Kiedy Twoi rodzice dowiedzieli się, że wydałeś na grę 45 000 $

@nuskool streamable.com #swiat #rozrywka #gry #rodzice

"Taka Sytuacja"

 •  

  pokaż komentarz

  Pamiętam jak z 15 lat temu w metinie był koleś który nie ogarniał tej gry, EQ kiepskie, słabo rozwinięta postać itd.

  Nagle koleś przyszedł w EQ +9 (czyli maks) i kozaczył jaki to nie jest fajny i jakie to ma zajebiste EQ;DDD

  Ostatecznie sie okazało że "znalazł buga" w systemie płatności z itemshop ;D Wysyłał sms z telefonu rodziców ale nie naliczało kasy. Więc wszedł w to, sprzedawał smocze monety i itemy które miał z ISa.
  Typ zniknał z gry;D okazało się że jego rodzice przeszli z karty na abonament i rachunek przyszedł na trochę ponad 7500 pln;D

  W gildi mieliśmy jego jakiegoś znajomego z placu;D

 •  

  pokaż komentarz

  Ja znam gościa co wydał około 15k zł na czołgi w world of tanks :) no ale kto bogatemu zabroni? Dorosły chłop, sam zarobił i sam wydał ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Spejsonik: Przyznaj sie ze to ty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Spejsonik: 15k to może nie, ale znam kilka osób które wydały 2 - 3 k na tą zj!#%ną grę żeby kupić jakieś premium/golda czy co tam jeszcze jest. I pomyśleć, że wot jest reklamowany jako ftp, a żeby cokolwiek tam znaczyć musisz donacić hajs.

  •  

   pokaż komentarz

   @mindtravel: a na czym mieliby zarabiać twórcy gier ftp?

  •  

   pokaż komentarz

   @dac_oficjal: Na zawartości która nie daje przewagi w rozgrywce względem graczy bez konta "premium".

  •  

   pokaż komentarz

   @mindtravel: Niekoniecznie. Czołgi możesz badać i kupować za walutę zdobywaną w bitwach. Te, które nie są za hajs często są bardzo dobre - np. linia do E100. Zmienia się tylko tyle, że zejdzie więcej czasu z tym. Postrzelać dla zabawy - jak najbardziej, ciężko będzie tylko, jeżeli ktoś chce grać klanówki - tam królują premki.

   https://skill4ltu.eu/techtree/usa

  •  

   pokaż komentarz

   @dac_oficjal: na skinach, dobry przykład to League of Legends i Fortnite

  •  

   pokaż komentarz

   @scrander: czym się różni ten wirtualny skin od wirtualnego czołgu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Desmosedici: parametry czołgu wpływają na rozgrywkę (pay to win), skin ma tylko i wyłącznie wizualny aspekt (w WoT może dodatkowo aspekt kamuflażu, ale nie grałem więc nie wiem).

  •  

   pokaż komentarz

   na skinach

   @scrander: Nie chciałbym, żeby w grze rywale jeździli różowymi i żółtymi czołgami w oczojebne wzroki bo nie jestem gimbusem z CS'a. Poza tym, do wota zawsze można było pobierać darmowe skiny do czołgów, a płatne skórki i tak są w sprzedaży. Druga kwestia, WOT to zupełnie inna gra, niż lol czy fortnite, gdzie wszyscy gracze graja postaciami z tymi samymi skillami i wyposażeniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Spejsonik: no hej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler cs:go i nie jestem na tym stratny jakby co

   źródło: Zrzut ekranu 2022-06-18 201657.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   żeby cokolwiek tam znaczyć musisz donacić hajs.

   @mindtravel: Nic nie musisz, co ty za brednie pociskasz?

  •  

   pokaż komentarz

   15k to może nie, ale znam kilka osób które wydały 2 - 3 k na tą zj!#%ną grę żeby kupić jakieś premium/golda czy co tam jeszcze jest. I pomyśleć, że wot jest reklamowany jako ftp, a żeby cokolwiek tam znaczyć musisz donacić hajs.

   @mindtravel: Jest ftp, grałem jakieś 7-9? lat temu i do tieru 7 grało się przyjemnie, to jakieś 100h gry i oczywiście gdzieś koło tieru 8 była ściana, ale grac sie dało.
   Wiekszość gier f2p oparta jest na grind or pay, w tankch - przynajmniej tych w które grałem nie było problemu, że tier 10 grał z 1 jak ma to miejsce w innych tego tupu grach więc nie wieszał bym psów na tej pozycji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Spejsonik: No to już jego sprawa tak naprawdę. Coś tam powinno zaświtać w głowie, z drugiej strony ludzie różne hobby mają i za nie płacą grube siano.

