Pomazała się krwią zastrzelonego kolegi. Wstrząsająca relacja 11-latki

Pomazała się krwią zastrzelonego kolegi. Wstrząsająca relacja 11-latki

@Szu_ rmf24.pl #swiat #usa #wydarzenia

Wstrząsająca opowieść 11-latki, która przeżyła wtorkową masakrę w szkole podstawowej w Uvalde w Teksasie. Dziewczynka widziała, jak 18-letni napastnik Salvador Ramos strzela do jej kolegów z klasy. 19 z nich zginęło. Zmarły także dwie nauczycielki. Aby przeżyć, Miah pomazała się krwią...

 •  

  pokaż komentarz

  Najlepsza w tej całej strzelaninie była reakcja Policji. Niebiescy bohaterowie rozstawili się pod szkołą i słuchali jak typ morduje te dzieciaki. Nie wieszli ich ratować, no bo wiecie, co oni będą swoją skórą ryzykować. Wcale nie jest tak że za to im płacą i idzie na nich 40% budżetu tego miasteczka.

  Ale na ich obronę można wspomnieć że wcale nie było tak że nic nie robili! Robili! Aktywnie przeszkadzali rodzicom dzieci którzy będąc na miejscu i widząc że policja nic nie robi chcieli wejść do szkoły i samemu próbować wyciągnąć jakieś dzieci z budynku. Tak. Bagiety groziły bronią rodzicom którzy chcieli ratować swoje dzieci, a sami nie robili nic. :)

  Bohaterowie, thin blue line, bez nich normalnie społeczeństwo by się rozsypało.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Gnębili go w szkole to ich zabił.Dobrze zrobił.

   @Ustrojstwo: Dlaczego zawsze dzieci muszą płacić za błędy rodziców? (bo to oni nie nauczyli dzieci szacunku do rówieśników, nie nauczyli samoobrony emocjonalnej...)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Mógł tłumik założyć.A tak słysząc strzały dzieciaki zaczeły uciekać.

   @Ustrojstwo: Ale tłumik nie działa tak że nie słychać strzałów xD
   Słuchać tylko nie wali tak po uszach.

  •  

   pokaż komentarz

   @revslav_: a mnie to dziwi czemu ci ludzie nad którymi się znęcają często nie mszczą się na swoich oprawcach, tylko na losowych osobach. Ten koleś poszedł do szkoły i pozabijał jakieś małe dzieci, które równie dobrze też mogą być takimi samymi ofiarami jak on. A jego oprawcy nadal żyją i pewnie jeszcze przy piwie się z niego śmieją. Żeby nie było to absolutnie nie jestem za zabijaniem kogoś dla zemsty, ale jak już to chociaż mścić się na odpowiedniej osobie. Jaka z tej zemsty satysfakcja skoro winny nie ucierpiał?

  •  

   pokaż komentarz

   @nogaodkrzesla:" tylko na losowych osobach"

   Dlatego, że:
   A)Te losowe osoby nie reagowały widząc jak ktoś go krzywdzi
   B)Te losowe osoby brały w tym udział
   C)Te losowe osoby stały obok innych przypadkowych osób i dostały rykoszetem.

   Osoby w klasach przeżyły, nie strzelał całkowicie na oślep. Chodził od kalsy do kalsy, do konkretnych osób, przypadkiem mordując też inne. Babci mógł mówić o tym co sie dzieje, a ta by dzielni znosił krzywdy i nadstawiał policzek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shirde-_-: ale pieprzenie! brak reakcji to nie współwina. Niby ty, niczym superbohater. zawsze reagujesz na wszelkie zło? Nawet gdyby, w co nie wierzę, to nie masz prawa oczekiwać tego od innych.
   W tej sytuacji mógłbyś winić nauczycieli, jeśli nie reagowali a wiedzieli, ale ten debil zabijał osoby, których nie mógł winić nawet w swoim zrytym łbie!

   19 uczniów, których zastrzelił Ramos, miało od 8 do 10 lat
   jak ten 18 latek był gnębiony, te dzieci o ile się już urodziły, to jeszcze nie chodziły do szkoły!

  •  

   pokaż komentarz

   @KaloszSzatana jak masz amunicję poddzwiękową to praktycznie jak wiatrówka. Tylko słychać trzask zamka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shirde-_-: Za dużo logiki się w masowych strzelaninach doszukujesz.

