Zamieszki w Stambule. Przerwano paradę równości

Zamieszki w Stambule. Przerwano paradę równości

Turecka policja brutalnie stłumiła paradę równości zorganizowaną w Stambule. Podczas marszu użyto gazu, zatrzymano uczestników i dziennikarzy, w tym fotoreportera agencji AFP

 •  

  pokaż komentarz

  Bart Staszewski już tam jedzie ze swoimi tabliczkami.

  źródło: e69b94657873141b3b9cafdfe9cd.jpeg

 •  

  pokaż komentarz

  Ach te religie miłości i pojednania, którym najlepiej wychodzą prześladowania i bezlitosny zamordyzm.

  Ludzie muszą mieć naprawdę żałosne życia, że chcą jeszcze psuć życia tych, którzy się kochają. Nie rozumiem, jak można publicznie przyznawać się, że jest się patologią, wręcz chwaląc się swoją nienawiścią.

 •  

  pokaż komentarz

  Wysłać tam reprezentację lgbt z Polski... Niech wesprą swoich w Turcji... Albo niech odszczekują głupoty które gadają o Polakach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jogurt123: nie wszystkich Polakach tylko takich jak ty. Bo przecież policja nap!#!!#%ająca lgbt to twój mokry sen. Na szczescie Polska jest na tyle cywilizowanym krajem, że tacy jak ty są w mniejszosci i parady mogą sie od niedawna spokojnie odbywać nie to co w Rosji i krajach islamskich gdzie mentalnie jest twoje miejsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @350791: Ojej czyli jednak Polska to cywilizowany kraj dla lgbt. Fikołki.

  •  

   pokaż komentarz

   Ojej czyli jednak Polska to cywilizowany kraj dla lgbt. Fikołki.

   @macendrju: Bardziej cywilizowany niż Rosja i na razie tylko duże miasta, ale pracujemy nad tym i są efekty

  •  

   pokaż komentarz

   @Xmankind: Pod względem obyczajowosci to jeszcze w miarę normalna, ale na krawędzi. Co do gospodarki, polityki i mentalności to dramat. No ale on wynika z wiadomych czynników.

  •  
   T.........n

   -3

   pokaż komentarz

   @350791: Dobrze powiedziane

  •  

   pokaż komentarz

   @350791: Pięknie obrażasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak merytorycznie.
   A kolega @Jogurt123: chciał tylko wesprzeć tęczaków w potrzebie

  •  

   pokaż komentarz

   @Xmankind: Polska jest ok, rząd nie ściga homoseksualistów ale z drugiej strony nie jest aż tak zdegenerowana jak takie USA.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   . Wyp?%%%#$aj do kraju gdzie za bycie homo wp?%%%#$ają do więzienia

   @chandlerr: Raczej ty tam wyp%#!@?!aj, bo to przecież twój ideał

  •  

   pokaż komentarz

   @350791: Dałem Ci tylko potwierdzenie tego ze ludzie homo w Polsce mają normalnie, ba mają zajebiscie. W krajach arabskich mają przep$#$#!#one, wiec śmiało, jeśli chcecie kogokolwiek nawracac na swoja ideologie, smialo zacznijcie od tych krajow to wtedy zobaczycie ze w tej zascinkowej Polsce nie jest tak zle...

  •  

   pokaż komentarz

   Wk?$#iają mnie te p%??y które mówią jak w naszym kraju mają przej$@#ne bo nie mogą na czworaka na smyczy chodzić u boku kolesia ktory ma pejcz, bo ludzie się z nich smieją...

   @chandlerr: gdzie są takie postulaty, bo nie słyszałem? Mam wrażenie, że takie debilne wymysły to mokry sen prawicowców. W najbardziej liberalnych europejskich krajach normą jest widok dwóch facetów chodzących za rękę czy nie bojących się przytulić na środku ulicy. Czasem w okolicach jakichś klubów gejowskich spotkać można transwestytów, ale generalnie to wszystko. I myślę, że 99,99% ludzi, którzy chodzą na parady LGBT ma dokładnie takie oczekiwania - że nie zostaną zwyzywani, pobici czy opluci, kiedy idąc przez ulicę ze swoim partnerem, chwycą się za rękę albo dadzą buziaka.
   Tylko tacy geniusze jak ty notorycznie p$@$!?%ą głupoty, w których ujawniają swoje fantazje seksualne.

