Wojna za naszą wschodnią granicą toczy się również w sieci. Atak Rosji na Ukrainę wywołał lawinę artykułów, informacji i komentarzy. Nie wszystkie doniesienia są jednak prawdziwe, część z nich ma za zadanie wywołać chaos i niepewność. Nie pozwólmy na to.
Starajmy się wspólnie o wysoki poziom społecznej weryfikacji treści na naszym portalu. Sprawdzajmy i weryfikujmy informacje w rzetelnych oraz oficjalnych źródłach. Wszelkie próby rozpowszechniania informacji nieprawdziwych raportujmy moderacji.
Najbogatszy Ukrainiec sprzedaje jacht. Chce odbudować Ukrainę i Mariupol

Najbogatszy Ukrainiec sprzedaje jacht. Chce odbudować Ukrainę i Mariupol

Miliarder Rinat Achmetow, najbogatszy obywatel Ukrainy i właściciel huty AzovStal, chce sprzedać swój jeszcze nie wykończony superjacht.

 •  
  JPII via iOS

  +218

  pokaż komentarz

  Ciekawi mnie czemu ruSSkia oligarchia jest be, a ukraińska cacy? Ta z UA jest jeszcze silniejsza i tworzy większe dysproporcje społeczne niż ruSSka. To złodzieje i bandyci.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawi mnie czemu ruSSkia oligarchia jest be, a ukraińska cacy? Ta z UA jest jeszcze silniejsza i tworzy większe dysproporcje społeczne niż ruSSka. To złodzieje i bandyci.

   @JPII: Po "odbudowie" powstanie na Ukrainie sporo nowych miliarderów a obecni zwiększą majątki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koniasz: Bo kryzys jest dla szaraków a nie zamożnych..
   Iile to razy był kryzys jakiś za mojego życia a po 5-6 latach jak już wszystko ostygło to porównywali dochody coroczne i nagle się okazuje że w erze kryzysu mieli największy obrót kasy....

   Ale nikt z tego powodu już nie sapie bo to było dawno temu -,- a za chwile znów kolejny kryzys i powtórka z rozrywki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Quassar Dlatego obecny kryzys też celowo został stworzony, musieli pobudzić stagnację na rynku broni i nie tylko ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @JPII: no bo teraz wszystko co ukraińskie jest dobre, Azow to już nie naziści tylko bohaterowie, Korupcja i złodziejstwo, to trudna sytuacja XD armia UA jest okradana przez wyższych dowodzących XD. A przed wojną UA to była dużo większa patologia od kacapów. każdy kto tam jeździł to przyzna.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawi mnie czemu ruSSkia oligarchia jest be, a ukraińska cacy?

   @JPII: Przed wojną się kumplowali, po wojnie będą się kumplować, podczas działań wojennych w 2014 ówczesny prezydent Poroszenko miał fabryki na terenie Rosji... czy ktokolwiek ich kiedyś rozliczy? Nie.
   Nie wolno teraz mówić o takich rzeczach, to niepodobne, nie wolno mówić że Ukraina dalej będzie krajem oligarchów, bo mentalności nie da się szybko zmienić. Dalej będą lody kręcić.

  •  

   pokaż komentarz

   @JPII: możesz coś więcej powiedzieć, myślałem ze ruska oligarchia to już taki max

  •  

   pokaż komentarz

   @JPII: Przecież w Polsce też są oligarchowie.
   Kulczyk ma nawet swoją autostradę a umowy są chyba nadal tajne.

   Jak kogoś zabiją czy coś też za to nie odpowiedzą a winna będzie ofiara (widać to po tym co się dzieje jak wypadek ma ktoś z rządu lub jakiś prokurator adwokat) Gersforf nie udzieliła pierwszej pomocy kogo to obchodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @JPII: powinni dotować małych przedsiębiorców. Odbuduje i pol miasta będzie jego, jeszcze na najlepszych warunkach

  •  

   pokaż komentarz

   @Yurakamisa: oglądałem kiedyś program o "Szeryfie " z Nadniestrza wposmnial tam że Kulczyk to też oligarcha. Jak najbardziej miał rację. Polecam znalesc i obejrzeć dokument pochodził chyba z TVP.

  •  

   pokaż komentarz

   @JPII: a skąd przekonanie, że jest? ja się raczej stykałem z opinią, że Ukraińcy mają ich dosyć i widziałem sporo krytyki w tym kierunku. to, iż koleś robi coś pożytecznego w danym momencie, tego nie zmienia

  •  

   pokaż komentarz

   @JPII: Zełeński został wypromowany i sponsorowany przez oligarche.