  •  

   pokaż komentarz

   Na zawartości która nie daje przewagi w rozgrywce względem graczy bez konta "premium".

   @lotos10: Jak niby konto premium daje komuś przewagę? Z kontem premium twój czołg nie jeździ szybciej, nie strzela szybciej, nie ma lepszego pancerza, nie ma więcej HP, nie ma lepszej celności. Konto premium daje jedynie 50% więcej doświadczenia i kasy.

   Gość bez premium - potrzebuje 20 bitew, żeby zarobić 1.000.000 kredytów.
   Gość z premium - potrzebuje 10 bitew, żeby zarobić 1.000.000 kredytów.

   Konto premium w WoT nie daje ci żadnej przewagi, jedynie oszczędza twój czas.

  •  

   pokaż komentarz

   @PonuryOnanista: Brak przewagi jest np. w league of legends. Szybciej robisz nowe postacie, kupujesz skiny postaci/totemów/ramki itd. Brak wpływu na rozgrywkę.
   W WoT jest trochę inaczej. Dzięki premce robisz znacznie szybciej hajs. Hajsu używasz do kupowania premium ammo. Premium ammo daje sporą przewagę. Pewnie powiesz że bez premium też można używać premium ammo. Tak! Można! Ale... Grając bez premium na top tierah często wychodzi się w hajsie na "0" w bilansie bitwy. Naprawa czołgu jest droga, tak więc aby conieco używać premium ammo musisz co chwilę schodzić na niższe tiery aby zarobić trochę hajsu, aby znów móc zagrać na top tierach. Grając z premium, dostajesz pieniążków po każdej bitwie zacznie więcej, na tyle więcej że jesteś w stanie znacznie częściej używać premium ammo. Tak więc mamy graczy z premium którzy mogą kilkukrotnie częściej używać premium ammo, vs graczy zwykłych którzy premium ammo tak często używać nie mogą bo ich nie stać. Wniosek jest jeden, przy zbliżonych umiejętnościach graczy, więcej premium ammo da pewną przewagę gaczom ... na kontach premium. W taki oto dość pośredni sposób premium konto daje przewagę, tak więc mechanizm Pay To Win w WoT istnieje i ma się dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @mindtravel: Ja mam ulubiony czołg 4 poziomu - wymaxowany. Najwyższy mam chyba 6 ale i tak gram tym z 4. Nie wydałem ani grosza. Mam kilkaset godzin na koncie. Gram dla rozrywki po prostu.

  •  

   pokaż komentarz

   @PonuryOnanista: masz racje gold glownie przyspiesza progress, jedynie amunicja premium ma wplyw na gre.

  •  

   pokaż komentarz

   I pomyśleć, że wot jest reklamowany jako ftp, a żeby cokolwiek tam znaczyć musisz donacić hajs.

   @mindtravel: Klasyczne pieprzenie głupot. Znałem takich co wpakowali spokojnie z 10 klocków a dalej byli amebami, bo ich mózg nadal nie przetwarzał informacji w bitwie na tyle szybko, żeby być dobrym :)

   Nigdy nie patrzyłem ile wydałem w tej grze, aczkolwiek grałem w nią z 10 lat i myślę, że 2-3k to na spokojnie się uzbiera, chociaż był okres, że ligowych turniejów ESL wpadały pieniążki. Wot nie dawał żadnej przewagi, po prostu pewne rzeczy ułatwiaj, ale wydawanie hajsu nie zastępowało doświadczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   masz racje gold glownie przyspiesza progress, jedynie amunicja premium ma wplyw na gre.

   @dddpajak: Amunicja premium jest tylko z nazwy. Amunicję premium może kupić każdy, i osoba z kontem premium i osoba bez niego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Spejsonik: ja wolę gry gdzie płacę za grę i gram ile chcę. Nie znoszę mikropłatności gdzie wydaję co chwila 100zł i w końcu zbiera się kwota kilka tysięcy

  •  

   pokaż komentarz

   Ja znam gościa co wydał około 15k zł na czołgi w world of tanks :) no ale kto bogatemu zabroni? Dorosły chłop, sam zarobił i sam wydał ¯_(ツ)_/¯

