Wojna za naszą wschodnią granicą toczy się również w sieci. Atak Rosji na Ukrainę wywołał lawinę artykułów, informacji i komentarzy. Nie wszystkie doniesienia są jednak prawdziwe, część z nich ma za zadanie wywołać chaos i niepewność. Nie pozwólmy na to.
Starajmy się wspólnie o wysoki poziom społecznej weryfikacji treści na naszym portalu. Sprawdzajmy i weryfikujmy informacje w rzetelnych oraz oficjalnych źródłach. Wszelkie próby rozpowszechniania informacji nieprawdziwych raportujmy moderacji.
USA wstrzymują lot z rosyjskimi dyplomatami. Moskwa zapowiada odwet

USA wstrzymują lot z rosyjskimi dyplomatami. Moskwa zapowiada odwet

@Szu_ wiadomosci.onet.pl #swiat #usa #rosja #wojna #samoloty #wydarzenia

Waszyngton nie wydał zgody na specjalny lot rosyjskiego samolotu rządowego do Stanów Zjednoczonych, który miał zabrać do domu pracowników rosyjskich placówek dyplomatycznych - poinformowała wczoraj w oświadczeniu rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa. Moskwa zapowiedziała, że odpowie na...

 •  

  pokaż komentarz

  Moskwa zapowiada odwet

  Zaraz im się notes do zapisywania wszystkich planowanych odwetów skończy.

  •  

   pokaż komentarz

   @SiemaNagor: A nowego nie będzie, bo ponoć papiernie im bez zgniłej, imperialistycznej chemii staneły. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @SiemaNagor: w odwecie zamkną im niebo nad rosją i białorusią( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @SiemaNagor: mi osobiscie najbardziej podoba się pokrzykiwanie wykopków i innych różnego rodzaju gosposi domowych i podnieconych białorycerzyków, jak dresów na ławce pod trzepakiem, jak to kacapia upada, ja powiem tyle, zobaczymy gdzie będziemy za rok, czy przypadkiem UE już nie będzie się kajać już na jesieni i odszczekiwać sankcji, bo najwięksi gracze Europy kuluarowo już są za takim rozwiązaniem ¯\_(ツ)_/¯
   Wiadomo że ciemny plebs, czyli 99% takiego wykopu i innych internetów, za chwilę zapomni o co chodzi na Ukrainie, przeciętny niewykształcony nastoletni wykopek studenciak, czy wyrobol w jakimkolwiek zakładzie pracy, już nie pamięta co miało miejsce miesiąc wcześniej, a gdzie dopiero do przewidzenia sytuacja za 3 miesiące na przód, toż to 3 wypłaty lub całe wakacje i mnóstwo memów jak to kacapia upada xD Ale kiedy przyjdzie zapłacić 6x więcej za grzanie a 3x więcej za produkty w sklepach, co już się dzieje, to się i optyka plebsu szybciutko się odwróci, a kiedy poparcie dla pana władzy spadnie to i pan władza zamieni pogląd żeby utrzymać koryto.
   Specjaliści w tematach wojennych już teraz wiedzą że Ukraina, bez diametralnej zmiany sytuacji geopolitycznej i strategicznej na świecie upadnie, oczywiście to jest kwestia długich miesięcy, ale gigantyczna różnica potencjałów walczących państw prowadzi do jedynie takiej konkluzji, kacapy wybrały opcję na wyniszczenie, a to całe wsparcie prezentowane przez tzw. szeroko zachód, jedynie przedłuża ich agonię i nie ma żadnej, najmniejszej opcji zwycięstwa Ukrainy. Celem zachodu jest osłabienie Rosji, a nie zwycięstwo Ukrainy i tyle. Nikt ich nie chce w UE, bo nie ma i bardzo długo nie będzie takich warunków u nich, jak i klimatu do tego w UE, ta medialna kandydatura nie znaczy nic, papierowa deklaracja, taka Turcja będąca potęgą militarną i gospodarczą w porównaniu do Ukrainy, kandydatem do UE jest już dziesiąt lat xD.
   I jestem pewien, że w przypadku ataku kacapów na PL, sytuacja wyglądała by dokładnie tak samo, dostawy broni + radźcie sobie sami, no i ogólnie to jesteśmy z Wami przyjaciele. Nie pierwszy i nie ostatni raz ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @muetur: po jednej stronie masz osamotnioną Rosję z sankcjami, po drugiej Ukrainę, którą wspiera wiele Państw. Nawet jeśli parę się z tego wsparcia wyrwie, wciąż będzie płynąć do Ukraińców potok coraz nowocześniejszego sprzętu, danych wywiadowczych, itp.

