Sędzia Paweł Juszczyszyn został bez jego zgody przeniesiony do innego wydziału

Sędzia Paweł Juszczyszyn został bez jego zgody przeniesiony do innego wydziału

Sędzia Paweł Juszczyszyn z Sądu Rejonowego w Olsztynie, mający ponad 20-letnie doświadczenie w orzekaniu w sprawach cywilnych, został bez jego zgody przeniesiony dziś do Wydziału Rodzinnego SR w Olsztynie. Decyzję tę podjął prezes tego sądu i członek nowej KRS Maciej Nawacki.

 •  

  pokaż komentarz

  czekam aż nadejdzie dzień gdy nawacki skończy na śmietniku bo tam jest jego miejsce.

  źródło: bi.im-g.pl

 •  

  pokaż komentarz

  "O fakcie przeniesienia go do innego wydziału sędzia Paweł Juszczyszyn dowiedział się dziś rano. — Przenosiny nastąpiły bez mojej zgody — podkreśla w rozmowie z Onetem. — Ja mam ponad 20-letnie doświadczenie w orzekaniu w sprawach cywilnych. Do tego prezes Nawacki podjął tę decyzję bez wymaganej opinii Kolegium Sądu Okręgowego w Olsztynie — podkreśla sędzia Juszczyszyn. — Nie zapytał także, choć miał taki obowiązek, każdego z innych sędziów z Wydziału Cywilnego, czy któryś z nich nie chciałby dobrowolnie przejść do Wydziału Rodzinnego. Bo tylko w sytuacji, gdyby wszyscy odmówili dobrowolnej zmiany wydziału, można by przenieść któregoś z sędziów bez jego zgody — wyjaśnia. — Wbrew twierdzeniom prezesa Nawackiego, Wydział Cywilny nie ma wystarczającej obsady, zwłaszcza że jeden z sędziów właśnie odchodzi na długotrwałe zwolnienie — mówi.

  — Uważam, że to jest kolejna szykana stosowana przez prezesa Nawackiego wobec mnie. Niestety, sądząc po dotychczasowym postępowaniu prezesa, mogłem się tego spodziewać — wskazuje sędzia Juszczyszyn."

  Można tego Jaszczuszyna lubić, bądź nie ale Ministerstwo Sprawiedliwości jak żaden inny organ powinien działać zgodnie z literą prawa. A kompromituje się tak, że wstyd i rozgoryczenie. Ten Nowacki za niekompetencję, za partyjniactwo, za działanie na szkodę wymiaru sprawiedliwości dawno powinien wylecieć. I to w podskokach.
  Obecnie zmierzamy ku wschodnim ideałom. Bądź wierny i lojalny, w czterech literach miej wszystkie szczytne przysięgi, działanie na rzecz państwa i obywateli, najważniejsze trzymaj linie partii i jej wodza, mesjasza, nieomylnego dziadersa. Będzie bieda dla wielu, oj będzie. Właśnie grzebiemy wolności obywatelskie i niezależność. Ciężko przyszły ale łatwo pójdą. Osobiście jestem rozgoryczony.

  •  

   pokaż komentarz

   en Nowacki za niekompetencję, za partyjniactwo, za działanie na szkodę wymiaru sprawiedliwości dawno powinien wylecieć.

   @true_kwark: A za twarz, przepraszam, gębę, sorry, japę, wybacz chyba jednak dupę, powinien awansować na podnóżek naczelnika.

  •  

   pokaż komentarz

   @true_kwark: od kiedy to trzeba wyrazić zgodę?

  •  

   pokaż komentarz

   Przenosiny nastąpiły bez mojej zgody

   @true_kwark: To sędzia musi wyrazić zgodę na przeniesienie do innego wydziału w tym samym sądzie? Się, k?@#a, w dupach przewraca niektórym...

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: matematyk w szkole też ma nie protestować, jak mu dyrektor od jutra będzie kazał uczyć Wfu?

   Może weź ty rozbieg i uderz głową w ścianę - a nuż tam się coś tobie przestawi.

  •  

   pokaż komentarz

   od kiedy to trzeba wyrazić zgodę?
   @konradsz:

   To sędzia musi wyrazić zgodę na przeniesienie do innego wydziału w tym samym sądzie? Się, k?@#a, w dupach przewraca niektórym...
   @e2rde2rd:

   W takich warunkach (za informacjami ze znaleziska) w jakich Nawacki go przeniósł - to tak musiał wyrazić zgodę, co jest uregulowane prawnie.
   W pisowsko-sowieckim państwie może są ważniejsze ustalenia niż obowiązujące prawo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   matematyk w szkole też ma nie protestować, jak mu dyrektor od jutra będzie kazał uczyć Wfu?

   @mike-mo: Matematyk składa wypowiedzenie umowy o pracę i idzie do innej szkoły uczyć matematyki.

   Roszczeniowy sędzia żali się, że mu przełożony coś kazał, ale jemu się to nie podoba.