   @Spejsonik: Ja znam właściciela średniej wielkości firmy, który w grę na telefon Empires and Puzzles włożył tak orientacyjnie jakieś 60-80 tysięcy złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   ja wolę gry gdzie płacę za grę i gram ile chcę. Nie znoszę mikropłatności gdzie wydaję co chwila 100zł i w końcu zbiera się kwota kilka tysięcy

   @Kryptonim_Janusz: Oj tak mikropłatności to straszny, straszny rak mam nadzieję, że uda się jeszcze kiedyś odejść od tego modelu płatności za gry. Kiedy w 2006 roku wyszedł Oblivion i słynna "zbroja dla konia" to gra została zmieszana równo z gównem (a tak naprawdę to był nic nieznaczący dodatek kosmetyczny). Minęło raptem 16 lat i dzisiaj gry zarabiające na dodatkach kosmetycznych są stawiane za wzór wobec tego co oferują mikrotransakcje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe co będzie za następne 16 lat - przepustki na wykonanie poszczególnych questów? A nie to chyba też już jest albo jest rozważane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Na zawartości która nie daje przewagi w rozgrywce względem graczy bez konta "premium".

   @lotos10: są takie gry i wuja zarabiają. Chcesz zarobić na gierce f2p? Wrzuć płatny stuff pomagający wygrać. Chcesz wygrywać w gierce bez płacenia? Nie graj we f2p. Nie robi się ich dla gołodupców którzy żydzą dwóch stów na jakiegoś Cyberpunka czy Wolfensteina, robi się je dla osób z niedoborem pewności siebie i tendencjami do uzależnień. Zyski z gier f2p generowane są przez 1% użytkowników, którzy są zbyt słabi żeby kosić score'y w jakimś COD więc idą grać w gnioty dla pospólstwa z mikropłatnościami. Tam na serwerach napotykają całą masę totalnych noobów, bo "darmowe" gierki instalują głównie dzieciaki które jeszcze nie ogarniają controlsów, albo boomerzy którzy chcą sobie za friko pograć na kiblu. Zachęcone łatwą wygraną cyfrowe ćpuny inwestują w fikuśne skórki, żeby pokonany w meczu sześciolatek widział, że nie pokonał go zwykły Marcin, tylko Marcineusz Tormentor, Inkwizytor Szmaragdowej Pały Zniszczenia, Herbu Zielona Konopia, +20 Do Grozy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dr_Manhattan: E&P wygląda na screenach jak hazardowy automat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @happy_shroom: no elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: i.snipboard.io

  •  

   pokaż komentarz

   @PonuryOnanista: tak ale kosztuje ona golda, ktos kto nie laduje w gre pieniedzy raczej oszczedza...

  •  

   pokaż komentarz

   @Dr_Manhattan: nic unikatowego.
   Spotkalem juz kilku ludzi co wydaji 50k+ w grach przegladarkowych

  •  

   pokaż komentarz

   @lotos10: To też nie jest za dobre. Z tego powodu teraz nawet sporo płatnych gier ma absolutnie zero klimatu bo wszyscy biegają w kolorowych skinach. Jakoś Path od exile potrafiło dostarczyć zawartość większa od diablo i o mikropłatnościach można nawet nie wiedzieć. Xd

  •  

   pokaż komentarz

   tak ale kosztuje ona golda, ktos kto nie laduje w gre pieniedzy raczej oszczedza...

   @dddpajak: Amunicja premium nie kosztuje golda (czyli prawdziwych pieniędzy) od 2012 roku... Amunicję premium może kupić każdy...

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   80% krzywdy jakie przeżywa dziecko w życiu jest z winy rodziców a pozostałe 20% z otoczenia.

   @To_The_Moon: no tak, gówniak jest niewinny swoich działań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MePix: winni są rodzice którzy przekazali mu takie wartości.

   Dziecko uczy się obserwując. Dlatego jeśli widzi się zj!@$ne dziecko pierwsze co powinno się zrobić to przyjrzeć się rodzicom.

  •  

   pokaż komentarz

   @To_The_Moon winny jest właściciel, a nie amstaff, co nie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @To_The_Moon o i z takim myśleniem rośnie przegryw! Przekonany że to winna wszystkich wokół tylko nie jego. Mentalne dziecko które nie umie podejmować decyzji i nie bierze odpowiedzialności za siebie! To jak Cię wychowano to jedno ale to co zrobiłeś sam ze swoim życie to drugie!

