Wojna za naszą wschodnią granicą toczy się również w sieci. Atak Rosji na Ukrainę wywołał lawinę artykułów, informacji i komentarzy. Nie wszystkie doniesienia są jednak prawdziwe, część z nich ma za zadanie wywołać chaos i niepewność. Nie pozwólmy na to.
Starajmy się wspólnie o wysoki poziom społecznej weryfikacji treści na naszym portalu. Sprawdzajmy i weryfikujmy informacje w rzetelnych oraz oficjalnych źródłach. Wszelkie próby rozpowszechniania informacji nieprawdziwych raportujmy moderacji.
Braun (Konfederacja) o oddaniu przez Polskę czołgów Ukrainie - "to zdrada stanu"

Braun (Konfederacja) o oddaniu przez Polskę czołgów Ukrainie - "to zdrada stanu"

Podczas zorganizowanej we wtorek w Sejmie konferencji prasowej do kwestii tej [pomocy] odnieśli się politycy Konfederacji. Poseł Krzysztof Tuduj poinformował, że Konfederacja złożyła interpelację do szefa MON ministra Mariusza Błaszczaka z pytaniami dotyczącymi o fakty i rekompensaty dla Polski.

 •  

  pokaż komentarz

  Braun zwyczajnie służy innemu stanowi niż Polska

 •  

  pokaż komentarz

  Mówi to typ cykający sobie fotki z ruskim szpiegiem wydalonym z Polski XD

  źródło: z24353802IBG,Grzegorz-Braun-z-Leonidem-Swiridowem-w-Moskwie-na-.jpeg

 •  

  pokaż komentarz

  Kurde, troche się dziwie, że Konfa nie kryje się z tym, że służą Putinowi. Przecież jakby chociaż troszke bardziej ważyli słowa to by dalej mieli te 8-9% poparcia, a tak, w niemal wszystkich sondażach już pod progiem. Jakby mieli chociaż troche oleju to by do wyborów zaczekali i dopiero po wyborach jawnie próbowali wprowadzić tzw. ruski mir, tym bardziej, że mieliby nawet 70 posłów a nie 0, czego się spodziewam w 2023.

  •  

   pokaż komentarz

   @Syn_Tracza:
   Nie zapominaj, że Konfederacja to w głównej mierze partia sekciarska, oparta na kulcie jednostki - Korwina. A ta jednostka ma bardzo wielkie sympatie w kierunku Rosji i nie potrafi ważyć słów.
   Dodatkowo krąży teoria spiskowa jakoby Korwin specjalnie chciał się znaleźć pod progiem, żeby się nie nudzić w sejmie, ale wciąż zbierać subwencje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Syn_Tracza: Im antysystemowosc weszła za mocno. Być krytycznym do głównego nurtu i mamy coś takiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @MglawicaKraba: Ty znowu screena z artykułu z urojeniami typa z Frondy. Są lepsze autorytety.

  •  

   pokaż komentarz

   @malymiskrzys: oczywiście, że są. Ale to pięknie pokazuje myślenie tego środowiska

  •  

   pokaż komentarz

   @MglawicaKraba: Wyborcza parę pochwalnych artykułów o putinie napisała. Mam ich nazywać ruskie onuce?

  •  

   pokaż komentarz

   A ta jednostka ma bardzo wielkie sympatie w kierunku Rosji i nie potrafi ważyć słów.

   @CzajnikZniszczenia: bo tam tylko Korowin jest prorosyjski? przecież 3/4 tego środowiska jest zapatrzona w Rosję

  •  

   pokaż komentarz

   @Syn_Tracza: przecież lepiej jak grają w otwarte karty, wyborcy przynajmniej wiedzą z kim mają do czynienia

  •  

   pokaż komentarz

   @Syn_Tracza: Ale to dobrze że się nie kryją. W następnych wyborach będą mieli 0,0 % :)

  •  

   pokaż komentarz

   przecież lepiej jak grają w otwarte karty, wyborcy przynajmniej wiedzą z kim mają do czynienia
   @pol-scot:

   Ale to dobrze że się nie kryją. W następnych wyborach będą mieli 0,0 % :)
   @jpop1234:

   Dla Polaków i patriotów lepiej, ale jest to po prostu dziwne, że nie potrafią się wyzbyć nawet na 1 rok chwalenia Putina i jawnego wspierania jego działań i retoryki, nawet kosztem tego, że mogą w ogóle nie wejść do sejmu. Z punktu widzenia startegii Konfederacji nie jest to mądry ruch.

