Petycja przeciwko murowi na granicy z Białorusią zdobyła sto tysięcy podpisów.

Petycja przeciwko murowi na granicy z Białorusią zdobyła sto tysięcy podpisów.

Zbieraniem podpisów zajmowały się Avaaz, Greenpeace, Pracownia na rzecz Wszystkich Istot i inicjatywa Nie dla Muru. Kacapska agentura nadal ma się świetnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @vrim jak to? @Watchdog_Polska lubi to (。◕‿‿◕。) Do dzisiaj mam z nich beke, jak po tej aferze wiele osób zdeklarowało, że już im nie wpłaci 1%

   źródło: ei_1656506681681.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @crest: też mnie wtedy zirytowali, jak zapomnieli, że z międzynarodowych umów wywiązujemy się tworząc odpowiednie placówki w miejscach, które nazywamy "przejściami granicznymi" i wystarczy się do nich udać.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Petururururu: Amerykanie są spoko, jeśli maja nam zapewnić bezpieczeństwo i być gwarantem tego ze wojna nie wybuchnie.
   Oczywiście jeśli ostatecznie to nic nie da i dojdzie do wojny to nikt o zdrowych zmysłach nie będzie umierał za ten rząd i polityków i trzeba ratować siebie i rodzine i sp!??#!!ac z tego kraju daleko.

  •  

   pokaż komentarz

   @crest: @eloar: ja nie zapomniałem o tym i w tym roku 1% poszedł na jakaś fundacje od białaczki. Sumienie mi nie pozwoliło, chociaż długo się jednak zastanawiałem.

  •  

   pokaż komentarz

   do wojny to nikt o zdrowych zmysłach nie będzie umierał za ten rząd i polityków i trzeba ratować siebie i rodzine i sp!??#!!ac z tego kraju daleko.

   @ekond: to tez ruski argument. To prawda ze wprowadzono zakaz, ale Dziesiątki tysiecy Ukraińców chwyciło za bron, mnóstwo wróciło z polski. Bronisz swojego domu a nie walczysz za prezydenta jak cie swolocz najechała.

  •  

   pokaż komentarz

   @vrim: jak dla mnie ten płot na granicy jest bardzo na rękę Lukaszence , za darmo uszczelnił sobie granice i żaden antylukaszenkowiec nie wydostanie sie do Polski

  •  

   pokaż komentarz

   @Petururururu: Dom można sprzedać, życia nie odzyskasz, gadasz jak pisowski troll.

  •  

   pokaż komentarz

   @vrim: Kurdej-Szatan organizowała podpisy?

  •  

   pokaż komentarz

   Dom można sprzedać, życia nie odzyskasz, gadasz jak pisowski troll.

   @ekond: lepiej niż ruski troll.

  •  

   pokaż komentarz

   jak dla mnie ten płot na granicy jest bardzo na rękę Lukaszence , za darmo uszczelnił sobie granice i żaden antylukaszenkowiec nie wydostanie sie do Polski

   @TxxT: wiem, że piszesz z ironią, ale muszę to zaznaczyć. Białorusini wystarczy że pójdą na przejście graniczne i azyl dostaną bez problemu. Kilkanaście a może i nawet kilkadziesiąt tysięcy osób z tego prawa skorzystało.

  •  

   pokaż komentarz

   @ekond: To bierz nogi za pas i wiej w podskokach, bo jak sie ciepło pod dupą zrobi to moze być za późno, zwłaszcza że obrona kraju jest obowiązkiem konstytucyjnym. I przypominam ze bronisz ojczyzny, swojego domu, a nie walczysz za jedną partię czy drugą, bo jak ma kiedyś w kraju ma rządzić normalna partia pozbawiona postkomunistycznych dziadów, to najpierw musi kraj jako całość do takich czasów dotrwać.

