Mark Zuckerberg osobiście pozwany za Cambridge Analytica i wyciek z Facebooka

Mark Zuckerberg osobiście pozwany za Cambridge Analytica i wyciek z Facebooka

Prokurator generalny stanu Waszyngton oskarżył Zuckerberga o jego rolę w wycieku danych użytkowników podczas incydentu z Cambridge Analytica. Działania Zuckerberga doprowadziły do wycieku, wiedział o wszystkim i konsekwentnie wprowadzał użytkowników w błąd co do zakresu bezprawnego zachowania FB.

 •  

  pokaż komentarz

  Cukierkowi coś ostatnio z tym Fejsikiem nie idzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  czekam na upadek tego smietnika
  jak by nie to ze kontakt na mesengerze i rzadko jakies tam updaty od znajomych to bym to rzucil
  karyny wrzucaja gowniaki, sponsorowane pseudo viralowe filmiki, reklamy, gownonewsy i spam

  •  

   pokaż komentarz

   sponsorowane pseudo viralowe filmiki, reklamy, gownonewsy i spam

   @mikser_zbalansowany: a to dopiero główna Wykopu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mikser_zbalansowany: To może jeszcze internet zamknąć, bo wszystkie te złe rzeczy można spotkać właśnie w internecie. Co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Wiesz... Nie odwiedzam FB'owych gównostronek. Spam można wyłączyć, jak się wie, gdzie kliknąć w takim mailu, czy ustawieniach FB. Reklam nie widzę, bo nie są mi potrzebne... a FB używam jak NK za dawnych czasów - do oglądania starych znajomych lub kontaktowania się z nimi raz na kilka lat.

   FB to tylko narzędzie, z którego dobrze się korzysta, jak się je dopasuje pod siebie. Jeśli FB służy Tobie do oglądania czyichś gówniaków i całej wspomnianej reszty, to niestety Ty masz problem, a nie FB.

   To, że FB potrafi zainteresować Ciebie i zachęcić do oglądania takich gówien również nie świadczy źle o nich (bo przecież znaleźli sposób na to, żebyś zainteresował się nie tym, po co tu wszedłeś, tylko tym, co podają Ci na tacy), tylko właśnie o Tobie, bo nawet nie protestujesz. Ba... Klikasz i oglądasz... żeby potem mówić, że tam jest śmietnik, bo Ci takie rzeczy wciskają.

   No tak średnio - bym powiedział.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikser_zbalansowany:
   Dokładnie.
   Nie rozumiem tego fenomenu tego portalu.
   Tam nie ma sensownej treści, oraz funkcjonalności.
   Na każdym kroku wciskana jakaś reklama. Cenzura cenzurę pogania.
   Nie rozumiem tego globalnego oślepienia ludzi tym portalem.
   O wiele lepsze były swojego czasu fora dyskusyjne, chaty itd.
   ps. Co wam daje facebook - poważnie, że tak chętnie z niego korzystacie?
   Argument - bo każdego znajomego mogę odnaleźć na fejsie?
   No dobra, po co odnajdywać jak można wysłać smsa po prostu. Też jest globalny.
   Nie mówiąc o mailu.
   Czy wysłanie przez fb jest na tyle łatwiejsze od wysłania smsa/maila?
   Nie kumam tego fenomenu.
   A poziom uzależnienia od jednej korporacji jest ogromny. Nie zdając sobie sprawy, w jak dużym stopniu, tak naprawdę fb steruje ludźmi, ich poglądami, przyzwyczajeniami, wartościami.
   Czy naprawdę 90% społeczeństwa są kompletnymi ignorantami.

  •  

   pokaż komentarz

   gowniaki, sponsorowane pseudo viralowe filmiki, reklamy, gownonewsy i spam

   @mikser_zbalansowany: Przecież nikt nie każe Ci tego oglądać. No chyba że tak... To wtedy moja wypowiedź jest nieaktualna.

   karyny wrzucaja

   A jak ktoś gówno wrzuci na trawnik, to też będziesz oglądał i dotykał je z każdej strony, żeby powiedzieć potem, że trawniki to śmietnik i trzeba je pozamykać?

  •  

   pokaż komentarz

   No dobra, po co odnajdywać jak można wysłać smsa po prostu.

   @bartekn80: Spoko... Zatem przypomnij sobie numery kolegów z podstawówki i wyślij im po SMS'sie.

  •  

   pokaż komentarz

   wyślij

   @piosylant: Czyli trzymasz fb tylko po to, aby mieć możliwość z kumplami z podstawówki, tam gdzie się nie ma nr telefonu? Tak dużo masz takich przypadków. Na tyle, by dawać się profilować, inwigilować i robić z twoimi danymi co się chce.

  •  

   pokaż komentarz

   @bartekn80: mój nick jest wszędzie taki sam. Na FB też. Zapraszam do inwigilowania.

   Numerów swoich byłych nie potrzebuję w komórce ani w komunikatorach. Za to dzięki FB mogę zerknąć, czy poradziły sobie w życiu... i nawet dać łapkę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @piosylant: Wow naprawdę :)
   Mnie interesuje jak sobie, radzą moi znajomi, rodzina. Jednak nie jakoś się z tym specjalnie nie rajam bym nie mógł dać łapki.
   Samo posiadanie fb jest zaproszeniem do inwigilowania, ale rozumiem, że nie masz z tym problemu.
   Czy to jest jedyny powód takiej popularności tego portalu?
   Czy są może jakieś konkretniejsze powody za cenę prywatności, swojej godności?