   Każdy robi w pracy to, co mu każe przełożony. Ty nie?

  •  

   pokaż komentarz

   w jakich Nawacki go przeniósł - to tak musiał wyrazić zgodę, co jest uregulowane prawnie.

   @xfin: Sędziowie - kasta innych ludzi, którzy muszą wyrazić zgodę na decyzje przełożonego. No, ale nie dziwi mnie to. Sędziowie np. nie płacą składek na ubezpieczenie społeczne, a emerytury i renty dostają. Wielki płacz ludzi odklejonych od rzeczywistości

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: nie każdy jest j#$%nym niewolnikiem żeby jak ty dać się ruchać w dupę na każde skinienie pracodawcy bez zachowania jakichkolwiek norm i regulaminów.

  •  

   pokaż komentarz

   Sędziowie - kasta innych ludzi, którzy muszą wyrazić zgodę na decyzje przełożonego. No, ale nie dziwi mnie to. Sędziowie np. nie płacą składek na ubezpieczenie społeczne, a emerytury i renty dostają. Wielki płacz ludzi odklejonych od rzeczywistości

   @e2rde2rd: Przełożonego? Czy ty wiesz jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości czy tylko krzyczysz, że nie ma sprawiedliwości a sam tej sprawiedliwości odmawiasz. Wstydziłbyś się pisać takie głupoty. Czy ty rozumiesz jakie były przyczyny, co legło u podstaw tego konfliktu? Czy nie zastanowiło cię to, że pomimo najcięższych dział wytoczonych nie tylko przez "mniej niż zero" ale i całą "zorganizowaną grupę przestępczą" to taki pionek jak Jaszczuszyn daje radę stawiać się. Co prawda potrzeba pewnej wiedzy jak działa machina prawna, Konstytucja, ustawy, rozporządzenia ale zalecam zgłębienie tematu. To są fundamenty wolności więc mocno wskazane zapoznanie się o co chodzi z tym KRS, ID i dlaczego EU ma wielkie pretensje o to.

  •  

   pokaż komentarz

   nie każdy jest j?@#nym niewolnikiem żeby jak ty dać się ruchać w dupę na każde skinienie pracodawcy bez zachowania jakichkolwiek norm i regulaminów.

   @bear2112: Tak działa świat: każdy odpowiada przed przełożonym, nie odwrotnie, a wygląda na to, że tylko sędziowie tego nie potrafią zrozumieć. I ty, analny fascynacie. Urządzili się jak związkowcy w dużych firmach - nie do ruszenia.

   Właśnie to, co dla innych jest normą, dla sędziów jest niezrozumiałe: jak to, sędzia ma robić to, co mu prezes sądu każe? Niepojęte

  •  

   pokaż komentarz

   Przełożonego?

   @true_kwark: Tak, sędziowie też mają przełożonych. Jak mu nie pasuje, to niech idzie do innej pracy. Przyspawany do stołka. Nie do ruszenia. Bufon j!#?ny

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: a chcesz mieć wyroki sterowane hierarchicznie? tak żeby o każdym decydował gość z samej góry? jak tak to zgadłeś wolisz dyktaturę niż praworządność

  •  

   pokaż komentarz

   @Metios2013: Mieszasz wyrok z hierarchią służbową. To dwie różne rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: obawiam się że to ty tego nie rozumiesz. Jeżeli sędzia wydaje wyrok który nie podoba się przełożonemu to w takiej sytuacji PIS robi cyk i zmiany wydziału lub delegacja na drugi koniec Polski - dlatego przełożeni maja bardzo ograniczone możliwości i to co zrobił po raz kolejny PISsedzia to złamał prawo

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli sędzia wydaje wyrok który nie podoba się przełożonemu to w takiej sytuacji PIS robi cyk i zmiany wydziału lub delegacja na drugi koniec Polski

   @Metios2013: Nikt go nie przeniósł na "drugi koniec Polski". Jak mu się nie podoba praca w innym wydziale, to niech sobie zmieni pracę.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Piękny dowód na to, że do orzekania w rodzinnych trafiają najgorsi sędziowie i sędziny a rodzinny to zsyłka i degradacja zawodowa.
  Decyzje o życiu dzieci podejmują najgorsi sędziowie. Decyzje, które wpływają na całe (!!!) życie dziecka i bliskich mu ludzi. Szacunkowo około 80% sędzin i sędziów rodzinnych w Polsce nie nadaje się do zawodu. To nie jest złośliwość a opinia prawników - z dorobkiem i doświadczeniem!
  Fakt taki, że sędzia z cywilnego trafił do rodzinnego może uratować kilkoro dzieci przez przemocą - np oddzieleniem od kochającego i prawidłowo postępującego rodzica (w p0lsce to zazwyczaj ojciec dziecka).
  .
  Twitt.

  źródło: Roch Kowalski o zsyłce sędziego Juszczyszyna do sądu rodzinnego.png

 •  

  pokaż komentarz

  Decyduje interes partyjny. Minister z. i prezes k.