Kolejna porcja "woke culture"

Ostrzegałem.

 •  

  pokaż komentarz

  Problemy z dupy jakiegoś promila społeczeństwa rozdmuchane do wielkosci miedzynarodowego kryzysu, a w miedzyczasie elity się bogacą a my wszyscy biedniejemy. Tak to sie wlasnie zajmuje ludzkość totalnie nieistotnymi pierdołami, do tego szczuje jednych na drugich tak by nie mieli czasu ani siły bronić się przed wspólnym wrogiem, który jedzie jak walec równo po wszystkich, bez wyjątku.

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: Dziel i rządź, działa od zawsze, nadal mało kto widzi, co ma przed nosem.

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: cały woke culture jest promowany przez 1%. A ten fragment jest dowcipny i celny.

   źródło: mrówki i słoik.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Lrrr_from_Omicron_Persei_8: Dokładnie to z nami robią ten słoik w ktorym siedzimy to media i social media.

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: Super komentarz. Próbowałem coś zrozumieć z tego filmiku i nie za bardzo mi to wyszło. Co oni dokładnie mówią? Co to za bełkot?

  •  

   pokaż komentarz

   @co_z_wami: Przedstawiają się, to jest dość abstrakcyjne jak nie masz obycia z tym p@#%?$?eniem, ale mówią "imię + jestem kobietą/facetem kaukaskiego pochodzenia (rasy? xD), ona jeszcze dodaje, że ma długie blond włosy, potem jakich zaimków używają (she/her itd.) i na koniec stanowisko w korpo.

   pokaż spoiler Pewnie prościej by było powiedzieć, że jestem białym facetem, ale to nie można tak bo nie wolno.

  •  

   pokaż komentarz

   @co_z_wami: Opisują swoj wygląd, rasę oraz jak zwracac sie należy do nich (ona, on). Jest to pokłon w stronę grupy ludzi która ma problem z okresleniem siebie inaczej niż on ona. Wiec tak owszem możliwe że istneje taki problem, lecz dotyczacy bardzo waskiej grupy ludzi, ale zadajmy sobie pytanie dlaczego ze sprawy która jest nieistotna w skali problemów ogółu społeczeństwa robi się temat medialny. Odpowiedz masz w moim pierwszym komentarzu. Dodam tylko ze jest to jeden z wielu tematów zastępczych polaryzujacych społeczeństwo i odwracajacych uwagę. Schemat jest taki by wykorzystać jakąś wąska grupę ludzi którzy są nieprzystosowani do życia w społeczeństwie i różnych powodów sobie nie radzą i wmówić im że to wina wszystkich, ale broń boże nie ich samych. Dać im narzedzia by mogli sie wykrzyczeć oraz patronat mediów które sprowadzą całą dyskusję do poziomu szamba, zamykając usta wszystkim wyswiechtanymi sloganami nietoleranci, rasizmu, homofobii itp. Tak więc problemy maleńkiego promila społeczeństwa stają się problemem globalnym, celowo wywolana zostaję flustracja w wiekszosci ktora nawet nie ma prawa sie odezwać, uwaga i flustracja jest skierowana na tematy zastępcze.

  •  

   pokaż komentarz

   @mamnatopapiery: Podziwiam głupotę, że im to przez gardło przechodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Podziwiam głupotę, że im to przez gardło przechodzi.

   @co_z_wami: To nie są głupi ludzie, to są wyselekcjonowani cyniczni aktorzy grajacy swoją rolę za sowite wynagrodzenie. Niektórzy sprzedają swoje ciało za dolary, natomiast inni swoją "duszę" Trzeba tylko znalesc takich co się na to zgodzą, a do tego maja talent aktorski i prezencję. Jeśli posiada sie media (proponuję zainteresować sie kto ma w posiadaniu media amerykanskie) wylansowanie takich do poziomu wyroczni dla społeczeństwa to już tylko kwestia czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: sama prawda, widać jak młodzież pędzi na protesty bo ktoś tam powiedział do Pani-Pana Pan, ale jak ich rodziców kroją z kasy podatkami, utrudniają prowadzenie biznesu to siedzą cicho bo przecież pieniążki rodzice zawsze będą mieli.... do czasu, jak pewnego dnia usłyszą że już nie dostaną iPhone to się obudzą ale będzie już za późno

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej:

   źródło: zyd-madrzejsze-o-tym-nie-wspomniec-to-wcale-niepodobne.jpeg

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: w samo sedno, esencja dzisiejszego świata.
   PS- pisze się "frustracja."

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: No ale to tylko świadczy o wykopkach, które zajmują się tymi rozbuchanymi problemami jednego procenta, bo nie mogą po prostu zająć się sobą i nie wiem, choćby sadzić... marchew.

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: Elity sie bogaca, hehe jakie bzdury, lenin i podobni tez tak uwazali

  •  

   pokaż komentarz

   @Pirat997: A co, może biednieją elity? Szczególnie przez ostatnie 2 lata kryzysów zbiedniały? Napisz wiecej jak juz się zapoznasz z rzeczywistością. Masz na początek https://youtu.be/tFjGkaquE6o

  •  

   pokaż komentarz

   No ale to tylko świadczy o wykopkach, które zajmują się tymi rozbuchanymi problemami jednego procenta, bo nie mogą po prostu zająć się sobą i nie wiem, choćby sadzić... marchew.

