Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

Bardzo chwalone nowe mandaty to zwykłe wyłudzenie 2000 zł

Bardzo chwalone nowe mandaty to zwykłe wyłudzenie 2000 zł

Dwupasmowa droga. Jedziesz 50km/h do przejścia nie zbliża się pieszy. Auto obok zwolni, ty nie zauważysz i nie zwolnisz i bum 2000zł wyłudzenia bo psi dron. Patologia level pis: dwa pasy, jeden w korku bo w lewo, drugi nie. Pasy. Nie możesz po upewnieniu się, że nie ma pieszego dojechać do świateł.

 •  

  pokaż komentarz

  @paczpan23: postój sobie dłużej przy przejściu dla pieszych a zobaczysz, że generalnie kierowcy w Polsce mają je głęboko w dupie. Prawy pas zwalnia? Świetna okazja do wyporzedzenie. Bardzo dobrze, że bagiety znalazły sobie nowe źródło dochodu, a nie tylko prędkość i prędkość. Może za kilka lat wejdzie w krew nawyk zwracania uwagi na znak przejścia dla pieszych i na zwalniające auta, bo na razie to nie działa. Może lżejsze kieszenie pomogą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot: jak dla mnie ok... bo wielu idiotow ktorzy przyklaskiwali temu skokowi na kase pisu i masowemu wyludzanie tez dostana 2000zl i beda bardzo zdziwieni :) ja jezdze od 10 lat bez kolizji. W rowrzystow nie wjezdzam i w pieszych tez nie. Jednak przepisy mam w dupie bo sa poj$@$ne i wole uzywac mozgu logiki i rozsadku. W polsce to nie istnieje (w innych krajach tak i jak nic nie jedzie to w UK czy Hiszpanii mozesz isc. u nas psi syn da mandat bo jest idiota) co miedzy innymi chcialem pokazac obrazujac nonsens przy 2 pasach ruchu i dojezdzie do swiatel. Jesli po drodze mamy pasy a pas ruchu obok stoi w korku do skretu w lewo to kierujacy na prawym ktory jest pusty az do swiatel ma stac w korku przed pasami mimo ze ma zielone dalej i blokowac droge XD bo 2000zł to obrazuje jak debilne jest to panstwo

  •  

   pokaż komentarz

   @paczpan23:

   Jednak przepisy mam w dupie bo sa poj$@$ne i wole uzywac mozgu logiki i rozsadku.

   xD

  •  

   pokaż komentarz

   Jeeezu weź sobie zrób w końcu prawo jazdy.

  •  

   pokaż komentarz

   Jesli po drodze mamy pasy a pas ruchu obok stoi w korku do skretu w lewo to kierujacy na prawym ktory jest pusty az do swiatel ma stac w korku przed pasami mimo ze ma zielone dalej i blokowac droge XD bo 2000zł to obrazuje jak debilne jest to panstwo

   @paczpan23: Art. 26. 3. Kierującemu pojazdem zabrania się:
   1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
   2) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;

   Skoro pas ruchu jak napisałeś stoi do skrętu tzn, że wykonujesz manewr omijania a nie wyprzedzania i jak wynika z przepisów jest to dozwolone jeśli pojazdy nie zatrzymały się celem ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Co tutaj jest niezrozumiałe?

  •  

   pokaż komentarz

   @paczpan23: Nic nie musisz stać, masz zatrzymać się przed przejściem jak jeden pas stoi, sprawdzić czy nie ma pieszych i jechać dalej. Wyjdź z samochodu i pochodź po takich przejściach to zrozumiesz o co w tym chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   przejścia, na którym ruch jest kierowany;

   @MrAndy: ale nie jest... sa sytuacje ze jeden pas jest w lewo i jest dlugi korek do swiatel. Drugi na wprost. Po drodze jest przejscie bez swiatel. W tym momencie wyprzedasz auto ktore zatrzymalo sie przed przejsciem bo dalej ma korek. Kwalifikujesz sie na 2000zl

  •  

   pokaż komentarz

   @paczpan23: W tym momencie wyprzedasz auto ktore zatrzymalo sie przed przejsciem bo dalej ma korek.