   W języku angielskim mają takie powiedzenie "misery loves company" i całkiem dobrze się ono odnosi do tego co się stało, kiedy człowiek mocno cierpi to niektórych przypadkach chce żeby inni też cierpieli, możliwe że tak samo było z oprawcami tego strzelca, swoje problemy wyładowywali na nim, bo jak widzisz że inni cierpią to łatwiej ci znosić twój los, taka już ludzka natura.

   Nie ma w tym za dużo logiki, ale w ludzkich emocjach to zazwyczaj logiki brakuje.

  •  

   pokaż komentarz

   Jaka z tej zemsty satysfakcja skoro winny nie ucierpiał?

   @nogaodkrzesla: Teoretycznie? Jest to skuteczne.* Nie bałbyś się znęcać nad randomem jeśli byś wiedział że co chwilę tego typu random robi masakrę?

   Teoretycznie, bo jak widać coś to nie działa, dalej gnębią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   * tj. jakoś tam skuteczne, ale nie optymalne. Patrz Terrorism Is Not Effective. Jak ktoś odrobinę kreatywnie pomyśli, to może kosztować Społeczeństwo (czy Państwo) miliardy (kosztem życia, ale nawet to niekoniecznie).

   Gruinard Island “Dark Harvest” bioterrrorism incident, which successfully coerced the British government into decontaminating the island at a cost somewhere around $2 billion

   The 1982 Chicago Tylenol murders (7 deaths, national panic, culprit remains unknown) seem to have involved nothing more complicated than some shoplifting, dumping in some cyanide, and putting the bottles back on the shelves; this forced the recall & destruction of $100M (2017: $254M) of Tylenol products, industry-wide upgrades of tamper-evident safety seals & package sealing & pills, and large losses in sales.

   Some pesticide in the wrong place can cost:

   a nation $150 million

   a company >$250 million

   or a continent $1.5 billion

   And an anonymous phone call cost the Chilean economy $300 million.

  •  

   pokaż komentarz

   @nogaodkrzesla: On też był losową osobą, która często w sposób nieuzasadniony doświadczyła bullingu. I w taki sposób na drodze racjonalizacji własnego cierpienia dochodzisz do wniosku, że skoro samemu w żaden sposób nie zawiniłeś, a robiono ci krzywdę to dlaczego ty masz być innym. I to nie jest tak, że jego ofiary były przypadkowe-przynajmniej nie wszystkie. Pierwszą osobą od której rozpoczął swój masowy mord była jego babka, której groził już wcześniej. Reszta ofiar to po prostu randomki, które miały pecha i pojawiły się w złym momencie na drodze kogoś na tyle zdeterminowanego, że nie zamierzał się już cofnąć. Typowy schemat życia w spoleczeństwie. Obieracie sobie na cel kogoś kto w waszej perspektywie będzie łatwą ofiarą, waszymi czynami popychacie go do ostateczności, a gdy ten przestaje dusić emocje i zaczyna emanować swoją frustracją na zewnątrz, to potem piszecie idiotyczne komentarze jak twój, jako reakcja na strach, że możecie sami znaleźć się kiedyś w podobnej sytuacji. Jak nie chcecie powtórek z podobnych zdarzeń to zwyczajnie ograniczcie swoje pierwotne i prymitywne zapędy dominacyjne i nie czyńcie drugiemu krzywdy, bo w pewnym momencie traficie na osobę na tyle przypartą do ściany, że zareaguje nieproporcjonalnie do tego do czego jesteście przyzwyczajeni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sinity: @Poliorketes: tylko nam chyba chodzi o coś innego. Mi chodzi o to, że jeśli np.jesli jesteś feministką która nienawidzi mężczyzn, a najbardziej jakiejś grupki ze szkoły która się nad tobą znęcała, to bezsensu iść do losowej galerii i zabijać losowe kobiety i mężczyzn, zabijasz swoich oprawców i idziesz na siłownię z samymi facetami. Przynajmniej ja to tak widzę.
   Poliorketes a czemu ty mówisz do mnie: wy się znęcacie? Ja nigdy się nad nikim nie znęcałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkiBojler: Średnio mnie obchodzi w co wierzysz, nie wnikam. Przedstawilem kilka możliwości. Brak reakcji to współwinna i widze, zw trafilem w wrażliwa nutę. Nawet w prawie, masz obowiązek udzielić pomocy poszkodowanemu w wypadku np. drogowym. Zaniechanie pomocy to współudział. To, że byles swiadkiem takich zachowan jak i ludzie minusujacy, pozbawieni empatni i dbajacy tylko o swoja dupe i wizerunek to wasz problem. Minusy pokazują tylko, ze mam rację. I tak, aninimowi wspieram od lat datkami różnych ludzi w potrzebie. W gimn wielokrotnie wchodziłem miedzy ludzi i przerywałem walki ku ucieszcze ludzi Twojego pokroju. W technikum podczas sylwestra widzac, wielkie zbiorowisko ludzi tworzwcych kółko wszedlem miedzy wszystkich i zobaczylem ze pozwalaj sie bic jakims dziewczynom. Podobno jedna drugiej weszla na konto i rozpowiadala jakies bzdety, a ta druga nie wiedziala o fo chodzi. Byle przyjaciółki ktore ktos na siebie napuścił. Jedna twierdzila "jak nie ona to kto". Zapytałem czy ta która zaj$#!! mocniej drugiej wygrywa spór i co planyja tym zyskac. Spijrzalem sie na reszte, splunalem przed siebie i nazwalem wszystkich zebranych śmieciami, ze na to pozwalają. Do dziewczyn, ze powinny zmienic znajomych i ze maja sie rozejść. Jedna zabralem na boku zeby odciagnac od drugiej i wszyscy sie rozeszli. Oczywiscie, Ty nie masz jaj do tego, wiec minusuj za brak podstawowej moralności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kunurki: Wszystko jest możliwe. Podalem jedne z wielu możliwości gdy ktos zapytał dlaczego zawsze przy tym giną niewinni. Każdy przypqdek jest wyjątkowy i równie tragiczny. Najwazniejszez to próbować wyciągnąć wnioski

