Wojna za naszą wschodnią granicą toczy się również w sieci. Atak Rosji na Ukrainę wywołał lawinę artykułów, informacji i komentarzy. Nie wszystkie doniesienia są jednak prawdziwe, część z nich ma za zadanie wywołać chaos i niepewność. Nie pozwólmy na to.
Starajmy się wspólnie o wysoki poziom społecznej weryfikacji treści na naszym portalu. Sprawdzajmy i weryfikujmy informacje w rzetelnych oraz oficjalnych źródłach. Wszelkie próby rozpowszechniania informacji nieprawdziwych raportujmy moderacji.
Specjaliści z Nowej Zelandii przeszkolą Ukraińców z obsługi haubic

Specjaliści z Nowej Zelandii przeszkolą Ukraińców z obsługi haubic

30 członków sił zbrojnych Nowej Zelandii wyruszy do Wielkiej Brytanii, gdzie będą szkolić 230 żołnierzy ukraińskich z obsługi lekkich haubic L119 - zadecydował rząd Nowej Zelandii. O takiej reakcji na prośbę ukraińskiego rządu poinformowała nowozelandzka premier Jacinda Ardern.

 •  

  pokaż komentarz

  No ładna ładna ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
  W sumie nawet tutki na Youtube by wystarczyły najpewniej albo byle PDF ale Ukraina dla takich krajów jak Nowa Zelandia jest teraz genialnym placem boju do przeszkolenia się z faktycznych realiów wojny, to grubo większa sprawa niż ciągłe zwykłe ćwiczenia. Dlatego taka wyprawa ich żołnierzy na Ukraine to też dla nich wielka korzyść, nawet bardziej niż "szkolenie" żołnierzy ukraińskich, do tego jeszcze dyplomatyczna zagrywka, same plusy (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  Na wideo wariant dla USA

  The M119 howitzer is the US designation for the L119 light gun, a lightweight British 105 mm howitzer also used by the United States Army.

  źródło: youtube.com