  •  

   pokaż komentarz

   Kurde, troche się dziwie, że Konfa nie kryje się z tym, że służą Putinowi

   @Syn_Tracza: Czy ja wiem. Kiedy w końcu doszło do chwili próby i Rosjanie potrzebowali użyć swoich mozolnie budowanych wpływów na zachodzie, to agenci wpływu w końcu musieli się ujawnić i zacząć grać prorosyjską melodię. Kiedy jak nie teraz?
   Inna kwestia, że prawdopodobnie bardzo mocno przeliczyli się z rezultatem i w mocno antyrosyjskiej Polsce odrzucili tym samym od siebie nawet znaczną część swoich dotychczasowych umiarkowanych zwolenników.

  •  

   pokaż komentarz

   @Syn_Tracza: po prostu dostali polecenia od oficerow prowadzacych i je wykonuja. Nie maja nic do decydowania. Dla Rosji wazne jest tylko by macic i cisnac ich propagande.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie zapominaj, że Konfederacja to w głównej mierze partia sekciarska, oparta na kulcie jednostki - Korwina

   @CzajnikZniszczenia: co to za bzdura? Przecież korwinocwy to mniejszość w konfederacji. Tam większość to narodowcy.

  •  

   pokaż komentarz

   Wyborcza parę pochwalnych artykułów o putinie napisała. Mam ich nazywać ruskie onuce?
   @malymiskrzys: a wyborcza po inwazji robi wyścigi na to, który jej dziennikarz lepiej wybroni Jego Ekscelencję, podważy ruskie zbrodnie, nastawi społeczeństwo przeciw Ukraińcom?

  •  

   pokaż komentarz

   @MglawicaKraba: Nie robi. W tych zawodach wygrywa pewien podobno król.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzester: Dokładnie, w każdym temacie mówić odwrotnie niż mainstream, dla zasady. Do tego Korwin nieustannie popełniający swoje tweety i jawnie mówiący, że uderza w kontrowersje bo ludzie o tym mówią. Czyli celowo w to idzie.

  •  

   pokaż komentarz

   jakby chociaż troszke bardziej ważyli słowa

   @Syn_Tracza: nie da się: to partia chłopskorozumowa, skierowana albo do faktycznych albo mentalnych dzieci. Musi być szybko, prost, dosadnie i kontrowersyjnie. UE precz, podatki precz, geje precz i jazda.
   Ponadto, zwolennik konfederacji nie jest zdolny do refleksji: gdyby musiał się zastanowić i by mu wyszło, że może jednak nie ma racji, albo czegoś nie dostrzega, to by się okazało, że nie jest najmądrzejszy. Ale musi przecież być, bo głosuje na Konfederację, która ma wszystkie, szybkie i proste, odpowiedzi.

   Widzimy to wszędzie, niezależnie czy chodzi o ekonomiczne brednie, czy o zniknięte 100 ustaw mentzena, czy o pięciokrotnie żonatego Korwina, pchniętego nożem przez córkę pouczającego jak wychowywać dzieci, czy teraz, w przypadku wojny (lub jak chce Korwin: ustawki).

   Dla debili którzy się na to łapią, usprawiedliwienia nie znajduję. Ale w obronie polityków Konfederacji powiem, że ta ich taktyka nawet przynosi rezultaty: można kimać na sali sejmowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Syn_Tracza: Ktoś niedawno tutaj na Wykopie zasugerował ciekawą hipotezę wyjaśniającą, dlaczego Konfie tak odp#!@@##a. Oni celowo pragną mieć poparcie sięgające od 3 do 5%. Nie dostaną się do Sejmu, ale dostaną subwencje za działalność. To jest życie - siedzisz na tyłku, niczym się nie przejmujesz i jeszcze możesz krytykować partie, które weszły do Sejmu. Dla tych cwaniaków, miernot intelektualnych i leni jest to idealny scenariusz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rapidos: Wydaje mi się ze jakieś sympatie rosyjskie u antysystemowcow spowodowane sa tym ze oni chcą walczyć z ta polityka i wpływami zachodnimy czyli wróg mojego wroga itp itd tylko

  •  

   pokaż komentarz

   Ty znowu screena z artykułu z urojeniami typa z Frondy. Są lepsze autorytety.

   @malymiskrzys: @MglawicaKraba: Ten artykuł był opublikowany jeszcze przed wojną i na portalu kontrolowanym przez Karnowskich (PiS). Ten artykuł nie pojawił się przez przypadek, on robił grunt do współpracy Kaczyńskiego z Putinem.