   Skoro się zatrzymało to omijasz a nie wyprzedzasz. To są podstawy jeśli chodzi o znajomość przepisów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot: Co ty gadasz za głupoty, chyba na jakiś wsiach takie rzeczy się dzieją, regularnie, codziennie jeżdżę po mieści wojewódzkim i nie pamiętam żeby ktoś mnie wyprzedził gdy ustępowałem pieszemu a robię to zawsze gdy zbliża się do przejścia,

  •  

   pokaż komentarz

   @fat-cartman: Tobie nigdy (czyżby?) się nie zdarzyło, ergo: moja teza jest fałszywa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot: A moja jest fałszywa bo tobie się zdarzało, siła argumentów moja i twoja jest tyle samo warta, i jest wynikiem obserwacji która może być odmienna choćby dlatego że odbyła się w innym miejscu, pisząc "czyżby" rozumiem że masz jakiś argument, czy twierdzisz że zachodzi jakieś zjawisko bo ci się tak wydaje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot gdzie masz takich kierowców? U mnie wystarczy stać obok przejścia albo popatrzeć i już kierowcy zwalniają. Czasami ten jeden ostatni zatrzymuje się wcześniej bo mam pierwszeństwo ale równie dobrze może przejechać. Jak widzę że jest przerwa to specjalnie czekam gdzieś dalej żeby nie przerywać ludziom spokojnej jazdy. Przecież jak stanę przy padach to muszą się zatrzymać i stracą kolejkę na światłach a ja nie zyskał niczego. Jeszcze nie miałem sytuacji w żeby ktoś zwolnił a na innym pasie minął bez zwalniania. Miałem kilka razy sytuację że ktoś jechał i gdybym normalnie szedł po pasach to by mnie z drogi zbierali. Czasami musiałem się zatrzymać a czasami przyspieszyć. Prawie zawsze baba z telefonem przy uchu albo z torebką w rękach.

   Pierwszeństwo dla pieszych zanim zrobią krok na pasy to jeden z głupszych przepisów drogowych. Wymuszanie zwalniania to skok na kasę. Jak ktoś nie widzi to ma obowiązek zwolnić ale jak widoczność świetna to bez sensu wytwarzać pył z hamulców i marnować paliwo

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot: oglądaliśmy ten sam filmik? Pierwszy przypadek - no ok, gość trochę naciągnął. Kolejne - ten na drugim pasie zaczynał zwalniać, ktoś zbliżał się do przejścia ale był jeszcze daleko i leci mandat. Rozumiem, że zamiast jechać i analizować drogę mam się rozglądać czy jakiemuś Januszowi w aucie obok nie zachciało się przepuścić pieszego, który ma jeszcze conajmniej 10 metrów do przejścia.

  •  

   pokaż komentarz

   @fat-cartman @paw1470" no nie, rozbawiliście mnie. Ja wiem, Że Polscy Kierowcy Są Najlepsi Na Świecie Oraz Jeżdżą Szybko Ale Bezpiecznie, ale kaman, do tej pory zostać zhaltowanym za wyprzedzanie na pasach? No chyba tylko w sytuacji, że nie tylko ktoś wyprzedzał, ale i fest zap%!@##$ał. Wolę żeby bagiety stanęły przy przejściu, niż w p!%!owie Górnym, które jest tak naprawdę 400 metrowym odcinkiem drogi oznaczonym (a jakże) tablicami, ale najbliższy (i k!!@a jedyny) dom jest dobre 200 m od tej drogi, dla łatwego zarobku, bo tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @paw1470: Poprosze o przepis ktory daje pieszemu stojącemu obok przejścia pierwszenstwo.
   Zadalem konkretne pytanie i prosze konkretna odpowiedz a nie cos w stylu Sp!$@$#%AJ TEMPY KUTASIE