  •  

   pokaż komentarz

   Dałem Ci tylko potwierdzenie tego ze ludzie homo w Polsce mają normalnie, ba mają zajebiscie.

   @chandlerr: Samo się to nie zrobiło, tylko zostało wywalczone. Jeszcze nie tak dawno w takie parady różne zwierzęta rzucały kamieniami, więc jest sporo do zrobienia tu na miejscu zanim zaczniemy naprawiać cały świat.

   źródło: vogue.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Jogurt123 w równoległym tęczowym świecie nie jest cywilizowana, w Polsce kobiety mają takuw same prawa jak w Afganistanie, a wykopki są zamykane w więzieniach za wyzywanie fotek z papajem( ಠ_ಠ)

   źródło: ei_1656328724893.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @chandlerr: O k@@$a, argument typu "a w Ameryce murzynów biją". Dawno tego nie widziałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @350791: Na szczęście tacy jak on są w większości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jogurt123: W sensie mamy dziękować katolikom i narodowcom za to, że nie zrobili aż takiego zamordyzmu jak w Turcji ?

  •  

   pokaż komentarz

   zanim zaczniemy naprawiać cały świat.

   @350791: Czekaj jak to było... przestrzeń życiowa, naprawic świat poprzez zwalczenie żydów, rasa aryjska.
   Waszą bliblię/main kampf mozna dostać gdzieś w pdf?
   Dobrze wiedzieć na co sie przygotować.

  •  

   pokaż komentarz

   Ojej czyli jednak Polska to cywilizowany kraj dla lgbt.

   @macendrju: No tak nie do końca, bo są prawnie dyskryminowani - nie mogą zawierać ślubów kościelnych ani urzędowych z osobą tej samej płci. Dlaczego niby tego nie robić?

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Bo ludzie z zaburzeniami orientacji seksualnej nie mogą brać ślubów. Cywilizowany kraj to taki, w którym dominują określone zasady moralne a nie permisywistyczne ideologie upolitycznione naukowo w zachodnich marksistowskich "uczelniach"

  •  

   pokaż komentarz

   Bo ludzie z zaburzeniami orientacji seksualnej nie mogą brać ślubów

   @JANWAN: Ale homoseksualość nie jest żadnym rodzajem zaburzenia. Jeśli twierdzisz, że jest, daj dowód.

   Cywilizowany kraj to taki, w którym dominują określone zasady moralne

   A co jest niemoralnego w związku dwójki dorosłych ludzi? Jest obopólna zgoda? Jest. Dzieje się komuś krzywda? Nie. To kompletnie amoralne, ot zwykły związek.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Nie mogą mieć dzieci. Seksualność służy do prokreacji.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie mogą mieć dzieci

   @JANWAN: A co do ma do rzeczy? Śluby są udzielane również udziom w wieku uniemożliwiającym rozmnażanie się. No i oczywiście MOGĄ mieć dzieci, bo nie są bezpłodni. Jest też możliwość skorzystania ze sztucznych metod.

   Zapomniałeś odpowiedzieć co jest tu niemoralnego i udowodnić, że homoseksualość to zaburzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   "Takie same i wstawianie" miało być( ಠ_ಠ)

