Bitwa o Siewierodonieck wykluczy kolejne rosyjskie ofensywy na dużą skalę

Bitwa o Siewierodonieck wykluczy kolejne rosyjskie ofensywy na dużą skalę

@Zenon_Zabawny wiadomosci.onet.pl #swiat #wojna #rosja #ukraina #wojsko #putin

Zdobycie Siewierodoniecka w obwodzie ługańskim Ukrainy nie przyniesie Rosji żadnych istotnych korzyści wojskowych ani ekonomicznych, ale pozwoli ogłosić, że całkowicie zajęła obwód ługański – ocenia w niedzielę amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW).

 •  

  pokaż komentarz

  Da, bo Rosja będzie bliżej do osiągnięcia planu minimalnego, a kolejną jego częścią są rozmowy pokojowe i powtórzeniem manewru z 2015 roku na co Francja i Niemcy pewnie są chętne.

  •  

   pokaż komentarz

   @N331: Aż dziwne, że SBU nie stara się zastraszyć prorosyjskich polityków w tych krajach. W ogóle francja i niemcy wk#!@iają mnie tak samo jak fiutin.

  •  

   pokaż komentarz

   @N331: Francja i Niemcy mają stałe i ciepłe gówienko w rozmowach pokojowych dopóki USA i UK i ich wywiady, jak również ludzie wysoko postawieni idą na totalną zagładę Rosji. USA i UK mają poparcie większości Europy, Francja, Niemcy i Węgry nie będą robić problemów. Politycy w EU jako organizacji też twardo stoją przy USA i UK, a przewodnicząca EU co raz bardziej pokazuje jak głęboko ma zdanie Niemiec i Francji.

   Rozmowy pokojowe będą osiągalne dopóki wróci sytuacja sprzed 24 lutego. Do tego momentu, mamy wojnę kompletną i nikt tej machiny nie zatrzyma.

  •  

   pokaż komentarz

   Rozmowy pokojowe będą osiągalne dopóki wróci sytuacja sprzed 24 lutego. Do tego momentu, mamy wojnę kompletną i nikt tej machiny nie zatrzyma.

   @Vixay: dla Rosji to będzie całkowita porażka. Osiągną same straty. I większość sakcji zapewne zostanie utrzymana. Obywatele Rosji tego nie przeżyją. Będą woleli żreć gruz i finansować wciąż wojnę niż odczuć taką porażkę

  •  

   pokaż komentarz

   powtórzeniem manewru z 2015 roku na co Francja i Niemcy pewnie są chętne.

   @N331: Już widzę jak Niemcy gdzie rządzi koalicja która już trzeszczy oraz gdzie większość Niemców jest za utrzymaniem nacisku na Rosję ma zgadzać się na powtórkę z rozgrywki bez ryzyka rozpadu rządu i przedwczesnych wyborów parlamentarnych.

   Podobnie z Francją, Macron siedzi na bagnetach w zbliżających się wyborach parlamentarnych gdzie ma na głowie pro-rosyjski Front Narodowy LePen, ludzie głosujący na koalicję rządzącą także przeważnie wspierają nacisk na Rosję (90% populacji jest zaniepokojonych wojną, 72% popiera sankcje nałożone na Rosję, 62% popiera dalsze wysyłanie ciężkiego sprzętu), sam Macron już korzysta z tego że w tych trudnych chwilach Francja potrzebuje stabilnego przywództwa przeciwko Rosji. Zgoda na podział Ukrainy we Francji oznacza polityczną burzę w samym środku kampanii parlamentarnej.

   Po prostu Rosja nie ma pomysłu co dalej, oprócz ezoterycznego "planu minimum" który zakłada tyle nieprawdopodobnych wydarzeń że głowa mała.

 •  

  pokaż komentarz

  Dowództwo ruSSkiej armii stara się wykorzystać każdą chwilę, bo czas działa na ich niekorzyść. Za miesiąc powinny przybyć posiłki z głębi Ukrainy. Nie żadne WOT ani żadni ochotnicy tylko regularna armia, która może stawić realny opór. Jeśli Ukraińcy wytrzymają czerwiec to wytrzymają jeszcze długo.

 •  
  M............9

  -3

  pokaż komentarz

  źródło: Screenshot 2022-05-29.jpg