  •  

   pokaż komentarz

   @bartekn80: Opisywana tu większość użytkowników FB używa portalu jak systemu operacyjnego - startuje wraz z komputerem. Pulpit - to ten obrazek na którym jest ikona Facebooka, która trzeba kliknąć dwa razy, jak już się pojawi. Co sprytniejsi mają to już w Autostarcie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zaawansowani mają dwie ikony - druga to Wykop. ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Typowi fejsbukowicze chcą prywatności, ale wrzucają tam całe swoje życie łącznie z karmiącym cycem. Narzekają na powiadomienia z gównoniusami, ale obserwują wszystko co się da i własnoręcznie klikają zgody na powiadomienia. Nazywają spamem rzeczy, które sami zasubskrybowali świadomie (lub nie). Ci najbardziej narzekający minusują mnie teraz i krzyczą najgłośniej, jaki to FB jest zły... ale robią to dla zachowania pozoru normalności, bo po zamknięciu portalu okazałoby się, że nie mają już żadnych znajomych.

   Dane z IDzD.

  •  

   pokaż komentarz

   @piosylant:

   Opisywana tu większość użytkowników FB używa portalu jak systemu operacyjnego - startuje wraz z komputerem. Pulpit - to ten obrazek na którym jest ikona Facebooka, która trzeba kliknąć dwa razy, jak już się pojawi. Co sprytniejsi mają to już w Autostarcie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zaawansowani mają dwie ikony - druga to Wykop. ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Czyli to już nie chodzi o to, że fb jest zajebisty, super produkt itd. tylko zwyczajne przywiązanie do rutyny, tak jak spanie, czy poranna kawa.
   Ja bym zrozumiałbym, jak by mieli w autostarcie jakąś zajebistą, grę albo pornusy, a tu słaby portal z gównianym kontentem.
   Wolę iść z kumplami na piwo.

   ale robią to dla zachowania pozoru normalności, bo po zamknięciu portalu okazałoby się, że nie mają już żadnych znajomych.

   Okazałoby się, ile masz naprawdę znajomych.
   Na fb możesz teraz ich mieć miliony, a kto jest prawdziwym znajomym, można policzyć na palcach.
   Wolę mieć 5 niż żyć obłudzie popularności.

   Nazywają spamem rzeczy, które sami zasubskrybowali świadomie (lub nie). Ci najbardziej narzekający minusują mnie teraz i krzyczą najgłośniej, jaki to FB jest zły
   Taka jest prawda. FB Jest do zaorania. Prywatność to nie jest tylko subskrybowanie kogoś i się dostaje spam. Tutaj masz możliwość wyłączenia subskrypcji natomiast fb wszystko robi by Cie profilować wiedzieć gdzie chodzisz co robisz, gdzie, chodzisz, na co wydajesz, z kim się spotykasz. Użytkownicy fb w większości tak naprawdę nie wiedzą co to prywatność. Tak naprawdę mają ją w nosie, byle tylko zobaczyć co sąsiad udostępnia.
   Co tu można się dziwić, jak niemal w każdym telefonie wpierdzielane są aplikacje preinstalowane (typu fb, gmail, Instagram) gdzie często nie można ich w całości usunąć. Ciekawe po co? Nie wspominając o danych jakie są wysyłane do samych producentów telefonu (xiaomi, samsung) lokalizacja, imai, nr konta.

  •  

   pokaż komentarz

   @piosylant: polecam wtyczkę do przeglądarki FB Purity, pozwala wygodnie przefiltrować zbędne treści https://www.fbpurity.com/

 •  

  pokaż komentarz

  Chciałbym dożyć dnia kiedy decyzją sądu najwyższego US fejsbók zostanie zamknięty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sidkwa: Uzasadnisz swoją opinię merytorycznie, czy może też jesteś w grupie sapiących, że na FB to śmietnik, bo są tam rzeczy, które ani trochę Cię nie interesują, ale i tak klikasz, wchodzisz, czytasz, oglądasz, a potem mówisz, że samo się wyświetliło absolutnie wbrew Twojej woli i na przekór temu, po co tam wszedłeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @piosylant: Co ty się tym klikaniem uczepiłeś? :)
   Zdziwisz się jeżeli Ci powiem, że nie posiadam konta na fb, instagramie, messengerze? Bez tego naprawdę można funkcjonować, mieć znajomych i kontakt rodziną.
   Hejt na fb nie jest spowodowany bzdurnym klikaniem, jak ktoś za dużo se poklikał.
   Jego sprawa poklikał to tak ma.
   Krytyka wobec fb jest przede wszystkim jego:
   - Polityki prywatności
   - wycieku danych
   - zbierania absolutnie wszystkich informacji o użytkowniku.
   - ogłupiania społeczeństwa
   - sterowania poglądów politycznych zdrowotnych itd.
   - wszechobecna cenzura.

   ps. Mam prośbę: pochwał się na fb, że wygrałeś w totolotka. Jestem ciekawy, jaka będzie reakcja.

  •  

   pokaż komentarz

   @bartekn80: Oj nie uczepiłem. :) Może po prostu jestem stary i kojarzę FB bardziej z NK (póki się nie rozsypała z eurogąbkami i innym szmirem), aniżeli z miejscem, gdzie chciałbym umieszczać treści inne niż publiczne lub wypowiadać się w tematach mogących wzbudzać jakąkolwiek potrzebę cenzury. To jak z alkoholem - można bezpiecznie używać, tylko trzeba mieć świadomość, co, gdzie i ile się pije. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   W kwestiach ogłupiania społeczeństwa czy poglądów politycznych... to chyba też nie bezpośrednio FB, tylko ludzie/grupy mając FB jako narzędzie, wrzucają shit-content i udaje im się tym trafić w kolejnych totalnych kretynów, którzy bezkrytycznie łykają każdy szajs.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie oskarżyli szeregowych pracowników? Szok