   @gryyyn: Generalnie to ostatio bylo ze wykop stracił 700 tysiecy użytkowników. Sadzenie marchewki robi sie coraz bardziej popularne jak widać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Problemy z dupy jakiegoś promila społeczeństwa rozdmuchane do wielkosci miedzynarodowego kryzysu, a w miedzyczasie elity się bogacą a my wszyscy biedniejemy

   @zaklad_weterynarii_spolecznej:

   to jest to co nazywam rainbowashing - tęcza ma przykryć to co ma być przykryte, rozmawianie o płci ma przykryć rozmawianie o biedzie, nierównościach społecznych i sile korpo
   LGBT są wykorzystywani jako zasłona dymna i powinni w końcu zacząć mysleć

   UE wk?$$ia mnie w tym maksymalnie
   Jeśli masz dłużnika bo nie masz szans ścigać go gdy wyjedzie do innego kraju UE
   Jeśli alimenciarzy wyjedzie - to samo
   2 proste sprawy, ktore nie są istotne bo istotne są np uchwały anty-lgbt

   Nie są istotne ceny mieszkan i bezrobocie - przykryjemy to jakim dniem tęczowych, dniem uchodźca , dniem p@?@!?@ca żebyście nie pytali o oto co trzeba

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej

   zadajmy sobie pytanie dlaczego ze sprawy która jest nieistotna w skali problemów ogółu społeczeństwa robi się temat medialny

   Nie wiem, może dlatego, że ktoś robi znalezisko celem wyśmiania tego?
   A może to jest właśnie celem wysoce cywilizowanego społeczeństwa zachodniego, że zwraca uwagę właśnie na problemy mniejszości do tej pory zmuszonej żyć w dyskomforcie lub wykluczeniu?

   Dodam tylko ze jest to jeden z wielu tematów zastępczych polaryzujacych społeczeństwo i odwracajacych uwagę.

   Musimy znaleźć odpowiedź "czemu polaryzujących?". Komu to nie pasuje i czemu. Właśnie zamiatanie tego pod dywan daje zawsze broń do ręki tym, co instrumentalizują ten temat. Jesteśmy mądrzejsi od mrówek. Potrafimy się zreflektować.

   wykorzystać jakąś wąska grupę ludzi którzy są nieprzystosowani do życia w społeczeństwie i różnych powodów sobie nie radzą i wmówić im że to wina wszystkich, ale broń boże nie ich samych.

   W tym przypadku zależy od grupy ludzi. Nie powiesz przecież inwalidzie, że nie wybudujesz mu podjazdu bo powinien nauczyć się wczołgiwać po schodach? Nie wszyscy mogą zmienić pewne rzeczy, ale tu już potrzeba wyuczanych i wysokich zasad moralnych. A te trzeba kształtować w społeczeństwie konsekwetnie. Sama empatia to już za mało.
   Tak w ogóle obwinianie w sytuacji oczekującej wsparcia jest aspołeczne. Polaryzujące bym rzekł wręcz.

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: Tak pisza ludzie ktorzy nie znaja podstaw finansow

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej:
   Tak to sie wlasnie zajmuje ludzkość totalnie nieistotnymi pierdołami, do tego szczuje jednych na drugich tak by nie mieli czasu ani siły bronić się przed wspólnym wrogiem, który jedzie jak walec równo po wszystkich, bez wyjątku.
   1. Kto jest tym "naszym wspólnym wrogiem" i dlaczego? Możliwie dosłownie, bez przenośni i precyzyjnie, konkretnie, kto, co.
   to jeden z wielu tematów zastępczych polaryzujacych społeczeństwo i odwracajacych uwagę.
   2. Mógłbyś wymienić te tematy?
   kto ma w posiadaniu media amerykańskie
   3. Kto? Nie akcjonariusze spółek Warner Bros. Discovery, Disney, Paramount i Comcast? Fox to też "media"?
   Napisz wiecej jak juz się zapoznasz z rzeczywistością. Masz na początek https://youtu.be/tFjGkaquE6o
   4. Russell Brand jest delikatnie mówiąc wyjątkowym komentatorem wiadomości, przestałem go oglądać kiedy coraz mocniej nadawał przeciw Spotify i namawiał do jakiegoś indie-projektu na bloczku, ale wyraźnie pamiętam że on na pewno płaci wysoką cenę za swoją młodość.

  •  

   pokaż komentarz

   A może to jest właśnie celem wysoce cywilizowanego społeczeństwa zachodniego, że zwraca uwagę właśnie na problemy mniejszości do tej pory zmuszonej żyć w dyskomforcie lub wykluczeniu?

   @Yurusenai: Wysoce cywilizowane społeczeństwo ma zajmowac się dobrobytem większości. Nie da sie fizycznie dokogdzic każdemu, a juz szczegolnie takim co maja problemy natury psychicznej. Wlasnie od tego jest specjalistyczna opieka medyczna psychologiczna to nie jest temat na media szczegolnie w przypadku gdy co chwila mamy kolejny kryzys. To jest temat zastepczy i zaslona dymna byśmy zajmowali sie malo istotnymi sprawami mniejszosci zamiast sprawami dotyczacymi każdego. Cywilizacja demokratyczna polega na tym by jak najlepiej zylo sie jak najwiekszej liczbie ludzi, nie polega na tym zeby jak najlepiej zylo sie garstce wybranych - to jest dyktatura, oligarchia.

   Musimy znaleźć odpowiedź "czemu polaryzujących?". Komu to nie pasuje i czemu. Właśnie zamiatanie tego pod dywan daje zawsze broń do ręki tym, co instrumentalizują ten temat. Jesteśmy mądrzejsi od mrówek. Potrafimy się zreflektować.

   @Yurusenai: Do polaryzacji społeczeństwa te tematy służą, zwlaszcza gdy dyskusja jest z miejsca ucinana przez oskarzenia o nietolerancje. Nie zgodzę nie potrafimy sie zreflektować, cala narracja jest sprowadzana do emocji i do przekrzykiwania sie i wojenki w internetach czy nawet protestow albo parad na ulicach. To wszystko jest w celu odwrocenia naszej uwagi jak juz pisałem wyżej.

   W tym przypadku zależy od grupy ludzi. Nie powiesz przecież inwalidzie, że nie wybudujesz mu podjazdu bo powinien nauczyć się wczołgiwać po schodach?

   @Yurusenai: Czy ty właśnie porównałeś czlowieka ktory stracił obie nogi do kogoś kto uwaza ze dzisiaj jest kobietą a jutro mężczyzna a pojutrze możliwe, że ze psem ale w sumie jie wie bo moze bedzie odkurzaczem? Bo to problemach takich ludzi wlasnie mowimy. Wiec owszem tym ludziom takze trzeba pomoc i są do tego specjalne instytucje i odpowiednio wykształcene osoby. Doszlismy do tego zedyskurs publiczny zajmuje sie urojeniami grupki "wariatów" (tak to wlasnie byli nazywani jeszcze nie tak dawno) naprawde nazywasz to rozwojem cywilizacji? Szczegolnie przy natloku codziennych problemow z ktorym kazdy człowiek w tym wariat musi sie zmagac na codzień, nie mamy lepszych problemow do rozwiazania?

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: cały woke culture jest promowany przez 1 0X2P-1042 ten fragment jest dowcipny i

   @Lrrr_from_Omicron_Persei_8: xDˣᴰ

   Niezależni cenzorzy zaprzeczają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: IMG_6311.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   Możliwie dosłownie, bez przenośni i precyzyjnie, konkretnie, kto, co.

   @NauczonyRoboty: No czekaj, juz daje ci nazwiska i adresy tych ludzi, a nie czekaj ktos puka do drzwi!! XD
   Za kazdym jebutnym razem taki z dupy argument: a kto to, a nazwisko, a masz dowody, a kiedy, a ile zarobił. Czy ty jestes ślepy, czy głupi może skrajnie naiwny? Myslisz że tacy ludzie którzy zainwestowali niewyobrazalne pieniądze w to by wydrenowac klasę średnia z pieniedzy i trzepia miliardowe dochody na kryzysach, sterują rzadami z za kulis dadzą się złapać za rękę jakiemuś randomowemu wykopkowi? Czy komukolwiek innemu? Pracujesz jako platny troll że takie pytania zadajesz? Czy żyjesz w takiej bajce że wierzysz że ci wielcy tego świata to sa z natury dobrzy i altruistyczni i w ogóle to oni robia wszystko by nam wszystkim żyło sie dobrze. No w sumie sa tacy co wierza ze komunizm dziala wiec czemu by nie... Ech, naprawdę nie wiem co ci mam odpisac, może tyle ze śnij dalej i miłych snów ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej

   Wysoce cywilizowane społeczeństwo ma zajmowac się dobrobytem większości.

   Paru tak myślało, zwykle mieli charakterystyczne wąsy. No ale zwykle kończyło się to tragicznym fiaskiem.

   Nie da sie fizycznie dokogdzic każdemu, a juz szczegolnie takim co maja problemy natury psychicznej. Wlasnie od tego jest specjalistyczna opieka medyczna psychologiczna

   Grubo się tu mylisz. Środowisko społeczne, to jak osoba zaburzona jest odbierana, na horreondalne znaczenie dla jej dobrostanu. Jak wskazują badania, zwracanie się do osób transpłciowych właściwym imieniem i używanie odpowiednich zaimków w sposób pozytywny wpływa na ich dobrostan, zmniejszając o 65 proc. ryzyko kryzysu psychicznego, wystąpienia depresji i myśli samobójczych.

   Cywilizacja demokratyczna polega na tym by jak najlepiej zylo sie jak najwiekszej liczbie ludzi, nie polega na tym zeby jak najlepiej zylo sie garstce wybranych - to jest dyktatura, oligarchia.

   Mylisz demokracje z tyranią większości.

   https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Tyrania_wi%C4%99kszo%C5%9Bci

   Do polaryzacji społeczeństwa te tematy służą, zwlaszcza gdy dyskusja jest z miejsca ucinana przez oskarzenia o nietolerancje. Nie zgodzę nie potrafimy sie zreflektować, cala narracja jest sprowadzana do emocji i do przekrzykiwania sie i wojenki w internetach czy nawet protestow albo parad na ulicach. To wszystko jest w celu odwrocenia naszej uwagi jak juz pisałem wyżej.

   A nie sądzisz, że te osoby mogą czuć się nietolerowane, skoro nawet Ty, nieskrępowany demokrata, wypominasz im pokojowe protesty czy parady? Ja uważam, że mają one zwrócić uwagę.

   Czy ty właśnie porównałeś czlowieka ktory stracił obie nogi do kogoś kto uwaza ze dzisiaj jest kobietą a jutro mężczyzna a pojutrze możliwe, że ze psem ale w sumie jie wie bo moze bedzie odkurzaczem?

   To w sumie chyba przekreśla merytoryczną dyskusję z Tobą, skoro albo ignorancją, albo lekceważeniem odnosisz się do problematyki zaburzeń tych osób. Ale nie, to tak nie działa jak opisujesz.

   Doszlismy do tego zedyskurs publiczny zajmuje sie urojeniami grupki "wariatów" (tak to wlasnie byli nazywani jeszcze nie tak dawno) naprawde nazywasz to rozwojem

   Tak, nazywam to rozwojem. Właśnie dlatego, że przestaliśmy nazywać ich wariatami, piętnować bez zrozumienia istoty problemu. Tak samo jak wymazaliśmy "kobiecą histerię" z diagnostyki, czy upseudonaukowiliśmy eugenikę.

   Szczegolnie przy natloku codziennych problemow z ktorym kazdy człowiek w tym wariat musi sie zmagac na codzień, nie mamy lepszych problemow do rozwiazania?

   Duże problemy społeczne wynikają z nagromadzenia tych małych. Małymi krokami można osiagać wielkie cele.

  •  

   pokaż komentarz

   No czekaj, juz daje ci nazwiska i adresy tych ludzi, a nie czekaj ktos puka do drzwi!! XD
   Za kazdym jebutnym razem taki z dupy argument: a kto to, a nazwisko, a masz dowody, a kiedy, a ile zarobił. Czy ty jestes ślepy, czy głupi może skrajnie naiwny? Myslisz że tacy ludzie którzy zainwestowali niewyobrazalne pieniądze w to by wydrenowac klasę średnia z pieniedzy i trzepia miliardowe dochody na kryzysach, sterują rzadami z za kulis dadzą się złapać za rękę jakiemuś randomowemu wykopkowi? Czy komukolwiek innemu? Pracujesz jako platny troll że takie pytania zadajesz? Czy żyjesz w takiej bajce że wierzysz że ci wielcy tego świata to sa z natury dobrzy i altruistyczni i w ogóle to oni robia wszystko by nam wszystkim żyło sie dobrze. No w sumie sa tacy co wierza ze komunizm dziala wiec czemu by nie... Ech, naprawdę nie wiem co ci mam odpisac, może tyle ze śnij dalej i miłych snów


   @zaklad_weterynarii_spolecznej:
   Tak jak się spodziewałem. Odpowiadasz pytaniem na pytanie, obracasz temat w żart i rozwijasz każde moje zdanie o absurdalne twierdzenia.
   Lubię fakty i prawdę. Bieżąca dekada ujawniła jak bardzo zepsuty, skorumpowany i przebiegły jest zachodni świat.
   WHO nie wiadomo co robi, ale wiadomo że na pewno nie wypełnia swojej misji.
   NATO jw.
   Korupcja w USA jest niewyobrażalna.
   Propaganda w mediach jest przerażająco wszechobecna i skuteczna.

   ludzie którzy zainwestowali niewyobrazalne pieniądze w to by wydrenowac klasę średnia z pieniedzy i trzepia miliardowe dochody na kryzysach, sterują rzadami
   Ludzie, którzy dysponują majątkiem, który określasz jako niewyobrażalny, prawdopodobnie bogacą się i będą się bogacić coraz skuteczniej. Tak to działa po prostu. Opisywać to zjawisko dokładniej, tutaj, Tobie, jest bez najmniejszego sensu.
   wierzysz że ci wielcy tego świata to sa z natury dobrzy
   Z natury człowiek nie posiada żadnych cech, ale ogólnie tak - tylko dobre postępowanie działa długofalowo. Wyobraź sobie od kilku tysięcy lat ludzkość rozwija się, jak to byś ujął, niewyobrażalnie.
   komunizm dziala wiec czemu by nie
   Komunizm jest ideologią utopijną. Tak upraszczając, żebyś zrozumiał - jest zbyt piękny by mógł być realny. Zazwyczaj osoby, które przytaczają Twój argument mają na myśli marksizm lub leninizm i jego następstwa w ZSSR. To rzeczywiście naiwne, żeby nie znając podstaw historii ubiegłego wieku, działania systemów władzy, powiązania gospodarki z polityką, nie mając nawet zdroworozsądkowego wyczucia co jest mniej, a co bardziej prawdopodobne - próbować dyskutować na poważny temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: Ty jakbyś korzystał z tego samego podręcznika co właśnie lewicowi aktywiści. Coś do mnie mówisz. Ja proszę byś doprecyzował, tworzę Ci okazję do sformułowania a wcześniej w ogóle zastanowienia się nad spójnością swojej tezy nr 1. No i przegiąłem, naruszyłem nietykalność podważania tego co napisałeś. Nie przyjąłem Twoich słów za absolutną prawdę, czyli praktycznie zaatakowałem Cię, a więc jestem seksistą. Znaczy rasistą. Nie, transfobem. Wszystkim naraz i to zawodowo ja odpłatnie jestem na usługach tych złych by szerzyć dezinformację.

   cywilizowane społeczeństwo ma zajmowac się dobrobytem większości
   Polecam lekturę Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Uprzedzę, że może Cię zszokować.

  •  

   pokaż komentarz

   Duże problemy społeczne wynikają z nagromadzenia tych małych. Małymi krokami można osiagać wielkie cele.

   @Yurusenai: Zaczne od końca. Skupiamy sie na malych problemach garstki ludzi zamiast na powaznuch problemach wszystkich ludzi. Przykladowo na tym, że przepasc miedzy bogatymi i biednymi sie pogłębia, czy nierozwiazany problem przyszlych emerytur miliardow mlodych ludzi. To sa tematy ktorych MUSIMY sie zająć już teraz a nie ze tak sie wyraze chamsko "pierdolami" typu czy on to ona.

   Paru tak myślało, zwykle mieli charakterystyczne wąsy. No ale zwykle kończyło się to tragicznym fiaskiem.

   @Yurusenai: No tak argumentum ad hitlerum, wlasciwie po czyms takim powinnem skonczyc dyskusje. ¯\_(ツ)_/¯
   Hitler raczej nie dbał o dobro wszystkich tylko o wąska grupę wyselekcjonowanej rasy aryjskiej. Wiec twoj argument to inwalida.

   Mylisz demokracje z tyranią większości

   @Yurusenai: Doszlismy do tego że demokracja to tyrania, co jeszcze wymyslisz brnij dalej prosze XD

   A nie sądzisz, że te osoby mogą czuć się nietolerowane, skoro nawet Ty, nieskrępowany demokrata, wypominasz im pokojowe protesty czy parady? Ja uważam, że mają one zwrócić uwagę.

   @Yurusenai: No pewnie jeszcze wiecej uwagi dla grupy o ktorej jest głośno przez cały miesiąc i mają wsparcie wlasciwie wszyskich zachodnich korpo i rzadow. No naprawde uciesnieni i niezuwarzalni XD

   Ale nie, to tak nie działa jak opisujesz.

   @Yurusenai: Wiec jak to działa, a wiem wszyscy maja dostosować do niezrownowazonej mniejszosci. Hmm co moze pojsc nie tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej

   Problemy z dupy jakiegoś promila społeczeństwa

   Zmyślone konwenanse przemyślane tak aby kaprys odbiorcy decydował czy masz zniszczone życie zawodowe czy nie.

 •  

  pokaż komentarz

  "This guy" zanim przedstawił swoje gender? Czas na lincz.

 •  

  pokaż komentarz

  Tu u Tucukera nawet zamieszczony jest fragment (ostatnie 15 sekund, gdzieś od 1:20 się zaczyna), gdzie pani tłumaczy, że to jest dla osób, które mają "low vision", a więc po prostu opowiada to po to, żeby niedowidzący (albo jak dla mnie też np. słuchający tylko audio) mieli jakieś tam dodatkowe wyobrażenie, kto do nich mówi
  https://www.facebook.com/watch/?v=624669462295989

  Tam jest też więcej fragmentów takich i tylko an tym który jest w tym znalezisku ktoś opowiada jakie ma przedrostki

  •  

   pokaż komentarz

   @IlawaNidzica: zaimki osobowe też dla słabo widzących?

  •  

   pokaż komentarz

   @thority: ale w innych intro microsoft tego nie było, widocznie ta pani bardzo chciała się pochwalić jakie ma zaimki, ale widać, że to nie wytyczne MS

  •  

   pokaż komentarz

   @IlawaNidzica: bardzo się chciała pochwalić, bo w normalnym, nie lewicowym świecie nawet wstawianie zaimków ma sens, ale raczej w formach pisanych, np. jak pisze do ciebie Tajhauroouyinguyingroth z Tajlandii to przydaje się, jak doda, że jest he/she.

  •  

   pokaż komentarz

   zaimki osobowe też dla słabo widzących?
   @thority: Dla słabo myślących.

  •  

   pokaż komentarz

   @IlawaNidzica: znowu ktoś rozdmuchuje temat dopisując do niego swoją narracje. Microsoft od lat bardzo skutecznie pracuje nad tym aby technologia była dostępna dla wszystkich ludzi, nie tylko dla młodych i zdrowych. Ilość działań jakie ta firma podejmuje w zakresie rozwoju, wdrażania i badań nad dostępem do technologi może przyprawić o zawrót głowy i spokojnie można by napisać o tym pracę licencjacką. Rozwiązania które wdraża Microsoft są stosowane we wszystkich jej produktach i usługach, mało tego, rozwiązania które opracował Microsoft nie są zamknięte dla innych chcących z tych rozwiązań skorzystać.
   Przypomina mi się historia związana z produkcją gry Grounded. W grze występują pająki i to dość przerażające, więc naturalnie pojawił się problem co z ludźmi cierpiącymi na arachnofobie, jak sprawić aby te osoby mogły grać bez ryzyka wpadnięcia w panikę. Wtedy z pomocą przyszedł jeden z uniwersytetów z którym Microsoft blisko współpracuje, tam byli ludzie którzy badaniem tego typu fobii zajmują się zawodowo i razem z deweloperami gry opracowano wspólne rozwiązanie. I takich przykładów jest multum.
   To jak obecnie skonstruowane są gry, dlaczego przykładowo Forza Horizon ma tak wiele opcji ułatwiających rozgrywkę (na które to barany z wojenek konsolowych plują jadem bo problem spędzić 5 sekund w menu aby wszystkie wyłączyć) aby z gry mogli korzystać wszyscy a nie tylko w 100% sprawni fizycznie. Ilość udogodnień i ułatwienia dostępu wbudowanych w system konsoli jeszcze kilka lat temu była co najwyżej pobożnym życzeniem dla wielu osób. Pierwsze z brzegu tryb co-pilot który umożliwia granie w każdą grę używając dwóch kontrolerów dowolnie definiując które funkcje kontrolera będą działać na konkretnym padzie - dla zdrowych w gruncie rzeczy nieprzydatne ale gdy twoje dziecko ma niesprawną jedną dłoń to dzięki temu może grać ze wsparciem drugiej osoby i czerpać z tego pełną radość.
   To takie detale, pojedyncze, małe udogodnienia które razem tworzą większy obraz. Podobnie i tutaj. Ja nie mam problemu aby poprawnie, w większości przypadków, ocenić z kim mam do czynienia. Co nie zmienia faktu że zdaję sobie sprawę że osoby z takimi problemami istnieją. Każdy chyba kiedyś odbył rozmowę przez telefon w trakcie której miał problem aby ocenić czy rozmawia z kobietą czy z mężczyzną, cholernie nieprzyjemne uczucie.
   Dopisywanie sobie do wszystkiego narracji w poszukiwaniu wyimaginowanych wrogów bo znowu ktoś, w założeniu wróg, coś kombinuje, przestało być zabawne lata temu. Nie, w zasadzie to nigdy nie było zabawne.

  •  

   pokaż komentarz

   @woda_saguaro: dalej nie wiem po co niepelnosprawnym info o zaimkach czy rasie prezenterow na jakims streamie.

  •  

   pokaż komentarz

   @woda_saguaro: jak w pracy z kims pisze na czacie albo jestem na callu bez kamerki to musze im opisywac co mam ubrane i jaka mam fryzura, bo inaczej bede ich dyskryminowal?

  •  

   pokaż komentarz

   @SmugglerFan: odpowiedzieli Ci, że jak nie masz wizji, to nie musisz sobie rozmówcy wyobrażać.

  •  

   pokaż komentarz

   @mike-mo: nie wiem po co komu to wyobrazanie, to jest dziwne

  •  

   pokaż komentarz

   @IlawaNidzica: nadal nie widzę po co takim osobom wiedzieć kto dokładnie mówi, jakiej jest rasy czy nawet jako co się identyfikuje xD

   Czyli, że niby co, jak to samo powiedzą osoby o różnych "walorach" to może nie znaczyć tego samego, bo innego powodu nie widzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @neoandrew: ja też to nie do końca rozumiem, ale tak chciałam się podzielić jak oni to tłumaczą.
   może chcą uprzedzić jaki będą mieli ewentualnie bias w swoich wypowiedziach? Może chcą poinformować, że już nie tylko młode białe chłopaki są w dolinie krzemowej i zapraszają też innych do pracy?
   ale "long blonde hair" to serio nie wiem, co wnosi. Może to jakiś zabieg taki sprzedażowy, jak wyobrazisz sobie osobę, która mówi, to lepiej trafia komunikat i lepiej zapamiętasz to będziesz miał jakieś skojarzenia też nie tylko merytoryczne? ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   zaimki osobowe też dla słabo widzących?

