatwo zrozumieć gdy poczyta się wypowiedzi Jelcyna który zrozumiał kilka dni po tych wyborach że przyłożył rękę do odbudowy reżimu w Rosji.

  •  

   pokaż komentarz

   @zbiegok: Napisałem wprost zaraz po zaprzysiężeniu wydrukowali 7 tryliardów, w porównaniu do tego 40 mld to jest grosze.Jednak takie podejście do waluty rezerwowej uderza w cały świat. Nie mówię że to mało bo 40 mld to prawie 1/3 rocznego PKB Ukrainy i ponad połowa tego co Rosja rocznie wydaje na Wojsko.
   Tak Rosja ma zapędy Imperialistyczne widać po Gruzji czy Ukrainie, ale USA też ma zapędy imperialistyczne za które nikt ich nie rozlicza jak Jugosławia, Irak, Afganistan, Syria, Libia czy teraz Somalia. A nawet swego czasu atakowali Kubę co im się mocno nie udało.

   Nie będę wchodził Putinowi do głowy bo nie jestem jasnowidzem, wiemy tylko że w 2014 roku nielegalny przewrót sponsorowany przez USA zakończył się instalacją pro USA prezydenta i odłamem Doniecka, Ługańska i Krymu. Po wielu latach doszło do jako takiego porozumienia Minsk 2, nie korzystnego dla UA i wszystko było ok dopóki "sługa narodu" się z niego nie wycofał no i doszło do wojny. A USA i UK szkoliło żołnierzy na Ukrainie już od dawna do tego Trump i Biden wysyłał im ogromne ilości broni które nie wiadomo gdzie trafiły.
   Ciekawe co USA by zrobiło jakby Chiny robiły coś takiego w Meksyku.

   Nie popieram decyzji Putina odnośnie wojny ale jeśli siejesz burze to zbierasz deszcz.

  •  

   pokaż komentarz

   jakby radził sobie wzorowo to nie mielibyśmy wojny na wschodniej granicy, tu najwyżej 1+.

   @elleander: dokładnie. Taki Trump dogadał by się z Putinem, oddał mu europę wschodnią i wojna by była w chinach.

  •  

   pokaż komentarz

   Bardzo dobra wiadomość. Nie jestem zwolennikiem demokratów ale Biden jak narazie radzi sobie wzorowo

   @Noxter20: On się w tym czuje jak ryba w wodzie. To jest stary dziadek, całe swoje aktywne polityczne życie przepracował w czasie zimnej wojny. Doskonale rozumie zimnowojenne aspekty.

   Putin jest z kolei wychowankiem zimnowojennych służb specjalnych i działa w obrębie zimnowojennych doktryn. To jest turbo chichot losu, że trafił akurat na Bidena ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @amarillos:

   Final? Upadnie i rosja i ameryka i zeby bylo smiesznuej upadnie tez ue ale nim to nastapi bedziemy miec szalejaca inflacje

   Kocham te mądrości onuc z konfederacji XD Wy macie jakiś dar do p%!%?@%enia bzdur.

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilToy: kolejny ekonomiczny przyglup

   Pewnie jestes przeciwko inflacji ale rownoczesnie jestes zbyt tepy by ustalic co jest jej zrodlem

  •  

   pokaż komentarz

   @elleander: Możesz ile chcesz zarzucać USA ale żaden kraj który podjął współpracę z nimi nie wyszedł na tym źle. Wymieniłeś plejadę państw ale pokaż choć jeden w którym nie ma lub nie było reżimu. Jugosławia sztuczny twór utrzymywany przez Tito z beczką prochu która drugi raz wybuchła i na szczęście nie doprowadziła do wojny światowej jak za pierwszym razem. Husajn, Kadafi i Asad wręcz krystaliczne postacie i żaden z nich nie miał nic wspólnego ze światowym terrorem tak jak Afganistan w którym kaganek reżimu komunistycznego nikt inny nie wprowadził jak ZSRR i po dziś dzień mamy tego efekt.