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Tak, i ludziom którzy nie mogą mieć dzieci też. Wiem. Generalnie ślub jest pewną formą ceremonialną uczczenia związku dwóch ludzi innej płci, którzy tworzą docelowo rodzinę, czyli coś stabilnego. Są przypadki gdzie ludzie różnej płci chcą stworzyć taki związek pomimo świadomości, że nie mogą mieć dzieci (albo mogą z adopcji) i daje im to poczucie tej stabilności.
   Nie wiem co ma z tym wspólnego fanaberia dwóch dewiantów seksualnych, którzy sobie ubzdurali, że muszą mieć akurat ślub. Mogą sobie coś innego wymyślić.
   Btw. tak jestem za możliwością tworzenia związków formalnych miedzy dwojgiem dorosłych ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak, i ludziom którzy nie mogą mieć dzieci też. Wiem. Generalnie ślub jest pewną formą ceremonialną uczczenia związku dwóch ludzi innej płci, którzy tworzą docelowo rodzinę, czyli coś stabilnego

   @JANWAN: A dlaczego nie tej samej płci? Przecież chociażby protestanci takich ślubów udzielają. Jest to więc podwójnie dyskryminujace.

   fanaberia dwóch dewiantów

   Ale jakich dewiantów? Homoseksualność to nie dewiacja - tak twierdzi nauka. Twoja opinia w tej kwestii jest gówno warta, a nie dostarczyłes dowodow.

   Btw. tak jestem za możliwością tworzenia związków formalnych miedzy dwojgiem dorosłych ludzi

   No to o co chodzi? Dlaczego niby protestanci tej samej płci mieliby nie mieć możliwości wzięcia kościelnego ślubu? Oczywiście pomijając kwestie prawne - pytam o przyczyny

   Mogą sobie coś innego wymyślić

   Wymyślać mogą, tylko dalej będą dyskryminowani prawnie - choćby w kwestii dziedziczenia testamentowego.

  •  

   pokaż komentarz

   Wysłać tam reprezentację lgbt z Polski... Niech wesprą swoich w Turcji... Albo niech odszczekują głupoty które gadają o Polakach.

   @Jogurt123: Jakie głupoty? Popatrz co sam napisałeś, polactwo każdym otworem sie wylewa

  •  

   pokaż komentarz

   @Jogurt123: chyba nie rozumiesz że to ze w polsce nas nie zabijają nie oznacza że tutaj jest jakiś raj na ziemi xD
   jest lepiej w porównaniu do jakichś państw trzeciego świata ale w porównaniu do państw pierwszego świata to nie i tyle myślę ze nie jest to jakieś trudne do pojęcia

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: dlatego, że żaba nie jest koniem, samochód nie jest samolotem, a małżeństwo nie jest z definicji związkiem dwoje ludzi tej samej płci. Małżeństwo jako kulturowo uznawany związek, nad którą formalizuje choćby państwo powstał w celu dostarczenia pewnych przywilejów wynikających "z możliwości rozmnożenia się i wyprodukowania" kolejnego obywatela a co za tym idzie wzmocnienie Państwa (podatnik, żołnierz, pracownik) i narodu. Związki homoseksualne takiej wartości nie dają. I by już uciszyć twój dalszy wywód na temat adopcji, surygactwa itp. W dużym skrócie tworzy to duże problemy społeczno-moralne i ma zwyczajnie złe koniugacje. No i narusza istniejący - dobry porządek. Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. A co tam sobie chcą robić i zawierać homoseksualiści - nie moja brożka. Auto jest autem i służy do transportu po ziemi. Jakby latało to by było samolotem.Zwykła kategoryzacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Homoseksualiści są ludźmi z zaburzeniami. To jest tak nudne w kółko tłumaczyć. Ponieważ było już sto razy to słabo mi się ponownie chce. Ale dzieciom też tłumacze pewne rzeczy po kilka razy, więc od początku.

   Pytanie: Jaki cel od zarania dziejów ma obcowanie płciowe? Mówię oczywiście do czasu rewolucji seksualnej w wyniku której nastąpiła zmiana w podejściu do cielesności i wyniku kontroli rozrodczości za pomocą pigułki - seks zaczęto rozpatrywać kulturowo tylko jako element przyjemności. Nie będę czekał na odpowiedź.

   Seks / obcowanie płciowe - od zarania u wszystkich żyjących organizmów służy do rozmnażania czyli przedłużania gatunku. Pytanie drugie, co czyni seks przyjemnym i w zasadzie napędza każdy organizm na ziemi do różnorakiego rozwoju (jeden intelektualnie, drugi biologicznie, mięsie itd) co w następstwie daje lepszy „dostęp” do partnerek by zapłodnić? Odpowiadam, popęd płciowy. To funkcja wspomagająca (i jednocześnie kulturowo determinującą każdy żywy organizm do rozwijania się by stawać się atrakcyjniejszym/szą a ostatecznie) do łączenia w pary celem odbycia stosunku, zapłodnienia i tym samym przedłużenia gatunku. Zatem skoro już wiemy, że popęd płciowy jest funkcją determinującą i wspierającą proces rozmnażania, toteż jak ocenić czy dany proces jest poprawny czy nie? Odpowiedź, kiedy jego założenia nie kończą się sukcesem, czyli kiedy kończy się błędem. Co powoduje, że proces rozmnażania kończy się błędem? Zazwyczaj to dysfunkcja samca lub samicy, która posiada biologiczne problemy (np. hormonalne) i albo komórki jajowe bądź plemniki są w jakiś sposób wadliwe, zatem jest to stan chorobowy - bezpłodność (który na różne sposoby dziś się leczy) Innym powodem może być błędnie działający popęd płciowy, który wspiera ten proces. Błędnie ukierunkowany, bo wskazujący na osobnika tej samej płci, więc z góry skazujący proces rozmnażania na porażkę. Zatem problemem w tym przypadku jest popęd i czynnik, który źle go ukierunkowuje. Innymi słowy jest to stan chorobowy. Nie wnikam czy ten stan ma podłoże psychiczne, hormonalne czy jeszcze jakieś inne. Z definicji stanowi swoista wadę w procesie dla którego został zaprojektowany, przez naturę (dla innych przez Boga).

   Komentarz do gadki w stylu „ale homoseksualizm jest normalny, zawsze istniał i to w niemal każdym gatunku”. Tak istniał i istnieć będzie jak wiele innych problemów zdrowotnych które występują across różnych gatunków. NIe zmienia to faktu, że homoseksualizm nie jest normalnym stanem, z punktu widzenia biologii jaką wyżej opisałem. Definiować go można spokojnie jako stan chorobowy. Zupełnie inna dyskusją jest fakt szanowania i nie dyskryminowania takich ludzi, bo w ogólnej rzeszy to ludzie zwyczajnie dobrzy, normalni w życiu codziennym, którzy pragną normalnego życia. Jednakże idąc logiką, nikt nie obnosi się publicznie (i nie jest dumny) z powodu, że ma np cukrzycę. Po prostu żyje z nią, robi co tam uważa za słuszne. Nie oczekuje jakiegoś specjalnego traktowania i przywilejów, które zwyczajnie mus się nie należą. Powtarzam, nie wolno bić, dyskryminować takiego człowieka, ale jednocześnie to nie ludzie specjalnej troski. Inną sprawą, czy promowanie takich postaw poprzez narzucanie społeczeństwu postawy tolerancji (czyli wg definicji stanu znośnego do wytrzymania) a nie akceptacji - jest ok. Tu jest kruczek, akceptacja a tolerancja to zupełnie co innego, a tu też nastąpiło zakłamane spłaszczenie.

   Ostatni komentarz na temat gadki „czy LGBT to ideologia…nie to ludzie” Oczywiste, że skrót LGBT oznacza grupy ludzi identyfikujący się swoją specyficzną orientacją seksualną, która oczywiście jest zboczeniem (wg definicji; zboczenie to odstępstwo od powszechnej reguły). Natomiast za tą społecznością, jak za niemal każdą idą pewne postawy, postulaty i kreowanie wizji przyszłości i zmian jakich oczekują - często o podłożu politycznym. Oczywiście, że katolicy jako społeczność szerzy ideologię katolicką, oczywiście, że feministki szerzą ideologię feministyczną, oczywiście, że ekolodzy szerzą ideologię ekologizmu - wszędzie tam gdzie za dana społecznością stoją postulaty i chęci wpływania na rzeczywistość - mamy do czynienia z ideologią. A ponieważ idelogia, która szerzy społeczność LGBT nie ma swojej sprecyzowanej nazwy toteż naturalni znalazła swoją nazwę jako ideologia LGBT.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: "tak twierdzi nauka" poczytaj jak ten konsensus naukowy został ustanowiony i tedy powołuj się na naukę.

  •  

   pokaż komentarz

   dlatego, że żaba nie jest koniem, samochód nie jest samolotem, a małżeństwo nie jest z definicji związkiem dwoje ludzi tej samej płci.

   @macendrju: Definicje można zmieniać, zwłaszcza, gdy zachodzi potrzeba.

   Małżeństwo jako kulturowo uznawany związek, nad którą formalizuje choćby państwo powstał w celu dostarczenia pewnych przywilejów wynikających "z możliwości rozmnożenia się i wyprodukowania" kolejnego obywatela a co za tym idzie wzmocnienie Państwa (podatnik, żołnierz, pracownik) i narodu.

   Udziela się ich również parom bez możliwości rozmnażania, a przywileje nadal dostają.

   W dużym skrócie tworzy to duże problemy społeczno-moralne i ma zwyczajnie złe koniugacje

   W żadnym wypadku - nie ma nic niemoralnego w udzielaniu ślubów parom homoseksualnym, a społeczeństwo też nic na tym nie traci

   No i narusza istniejący - dobry porządek

   Skoro część społeczeństwa jest dyskryminowana, to należy to poprawić, zwłaszcza, że jest na to prosty sposób. Porządek jest wtedy, gdy pary jednopłciowe mogą brać ślub, a nie traktuje się ludzi jak obywateli drugiej kategorii - zwłaszcza, że nie ma ku temu powodów.

   Homoseksualiści są ludźmi z zaburzeniami.

   No właśnie nie - homoseksualość nie wywołuje żadnych zaburzeń i sama też nie jest psycho/fizjopatologia. Uważasz inaczej - daj badania.

   To jest tak nudne w kółko tłumaczyć.

   Ty niczego nie tłumaczysz, tylko sobie bez żadnych dowodów stwierdzasz bzdurę

   Pytanie: Jaki cel od zarania dziejów ma obcowanie płciowe? Mówię oczywiście do czasu rewolucji seksualnej w wyniku której nastąpiła zmiana w podejściu do cielesności i wyniku kontroli rozrodczości za pomocą pigułki - seks zaczęto rozpatrywać kulturowo tylko jako element przyjemności. Nie będę czekał na odpowiedź.

   Co to ma wspólnego z tematem zaburzeń?

   Błędnie ukierunkowany, bo wskazujący na osobnika tej samej płci, więc z góry skazujący proces rozmnażania na porażkę.

   To, że sobie założyłeś, że to błędnie ukierunkowany popęd, w żaden sposób nie wykazuje, że to zaburzenie. Jednostki homo są pod względem zdrowia psychofizycznrgo tacy sami jak hetero, a istniejąca różnica w budowie mózgu jest mniejsza, niż między mózgiem kobiety i mężczyzny.

   NIe zmienia to faktu, że homoseksualizm nie jest normalnym stanem

   Oczywiście, że jest, bo homoseksualość nie powoduje psycho/fizjopatologii. Płodności również nie odbiera, dzieci nie ma z uwagi na to jaki rodzaj komórki społecznej jest budowany, a nie na zdrowie. Czyli jest w normie.

   z punktu widzenia biologii jaką wyżej opisałem

   Biologia jako nauka również opisuje homoseksualność jako coś mieszczącego się w normie.

   Zupełnie inna dyskusją jest fakt szanowania i nie dyskryminowania takich ludzi, bo w ogólnej rzeszy to ludzie zwyczajnie dobrzy, normalni w życiu codziennym, którzy pragną normalnego życia. Jednakże idąc logiką, nikt nie obnosi się publicznie (i nie jest dumny) z powodu, że ma np cukrzycę

   Cukrzyca to choroba, homoseksualność nie. Homoseksualość przez dziesiątki lat była powodem do stygmatyzacji, czy stosowania przemocy, stad "pride" - przeciwieństwo wstydu, poczucie, że bycie LGBT nie odbiera godności, itd. Czerwcowe marsze i parady odbywają się w ramach upamiętnienia zamieszek w Stonewall.

   Nie oczekuje jakiegoś specjalnego traktowania i przywilejów, które zwyczajnie mus się nie należą

   A to z jakiej racji? Pary hetero mogą brać śluby, a homo nie. Przypominam, że od tych pierwszych nie oczekuje się posiadania potomstwa. Chcesz kategoryzacji obywateli na lepszych i gorszych? A może dyskryminacji ze względu na wiarę? W końcu protestanci udzielają ślubów parom homoseksualnym.

   orientacją seksualną, która oczywiście jest zboczeniem

   Skoro mieści się w normie, to nie jest zboczeniem.

   zboczenie to odstępstwo od powszechnej reguły

   A kto powinien się wypowiadac na temat zdrowia psychofizycznego? Obywatele bez wykształcenia, czy lekarze/naukowcy? Tylko Ci drudzy są wykwalifikowani, a seksuologia, psychologia, czy psychiatria uważa homoseksualość za normalną orientację. Przecietny obywatel może uznać te orientację za nienormalna, ale nie będzie to zgodne z nauką. To, że osób homoseksualnych jest niewiele, w żaden sposób nie sprawia, że nie mogą być uważani za mieszczących się w normie - tak samo jak choćby rzadkie grypy krwi - jedne występują powszechnie, inne nie, ale wszystkie są w normie.

   A ponieważ idelogia, która szerzy społeczność LGBT nie ma swojej sprecyzowanej nazwy toteż naturalni znalazła swoją nazwę jako ideologia LGBT.

   Ale osoby z tej samej seksualności mogą przejawiać kompletnie inne ideologie, czy być wierzący - wiec to bzdura.

  •  

   pokaż komentarz

   "tak twierdzi nauka" poczytaj jak ten konsensus naukowy został ustanowiony i tedy powołuj się na naukę.

   @macendrju: Czytałem wielokrotnie - byl ustanowiony pod wpływem np. tego badania:
   https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/0010440X71900320
   Były też np. testy projekcyjne Evelyn H.

   Jeśli odnosisz się do decyzji APA i głosowania - to było tak, że zarząd chciał wykreślenia homoseksualności i przeciwko tej decyzji zbuntowała się grupa naukowców.
   Zarząd miał badania (m.in te załączone wyżej) a przeciwni zapewne kierowali się tymi starymi, które nadawały się do kosza z uwagi na grupę kontrolną - badani byli pacjenci szpitali psychotycznych i więźniowie przejawiający homoseksualość zastępcza. Wyrażający sprzeciw postanowili więc, że doprowadzą do głosowania - po czym do niego doszło i je przegrali. Ot tyle. Jeszcze coś?

  •  

   pokaż komentarz

   Wysłać tam reprezentację lgbt z Polski... Niech wesprą swoich w Turcji... Albo niech odszczekują głupoty które gadają o Polakach.

   @Jogurt123: Jakie głupoty? Popatrz co sam napisałeś, polactwo każdym otworem sie wylewa

   @hors Osobo... Musisz się bardziej wysilić żeby zabłysnąć... Narazie grzęźniesz w intelektualnym mule...

   I jak sugerowałem... jeśli chcesz możesz pomóc naprawdę prześladowanym ludziom ale jestem przekonany, że mocny to jesteś tylko w płytkich pyskowkach.

 •  

  pokaż komentarz

  Już myślałem, że się wkurzyli na inflacje powyżej 70%, ale nie... wkurzyli się po prostu na gejów na ulicy ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Patrząc po komentarzach, to ścigamy karaczanów nie tylko inflacją, ale tez w homofobii. Katotaliban XD

  źródło: 99F39318-1EBF-4F5D-9DC5-0826FEDDF8E6.jpeg