  •  

   pokaż komentarz

   @PlastikowyMaestro: Pieszy daleko nie ma nic do rzeczy. Przepis byl od zawsze tylko psy nie byly tresowane na taka okolicznosc. A ze w misce za malo to trzeba kogos przydusic i nie sa to piesi przechodzacy przez przejscie w sluchawkach wlepieni w telefon bo tych ciezko namierzyc

  •  

   pokaż komentarz

   @paczpan23: Życzę ci abyś oprócz logiki stosował też przepisy - to twój OBOWIĄZEK i za każdym razem, gdy mówisz, że masz prawo w dupie wszyscy słyszą 'jestem debilem!'. Tyle. zrzygałeś się bo dałeś dupy i złamałeś prawo , tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot: Czyli tak jak pisałem, bo ci się zdaje to znaczy że tak musi być, ehh

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot: Pojedź sobie kiedyś np. do Kairu (ja właśnie wróciłem) i zrozumiesz że p?#@#!?isz jak zobaczysz jak na 5 pasmowej drodze piesi łażą między jadącymi samochodami z telefonem przy uchu i nikt nie ginie. Różnica jest taka, że oni tam wiedzą, że z samochodem szansy nie mają i potrafią poprawnie ocenić prędkość zbliżającego się do nich pojazdu.

  •  

   pokaż komentarz

   @hijack5671 nigdy nie odpowiadam w taki sposób.

   Nie wiem nic o takim przepisie bo chodzi o jego interpretację. Jak 10 lat temu zdawałem prawo jazdy to instruktor kazał się zatrzymywać przed pasami jeżeli widzę że ktoś ma zamiar przejść. Jak robi krok w kierunku pasów. Potem na egzaminie zaliczyli coś takiego jako dynamika jazdy. No ale tylko jeden błąd i zdałem.
   Obecnie media tak wyolbrzymiony zmiany w przepisach że ludzie zwalniają nawet jeżeli nie ma takiej potrzeby. W sobotę stanąłem przy śmietniku żeby drogę sprawdzić. Przynajmniej 3 kroki od pasów. 2 kierowców się zatrzymało bez powodu.
   Zmiany przepisów może nie dały pieszym ogromnych praw ale w połączeniu z wysokością cen mandatów wyszło tak że w miejscach gdzie jest dużo pieszych wszystko stoi bo cały czas pojedynczo przechodzą.

   @Harcot Polacy nie umieją jeździć bo większość zdawała ponad 20 lat temu. matka pewnie koło 90 roku i jej egzamin to bylo kawałek jazdy prosto. Nie umie jechać do tyłu. Nie wie co ja otacza. Starym samochodem 2 razy wjechała na ten sam słupek i drzwi się przestały otwierać. Kawałek cofnie ale jak więcej to ma problem. Jeździ to jeździ. Nie pilnuje niczego. Nie zauważyła że jeździ bez powietrza. Kierownice ściąga w bok to trzeba mocniej trzymać. Polacy mają ogromne braki ale nie wiem jak inni.

  •  

   pokaż komentarz

   @paw1470 to właśnie jest rak dzisiejszych czasów ludziom mówią co mają myslec i oni są przekonani że taka jest prawda.
   A prawda jak zwykle jest w krzakach. Nawet na egzaminie teoretycznym jest pytanie czy kierowca musi się zatrzymać gdy pieszy stoi przy pasach. Odpowiedź jest jasna i zgodna z ustawą.
   Nie musi.
   Najgorsze że ogłupiają pieszych i ci są świadomi nie prawdy. A gdy się wydarzy tragedia to dopiero oczy się otwierają. I zaczyna się szukanie winnego. Jestem i pieszym i zmotoryzowanym i nigdy się nie wlazłem jak krowa na pasy bo wiem czym to grozi. Zycia nie kupisz za żadne pieniądze.