   Z mobilizacją nie ma problemu, z samej Polski przyjechało ok. 800 000 mężczyzn.

   Tymczasem Rosja jest osamotniona, pod sankcjami i nie kwapi się by ogłosić mobilizację. Jej zasoby militarne (precyzyjna artyleria rakietowa) się kończą, a nie produkują wystarczająco szybko nowych (znowu, sankcje na technologie też nie pomagają).

   Ukraińcy bronią swojej własnej ziemi i rodzin. Po Buczy wiedzą jak wygląda ruski mir.
   Są o wiele bardziej zmotywowaną, liczniejszą oraz coraz lepiej wyposażoną armią.
   Ich sytuacja polepsza się każdego dnia. Teraz są wprowadzane jednostki, które zostały sformowane na początku wojny.

   Tymczasem Rosja co.. nap#???!#a gdzie popadnie artylerią - póki mają pociski.
   Jeszcze trochę i Ukraińcy nauczą się wykorzystywać Kraby, MLRSy, HIMARSy do niszczenia stanowisk artylerii i dowodzenia FR. I to wystarczy, potem drony, i wyparcie piechoty.

   Nie rozumiem Twojego czarnowidztwa. To Rosja nie ma szans na wygraną w obecnym kształcie konfliktu, nie osiągnęli żadnego z założonych celów. Jedyne co mogą zrobić to przeciągać konflikt, wykrwawiając się przy tym. Dla nich to droga donikąd, choć w sumie to droga dobrze im już znana :)

  •  

   pokaż komentarz

   @wesolakielbasa: Rosję popiera niestety połowa świata, cała Arabia, daleki wschód, Afryka, Chiny, Indie. Tego nie mówią w naszej bańce medialnej w granicach imperium USA, to co kolega przytacza to informacje wprost spreparowane na nasze potrzeby, w naszych, zachodnich mediach, przygotowane dla naszego plebsu. Nie nazwałabym się czarnowidzem, raczej realistą, wystarczy przestudiować historię, aby ujrzeć koniec tej drogi, przez lata zmieniły się jedynie narzędzia, ale nie cele i metody ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @muetur: Indie są neutralne kupują surowce bo im się opłaca, Arabia gra tak żeby ugrać jak najwięcej dla siebie, Rosja ma bardzo duże wpływy w Afryce wraz z Chinami ale Stany i Europa też jakieś posiadają. Za bardzo upraszczasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @muetur: propaganda działa... A z kolegą się zgadzam to nie jest tak że wszyscy za Ukrainą tzn usa. Wiele panst ma dość usa i dlatego tylko czekają aż spadnie z podium

  •  

   pokaż komentarz

   @muetur: Srogie piguły tam łykacie, każdy dookoła plebs tylko ty wielce oświęcony k!!%a XDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @muetur: Chiny, Indie i Bliski wschód grają pod siebie. Afryka nie ma żadnego znaczenia. Indie nie wspierają Rosji w żaden sposób, po prostu korzystają z promocji na ropę i inne produkty. Chiny nie są wcale zadowolone z wojny, bo najbardziej ja świecie zależy im na pieniądzach, a jako rynek Rosja nie może się równać z Zachodem. Chińskie firmy nie chcą ryzykować sankcji i nie współpracują z Rosją. Rząd chiński być może poda pomocną dłoń Rosji, ale ceną będzie wasalizacja Rosji. Bliski wschód rozgrywa swoje gierki i każdy próbuje ugrać coś dla siebie. Rosja nie ma żadnego prawdziwego sojusznika. Nawet Iran ma nadzieję zacząć sprzedawać ropę.

  •  

   pokaż komentarz

   @muetur: Rosję popiera 17% światowego PKB, źródłą siły roboczej i nieprtzetworzonych surowców. Rosję blokują największe gospodarki świata i dostawcy technologii.
   Militarna potęga rosji jest zbudowana na amerykanskich surowcach i europejskich częściach i hajsie, a ich najwieksze sukcesy militarne to zazwyczaj ewolucje starych rozwiazan lub podróbki zachodnich. Do tego 80% kraju to biedna dzicz, a cywilizacja to zachodnie okręgi, więc planem tego kraju jest rozszerzenie strefy biedy na kraje ościenne, no zajebista potęga XDD

  •  

   pokaż komentarz

   @muetur ciemny plebs bla bla a kim ty k%@!a jesteś pajacu

  •  

   pokaż komentarz

   @muetur: To ja ci powiem co będzie za rok, Rosja będzie w czarnej dupie, u nas tez będzie źle, tylko jest mała różnica, my z czasem się wyjdziemy z uzależnienia od rosyjskiej ropy i gazy, a wy tej dupie już zamieszkacie na stałe.