  •  

   pokaż komentarz

   @nogaodkrzesla
   Bo to jest rozszerzone samobójstwo, a raczej tak jest planowane.
   Zabrać jak najwięcej ludzi ze sobą.

   Choć wielu napastników rezygnuje z ostatniego punktu jeśli policja go nie uprzedzi.

   Problemem jest fakt, że w kraju z normalnym dostępem do broni palnej wyznacza się strefy gdzie nikt jej nie ma.
   Każdy psychopata czy szaleniec właśnie tam będzie kierował swoje kroki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shirde-_-: O czym ty koleś pieprzysz? Zostaw swoje fantazje dla tych, co wykazują zainteresowanie. Oceniasz kogoś, o kim nic nie wiesz, jednocześnie nalegając, że każdy powinien mieć oczy w okół głowy i reagować na wszystko. Pewnie nawet nie widzisz hipokryzji? Serio chcesz mnie przekonać, że miał debil prawo zabijać małe dzieci, bo ktoś inny coś zrobił? jeśli tak, to daj sobie spokój, bo marnujesz czas, żaden argument mnie do tego nie przekona, a tym bardziej ataki personalne. Może mi jeszcze powiesz, że jeździsz pod stadion rozganiać huliganów? bo inaczej masz współudział, bo wiesz o bójkach, a nic nie robisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkiBojler: "prawo zabijać małe dzieci, bo ktoś inny coś zrobił" Jestes odklejony jak reszta minusujacych. Nie przypisuj mi czegos czego nie napisalem/powiedzialem. Urojenia sie leczy, nie chwali w internecie. Jeszcze to pozal sie boze porownanie na miano nadepniecia mrowki i morderstwa. Kysz, ale widze ze boli i tlumaczysz swoj brak reakcji i ciotowata postawe bajeniem. Prawidlowo, ma bolec

  •  

   pokaż komentarz

   @Shirde-_-: jedydym z bólem dupy jesteś tutaj ty. Dorośnij, pogadamy, na razie to bez sensu, bo uparcie gadasz głupoty i podbudowujesz się anonimowo w sieci. Wielki twardziel internetowy z fantazjami. Nudzisz. Urojenia to chyba projekcja, ale co tam. Nie wiem skąd pomysł na mój brak reakcji, to nawet nie temat, ale wylej bóle, w końcu każdy tutaj się tobą przejmuje

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkiBojler: Podbudowujesz? Jesteś mentalnym nastolatkiem w ciele dorosłego [co wątpliwe] i nie potrafisz przyznać się do błędu. Jak widać część osób zrozumiała przekaz, a że większość ludzi to idioci to teraz łatwiej będzie ci odgadnąć do której elity należysz ;)

   Cały czas piszesz o zdaniu innych i postrzeganiu. Jak bardzo zakompleksiony jesteś kolego? EOT