  •  

   pokaż komentarz

   @Quassar: No ale to też nie dziwi. Ludzie mający kasę, zwykle mają głowę do interesów, lub ludzi od tego i wiedzą kiedy i gdzie zainwestować ją by mieć zyski. Niestety mając kasę, możesz zarabiać dużo kasy. Zawsze tak było. Dlatego klasa średnia, biedna itd powinna tak głosować a politycy tak robi by kryzysów nie było - oszczędzanie, brak zadłużania, niski tylko krytyczny socjal, inwestowanie, rozwój - wszystko to sprzyja średniej i biednej klasie (których jest najwięcej) i wcale nie pomaga bogatym.
   Niestety klasa najliczniejsza czyli zwykle biedna, jest głupia i głosuje za wszystim co realnie sprzyja bogatym - chaos prawny, chaos w przepisach, nadmiar przepisów, ulgi, dodatki, socjale - to wszystko w 99% sprzydaja bogatym, biedni dostają resztki. Brak socjalu czyli rozwój za to sprzydaja biednym równo co i bogatym i lepiej nie będzie. Ale cóż - mamy bardzo głupią klasę biedną, brak średniej i mamy rządy PiSu które tylko wspierają bogatych, w miarę bogatych cwaniaków, znajomych i prowadzą do kosmicznych kryzysów. I biedni oberwą najbardziej. I dobrze - niech żrą trrawę to może, ale tylko MOŻE zmądrzeją.

  •  

   pokaż komentarz

   o

   @Loloman: Teoria a praktyka taka że ktoś bieduje by inny mógł być bogaty- chodzi o wykorzystywanie innych,

   Żaden bogacz co ma w brud kasy nie da z tego powodu lepsze wypłaty swoim pracownikom tylko co najwyżej poszerzy działalność o większą ilość pracowników, ale jakość płac, nie ulegnie polepszeniu co najwyżej pogorszeniu.

   M.in właśnie dlatego największe korpa pchają się do trzeciego świata azjatyckiego gdzie jest mega tania siła robocza bo nawet zwożąc surowce na 2 koniec świata i zwożąc powrotem wyprodukowany tower przy takiej taniej sile produkcji nadal wychodzi im na plus inaczej by się w to nie bawili.. ¯\_(ツ)_/¯

   Co do klasy średniej:
   Raczej nie idzie im to na rękę bo taki człowiek byłby samodzielny, a nie uzależniony od produktów lub co gorsza miał by większe możliwości założenia własnej firmy niż podlegać już pod czyjaś czy też zapier** jak robol. I każdemu by zależało z biznesmenów, aby taki stan utrzymać bo nikt normalny nie biedzie sobie stwarzał specjalnie konkurencji aby psuć interes rodzinny / korporacyjny który trwa nawet po kilka set lat i jest szyty grubymi nićmi...

   Dlatego zawsze będzie podział biedny, a bogaty a legenda klasy średniej może i jest, ale musi być, jest mała lub żadna bo tym na najwyższym szczeblu to nie na rękę..

   I właśnie dla tego są regularnie pseudo katastrofy symulowane aby zalokować rozwój klasy średniej a roboli bardziej przyzwyczaić do tego że jest robolem a nie jakaś tam klasą średnią..
   Do tego sztuczne wybuchy wojny bo jest stagnacja w produkcji broni i najwięcej kasy sie zarabia na wojnie często bywa że tem sam producent sprzedaje broń obu stronom żeby było śmieszniej.

   To nic osobistego synku to tylko biznes (ง ͠° ͟ل͜ ͡°)ง

  •  

   pokaż komentarz

   @Quassar:

   Żaden bogacz co ma w brud kasy nie da z tego powodu lepsze wypłaty swoim pracownikom tylko co najwyżej poszerzy działalność o większą ilość pracowników, ale jakość płac, nie ulegnie polepszeniu co najwyżej pogorszeniu.

   Oczywiście, ale więcej pracowników = mniej bezrobotnych = mniej pracowników u innych = muszą rosnąć płacę.
   Mechanizmów jest sporo i we wszystkich tak realnie na zwiększanie zarobkó ma rynek pracowniczy, czyli też konkurencja.
   Konkurencja powstaje kiedy przepisy, podatki, utrudnienia itd są optymalne by powstawały nowe biznesy. Czym bardziej zagmatwane przepisy = mniej biznesów. Czym większe obciążenia = mniej biznesów, cyzm więcej barier = mniej biznesów.
   A mniej biznesów = mniejsza konkurencja = znowu bogaci mają lepiej.
   Regulować to powinno się monopole i podobne, gdzie nie da się realnie wejść na rynek normalnym ludziom (np. rynek procesorów jako przykład).