  •  

   pokaż komentarz

   @ekond: Ale jaki troll od razu, @Petururururu dobrze mowi, przypomnij sobie jak przed wojną gadalismy, ze nikt tam za oligarchow nie bedzie umieral, a teraz walczyc jadą nawet chłopaki, ktorzy od lat mają poukładane życie w Polsce. Jedna Ukrainka się na mnie obraziła gdy nazwałam ich walkę "ofiarą", bo ci co ryzykują tam życie mają w dupie geopolitykę, walczą o przyszłość swoją i swoich rodzin. Mam nadzieje, ze nigdy nie przyjdzie nam sie dowiedziec jak sie sami zachowamy oraz, ze w razie zagrozenia bedziesz mogl swobodnie wyjechac jesli nie zmienisz zdania, to najwazniejsze.

  •  

   pokaż komentarz

   Dom można sprzedać

   @ekond: Już widzę jak ktoś kupuje dom w kraju ogarniętym wojną xD Zwłaszcza, że wojna w Polsce oznacza pełnoskalowy konflikt z angażem całego NATO i na 90% będzie oznaczał wojnę atomową xD

   gadasz jak pisowski troll.

   @ekond: to sp##$?!#aj już teraz, nikt tu Cię na siłę nie trzyma ¯\_(ツ)_/¯ W razie W to gówno zrobisz a nie uciekniesz, co najwyżej żona z dziećmi da radę - myślałem że wojna na Ukrainie dobitnie to udowodniła ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @ekond: za rząd nikt się nie będzie bił, ale za swoje rodziny, rodziców, domy, firmy już tak. Jak jesteś golodupcem i nie masz tu nic to pewnie byś uciekał, ale ludzie mają w Polsce całe swoje życie domy, często majątki od pokoleń. Nikt się nie będzie bil za rząd tylko za Polskę, swoje miejsce, rządy będą się zmieniać jeszcze nie raz. Straszna jest tak krótkowzroczność i brak umiejętności spojrzenia dalej niż na jedną, dwie kadencję jakiegoś rządu. Brak wizji.

  •  

   pokaż komentarz

   @eloar: no tak, cóż prostrzego zrobi tłum ludzi nieznający kraju, trzymani na granicy przez służby białoruskie. Mają przecież wolny wybór w wolnym kraju

  •  

   pokaż komentarz

   @ekond: jaki jest związek twojego ojk0fobicznego wysrywu z tematem? Gadasz jak typowy kacapski troll.

  •  

   pokaż komentarz

   @crest po tym jak publikowali listę organizacji popierających Rudzińską-Bluszcz w wyborze na RPO a połowa tych organizacji nawet nie wiedziała że kogoś popiera to już nie mam do nich za grosz zaufania
   https://www.wykop.pl/link/5875143

  •  

   pokaż komentarz

   : też mnie wtedy zirytowali, jak zapomnieli, że z międzynarodowych umów wywiązujemy się tworząc odpowiednie placówki w miejscach, które nazywamy "przejściami granicznymi" i wystarczy się do nich udać.

   @eloar: Tyle że to
   a) To gówno prawda. często nie było możliwości złożenia wniosku o azyl na przejściu
   b) przechodzenie przez granice NIE JEST przestępstwem
   c) wyrzucanie ludzi ponownie przez zieloną granicę BYŁO I JEST niezgodne z prawem.

   To ostatnie to najpoważniejszy zarzut dla polskich służb.
   Jak SG złapała tych ludzi w Polsce to powinni zajrzeć do polskich przepisów i się do nich stosować
   A każdy kto ma inne zdanie powinien prewencyjnie dostać gazem w oczy i pałą przez plecy żeby pamiętać jakie możliwościo ma państwo i po co nam prawo.

  •  

   pokaż komentarz

   @LECH_TACZKA: Myślisz ze jakikolwiek rząd będzie miał na uwadze dobro obywatel? IIWŚ pokazała dobitnie jak działa ta relacja- klasa średnia i reszta robactwa zdychajcie, a elity na Rumunię albo do Londynu. Jak ci wybija cała rodzine zniszczą twój dom a potem jeszcze ciebie rozstrzelają to komukolwiek z władzy będzie cie szkoda? I tak byłeś tylko mięsem armatnim, liczyłeś sie jak płaciłeś podatki i dokładałes się do willi Obajtkow czy innych Nowaków.

   Wysyp trolli tutaj jest niesamowity. Ile wam teraz płaca?

  •  

   pokaż komentarz

   ktorzy od lat mają poukładane życie w Polsce.

   @zjem_twoj_bigos: wiesz inaczej mówi człowiek który ma rodzine a inaczej młody łebzon który ma pokoj u mamy i nic go tu nie trzyma oprócz urzedu pracy..

  •  

   pokaż komentarz

   nikt o zdrowych zmysłach nie będzie umierał za ten rząd i polityków i trzeba ratować siebie i rodzine i sp?@$#!@ac z tego kraju daleko.

   @ekond: Za rząd i polityków nie, ale za ojczyznę i rodzinę już tak. Ale zawsze znajdą się tacy którzy myślą tylko o sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @zjem_twoj_bigos: wiesz inaczej mówi człowiek który ma rodzine a inaczej młody łebzon który ma pokoj u mamy i nic go tu nie trzyma oprócz urzedu pracy..

   @Petururururu: to niech idzie do armii, pensja pewna i (niestety, bo to jeden z powodów katastrofy emerytalnej) wcześniejsza emerytura

  •  

   pokaż komentarz

   @Watchdog_Polska lubi to (。◕‿‿◕。) Do dzisiaj mam z nich beke, jak po tej aferze wiele osób zdeklarowało, że już im nie wpłaci 1%

   @crest: Na kilometr śmierdzi od nich putinowskim smrodem, aż ciężko uwierzyć, że tyle osób dało się na nich nabrać.

  •  

   pokaż komentarz

   nikt o zdrowych zmysłach nie będzie umierał za ten rząd i polityków i trzeba ratować siebie i rodzine i sp??$!?%ac z tego kraju daleko.

   @ekond: Za rząd i polityków nie, ale za ojczyznę i rodzinę już tak. Ale zawsze znajdą się tacy którzy myślą tylko o sobie.

   @TaDorotkaTaMalusia: Jeżeli uznajesz ten kraj za swoją ojczyznę i masz tu rodzine to spoko, ale jak myślisz, po takiej wojnie przyjdzie lepszy rząd i będzie to kraina mlekiem i miodem płynąca? Czy może wroci ta sama hołota z którą nic nie zrobisz tak jak teraz nie robimy? Takie gadanie ze walczysz za ojczyznę a nie za rząd uważam za naiwne. Walczysz za co sobie chcesz, ale ostatecznie korzysta na tym grupka ludzi którzy zbiją piątki nad zwłokami żołnierzy i odtrąbią sukces w tv, a potem oczywiście podwyższą sobie pensje - bo się zmęczyli obserwowaniem przez lornetkę.

   Do tego dochodzi kwestia umiejętności walki i przygotowania do tego - nie każdy grubas jest w stanie biegać z kalachem i cos wnosić na pole walki. A jeśli ktoś taki ma siedzieć i tylko być „problemem” dla żołnierzy to chyba lepiej żeby się gdzieś ewakuował, aby mogli się bez oporów naqrwiać artylerią. Takie moje przemyślenia.

   Gdyby pojawił się w momencie konfliktu jakiś porządny przywódca który w przeciwieństwie do obecnej władzy dałby przykład swoją postawą i może nawet wprowadził jakieś szybkie reformy aby ten kraj rozruszać, to co innego.

   pokaż spoiler to tak jak mówienie że nie pracujesz dla Janusza, tylko pracujesz na „Polską gospodarkę” także zap??$!?%aj za minimalną bo jak nie to jesteś zdrajca i nie masz honoru xd

  •  

   pokaż komentarz

   też mnie wtedy zirytowali, jak zapomnieli

   @eloar: zapomnieli?

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli uznajesz ten kraj za swoją ojczyznę i masz tu rodzine to spoko,

   Tak, ten kraj to ojczyzna moich przodków i moja, te ziemie uprawiali i tu są pogrzebani i ja tu będę pogrzebany. Za punkt honoru przyjmuję by i moje dzieci mogły te tradycje kontynuować.

   ale jak myślisz, po takiej wojnie przyjdzie lepszy rząd i będzie to kraina mlekiem i miodem płynąca? Czy może wroci ta sama hołota z którą nic nie zrobisz tak jak teraz nie robimy? Takie gadanie ze walczysz za ojczyznę a nie za rząd uważam za naiwne. Walczysz za co sobie chcesz, ale ostatecznie korzysta na tym grupka ludzi którzy zbiją piątki nad zwłokami żołnierzy i odtrąbią sukces w tv, a potem oczywiście podwyższą sobie pensje - bo się zmęczyli obserwowaniem przez lornetkę.

   W dupie mam jakie w twoim przekonaniu będą przyszłe rządy, czy mizerne czy dobre, byle nie okupacyjne. Nie troszcz się o to na co nie masz wpływu

   Do tego dochodzi kwestia umiejętności walki i przygotowania do tego - nie każdy grubas jest w stanie biegać z kalachem i cos wnosić na pole walki. A jeśli ktoś taki ma siedzieć i tylko być „problemem” dla żołnierzy to chyba lepiej żeby się gdzieś ewakuował, aby mogli się bez oporów naqrwiać artylerią. Takie moje przemyślenia.

   Jak uważasz że pomożesz uciekając, bo gruby jesteś, to może faktycznie tak lepiej.

   Gdyby pojawił się w momencie konfliktu jakiś porządny przywódca który w przeciwieństwie do obecnej władzy dałby przykład swoją postawą i może nawet wprowadził jakieś szybkie reformy aby ten kraj rozruszać, to co innego.

   A co ty tam wiesz co bedzie w razie konfliktu. Na Ukrainie sprawdził się kurdupel komik z wykształceniem prawniczym. Nawet Putin dał się zaskoczyć

   to tak jak mówienie że nie pracujesz dla Janusza, tylko pracujesz na „Polską gospodarkę” także zap@$$%@%aj za minimalną bo jak nie to jesteś zdrajca i nie masz honoru xd

   @uwielbiamnalesniki: Sam pracuj za minimalną, ja nie zamierzam

  •  

   pokaż komentarz

   @TaDorotkaTaMalusia: Adekwatnie - sam idź na linie frontu, ja nie zamierzam ¯\(ツ)

   pokaż spoiler a tak na serio to nie wiem co bym zrobił, ale j?#!nie na ludzi bo śmieli śmieć ratować swoje życie - uważam ze to gowniarska reakcja

  •  

   pokaż komentarz

   tak na serio to nie wiem co bym zrobił, ale j##@nie na ludzi bo śmieli śmieć ratować swoje życie - uważam ze to gowniarska reakcja

   @uwielbiamnalesniki: Nikt nie wie co by zrobił, to najmądrzejsze co można powiedzieć za nim spodka nas zło. Ja tu coś mam, a swojego bronię. Nie miałbym pretensji do tych którzy uciekają, a niczego tu nie posiadają, zrozumiałbym że nie chcą walczyć za galerie handlowe tych którzy ewakuowali się jako pierwsi. Jak uraziłem to sorry

  •  

   pokaż komentarz

   @eloar: mógłbym podejrzewać ale tonu głosu nie słychać w tekście. Może użyj cudzysłowu.

  •  

   pokaż komentarz

   @uwielbiamnalesniki: Jesteś głupi czy tylko udajesz? Piszesz jak jakiś bot, widać ze trollujesz. Jeśli wybucha wojna a Ty idziesz walczyć gdy twoja rodzina zostaje w mieście bombardowanym przez wroga to narażasz ich bardziej niż samego siebie.
   Normalny człowiek by ratował rodzine uciekając przed wojna a nie zostawiajac ich na pastwę losu. Co ci „ojczyzna” da jak twoje dzieci i żona jeśli byś kiedykolwiek miał zginą? Jak dorośniesz to zrozumiesz jak powinno się dbać o własna rodzine i najbliższych a te durne wymysły o ojczyźnie zostaną gdzieś w gimnazjum.

  •  

   pokaż komentarz

   @ekond: Chyba nie zrozumiałeś mojego wpisu, chodziło mi o to ze „walka za ojczyznę” to głupota jeśli nie wiesz/nie umiesz walczyć. Dodatkowo trzeba być glupim by wierzyc ze takich pożytecznych idiotów na froncie nie wykorzysta obecna wladza. Jak najbardziej uważam ze ucieczka z całą rodziną jest ok

  •  

   pokaż komentarz

   @uwielbiamnalesniki: masz jeden dzień na wyjazd i możesz spakować się do jednej walizki. Reszta dorobku Twojego życia przepada. Być może nawet nie będziesz mógł wrócić. Krzyż Ci na drogę. Część z ludzi która została na Ukrainie a nie potrafi walczyć po prostu robi swoją robotę. Opcjonalnie pomaga na tyłach. Myślisz standardem armii kacapskiej gdzie najpierw wypycha się do walki najmniej przydatnych społecznie obywateli, żulerkę, niebieskie ptaki, osiedlową patologię. W takim razie nie dziwię się, że chcesz uciekać. Widziałem wywiady z ukraińcami, którzy oficjalnie przyznawali, że obecny prezydent nie jest ich prezydentem ale ważniejsze jest danie odporu napastnikowi bo prezydenta można zawsze zmienić a jak wejdą Ruscy to będzie rządził car z Kremla rękami swoich pachołków. Także u nas też są pewne standardy choćby wynikające z racji pozostawania w strukturach NATO i nie ma bola aby ktoś bez przeszkolenia dostał broń do ręki. Nawet w przypadku utworzenia lokalnych sił ochotniczych wspierających tyły.

  •  

   pokaż komentarz

   To bierz nogi za pas i wiej w podskokach, bo jak sie ciepło pod dupą zrobi to moze być za późno, zwłaszcza że obrona kraju jest obowiązkiem konstytucyjnym

   @J3rycho: Nie jestem niczyją własnością. Jak to państwo spróbuje tylko coś odwalać to uznam je za wroga.

   Może i uznałbym jeszcze takie reguły gdyby nie rażąca dyskryminacja na podstawie płci. A jeszcze ciekawiej to wygląda jak się połączy to z kwestią dyskryminacji dot. wieku emerytalnego. Pracuj dłużej, by dokładać do emerytury tym pracującym krócej i jednocześnie żyjącym dłużej. A powinie ci się noga w życiu? Patrz proporcja samobójstw czy bezdomnych mężczyzn do kobiet.

   A jak coś się w kraju odwali, to ta uprzywilejowana grupa zostanie zachęcona do sp$!!@@#enia - a ty umrzyj. Nawet niekoniecznie "broniąc kraju".

  •  

   pokaż komentarz

   a) To gówno prawda.

   @graf_zero: Oczywiście że tak. Bawi mnie ten argument tutaj wystawiany - tak jakby wykopkom zależało na jakiejś rando procedurze która nic by nie zmieniła. Skoro celem białorusi było przekazanie nam tych migrantów - to dlaczego mieli by mieć problem ze zrobieniem tego przez przejście graniczne?

   Większość głosów wtedy była taka by do tych ludzi strzelać czy polewać zimną wodą na mrozie i czekać aż umrą. No ale jasne, gdyby tylko było to na przejściu granicznym to nagle wszystko byłoby ok i już by nie należało strzelać. xD

 •  

  pokaż komentarz

  A jest jakaś inicjatywa popierajaca ten mur, dla kontrastu?

 •  

  pokaż komentarz

  jak to dobrze że internetowe petycje nic nie dają :)

 •  

  pokaż komentarz

  Ja bym im najpierw zaproponował zastanowić się nad tematem: "Badanie wpływu zmasowanego nap#?#?$#ania bombami termobarycznymi na florę i faune lasów i wód w Ukrainie"

 •  

  pokaż komentarz

  Gdzie lewaki, które tak chciały ich wpuszczać i protestowali przeciwko zasiekom? Już ryje utkane? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: kurdebeleszatan.jpg

1 2 3 4 5 6 7 ... 23 24 następna