Dlaczego 100 lat temu jeździło więcej samochodów elektrycznych?

Niewiele osób wie, że samochody elektryczne były bardzo popularne na początku XX wieku, czyli na długo przed pojawieniem się firmy Elona Muska. Jeśli weźmiemy pod uwagę ówczesne Stany Zjednoczone, to tylko jedna piąta wszystkich samochodów w kraju była benzynowa, reszta to pojazdy...

 •  

  pokaż komentarz

  Zniknęły z prostego powodu. Nie nadawały się do celów militarnych, tak samo jak sterowce, które przestano rozwijać. ( a przecież zabierały 100 pasażerów, którzy w dosyć komfortowych warunkach przebywały Atlantyk. Tak samo kolej się dotuje i utrzymuje, bo to znakomity środek transportu wojska. Niestety XX to wyścig zbrojeń i większość wielkich osiągnięć tego wieku była robiona zmyślą o celach militarnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @msc2: ponadto jest jeszcze jeden istotny powod - juz wczesniej zauwazono ogrony potencjal w przemysle zwizanym z rafinacją ropy naftowej. A, że odpowiednie cele zostaly wczesniej juz wyznaczone, to obawiano sie, ze rozwoj elektrycznej motoryzacji moze znacząco zaklocic rozwoj przemyslu petrochemicznego.

  •  

   pokaż komentarz

   @msc2
   @baronio

   O ile jeszcze teorię (nie ważne czy prawdziwą czy nie) z przemysłem naftowym mogę zaakceptować, o tyle mówienie że sterowce byłyby lepsze (od czego? Od samolotów) to już zakrawa o coś…

   Tak, sterowce odpadły tylko i wyłącznie dlatego, że wojska nie mogły przewozić (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @ukradlem_ksiezyc: Sterowce nie potrzebują dróg, mogą się zawiesić, ładowność użyteczna spokojnie ze kilkadziesiąt ton można by osiągnąć, ideał do transportu towaru zwłaszcza na bezdroża, zwłaszcza gabaryty. np. wiatraki są lekkie spokojnie można by sterowcami transportować, a nie transportem kołowym.