  •  

   pokaż komentarz

   @hijack5671 dokładnie tak. Kilka razy wszedłem na czerwonym bo się nie zorientowałem że są światła. Nikt nie jechał i nawet gdyby ktoś chciał to nie było szans mnie rozjechać. Słyszałem historię jak ktoś wszedł pod cofającą ciężarówkę. Kierowcę skazali. Dla mnie wina po stronie pieszego. Pieszy ma za dużo praw. Przez ostatnie kilka lat zrobiłem więcej kilometrów z buta niż samochodem. Korki to jeden problem ale piesi są gorsi

 •  

  pokaż komentarz

  Jedziesz 50km/h do przejścia nie zbliża się pieszy. Auto obok zwolni, ty nie zauważysz i nie zwolnisz i bum 2000zł

  No spoko, ale jak ktoś zwalnia przy przejściu, a ty tego nie zauważysz, to k#%@a stwarzasz realne zagrożenie. Dobrze że tego pilnują, bo to powinien być nawyk każdego kierowcy. Jeszcze dodatkowo podejście "akurat nie było żadnego pieszego, więc czemu się czepiają". Przecież 10 razy ktoś tak pojedzie na pasach, a później z przyzwyczajenia rozjedzie jakiegoś dzieciaka

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @paczpan23: a czy do ludzi takich jak ty nie dociera że ten przepis nie został wymyślony z dupy? Jak jesteś na lewym pasie to auto które jest minimalnie przed tobą bardzo łatwo zasłania ci tą część drogi gdzie zaczynają się pasy właśnie. Do tego zwalnianie w takiej sytuacji to powinien być nawyk, bo raz się może zdarzyć że po zachodzie słońca wejdzie na pasy dzieciak ubrany na czarno i kierowca obok go zauważy, a ty nie.

   Ale ty zakładam jesteś klasycznym przykładem: "jeżdżę szybko, ale bezpiecznie"?

 •  

  pokaż komentarz

  ZAKOP za debilne myślenie opisu autora tego wykopu.

  A co masz w przepisach RD wołami napisane? Do tej pory za to mandatów nie było? BYŁY tylko nie było to tak bardzo jak teraz egzekwowane bo policja dysponuje coraz lepszym sprzętem - ostatnio doszły do tego drony więc trzeba jednak wytężyć zmysły za kółkiem a nie jechać "na pałę".

  W tej chwili jesteśmy na początku edukowania kierowców w temacie tego co za co grozi. Może do młodych dotrze bo do starych degeneratów ala "ja wiem lepiej" chyba nigdy. Za rok albo dwa pewnie znowu podniosą mandaty 2x bo inflacja sprawi, że nawet te 2000 zł będzie śmieszną karą za jedno z najpoważniejszych wykroczeń z KD.

  W.g mnie powinni w taryfikatorze rozdzielić mandaty za:
  - wyprzedzanie innego pojazdu przed przejściem dla pieszych
  - wyprzedzanie pojazdu, który zatrzymał się by ustąpić pieszemu na przejściu dla pieszych

  Teraz jest tak, że policja wali po 1500 czy 2000 w obu przypadkach ale w tym drugim policjant może odebrać nawet prawo jazdy i skierować sprawę do sądu - a tam na 2000 mandatu się nie skończy. I znowu jest to niepotrzebne obciążanie sądów.

  Za pierwszy przypadek mógłby być mandat 2000 a za drugi 5000 i po robocie ᶘᵒᴥᵒᶅ

 •  

  pokaż komentarz

  Auto obok zwolni, ty nie zauważysz i nie zwolnisz i bum 2000zł wyłudzenia bo psi dron.

  Wiesz chociaż czemu to auto zwolniło? Może ktoś mu się wtarabanił, i jak nie zauważysz i nie zwolnisz, to trup na miejscu?

 •  

  pokaż komentarz

  "auto obok zwalnia, ty nie zauwazasz"

  No tak, to calkowicie broni orzed mandatem "lol jedziesz sobie, pieszy wychodzi na pasy, ty nie zauwazasz i od razu mandat, j??#ny pis"