   Kaczyński pluje zachód, kłóci się ze wszystkimi w EU, łasi do Orbana i dostaje propozycje od Putina. Miało być tak, że Putin zdobywa Ukrainę w 3 dni, zachód się temu przygląda, aktywiści rysują kredą na asfalcie protesty a Polska wykonuje zbliżenie do Putina - dostaje kasę, gwarancję, etc... Kaczyński jest zadowolony bo ma swoją Białoruś, izolowaną, biedną, ludźmi łatwo sterować (obiecując poprawę i zrzucają wszystkie winy na zgniły zachód)...

   No ale się popieprzyło, Ukraina stawiła opór, zachód się przełamał i przyłączył do wsparcia a Polacy mega zaangażowali się w pomoc Ukraińcom. Więc wbrew nadzieją Kaczyńskiego zostaliśmy po stronie zachodniej :-) PiS ma mega problem z ekonomią bo rozj?#?li gospodarkę a EU nie chce wysyłać miliardów bo łamanie prawa, brak niezależności sądów a Putin okazał się passe ;-)

   Artykuł należy przypominać ku przestrodze bo to była przyszłość do której chciał doprowadzić Kaczyński.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty: Jeden artykuł nie zmieni ostatnich lat. O kaczorze można wiele złego powiedzieć, ale że był pro ruski to już mocna teoria spiskowa. Wręcz przeciwnie. Można powiedzieć, że był najbardziej anty ruskim politykiem ostatnich lat. Wiem, że to się wielu nie spodoba, ale przykładów na to jest mnóstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Syn_Tracza: No niestety, też jako Konfiarz jestem zawiedziony. Mieli świetny start w sejmie, a później cyrk z aborcją, teraz cyrk z Rosją. Względem Rosji można było pozostawiać w miarę neutralnym przed inwazją na Ukrainę, ale teraz to jest niedorzeczne. Na ten moment bliżej mi do grupy ludzi, którzy w ogóle nie pójdą do wyborów, niż zagłosują na jakąś partię. Młodzi Konfiarze powinni wywalić z partii Korwina i Brauna i zacząć tworzyć ten ruch bez tych dziadków, inaczej nie wróżę im sukcesów..

  •  

   pokaż komentarz

   O kaczorze można wiele złego powiedzieć, ale że był pro ruski to już mocna teoria spiskowa. Wręcz przeciwnie. Można powiedzieć, że był najbardziej anty ruskim politykiem ostatnich lat. Wiem, że to się wielu nie spodoba, ale przykładów na to jest mnóstwo.

   @malymiskrzys: Prawdziwy przekaz był w pisowskich mediach, a media należące do PiSu 100 razy częściej atakowały "zgniły zachód" (ogólnie używały retoryki copy paste Putina względem zachodu) niż Rosję. Dopiero po ataku na Ukraine to się zmieniła. Tzn. zachód dalej jest zgnił, ale Putin to "przesadził".

  •  

   pokaż komentarz

   @Syn_Tracza: trudne czasy dla Ruskich nastały a pro rosyjska Konfederacja dalej musi robić to, czego oczekuje od nich Kreml.

  •  

   pokaż komentarz

   @Syn_Tracza: Ciężko mi się do tego odnieść, bo nie mam telewizji. Choć dalej uważam, że robienie z pis pro ruskich to mocna teoria spiskowa. Równie dobrze byś mógł stwierdzić, że UK jest ruska bo z UE się nie dogadała.

  •  

   pokaż komentarz

   Kurde, troche się dziwie, że Konfa nie kryje się z tym, że służą Putinowi. Przecież jakby chociaż troszke bardziej ważyli słowa to by dalej mieli te 8-9% poparcia, a tak, w niemal wszystkich sondażach już pod progiem.

   @Syn_Tracza: Kluczem do ścigania Konfederatów jest cierpliwość. Konfederaci nie mogą nic zrobić z tym jacy są. Ich rusofilia pozostawia ślad. 100 ustaw Mentzena jest jak swiąd.

 •  

  pokaż komentarz

  W zasadzie nie mam nic do tego, że wysyłamy te czołgi Ukrainie. Przedłużanie tego konfliktu i wykrwawianie obu stron, abstrahując od wymiaru moralnego, jest w naszym interesie.

  Nie można jednak zapominać o zdolnościach obronnych naszego kraju i wbrew temu co mówią rozhisteryzowani fajnopolacy, Pan Braun ma rację pytając o aktualne polskie zdolności obronne. Przypominam, że w kilka dni z 7 batalionów czołgów zrobiły nam się 3. Owszem, T-72 schodzą powoli ze sceny, ale jedną decyzją ogołociliśmy się z mnóstwa sprzętu i ciężko powiedzieć jak szybko będziemy w stanie ściągnąć tu nowe maszyny.