  •  

   pokaż komentarz

   gówniak jest niewinny swoich działań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @MePix: No nie jest, no lenny face. O co chodzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @Amsen:

   Przekonany że to winna wszystkich wokół tylko nie jego

   Tak, przyczyną zaistnienia istoty odczuwającej żądzę jest dosłownie wszystko wokół.

   nie umie podejmować decyzji

   Zdolność podejmowania decyzji nie oznacza jeszcze nic pozytywnego. Przykładowo, podjęcie decyzji o stworzeniu istoty odczuwającej żądze jest decyzją fatalną.

   nie bierze odpowiedzialności za siebie

   Oczekiwanie odpowiedzialności jest nie na miejscu, kiedy samemu jej się nie bierze (popiera się [aktywnie lub biernie] rozpłód).

   To jak Cię wychowano to jedno

   Wychowanie to relatywnie mało znaczący czynnik w kształtowaniu istoty w porównaniu do jej immanentnych cech organicznych.

   to co zrobiłeś sam ze swoim życie to drugie!

   Ściśle mówiąc, nie istnieje coś takiego, jak "robienie czegoś samemu ze swoim życiem". Wszystkie działania istoty są zdeterminowane m.in. przez wcześniejsze działania innych istot. Reszta czynników to wspomniane cechy organiczne, a więc oczywiście nic związanego z tzw. wolną wolą, która nie może istnieć w rzeczywistości.

   ---

   Podsumowując, z myśleniem, jakie ty prezentujesz, rosną ci, co tworzą pożywkę dla takich zdarzeń. Pora się zreflektować i ogarnąć, jeśli rzeczywiście jest się inteligentną istotą.

  •  

   pokaż komentarz

   @HAL__9000 jak dla mnie za bardzo filozofujesz (nie wiem czy dobrze napisałem) Masz prawo do swojego zdania. Ale jak dla mnie na siłę usprawiedliwiasz nie poradniosc i bierność w życiu, dziecinność I uzależnienia! Nie uważam że jestem mało inteligentny! Mnie nikt nie wyciągał z takiego bagna jak uzależnienie widoczne na filmie, i radzę sobie w życiu dobrze. Radzę Tobie zreflektować swoje życie bo daleko nie zajdziesz co najwyżej metr od komputera.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amsen:

   nie wiem czy dobrze napisałem

   Ogólnie wszystko źle napisałeś.

   jak dla mnie na siłę usprawiedliwiasz

   Nic nie usprawiedliwiam (coś takiego, jak sprawiedliwość w rzeczywistości nie istnieje [jest to tylko małpoludzki wymysł]), tylko wyjaśniam przyczyny.

   Nie uważam że jestem mało inteligentny! Mnie nikt nie wyciągał z takiego bagna jak uzależnienie widoczne na filmie, i radzę sobie w życiu dobrze

   Brak specyficznych uzależnień oraz radzenie sobie w życiu bynajmniej nie oznacza jeszcze niemałej inteligencji.

   Radzę Tobie zreflektować swoje życie bo daleko nie zajdziesz

   Każdy zachodzi w to samo miejsce niezależnie od tego, co robi po drodze. Nie ma się czym zachwycać.

  •  

   pokaż komentarz

   @HAL__9000 skoro źle napisałem wszystko to widocznie jestem zbyt głupi na rozmowe z Tobą. Widzę że jesteś osobą "bardzo mądra" z którą się nie dyskutuje. Wszystkiego najlepszego Ci życzę.

  •  

   pokaż komentarz

   winny jest właściciel, a nie amstaff, co nie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @vartan: oddaj mi władzę rodzicielską, a potem mnie wiń, ok? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Amsen: HAL__9000 nie jest osobą, to komputer. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   o i z takim myśleniem rośnie przegryw! Przekonany że to winna wszystkich wokół tylko nie jego. Mentalne dziecko które nie umie podejmować decyzji i nie bierze odpowiedzialności za siebie! To jak Cię wychowano to jedno ale to co zrobiłeś sam ze swoim życie to drugie!

   @Amsen: to jest tzw "bananowe dziecko" coś jak ten raper Mata.

  •  

   pokaż komentarz

   coś takiego, jak sprawiedliwość w rzeczywistości nie istnieje

   @HAL__9000: Co to znaczy w rzeczywistości?

  •  

   pokaż komentarz

   @MePix ja slyszalem inna wersje, 50% smaku zycia sp?@?!@?ą Ci rodzice, a kilejne 50% twoje wlasne dzieci ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   coś takiego, jak sprawiedliwość w rzeczywistości nie istnieje

   @HAL__9000: zacznijmy od tego, że "rzeczywistość" nie istnieje...