  •  

   pokaż komentarz

   @Noxter20: Podsumowanie ekspansji ruskich za poszczególnych prezydentów USA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   https://vm.tiktok.com/ZMLwn5bWM/?k=1

  •  

   pokaż komentarz

   @zbiegok: W Jugosławii można by powiedzieć że się dobrze zakończyło gdyby nie Srebrenica, ale tak generalnie mogło być lepiej albo gorzej gdyby nie udział NATO nikt tego nie wie. Poza tym to masz masz w Afganistanie wojnę domową - praktycznie zakończoną po wycofaniu USA, w Iraku wojnę domową, w Libii bieda i ubóstwo w porównaniu do przed wojną, w Syrii też masz wojnę domową której prawdopodobnie by nie było gdyby nie ISIS które powstało praktycznie jako reakcja ataku USA na Irak. Każde z tych krajów lepiej sobie radziło przed interwencją USA (nie licząc ciągle okupowanego Iraku). Wiadomo jedne kraje wychodzą lepiej inne gorzej ale co daje Ci prawo najechania na drugi kraj bo Ci się w nim władza nie podoba? To jest na poziomie Putina i kto jak kto ale USA nie ma moralnego prawa go krytykować.

   Skoro tak bardzo USA nie lubi reżimów to czemu nie zaatakowali Arabii saudyjskiej która sponsorowała 9/11, a nawet pomagają im w największym kryzysie humanitarnym naszych czasów czyli wojnie w Jemenie?

  •  

   pokaż komentarz

   @elleander: Rozmydlasz Jugosławię która jak wspomniałem przez reżim komunistyczny trzymała rękę pozostałych nacji zamieszkujących ten twór. Jeżeli jako taki poziom życia uznajesz za dobro jednostki to nie mamy o czym mówić. W NRD też na przyzwoitym poziomie żyli tylko coś ze swobodami nie było halo. Poczytaj o Kuzaju i Udaju i ich przywiązania do demokracji. To samo pozostałe kraje wymienione przez ciebie. Libia i akty terrorystyczne to samo Syria i Irak ze swoimi atrapami.

  •  

   pokaż komentarz

   Bardzo dobra wiadomość. Nie jestem zwolennikiem demokratów ale Biden jak narazie radzi sobie wzorowo

   @Noxter20: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @did4skalia: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @zbiegok: No demokracja to taki ustrój że 60% osób może zagłosować że można zabić pozostałe 40%, więc nie uważam tego za wyznacznik dobrego państwa, ale jak mówią poza republiką z elementami demokracji nie mamy lepszego systemu. Pamiętaj że Europa przez tysiące lat wojen i niepokojów w końcu ma jako taki pokój, więc nie oceniaj innych krajów które dopiero przechodzą przez transformacie, bo siłowa transformacja kończy się jak w Jugosławia, Iraku czy Afganistanie. Różnica jest między naszymi argumentami taka że ja oceniam po efektach a Ty trochę po zamiarach więc popatrz na to z mojej strony:

   Syria Assad jest zagrożeniem i będzie robił masowe mordy, problem tylko taki że od kiedy USA się wycofało jakoś masowych mordów nie ma, dalej trwa wojna. Różnica jest taka że teraz wiemy że USA chciało zrobić gazociąg przez Syrię na co Assad się nie zgodził (bo Rosja) i nie przez to mamy wojnę w Syri, więc tak chyba nie chodziło jednak o ludzi ale bardzo chętnie poświecili ludzi którzy giną od tej wojny.
   Irak, Husajn na pewno nie był dobrym człowiekiem, prowadził wojnę z kurdami używał gazy bojowych itd. sytuacja się w miarę ustabilizowała, do czasu aż Irak zrezygnował z dolara minęły dwa lata i były tam amerykańskie czołgi szukające broni masowego rażenia której tam nie było, jednym z powodem było wystąpienie Nayirah, które rząd wiedział że było spreparowane i nieprawdziwe a mimo to użył tego jako powód do wojny.
   Z gadaffim Libia jako tako się rozwijała aż nie chciał odejść od banku światowego i założyć bank afrykański. No i standardowe kłamstwa.