  •  

   pokaż komentarz

   Rosję popiera niestety połowa świata, cała Arabia, daleki wschód, Afryka, Chiny, Indie

   @muetur: Burkina Faso popiera rosje, jesteśmy zgubieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @muetur: w dupie mamy kacapie co ci się podoba a co nie

  •  

   pokaż komentarz

   @muetur: pewnie, Chiny zaraz im wyślą nowe armatohaubice, Indie drony a RPA pomoc humanitarną i 5 ton onuc.
   I Ty siebie nazywasz realistą?

   Nawet im worków na zwłoki żaden sojusznik nie wysłał. Pół świata, cyrk.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzikopiryna: to jest jakiś prorosyjski kundel. Szkoda czasu na to jego p%#@!?#enie. Idzie oficjalna linią propagandy: ruskie cacy, mają surowce, cały świat za nimi. Za ruski mir podziękuję. Wychowywałem się w PRL. Pracuje z rówieśnikami z zachodu (cała Europa). To straszne, że te tek@@#y takich debili z nas robili.

  •  

   pokaż komentarz

   @tezetzetlipoca: Niestety takie dzbany są wsród nas. Szkoda że tu połowa 30 plus i mają dzieci xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzikopiryna: ja mam 30 plus i dzieci plus. Upieram się, że kacapski reżim to najgorsze gówno na świecie. Nie po to mój ojciec zrzucał tych gòwnojadòw z grzbietu w '89, żeby jakiś pseudokundel prorosyjski negował nasza rację stanu. Nie chcemy kacapowa tutaj. Nigdy nie chcieliśmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @wesolakielbasa: ;))) śmiać mi się chce jak czytam tego typu wywody. Rosja tą wojnę wygrywa. W zasadzie już wygrała. Ale dopięcie tego to już kwestia czasu. Stany rozpalą za chwilę kolejny konflikt. Stawiam na Iran i przebierający już Izrael. Oby nie Polska. No ale to już w gestii stanów naszego „sojusznika”.

  •  

   pokaż komentarz

   @macendrju: Rosja tą wojnę wygrywa gdzie? Nic nie osiągnęli.
   Myliłem się co do wsparcia w komentarzu? Czy sojuszników?

   Śmiać mi się chce bo argumenty bolą.

   źródło: sad.png

 •  

  pokaż komentarz

  Tratwy im podstawić i niech spływają z USA....( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  czytanie o "zapowiadanych odwetach ze strony Rosji" oraz o groźbach użycia broni nuklearnej jest już nużące. to się powtarza już nie tylko wtedy, gdy Rosja zderza się ze ścianą sankcji, nie gdy przemawiają Putin i jego generałowie, ale pogróżki odwetowo-nuklearne padają w tej chwili za kazdym razem, gdy gwiazdy rosyjskich talk-show komentują sytuację geopolityczną. W tej chwili każdy teleturniej telewizyjny w Rosji, nawet prognoza pogody zaczyna się prolegomeną o bombardowaniu atomowym wrogów rosyjskiego miru

 •  

  pokaż komentarz

  Tylko czekać jak przypadkowo jakiś naj#!@ny kacap zestrzeli samolot pasażerski należący do USA. Holenderski co prawda zestrzelili, ale wtedy sytuacja nie była aż tak napięta, a po za tym to "tylko" Holandia. Gdyby teraz to przydarzyło się USA to opinia publiczna domagała by się zemsty, tak działa ten kraj i już nie raz było to wykorzystywane do przystąpienia tego kraju do wojny na pełną skalę. Nie zdziwił bym się, gdyby putin w takiej sytuacji strzelił sobie w łeb, bo już nic innego by mu nie pozostało

 •  

  pokaż komentarz

  Moskwa zapowiada odwet
  Zapwne zagrozili bronią atomową jakimś amerykańskim liniom lotniczym. ¯\_(ツ)_/¯