  •  

   pokaż komentarz

   @To_The_Moon Ci rodzice też są czyimiś dziećmi, więc są niewinni, bo ich rodzice przekazali im takie wartości. A ich rodzice, też są niewinni, bo to ich rodzice... Wychodzi na to, że cała wina ciąży na Adamie i Ewie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amsen: To chyba za mało schematów życiowych miałeś okazje poznać

  •  

   pokaż komentarz

   @ryba_twojej_mieczty: dziecko jest mniej winne bo jeszcze nikogo nie stworzył i nie zranił, jego rodzice już to zrobili. Mimo, że są zj@!#ni to zrobili swoją zj@!#ną kopię która na chwilę obecną nie jest mniej winna, no chyba, że znowu dalej przekaże geny i złe zachowania wtedy będzie tak samo zj@!#ne jak jego rodzice.

   Najważniejsze by się w pewnym momencie ocknąć, iść na terapię albo po prostu ogarnąć życiowo, jak widać jego rodzice to mieli w p%@$@ie, że wychowali takie dziecko

  •  

   pokaż komentarz

   Co to znaczy w rzeczywistości?

   @Mochiron: We wszechświecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @To_The_Moon: Wychowanie dziecka to nie hodowla pieczarek, czasem choćbys był rodzicem numer 1 w plebiscycie super Expressu to dziecko wyrasta na takiego a nie innego. Rodzice to tylko jeden z czynników tego kim będziesz i nie maja oni wpływu na inne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mochiron W rzeczywistości istnieją duchy, zjawiska paranormalne i życie po śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   @brunsik być może, ale jak bym miał takie podejście jak koledzy wyżej czytaj "jest jak jest i tyle nic z tym się nie da zrobić" bo ja tak ich rozumiem co piszą i zrzucał nie szczęścia życia na innych nie na siebie to prawdopodobnie dalej miał bym długi koło 30 tys może nawet więcej, pracował w gówno robocie za grosze, tolerował nałóg matki hazardzistki i z nią mieszkał i dalej bym żył bez drugiej połówki która mnie kocha, więc jednak zostanę przy swoich schematach bo mam wrażenie że wszyscy za wszelką cenę tłumacza sobie swoje zj?#?ne życie że tak już jest i nie da się z tym nic zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mochiron: Co istnieje? Bo coś takiego, jak sprawiedliwość, nie może. Egzystencja istot, których niby taki koncept miałby dotyczyć, już u samych biologicznych podstaw nie opiera się na sprawiedliwych (uczciwych [poprawnych]) zasadach.

  •  

   pokaż komentarz

   @HAL__9000: minusowanie nie zmieni faktów lol. Duchy.

  •  

   pokaż komentarz

   @HAL__9000 A dlaczego te 4 minusy to nie są 4 plusy? Kto jest tak odklejony. Ta Pani Fral alias @mimiron ? No przyznam, że gość jest odklejony, a ja jestem najbardziej racjonalnym typem na wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @HAL__9000 Napisałeś pół strony twierdzeń bez żadnych argumentów.
   Piszesz ze cos istnieje lub nie "bo tak".
   Równie dobrze nożna zanegować każde zdanie i w żaden sposób nie zmieni to wartości merytorycznej twojego wywodu.

  •  

   pokaż komentarz

   nie opiera się na sprawiedliwych

   @HAL__9000: Bo ty tak powiedziałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @HAL__9000: Uwielbiam każde słowo, które napisałeś i zgadzam się z Twoimi tezami. Argumentacja jest godna podziwu, aż zaobserwuję.

  •  

   pokaż komentarz

   @MePix: Nie ma czegoś takiego jak wina. To konstrukt kulturowy. Procesy decyzyjne zachodzą w na nieświadomie.

  •  

   pokaż komentarz

   @HAL__9000: co za p##$$%@enie .... typowo nihilistyczna postawa i próba zastosowania logiki w działaniach ludzi ... człowiek nigdy nie był i nie będzie w 100 % logiczny ponieważ jesli byłby to przestałby być człowiekiem

  •  

   pokaż komentarz

   @Smokk: Skoro ani jedno ani drugie to ja już nie wiem co.

  •  

   pokaż komentarz

   @58megaton:

   Piszesz ze cos istnieje lub nie "bo tak".

   Nie "bo tak", tylko na podstawie logicznego wnioskowania.

   Równie dobrze nożna zanegować każde zdanie i w żaden sposób nie zmieni to wartości merytorycznej twojego wywodu.

   Zatem śmiało, zaneguj fakty. Wskaż, co ci nie pasuje. Tylko konkretnie proszę. Z przyjemnością ci udowodnię, że się mylisz.

  •  

   pokaż komentarz

   "[już u samych biologicznych podstaw] nie opiera się na sprawiedliwych"
   Bo ty tak powiedziałeś?


   @Mochiron: Nie, bo tak wynika z logiki. Twierdzenie, że czymś sprawiedliwym jest biomechaniczne działanie, w wyniku którego dochodzi do losowego zaistnienia istoty żywej i tym samym narzucenia jej egzystencji, świadczyć może jedynie o totalnym odklejeniu od rzeczywistości.

  •  

   pokaż komentarz

   świadczyć może jedynie o totalnym odklejeniu od rzeczywistości.

   @HAL__9000: Skoro logika jest po twojej stronie to wykaż iż takie coś zachodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mochiron: Brak wpływu istoty na już samo zaistnienie organizmu determinującego jej świadomość jest wystarczającym dowodem na niepoprawność, a co za tym idzie niesprawiedliwość zasad. Brak wpływu na cechy organiczne warunkujące jej egzystencję dodatkowo podkreśla fatalność designu. Ponadto, każda istota zostaje brutalnie zniszczona niezależnie nawet od swoich działań w trakcie bycia żywą, co już całkowicie eliminuje jakiekolwiek przesłanki o czymkolwiek związanym z uczciwością rzeczywistości. Jak widzisz, dowody są absolutne i zapewne dla ciebie druzgocące, przez co dalej będziesz się motał i wypierał niewygodną prawdę na temat swojego zbędnego jestestwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Brak wpływu istoty na już samo zaistnienie organizmu determinującego jej świadomość jest wystarczającym dowodem na niepoprawność

   @HAL__9000: To nie jest żaden dowód na nic.

   Brak wpływu na cechy organiczne warunkujące jej egzystencję dodatkowo podkreśla fatalność designu
   Gdzie ta fatalność?

   co już całkowicie eliminuje jakiekolwiek przesłanki o czymkolwiek związanym z uczciwością rzeczywistości
   Niby dlaczego?

   dowody są absolutne
   Na razie to nawaliłeś hipotez.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mochiron: Tak jak przypuszczałem, dalej się motasz i zaklinasz rzeczywistość.

   To nie jest żaden dowód na nic.

   Brak wpływu oznacza brak jakiejkolwiek kontroli nad zaistnieniem i brak zgody na nie. Jest to jednoznacznie złe i nie zmieni tego żadne wyparcie.

   Gdzie ta fatalność?

   Jeśli do tej pory jej nie zaobserwowałeś, to spokojnie - odczujesz ją prędzej czy później na własnej skórze. Aczkolwiek spokojnie to wtedy na pewno nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   dalej się motasz i zaklinasz rzeczywistość.

   @HAL__9000: Na razie nic nie twierdzę, więc nie mogę nic zaklinać.

   Brak wpływu oznacza brak jakiejkolwiek kontroli nad zaistnieniem i brak zgody na nie
   Skoro nie istniejesz to nie możesz o niczym decydować.

   Jest to jednoznacznie złe
   DLACZEGO?

   Aczkolwiek spokojnie to wtedy na pewno nie będzie.
   To nie jest argument

  •  

   pokaż komentarz

   @Mochiron:

   Skoro nie istniejesz to nie możesz o niczym decydować.

   I właśnie słabe jest to, że o zaistnieniu w fatalnej rzeczywistości decyduje oddziaływanie sił bez udziału woli zaistniałego.

   "Jest to jednoznacznie złe"
   DLACZEGO?


   Ponieważ skutkuje jedyną pewnością w postaci negatywnych, brutalnie odczuwalnych konsekwencji. Cała reszta to zbędna, głupia loteria, o którą nikt nigdy nie prosił.

  •  

   pokaż komentarz

   I właśnie słabe jest to, że o zaistnieniu w fatalnej rzeczywistości decyduje oddziaływanie sił bez udziału woli zaistniałego.

   @HAL__9000: A jak to sobie inaczej wyobrażasz?

   o którą nikt nigdy nie prosił.
   Szczęście to zbędna loteria?

  •  

   pokaż komentarz

   @HAL__9000:

   "Tak, przyczyną zaistnienia istoty odczuwającej żądzę jest dosłownie wszystko wokół."

   Żądza jest takżę wbudowana w istotę. Z jednej strony na poziomie kodu genetycznego, z drugiej ze względu na to jak sama siebie postrzega i ocenia swoje zachowanie. Można mieć geny psychopatycznego mordercy ale nie być nim bo umie się nad sobą panować. Kwestia retrospekcji własnego zachowania i silnej woli.

   "Zdolność podejmowania decyzji nie oznacza jeszcze nic pozytywnego. Przykładowo, podjęcie decyzji o stworzeniu istoty odczuwającej żądze jest decyzją fatalną."

   Wszystkie istoty żywe czegoś pożądają. Przeżycia, pożywania czy też rozmnożenia się. Żądza jest paliwem doboru naturalnego i sama w sobie nie jest zła. O ile już to przedmiot żądzy.

   "Wychowanie to relatywnie mało znaczący czynnik w kształtowaniu istoty w porównaniu do jej immanentnych cech organicznych."

   Gdyby tak było to ludzie nie przykładaliby żadnego znaczenia do wychowania. Inaczje wygineliby bo wykonywaliby ogromny nakład pracy na nieznaczącą, wieloletnią czynność. Cechy nabytę to podstawa ale można je w dużym zakresie zmieniać i profilować.

   "Ściśle mówiąc, nie istnieje coś takiego, jak "robienie czegoś samemu ze swoim życiem". Wszystkie działania istoty są zdeterminowane m.in. przez wcześniejsze działania innych istot. Reszta czynników to wspomniane cechy organiczne, a więc oczywiście nic związanego z tzw. wolną wolą, która nie może istnieć w rzeczywistości."

   Tutaj płyniesz. Dyskusja filozoficzna nad tym czy mamy wpływ na swoje życie czy wszystko jest uwarunkowane poprzednimi zdarzeniami ma przynajmniej kilka tysięcy lat. Nie ma w niej wygranych ani przegranych bo nie ma przekonywujących dowodów za żadną opcją.
   Wypadało by chociaż dodać przed twoja wypowiedzią "uważam że" albo coś w tym stylu. Przemawia przez ciebie straszna arogancja. Zastanawiam się tylko czy jest organiczna czy wynika z wychowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Szczęście to zbędna loteria?

   @Mochiron: W kontekście tego, że przed stworzeniem nie ma nikogo zainteresowanego osiąganiem jakiegokolwiek szczęścia/satysfakcji: dokładnie tak. Żeby mogła powstać satysfakcja konieczny jest pierwotny stan deprywacji.

   Można mieć geny psychopatycznego mordercy ale nie być nim bo umie się nad sobą panować. Kwestia retrospekcji własnego zachowania i silnej woli.

   Psychopatia chyba właśnie oznacza niemożność zapanowania nad sobą. Do sedna: te wszystkie inne czynniki - silna wola, zdolność do retrospekcji, cokolwiek - też są determinowane genetycznie. Nie są skutkiem jakiegokolwiek wyboru.

   Żądza jest paliwem doboru naturalnego i sama w sobie nie jest zła.

   Czysty oksymoron. Owszem, jest zła i to co jest zasilane tak obrzydliwym paliwem też musi być złe.

   O ile już to przedmiot żądzy.

   We wszechświecie niekontrolowanym tymi przedmiotami są zasoby których albo trzeba pozbawić innych, albo je wyrwać z cudzej dyspozycji albo z których inni są złożeni.

   Dyskusja filozoficzna nad tym czy mamy wpływ na swoje życie czy wszystko jest uwarunkowane poprzednimi zdarzeniami ma przynajmniej kilka tysięcy lat. Nie ma w niej wygranych ani przegranych bo nie ma przekonywujących dowodów za żadną opcją.

   Wolna wola to kit powstały w celu zaszpachlowania dziur w wizerunkach bogów, zwłaszcza abrahamistycznych (wszechmoc + bycie stwórcą wszystkiego oznacza odpowiedzialność za wszystkie zdarzenia i tego obejść się nie da).

  •  

   pokaż komentarz

   @HAL__9000: Wiem, że was wkurzam, ale dajcie prawidłową reakcję co naprawdę sądzicie.

   Minus - masz urojenia.

   Plus - Skoro tyle lat bierzesz leki od psychiatry to znaczy, że masz bardzo silny efekt wyparcia plus prawdopodobnie sam nie wierzysz w to co piszesz lub trudno Ci w to uwierzyć a klepiesz formułki bo tak sobie wyrobiłeś nieświadomie zachowania, no i zwyczajnie jesteś stuknięty ale tak jak na nieszczęście wielu ludzi co tylko pokazuje jak szkodliwym materiałem jest DNA.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mochiron:

   A jak to sobie inaczej wyobrażasz?

   Liczą się fakty, a nie wyobraźnia, a fakty są takie, że skoro nie może to działać inaczej, to nie powinno działać w ogóle.

   Szczęście to zbędna loteria?

   Skoro nikt o nią nie prosi, to jest zbędna. Dopóki nie zrobisz istoty, to jej potrzeba szczęścia nie istnieje, zatem robienie jej i uruchamianie koła fortuny jest totalnie zbędne.

  •  

   pokaż komentarz

   to nie powinno działać w ogóle.

   @HAL__9000: Jeśli coś jest najlepszym możliwym rozwiązaniem to dlaczego miałoby nie istnieć, skoro niesie za sobą tyle szczęścia.

   Skoro nikt o nią nie prosi, to jest zbędna
   Ja prosiłem.

   jest zbędne
   Bo?

  •  

   pokaż komentarz

   @58megaton:

   Kwestia retrospekcji własnego zachowania i silnej woli.

   Są to również kwestie determinowane przez działanie organizmu. Wola to nie jest coś magicznego ponad nim.

   Wszystkie istoty żywe czegoś pożądają. Przeżycia, pożywania czy też rozmnożenia się. Żądza jest paliwem doboru naturalnego i sama w sobie nie jest zła. O ile już to przedmiot żądzy.

   Istoty czujące pożądają, ponieważ zostały zrobione i wytworzyło się w nich narzucone odczuwanie, w wyniku którego muszą zaspokajać narzucone potrzeby. Przedmiotem żądzy zawsze jest to samo, czyli coś, co zaspokoi potrzebę, a że potrzeby zaspokaja się kosztem innych organizmów (np. wzajemne się ich pożeranie w celu zdobycia pożywienia), to taka żądza nie może nie być immanentnie zła.

   Cechy nabytę to podstawa ale można je w dużym zakresie zmieniać i profilować.

   Cechy nabyte jako podstawa determinują wszelkie działania istot. To, co wydaje ci się "zmienianiem i profilowaniem", jest efektem tych właśnie cech.

   Dyskusja filozoficzna nad tym czy mamy wpływ na swoje życie czy wszystko jest uwarunkowane poprzednimi zdarzeniami ma przynajmniej kilka tysięcy lat. Nie ma w niej wygranych ani przegranych bo nie ma przekonywujących dowodów za żadną opcją.

   Logika jasno wskazuje, że jedynie opcja deterministyczna jest realna i tylko totalni odklejeńcy mogą negować tak oczywisty fakt. Logicznym jest, że to poprzednie zdarzenia warunkują kształt danej istoty i to, że w ogóle ona istnieje. Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. Wszelkie działania istot są zdeterminowane przez multum czynników. Poczucie wpływu na życie (jak i każde inne poczucie związane z odczuwaniem będącym efektem działania układu nerwowego) również.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mochiron:

   Ja prosiłem.

   Nie prosiłeś, bo nie istniałeś. Twierdzenie, że się prosiło zaistnieć, jest urojeniem.

   Jeśli coś jest najlepszym możliwym rozwiązaniem to dlaczego miałoby nie istnieć, skoro niesie za sobą tyle szczęścia.

   To coś jest też najgorszym możliwym rozwiązaniem i niesie za sobą jeszcze więcej nieszczęścia (całość istot czujących) i dlatego nie powinno istnieć. Poza tym absolutny fakt będący logicznym, niezaprzeczalnym ultradowodem właściwie kończącym tę dyskusję - zbędne nieszczęście niepotrzebnie zaistniałych nigdy niechcących zaistnieć istot przewyższa zbędne szczęście niepotrzebnie zaistniałych nigdy niechcących zaistnieć istot. To w zasadzie tyle. Nie masz już nic do obalania. Kropka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smokk: Czyli macie urojenia skoro mi daliście minusa.

 •  

  pokaż komentarz

  Efekt produkowania mega uzależniających produktów przeznaczonych dla dzieci lub bardzo łatwo dla nich dostępnych. Szkodliwe jak hazard i narkotyki, za to w pełni legalne.

 •  

  pokaż komentarz

  Pewnie zainstalowal na telefonie Diablo Immortal i wciagnelo.