   M.in właśnie dlatego największe korpa pchają się do trzeciego świata azjatyckiego gdzie jest mega tania siła robocza bo nawet zwożąc surowce na 2 koniec świata i zwożąc powrotem wyprodukowany tower przy takiej taniej sile produkcji nadal wychodzi im na plus inaczej by się w to nie bawili.. ¯_(ツ)_/¯

   Oczywiście - cła i pdobne rozwiązania to oczywista oczywistość i muszą rozsądne być - a nie księga do oclania towarów jest tak absurdalna i głupia że masakra, choćby kwestie tytoni. A takich jaj i problemów to cała księga jest. Więc standardowo - kapitał MA narodowość i trzeba o to dbać również poprzez walkę o walutę (osłabianie lub jej umacnianie)

   Reszta to się +- zgadzam :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Loloman: Zgadza sie i dlatego jest jak jest zresztą często szefowie korporacji mają układy z danym państwem i politykami, aby właśnie to o czym pisałeś na temat bezrobotnych i płac w ten sposób kontrolują ludzi i rynek.

   Jak to w usa specjalna strefa miast dla wybranych gdzie korporacje zarabiające są wykluczone z podatków ^^ a inni co mniej zarabiają jeszcze muszą do tego płacić :P
   U nas też kwiatuszków nie brakuje co maja własne w cudzysłowiu Państwowe ulice za nasze pieniądze, a i tak musimy jeszcze po tym wszystkim płacić za przejazd, ale tylko danego odcinka bo kto inny ma przywłaszczony swój odcinek i on też chce zarobić na nas za nasze....

  •  

   pokaż komentarz

   @Ana77: Przez Kołomyjskiego. To jeden z największych cwaniaków jeśli chodzi o oligarchię. Wyciągał pieniądze z PrivatBanku którego był właścicielem. Gruba akcja była. Zrobił to przez spółki Żeleńskiego i kupował miedzy innymi nieruchomosci w USA. Nawet FBI wkroczyło. Ale lepiej o tym nie mówić. To niepodobna jest.

 •  

  pokaż komentarz

  Achmetow, który obiecał pomóc w odbudowie Ukrainy po wojnie, podobnie jak rosyjscy oligarchowie część swojej fortuny wydawał na takie zbytki jak superjacht, który właśnie buduje mu jedna z niemieckich stoczni. Jacht, obecnie znany pod kryptonimem Luminance, po ukończeniu może znaleźć się wśród 10 największych superjachtów na świecie. Prawie połowa z nich należy do rosyjskich magnatów biznesowych. Pod względem tonażu, 475-metrowy luksusowy statek może zbliżyć się do wielkości Moskwy, rosyjskiego krążownika marynarki wojennej, który według ukraińskich wojskowych zatonął w zeszłym miesiącu na Morzu Czarnym – pisze „The New York Times”.

  Teraz Achmetow rozważa sprzedaż jachtu jeszcze przed jego ukończeniem. „Biorąc pod uwagę obecne okoliczności, rozważamy jego ewentualną sprzedaż” – powiedział w oświadczeniu Jock Mendoza-Wilson, dyrektor ds. stosunków międzynarodowych firmy Achmetowa, System Capital Management. „New York Times” jako pierwszy napisał, że Luminance powstaje na zamówienie ukraińskiego miliardera.

  Od aneksji Krymu przez Rosję w 2014 roku i poparcia przez nią ruchu separatystycznego na wschodzie Ukrainy, Achmetow zdystansował się od swojej prorosyjskiej przeszłości, która obejmowała wsparcie finansowe dla wspieranego przez Kreml i skorumpowanego byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.

  Jacht Luminance buduje Lürssen, niemiecka firma, która również zbudowała Szeherezadę, superjacht wart 700 mln dolarów, który według amerykańskich urzędników jest powiązany z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. Włoskie władze ogłosiły w tym miesiącu, że skonfiskowały ten jacht. Oba statki mają również tego samego kierownika budowy, Imperial Yachts, firmę z siedzibą w Monako, która liczy wielu rosyjskich oligarchów jako klientów. Według gazety sprzedaż niedokończonego jachtu będzie ostatecznym odcięciem się Achmetowa od prorosyjskich sympatii.

 •  

  pokaż komentarz

  A mnie zastanawia w jakich okolicznościach państwowa huta stała się własnością prywatną i skąd miał na to fundusze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Pod względem tonażu statek długości 475 m.... Czy dziennikarze już nie muszą mieć matury?

 •  

  pokaż komentarz

  475-metrowy luksusowy statek
  Cholernie duży jacht.

  źródło: 1200px-Bateaux_comparaison2.svg.png