   Bonus o Iranie od niech jej ziemia nie przyjmie Madeleine Albright - sekretarz stanu USA

   źródło: they-lied.png

  •  

   pokaż komentarz

   @elleander: 60% nie może przegłosować śmierć pozostałych 40% bo jest jeszcze coś takiego jak konstytucja. Poza tym ekstremalne jednostki stanowią ekstremalny margines, to jedna z mocniejszych stron demokracji, bo ekstremalne poglądy mają właśnie marginalną szansę na wygraną. W przeciwieństwie do innych ustrojów jak rosyjski i białoruski autorytaryzm, gdzie zdanie pojedynczej osoby decyduje o losie wszystkich.

   Widzę że coś próbowałeś przekazać swoim postem, nawet szanuję za linki, bo to jednak rzadkość. Pewnie próbowałeś się zmieścić w krótkim tekście, dlatego ciężko się go tak skrótowo czyta.

   Myślę że nikt z nas się nie łudzi, że USA kłamało i będzie kłamać, dla własnych korzyści. Wykończenie Rosji leży w ich interesie, więc zrobią wiele, aby ten cel osiągnąć, a wróg jest słaby i odsłonięty jak rzadko. Rzecz w tym że tutaj interes USA mocno pokrywa się z naszym interesem. Nie dajcie sobie wmówić, że USA i NATO wszystko uknuły - do cholery, otwórzcie książkę do historii. Polecam 18 wiek - połowę Polski wchłania Rosja, która manipulowała i niszczyła Rzeczpospolitą od lat. Następnie męki pod ruskim butem i degradacja do kraju nadwiślańskiego. USA wtedy dopiero raczkowało, a NATO jeszcze długo nie istniało. Nie istniało 17 września 1939, w Katyniu również nie. A to tylko polskie wspomnienia ruskiego miru. Reszta Europy wschodniej mogłaby przytoczyć podobne historie. USA realizując swój interes polityczny przypadkiem ratuje nas od męczenia się z ruskimi przez następne setki lat. I w dupie to mam, czy ruscy są winni na 99% czy tylko 85%. Niech giną.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZiemniakPospolity: nie rozwijałem tekstu bo jak ktoś jest zainteresowany to sobie doczyta a jedynie wskazywałem źródła i nakreśliłem sprawy o których wiele osób nie myśli. Tak jak to że konstytucja nie istnieje w czystej demokracji tylko jest to część republiki. Na przykład Palestyna technicznie jakby jest demokracją ale główna partia która wygrała dawno temu startowała z hasłem zepchnięcia żydów do morza, Hitler też jakby demokratycznie doszedł do władzy - to tylko przykłady.

   Do 3 części trzeba dodać że to USA i UK nas sprzedały Rosji po wojnie no i ciekawostką jest to że UK i USA powtarzały nam Ruskie kłamstwo że to Niemcy zabijali w Katyniu, aż do czasu jak to było w ich interesie, później jak przestało im się opłacać stać po stronie Rosji to zmienili śpiewkę.

   Więc w skrócie - nie patrzmy na to co robi USA bo oni robią to co jest w ich interesie, dawno już historia pokazuje że są gotowi palić zabijać i wywoływać wojny nie patrząc na koszt. Róbmy to co jest w naszym interesie i podobnie jak USA nie przejmujmy się innymi bo jak będą nas mogli sprzedać Ruskim i im to będzie na rękę to na pewno to zrobią, bo już wiemy że takie akcje robili.

 •  

  pokaż komentarz

  Ukraina ma przejsc do ofensywy w czerwcu, tak?

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  @Latarenko XD

  źródło: ei_1653200370934.jpg