  •  

   pokaż komentarz

   @Shirde-_-: ale masz jazdy. kto ma inne zdanie, to na bank nie zrozumiał twej mądrości, bo to przecież niemożliwe, żebyś pierdzielił głupoty. znowu wycieczka personalna, za którą na ulicy dostałbyś w pysk, ale w internecie jesteś kozakiem, i obraza każdego, kto ma inne zdanie. A fakt jest taki, że plusa, który widać znaczy dla ciebie tak wiele, dostajesz od dzieciaków bez pojęcia o życiu. Odpisz sobie jeszcze co tam chcesz,żeby mieć ostatnie zdanie, mam wywalone. miłych urojeń

 •  

  pokaż komentarz

  Jakkolwiek do drastycznie nie brzmi to bardzo dobra i trzeźwa reakcja a w szczególności jak na wiek uratowanej.

 •  

  pokaż komentarz

  Chory psychicznie człowiek zrobił bardzo zły użytek z narzędzia. Polecam dużą dozę rozsądku i niedziałanie pod wpływem emocji. Może potrzebna jest większa kontrola nad chorymi psychicznie niż nad narzędziami po które mogą sięgnąć?

  •  

   pokaż komentarz

   @DziadzioMiecio: prawda jest taka, że to zwykła zemsta na społeczeństwie. W Japonii też się o tym słyszy, tylko że tam rozjezdzaja ludzi samochodami itd. w stanach to jest pewnego rodzaju fenomen, który bardzo negatywnie odbija się na poczucie bezpieczeństwa w szkołach, ale temu jest przede wszystkim winny system i niestety zbyt swobodny dostęp do broni. Trzeba te sprawy uregulować i ostatnie wydarzenie na pewno to przyspieszy

  •  

   pokaż komentarz

   @DziadzioMiecio: Mała poprawka: chory psychicznie człowiek zrobił bardzo zły użytek z narzędzia, do którego miał BARDZO ŁATWY DOSTĘP.

   I teraz dopiero to zdanie ma pełny sens.

   Jakoś w Europie i w ogóle w całej reszcie świata chorzy psychicznie lub nawet całkiem zdrowi na umyśle co kilka tygodni regularnie nie naparzają z broni maszynowej w szkołach, kinach, supermarketach czy gdzie tam jeszcze. Ale dlaczego tego nie robią? Bo pewnie niektórzy bardzo by chcieli. Otóż nie robią tego z bardzo prostego powodu: ponieważ zdobycie takiej broni przekracza ich możliwości. Ot, i cała tajemnica. Przekonujcie mnie dalej, że tylko powszechny dostęp do broni (nalejpiej automatycznej) zapewni nam zbiorowe bezpieczeństwo. Ta, jasne, właśnie przed chwilą zobaczyliśmy to w USA. I wiele razy przedtem.

  •  

   pokaż komentarz

   Może potrzebna jest większa kontrola nad chorymi psychicznie niż nad narzędziami po które mogą sięgnąć?
   @DziadzioMiecio: A może pora dorosnąć do świadomości, że broń palna to zbyt niebezpieczne narzędzie by było powszechnie dostępne dla każdego?

   pokaż spoiler Inb4 "hurr durr, samochodem też można zabić, a jakoś nie chcecie zabraniać" - dostęp do samochodów też jest obecnie moim zdaniem zbyt liberalny i powoduje, że tysiące niedouczonych tłuków i półślepych emerytów sprawiają zagrożenie na drogach na całym świecie. Nie wspominając o tym jak szkodliwe dla życia w mieście jest podporządkowanie wszystkiego pod ruch samochodowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Waldeck_13: @DziadzioMiecio:

   Od tego zacznijmy, ze osoby chore psychicznie nie sa jakies bardziej sklonne do przemocy i to jest stygmatyzacja takich osob.

   Sprawca nie mial tez historii problemow z psychika z tego co wiem. Jesli sie myle, niech ktos poprawi.

  •  

   pokaż komentarz

   Japonii też się o tym słyszy, tylko że tam rozjezdzaja ludzi samochodami itd

   @ivoszka: ile jest tam takich ofiar rocznie?

  •  

   pokaż komentarz

   @WaveCreator: Pan ci pozwolił pisać na wykopie niewolniku? Poczekaj, niedługo zabroni. Za 10 lat napiszesz "może robienie tego się chce jest zbyt niebezpieczne, żeby było dostępne dla każdego"

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora