Korwin: Rosja atakujac Ukraine ma racje. Tak jak Hitler we wrzesniu 1939

Korwin: Rosja atakujac Ukraine ma racje. Tak jak Hitler we wrzesniu 1939

@trombowsky twitter.com # #ukraina #polska #polityka

Z punktu moralnego Rosja atakując Ukrainę ma rację. Tak jak we wrześniu 1939 Polska była ofiarą Hitlera, ale powinna oddać mu Gdańsk i się z nim dogadać. Tak samo Zelenski powinien dogadać się z Putinem

 •  

  pokaż komentarz

  Z punktu moralnego Rosja atakując Ukrainę ma rację. Tak jak we wrześniu 1939 Polska była ofiarą Hitlera, ale powinna oddać mu Gdańsk i się z nim dogadać.

  źródło: i1.kwejk.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @czeskiNetoperek: ciekawostka - Hitler zaatakowałby pod dowolnym pretekstem. Jak się później okazało Ribbentrop na pytania Mussoliniego "Chcecie Gdańsk czy korytarz" odpowiadał "chcemy wojny".

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @czeskiNetoperek: pozostałe państwa Hitler też pewnie zaatakował bo Polska Gdańska nie oddała. Korwin to jednak wyjątkowy cep

  •  

   pokaż komentarz

   @jankes83: Silna Polska wedlug Konfederacji - oddawaj kawalki kraju na kazda prosbe, bo tak chce jakis dyktator xD

  •  

   pokaż komentarz

   @czeskiNetoperek:

   we wrześniu 1939 Polska była ofiarą Hitlera, ale powinna oddać mu Gdańsk i się z nim dogadać.

   Oczywiście że tak, Polska nie miała szans w starciu z Wermachtem, a jeśli nie da się kogoś pokonać należy się z nim dogadać.

  •  

   pokaż komentarz

   @tell_me_more: tak, ale nie Polskę tylko Francję.
   ot różnica.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak się później okazało Ribbentrop na pytania Mussoliniego "Chcecie Gdańsk czy korytarz" odpowiadał "chcemy wojny".

   @tell_me_more: Podaj źródło i rok cytatu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tallahasee: Przecież potem i tak by przyszli po resztę kraju, tak jak kacapy by przyszły po resztę Ukrainy, nawet po oddaniu połowy jej terytorium.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tallahasee: naprawdę masz takie problemy z czytaniem że nie rozumiesz że korytarz do Gdańska był tylko pretekstem i Niemcy chcieli wojny?

  •  

   pokaż komentarz

   @Nateusz1:

   Przecież potem i tak by przyszli po resztę kraju

   Nie, Polska była im potrzebna jako sojusznik przeciwko ZSRR. Oczywiście, nie byłaby to równa współpraca i Polska byłaby sprowadzona do roli okrojonego satelity, ale to wciąż lepszy scenariusz niż wojna z Niemcami i późniejsza okupacja. Kraje środkowoeuropejskie które dogadały się z Niemcami nie zostały przez nich zaatakowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @kanapeczka_z_kanapa: Chcieli wojny dopiero po zawiązaniu przez Polskę sojuszu z UK. Polska ze swoim położeniem geograficznym nie mogła pozostać neutralna, więc musiała wybrać, albo alianci, albo Niemcy. Niestety wybrała źle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tallahasee: Ale Korwin chyba myśli że wystarczyłoby tylko oddać Niemcom Gdańsk i żadnej wojny by nie było aż do dziś. Tak samo co niby ruscy chcieli od Ukrainy przed wojną, jakie terytoria, resztę Donbasu?

  •  

   pokaż komentarz

   a jeśli nie da się kogoś pokonać należy się z nim dogadać.

   @Tallahasee: i tym sposobem przejechałeś przez edukacje na dwójkach...

  •  

   pokaż komentarz

   @Nateusz1:

   Ale Korwin chyba myśli że wystarczyłoby tylko oddać Niemcom Gdańsk i żadnej wojny by nie było aż do dziś.

   Nie, mówił już parę razy że Polska podczas wojny powinna zawiązać sojusz z Niemcami i zaatakować ZSRR.

  •  

   pokaż komentarz

   > Jak się później okazało Ribbentrop na pytania Mussoliniego "Chcecie Gdańsk czy korytarz" odpowiadał "chcemy wojny".

   @tellmemore: Podaj źródło i rok cytatu.

   @Mochiron: nie pamiętam roku, źródło to Santi Corvaja "Hitler i Mussolini" - kilka dni temu było u @PMNapierala omówienie stąd zapamiętałem

   EDIT: no i źle zapamiętałem, to nie Mussolini tylko Ciano do Ribbentropa, na spotkaniu w Veronie. Same shit.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tallahasee: To jakieś bajdurzenie, Niemcy po aneksji Czechosłowacji stały się bardzo niemile w stosunkach dyplomatycznych z Polską. Nie było momentu żebyśmy się mogli po 38 dogadać z Niemcami. Hitler po prostu chciał wojny. Druga sprawa nikt w 39 nie zakładam ze wojna potrwa miesiąc, zreszta po bitwie nad Bzurą -2 tygodnie od ataku już był koniec. Nikt nie spodziewał się blitzkriegu, wszyscy na zachodzi i w Polsce spodziewali się conajmniej półrocznej wojny.

  •  

   pokaż komentarz

   Korwin to jednak wyjątkowy cep

   @jankes83: jednak?

  •  

   pokaż komentarz

   @malinowyziemniak:

   To jakieś bajdurzenie, Niemcy po aneksji Czechosłowacji stały się bardzo niemile w stosunkach dyplomatycznych z Polską. Nie było momentu żebyśmy się mogli po 38 dogadać z Niemcami. Hitler po prostu chciał wojny.

   niemiłe xD A jakieś przykłady tych niemiłych zachowań?

   Druga sprawa nikt w 39 nie zakładam ze wojna potrwa miesiąc, zreszta po bitwie nad Bzurą -2 tygodnie od ataku już był koniec. Nikt nie spodziewał się blitzkriegu, wszyscy na zachodzi i w Polsce spodziewali się conajmniej półrocznej wojny.

   Po pierwsze to wciąż wina władz polskich, znaczy że źle oceniły sytuację. Po drugie, nie trzeba było przewidzieć blitzkriegu, żeby wiedzieć że Polska na dłuższą metę nie ma szans z Niemcami. Wehrmacht był znacznie silniejszy od Wojska Polskiego, dodatkowo ówczesna granica polsko-niemiecka była niemożliwa do obrony.

  •  

   pokaż komentarz

   @czeskiNetoperek: przecież połowa wykopu kwiczy z żalu, że Polska się nie dogadała z naziolami w 39. Teraz już to be jak powiedział to ten przygłup?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tallahasee: Beck to był dzban, ale ciężko mieć pretensje akurat o to - wtedy blitzkrieg był jedną z wielu wymysłów teoretyków (nawet się tak jeszcze nie nazywał). Ludzie nie tylko w Polsce ale wszędzie spodziewali się powtórki z 1 WŚ i frontów ruszających się o 100 metrów w miesiąc. Plany aliantów obrony Polski opierały się na tym, że będzie pół roku na zebranie sił i dostarczenie ich do Polski (w dużej mierze drogą morską - dlatego Anglicy załatwili nam Westerplatte). A u nas po kilku tygodniach było pozamiatane i zostało dobijanie resztek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tallahasee: Z tym "wybrała źle" to chyba lekko przesadziłeś. Można gdybać, co by było gdyby - Hitler i tak rozpocząłby eksterminację Słowian i Żydów, bo dobrze wiedział, że żeby przejąć jakieś tereny na stałe (co było celem), należy w końcu pozbyć się lokalnej ludności w taki sposób, by nie mogli zbudować już żadnych zrębków własnej państwowości. Aby iść na ZSRR musiał mieć względny spokój na terenie podbitej Polski. Jedyna różnica polegała na tym, że oddalibyśmy mu i jego rodakom niezniszczone miasta do życia.
   Następnie nasi chłopcy przymusowo by ginęli na froncie najpierw wschodnim, a potem też zachodnim, bo alianci w końcu ruszyliby na wojnę pomagając ZSRR przeciwko Hitlerowi, i tak jak Niemcy zostały zasypane bombami, tak i Polska zostałaby w ten sposób zniszczona, miasta stracilibyśmy i tak. Duża szansa, że dostalibyśmy atomem od Amerykanów. Jeśli Hitler by to wygrał, to Polski i Polaków nie ma. Jeśli by przegrał, to NIKT nie walczyłby o jakiekolwiek ziemie czy nawet istnienie samej Polski - prawdopodobnie byśmy się stali albo częścią jakiejś pozostałości po Niemcach albo byśmy stali się częścią ZSRR. Wg mnie to były takie czasy, że to się nie mogło skończyć dobrze, natomiast sojusz z Hilterem to była automatyczna rezygnacja z własnej państwowości. Walka z nim dawała nadzieje na jej utrzymanie.

  •  

   pokaż komentarz

   niemiłe xD A jakieś przykłady tych niemiłych zachowań?

   @Tallahasee: No nie wie, może żądanie eksterytorialnej autostrady?

   Bo chyba nie idziemy serio w narrację, że by do żadnej wojny nie było gdyby tylko dać mu wybudować dwa pasy do prus wschodnich?

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli Hitler by to wygrał, to Polski i Polaków nie ma. Jeśli by przegrał, to NIKT nie walczyłby o jakiekolwiek ziemie czy nawet istnienie samej Polski - prawdopodobnie byśmy się stali albo częścią jakiejś pozostałości po Niemcach albo byśmy stali się częścią ZSRR. Wg mnie to były takie czasy, że to się nie mogło skończyć dobrze, natomiast sojusz z Hilterem to była automatyczna rezygnacja z własnej państwowości. Walka z nim dawała nadzieje na jej utrzymanie.

   @bropek: Tak jak nikt nie walczył o Włochy? Tak jak Czechosłowacja i Węgry zostały wcielone do ZSRR? Tak jak dzisiaj Japonia jest biednym rolniczym krajem bo dostała atomem od USA?

   Sojusz z Hitlerem zawiązało wiele państw i dziwnym trafem prawie wszystkie skończyły lepiej niż Polska.

  •  

   pokaż komentarz

   pozostałe państwa Hitler też pewnie zaatakował bo Polska Gdańska nie oddała.

   @jankes83: Chyba lepiej by zaatakował inne państwa, a Polski nie, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @Karatte: Włosi mieli zupełnie inną pozycję i status międzynarodowy. Polska to był nadal kraj, nie tylko przez Hitlera uważany za zbędny. Gdybyśmy stanęli po stronie Hitlera, nasza sytuacja międzynarodowa byłaby tragiczna, bo naszym jedynym sojusznikiem byłby gościu, który uważa, że nie powinniśmy istnieć. Przecież Austria została wchłonięta, Czechy też.

   Zresztą - Czechy TEŻ stanęły przeciwko (choć nie zbrojnie), Słowacja współpracowała, a oba kraje skończyły tak samo. Co do Węgier, nie było możliwości wcielenia ich do ZSRR bez wcielenia Polski, i Czechosłowacji oraz Rumunii. pozycja Węgier też wtedy była zresztą zupełnie inna, to był kraj który przez 100 lat tworzył część mocarstwa. My byliśmy nadal nowym tworem, narodem, który musiał przekonywać, że jest wartym swojej państwowości, który wielu przeszkadzał.

   Anglosasom byliśmy potrzebni do balansowania między Rosją a Niemcami, ale gdybyśmy stanęli po stronie Niemiec, to przestalibyśmy być potrzebni.

   Musisz pamiętać o historii - Rosja przez wiele lat RZĄDZIŁA na terenach Polski i byliśmy pod jej butem, de facto jeszcze za czasów przedzaborowych. Czechy nie, Węgry również nie. Wobec Polski Stalin uważał na 100% że ma więcej praw. i dlatego uważam, że podczas negocjacji o powojenny układ musiało być ostro o Polsce między Stalinem a resztą, a i tak skończyło się na braku suwerenności.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak jak nikt nie walczył o Włochy? Tak jak Czechosłowacja i Węgry zostały wcielone do ZSRR? Tak jak dzisiaj Japonia jest biednym rolniczym krajem bo dostała atomem od USA?

   Sojusz z Hitlerem zawiązało wiele państw i dziwnym trafem prawie wszystkie skończyły lepiej niż Polska.

   @Karatte: dokładnie: Slowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Chorwacja, Finlandia... Nie wspominając o takich krajach jak np Dania przy podboju ktorej Niemcy stracili kilkunastu zabitych żołnierzy, a później tysiące ochotników Duńskich walczyło z Sowietami po stronie Niemcow(więc dla Niemców bilans był zdecydowanie kozystny co w rzeczywistości stawia taką Danię po stronie sojuszników Niemców).
   Bułgaria to mimo, że stanęła po stronie Hitera to wyszła z wojny absolutnie zwycięsko. Nie tylko uniknęła strat wojennych to jeszcze wyszła z wojny ze zdobyczami terytorialnymi(poludniowa Dobrudża). Porownajcie sobiw to z dumną Polską "first to fight"

  •  

   pokaż komentarz

   @tell_me_more: tylko niedouczony dureń mógł to napisać, doczytaj, na początek polecam "Polska - niespełniony sojusznik Hitlera" Raka. Czytaj cymbale a nie łykaj propagandę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tallahasee: Tak a w Czechosłowacji Niemcy nikogo nie mordowali masowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tallahasee: jak nie możesz kogoś pokonać to się z nim nie dogadasz

  •  

   pokaż komentarz

   @czeskiNetoperek: ciekawostka - Hitler zaatakowałby pod dowolnym pretekstem. Jak się później okazało Ribbentrop na pytania Mussoliniego "Chcecie Gdańsk czy korytarz" odpowiadał "chcemy wojny".

   @tell_me_more: Dokładnie, jakby Korwin byłby tak oczytanym jakim rysują go kuce to by to wiedział. A tak pieprzy jak zwykły Janusz.

  •  

   pokaż komentarz

   @bropek:

   Hitler i tak rozpocząłby eksterminację Słowian i Żydów, bo dobrze wiedział, że żeby przejąć jakieś tereny na stałe (co było celem), należy w końcu pozbyć się lokalnej ludności w taki sposób, by nie mogli zbudować już żadnych zrębków własnej państwowości.

   W krajach słowiańskich które się z nim sprzymierzyły jak Słowacja, Chorwacja, Bułgaria Słowianie nie byli mordowani (poza Chorwacją, ale to akurat była inicjatywa samych Chorwatów). Dla Hitlera celem do kolonizacji były ziemie ZSRR i to one miały być przyszłym Lebensraum, z krajami środkowoeuropejskimi jeśli tylko było to możliwe, Hitler wolał się dogadywać.

   Aby iść na ZSRR musiał mieć względny spokój na terenie podbitej Polski. Jedyna różnica polegała na tym, że oddalibyśmy mu i jego rodakom niezniszczone miasta do życia.

   No to miałby spokój jeśli Polska zawiązałaby z nim sojusz, a Wojsko Polskie byłoby zajęte walką na froncie wschodnim.

   Następnie nasi chłopcy przymusowo by ginęli na froncie najpierw wschodnim, a potem też zachodnim, bo alianci w końcu ruszyliby na wojnę pomagając ZSRR przeciwko Hitlerowi, i tak jak Niemcy zostały zasypane bombami, tak i Polska zostałaby w ten sposób zniszczona, miasta stracilibyśmy i tak.

   I tak ginęli i tak, w przypadku Polski wojny niestety nie dało się uniknąć. Z tym że w przypadku sprzymierzenia się z Niemcami uniknięto by okupacji niemieckiej, a co za tym idzie śmierci wielu cywili.

   Duża szansa, że dostalibyśmy atomem od Amerykanów.

   Tutaj to poleciałeś, atom był zarezerwowany na Niemcy, ewentualnie Japonię, wtedy to była zbyt droga rzecz żeby marnować ją na przydupasów Rzeszy.

   Jeśli Hitler by to wygrał, to Polski i Polaków nie ma.

   Nawet w przypadku wygranej wojny wciąż miałby ogromne ziemie na wschodzie do okupacji, oraz USA i UK na zachodzie (bo na podbój tych państw Niemcy nie miały szans), więc wątpię żeby wywoływał sobie kolejny konflikt z Polakami. Zostawiłby Polskę jako okrojonego satelitę i dopóki by się nie buntowała byłby spokój.

   Jeśli by przegrał, to NIKT nie walczyłby o jakiekolwiek ziemie czy nawet istnienie samej Polski - prawdopodobnie byśmy się stali albo częścią jakiejś pozostałości po Niemcach albo byśmy stali się częścią ZSRR.

   Rumunia, Finlandia, Węgry itd. nie zostały częścią ZSRR. Myślę że w przypadku sojuszu z Hitlerem, nawet łatwiej byłoby Polsce utrzymać niepodległość, ponieważ w momencie wkroczenia wojsk sowieckich byłby tutaj funkcjonalny rząd który mógłby z Sowietami negocjować, tak jak na przykład zrobili to Rumuni.

   Wg mnie to były takie czasy, że to się nie mogło skończyć dobrze, natomiast sojusz z Hitlerem to była automatyczna rezygnacja z własnej państwowości. Walka z nim dawała nadzieje na jej utrzymanie.

   Dobrego wyjścia wtedy nie było, ale sojusz z Hitlerem był dla nas mniejszym złem. To sprzymierzenie się z Brytyjczykami było rezygnacją z własnej państwowości i to w pierwszym miesiącu wojny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tallahasee: Kolejny fan krula, i błyskotliwe argumenty, bo Rumunia to, bo Węgry tamto, bo Słowacja sramto. Polska nie jest ani Węgrami, ani Rumunią, Polska jest Polską. Pisałem to zaledwie parę dni temu i jako że nie lubię się powtarzać, to przekleję.
   https://www.wykop.pl/link/6711537/#comment-107111925

 •  

  pokaż komentarz

  Bo najważniejsza jest gospodarka. Hehe.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: link_IAKfunYQcRTZdZ27fpLPfpcv1j2u8P0O,w1200h627.jpg

1 2 3 4 5 6 7 ... 18 19 następna