  Obyśmy zdążyli...

  •  

   pokaż komentarz

   @4lord: Rosja do tej pory straciła na Ukrainie 15% swoich sił, wątpię, czy odważyliby się zaatakować teraz nawet Estonię. Ukraina jest wyniszczona i raczej nie będzie szukać ekspansji. Mit niemieckiej dominacji technicznej runął. Pozostałe kraje graniczące z Polską razem mają taką armię jaką może wystawić Polska. Spodziewasz się ataku z kosmosu, czy Potopu?

  •  

   pokaż komentarz

   @4lord: ale nie masz co tu pisać matrycy komentarzy bo zaraz zostaniesz "onucą"...

   Debile, boty i trolle zminusuja i zakrzyczą tylko dlatego żeby temat o konfederacji...

   Jak najbardziej Braun ma rację. Oddaliśmy czołgi za obietnice i to pewnie nawet nie ma papierze. Wiadomo że lepiej ubić ruskich rękami Ukraińców na ich terenie ale w razie gdyby Ruskie jednak wygrały i ruszyły na nas to jesteśmy w dupie. I wszyscy którzy myślą że Niemcy i Amerykanie nam oddadzą teraz za darmo swoje czołgi żyją chyba nabinnej planecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ToksycznyArek: Nie wiem czego się spodziewać. Równie dobrze jutro Chiny mogą rozpocząć wojnę ze Stanami o Tajwan i Rosja może wyczuć szansę - czy to rozpoczynając wojnę pełnoskalową, czy jakieś działania hybrydowe.

   Musimy też zdawać sobie sprawę, że za rok Ukraina jednak może paść łupem Rosji i cała nasza granica wschodnia będzie jednym wielkim frontem, a to z kolei będzie wymagać od nas odpowiednich zdolności do odstraszania.

   Dawajmy te czołgi, ale najpierw zagwarantujmy sobie szybkie dostawy nowych. Tego niestety zabrakło (chyba, że o czymś nie wiemy).

  •  

   pokaż komentarz

   @Arrgon: Braun raczej nawet nie ma tego na myśli, po prostu znalazł pretekst do kontynuowania swojej narracji antyukraińskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie można jednak zapominać o zdolnościach obronnych naszego kraju i wbrew temu co mówią rozhisteryzowani fajnopolacy, Pan Braun ma rację pytając o aktualne polskie zdolności obronne. Przypominam, że w kilka dni z 7 batalionów czołgów zrobiły nam się 3. Owszem, T-72 schodzą powoli ze sceny, ale jedną decyzją ogołociliśmy się z mnóstwa sprzętu i ciężko powiedzieć jak szybko będziemy w stanie ściągnąć tu nowe maszyny.

   @4lord: twierdzisz, że Polska miała tylko 7 batalionów czołgów i 4 z nich straciła, oddając mniej niż 1/3 czołgów jakie miała?

  •  

   pokaż komentarz

   @Manah: niema narracji antyukrainskiej, tylko propolską. Jeśli uważasz że w tej całej naszej "pomocy" wszystko jest ok to no cóż obyś się nie przekonał za kilka miesięcy w jakim błędzie byłeś

  •  

   pokaż komentarz

   @skitarii: Źle się wyraziłem. Batalionów mamy 12 (+1 się tworzy), ale gdzieś ostatnio czytałem (bodajże na ad arma?) że mniej więcej 7 jest w pełni sprawnych i ukompletowanych (a raczej było). Mamy duże problemy z częściami, szczególnie do leopardów.

  •  

   pokaż komentarz

   Źle się wyraziłem. Batalionów mamy 12 (+1 się tworzy), ale gdzieś ostatnio czytałem (bodajże na ad arma?) że mniej więcej 7 jest w pełni sprawnych i ukompletowanych (a raczej było). Mamy duże problemy z częściami, szczególnie do leopardów.

   @4lord: no właśnie. Do tego mamy za mało ludzi, żeby obsadzić te czołgi i T-72 najpewniej i tak by w pole nie wyjechały, co zresztą Ad Arma podawała jako dobre rozwiązanie przy obecnej liczebności naszych wojsk.

   A wyszkolenie załóg zajęłoby tyle, co sprowadzenie Abramsów do Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @4lord: Ale ten sprzęt robi dokładnie to co powinien - niszczy ruskich. Przy tym nie giną Polacy a terytorium Polski nie jest atakowane. Idealny sposób prowadzenia wojny.

 •  

  pokaż komentarz

  To ten sam Braun, któremu "epitety" typu "zbrodniarz" wobec Jego Ekscelencji Putlera przez usta nie przejdą

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna