Złomiarze rozkradają drogi stwarzając niebezpieczeństwo dla nas wszystkich.

Złomiarze rozkradają drogi stwarzając niebezpieczeństwo dla nas wszystkich.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad alarmuje i prosi kierowców by nie byli obojętni. Ogrodzenie drogi, bariery, elementy oświetlenia, znaki drogowe to elementy wyposażenia, które bezpośre…

 •  

  pokaż komentarz

  Zgodnie ze zwyczajem kultywowanym przez polską policję i inne instytucje zgłaszający zostanie ukarany w każdy możliwy sposób. Wzywa się na przesłuchania i zeznania pod rygorem surowej kary. Dane zgłaszającego są podawane sprawcy ale w druga stronę to nie działa. Państwo instytucjonalnie broni się przed aktywnością obywateli którzy mają czelność czegoś od niego wymagać.

 •  
  Omicron

  +2

  pokaż komentarz

  "W 2011 roku, w celu przeciwdziałania kradzieżom, GDDKiA oznakowało specjalnymi mikrocząsteczkami ok. dwadzieścia tys. elementów infrastruktury drogowej. Prowadziło również akcję informacyjną o tym, że mienie drogowe zostało oznakowane. I choć dzięki takiemu znakowaniu znacznie łatwiej jest „namierzyć” skradzione elementy i dotrzeć do osoby, która je ukradła, doświadczenie pokazuje, że nie wszystkich złodziei to jednak zniechęca. Dlatego dalej podejmowane są działania, które mają na celu zabezpieczenie infrastruktury drogowej przed kradzieżą."

  Co to da, jeśli złodzieje z łatwością przetopią takie elementy nawet w amatorskim piecu?

 •  

  pokaż komentarz

  Nie "złomiarze" tylko ZŁODZIEJE!

Dodany przez:

avatar oAutach_pl dołączył
18 wykopali 1 zakopali <1 tys. wyświetleń