   @thority: Czasami trzeba wytłumaczyć, bo pozory mylą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: streamable.com

  •  

   pokaż komentarz

   @IlawaNidzica: p$!$!!%enie, w każdym korpo (najbardziej w IT) zaczynają wciskać woke gówno bo chyba chcą być modni, uniknąć cancelowania lub oskarżeń o nietolerancję, w mojej firmie w szkoleniach z security też już były wzmianki jak zachować się wobec osób nie binarnych

   źródło: images-cdn.9gag.com

 •  

  pokaż komentarz

  Family Guy też nie było wolne od wpływów lewicy.

  On June 26, 2020, after twenty-one years of voicing the character, Henry announced on Twitter that he was stepping down from voicing Cleveland, stating "persons of color should play characters of color

 •  

  pokaż komentarz

  cały ten syf zaczął się mniej więcej od tego momentu:

  źródło: comment_1622452452FPP1hiADDx6gD4wfuiJ3UC.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @omgzpwnd: Ale bądź sprawiedliwy i dodaj tam też prawą stronę ze swoimi czerwonymi pigułkami i nazwami których i tak nie zrozumiem - bo to dokładnie to samo co te zaimki. Ideologia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sin-: ale jaką prawą stronę?
   Czy prawa strona każe kogoś wyrzucać z pracy bo ktoś nie chce wziąć udziału w eksperymencie medycznym?
   Czy prawa strona miesza dzieciom w głowach żeby sobie obcinały zdrowe części ciała?
   Czy prawa strona jest nachalnie promowana przez korporacje, szkoły, biblioteki przez ostatnią dekadę?
   Czy prawa strona pcha pedofili do bibliotek?
   Czy prawa strona pcha cenzurę?

  •  

   pokaż komentarz

   @omgzpwnd:

   ale jaką prawą stronę?
   Skrajną.

   Czy prawa strona każe kogoś wyrzucać z pracy bo ktoś nie chce wziąć udziału w eksperymencie medycznym?

   Prawa skrajna strona chce zabrać ludziom prawa. Nie tylko te reprodukcyjne ale w ogóle jakikolwiek. Tak żeby nie mogli decydować o sobie, brać udziału w wyborach etc.

   Czy prawa strona miesza dzieciom w głowach żeby sobie obcinały zdrowe części ciała?

   Uczy nienawiści do mniejszości i do kobiet. Doprowadza do tego, że sfrustrowani młodzi mężczyźni zaczynają wychodzić na ulicę i strzelać. Codziennie tutaj spotykam się z postami przepełnionymi nienawiścią do płci przeciwnej. Oczywiście większość można potraktować jako żart ale w momencie kiedy czytasz, że kobiety powinno się np: zabijać albo krzywdzić bo jeden z drugim ma taką wizję świata to nie jest to normalne.

   Czy prawa strona jest nachalnie promowana przez korporacje, szkoły, biblioteki przez ostatnią dekadę?

   Zaczyna promować ją polityka i różne środowiska

   Czy prawa strona pcha pedofili do bibliotek?

   Prawa strona ma swoich pedofili w kościele i nie tylko.

   Czy prawa strona pcha cenzurę?

   Tak. Jak najbardziej. Uważam, że to dopiero początek i za te skrajności przyjdzie nam słono zapłacić utratą wolności w Internecie. I uważam, że to wprowadzą Republikanie. Stawiam na to piwo :).

  •  

   pokaż komentarz

   @Sin-: czy ta skrajna prawa strona która chce zabrać ludziom prawa jest teraz z nami w pokoju?

   A nie czekaj - to lewaki chcą zabierać ludziom prawa bo nie wzięli udziału w eksperymencie medycznym! i chcą ich wyrzucać z pracy z tegoż powodu!

   A lewacka empatia - to dopiero jest wzór do naśladowania!

   źródło: comment_1639941477JIf4c8evcBPJhdRMlxDFWu,w400.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @omgzpwnd: Szkoda, że tak samo nie cytujesz tych z #redpill #blackpill i innych którzy życzą tam śmierci. To są właśnie Ci którzy promują ideologię. Ideologię którą właśnie bronisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sin-: to nie żadne pille zamordowały 200.000 ludzi od początku pandemii tylko lewackie pisiory.

   a pille nie chodzą po szkołach i nie wmawiają chłopczykom że mogą być dziewczynkami tylko muszą sobie obciąć genitalnia.

   źródło: aGX1pDXB_700w_0.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Sin-: dlaczego lewaki z discorda życzą polskiemu społeczeństwu by zostało zdziesiątkowane?

  •  

   pokaż komentarz

   @omgzpwnd: No i widzisz nawet nie można z Tobą normalnie podyskutować bo pokazujesz jedną skrajność a drugą bronisz. To jest właśnie to na czym tym biznesmenom i politykom zależało. Będziesz nienawidził jednej strony a drugą bronił choćby tam koleś wyskoczył i z nienawiści zabił 100 osób.
   Będziesz wspierał tych facetów żeby ograniczyć innym prawa tylko i wyłącznie aby pokazać swoją wyższość. Nic więcej. A wiesz kto będzie się cieszył? Ci którzy wykorzystają tą nienawiść i zobaczysz, że Twojej osobistej wolności nic nie zostanie. Byle tak dalej. A Ten plakat z Occupy Wall St niczego Ciebie nie nauczył.

   źródło: z14809173IHR.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Sin-: PONAWIAM PYTANIE: CZEMU LEWAKI Z DISCORDA ŻYCZĄ POLSKIEMU SPOŁECZEŃSTWU BY ZOSTAŁO ZDZIESIĄTKOWANE?

  •  

   pokaż komentarz

   @omgzpwnd: Bo są głupi! Takich rzeczy się nie pisze i nie powinno to mieć miejsca. Jak skrajność wejdzie za mocno to właśnie widać efekty.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy prawa strona każe kogoś wyrzucać z pracy bo ktoś nie chce wziąć udziału w eksperymencie medycznym?

   @omgzpwnd: Pytanie zawiera nieprawdziwą tezę, jakoby szczepionka na covid była eksperymentem medycznym, a nim oczywiście nie jest. Nie da się na to odpowiedzieć.

   Czy prawa strona miesza dzieciom w głowach żeby sobie obcinały zdrowe części ciała?

   Nikt czegoś takiego nie robi, bo na dzieciach nie przeprowadza się operacji chirurgicznych w ramach tranzycji. Jeśli uważasz, że jest inaczej - wskaż dowody. Jeśli chodzi o tranzycje - to jest to sposób na leczenie dysforii płciowej, a nie zachcianka.

   Czy prawa strona jest nachalnie promowana przez korporacje, szkoły, biblioteki przez ostatnią dekadę?

   Nie, bo prawa strona jest tą związaną z obskurantyzmem, która nie przyjmuje do wiadomości swojego błędnego myślenia. Nie chcą również zmian na lepsze.

   Czy prawa strona pcha pedofili do bibliotek?

   Oczywiście - jestem niemal pewien, że PiSowsko-konfederackie środowiska pcha katolickich kapłanów na różnego rodzaju wydarzenia.

   Czy prawa strona pcha cenzurę?

   Oczywiście, że tak - cały czas i to bardzo ostro. Prosty przykład:
   https://www.npr.org/2021/10/28/1050013664/texas-lawmaker-matt-krause-launches-inquiry-into-850-books?t=1642952466687
   https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wstrzasajacy-raport-dotyczacy-wolnosci-mediow-na-wegrzech/36k3zjg

   Nie widzę żeby lewa strona pchała cenzurę. Pomożesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @omgzpwnd: Ja p$?!!$#ę, ale faza :p ty nawet nie masz pojęcia jak groteskowo wygląda ta Twoja wyliczanka, co nie?
   Eksperymenty medyczne - leczenie z homoseksualizmu.
   Mieszanie dzieciom w głowach - religia w szkole.
   Cenzura - 3 słowa: obraza uczuć religijnych
   Pedofilia - rly ?:p

   I to nie jestem ostatnia dekada tylko będziesz dobre 2000 lat ;)

   Współczesna lewica to debile, ale swiętojebliwa prawica to są ostatni ludzie którzy powinni pieprzyć o normalności. Szczególnie w Polsce gdzie mamy problem z propagandą katolicką a nie z żadnym LGBT.

  •  

   pokaż komentarz

   @Corranh: propaganda katolicka nie mówi dzieciom że mogą sobie obciąć piersi i być chłopczykami i że to jest normalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @omgzpwnd: Mówi za to że jak nie będą bić pokłonów przed kolesiem w sukience to pójdą do piekła.

  •  

   pokaż komentarz

   @Corranh: rozumiem że w twoim odczuciu to krzywdzi tak samo jak odcięcie sobie penisa? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @omgzpwnd: dokładnie, korpo są częścią wielkiej rewolucji przeciwko tradycyjnym wartością i porządkowi świata.

   Pamiętam 2008, wielki społeczny wk#%? w USA, wk#%? na elity, na władze, na korporację. Wmówiono ludziom że wolny rynek że kapitalizm, a potem z pieniędzy podatników ratowano wielkie korporacje przed upadkiem, gdy pracę tracili zwykli Amerykanie to zarządy korpo dawały sobie grube premie. Dziś to nie jest możliwe bo korpo kupiły sobie rewolucję przeciwko większości zwykłych ludzi i tyle ...

  •  

   pokaż komentarz

   @omgzpwnd: w moim odczuciu skala jest diametralnie inna. To sławne "odcinanie penisa" dotyczy realnie kilku osób na świecie i jest rozdmuchane. Indoktrynacja religijna w samej Polsce dotyka prawie każdego w większym lub mniejszym stopniu. Sam byłem jako dzieciak zastraszany przez tych chujków w sutannach więc tak. W moim odczuciu to krzywdzi o wiele bardziej, szczególnie że nie spotkałem nikogo kto by sobie cokolwiek odciął.

  •  

   pokaż komentarz

   @Corranh: a ja nie spotkalem kogokolwiek zastraszonego przez księdza, no ale jezeli sa liczne kliniki zajmujące się przerabianiem ludzi na transów i sie myśli że to robi kilka osób na świecie to już chyba wszystko można sobie wmówić.