70 mln zł za „wybory kopertowe”. Oto kulisy tej afery.

70 mln zł za „wybory kopertowe”. Oto kulisy tej afery.

Gazeta Bałtycka dodarła do treści postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie dotyczącego zażalenia na postanowienie Prokuratury Okręgowej w Warszawie o odmowie wszczęcia śledztwa ws. tzw. "wyborów kopertowych". Zarzutu sądu w stosunku do prokuratury są bardzo poważne. Jacek Sasin -...

 •  

  pokaż komentarz

  70 baniek? phi, a co on z własnej kieszeni zapłacił, co się będzię przejmował. Ty zap??%!!@asz i płacisz w podatkach oni defraudują bez mrugnięcia okiem i słowa przepraszam.

  •  

   pokaż komentarz

   @andrewt:

   To tak, jak z drukowaniem pieniędzy. Wydrukujesz sobie 100 złotych, to grozi za to do 25 lat paki. Glapa odpali drukarki i nasra miliardami, rujnując gospodarkę i napędzając inflację - w nagrodę dostanie podwyżkę i kolejną kadencję ¯\_(ツ)_/¯

   Gdyby się znalazł jakiś złośliwiec/troll i wyjedzie mi tu z zasadą "fałszywej alternatywy" - nie, absolutnie nie twierdzę że zwykły człowiek powinien móc drukować pieniądze. Twierdzę, że państwo też powinno trzymać się zasad, a rządzący powinni ponosić taką samą odpowiedzialność za wały jak zwykły człowiek. W innym wypadku będziemy mieli państwo mafijne, bananową republikę etc. i będziemy dokładnie takim samym małym, żałosnym dyktatorsko-kolesiowskim kraikiem jak np. Białoruś.

   O ile już nie jesteśmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: W innym wypadku będziemy mieli państwo mafijne, bananową republikę etc.
   Już mamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @andrewt: oni przepalają kasę zawodowo, ponad miliard zł przepalone w Ostrołęce, a zwykłopolacy nie ogarniają takich kwot i nadal +30% dla pisu

  •  

   pokaż komentarz

   @andrewt:

   70 baniek?

   Nie tylko. Wszystko się skupiło na tych 70 bańkach a ten baran chciał ominąć PKW i wybory zrobić w oparciu o PESEL. Czy głosować by mogli ci, co nie mają praw wyborczych. Na chwilę obecną głosować by mogli np. wszyscy zarejestrowani w bazie Ukraińcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @janekplaskacz: dokładnie, sama próba przeprowadzenia tych wyborów miała cechy zamachu stanu. PKW zostało wywalone do kosza, komisje wyborcze wtedy nie istniały ( nie skompletowano nawet 1/3 składu miesiąc przed wyborami), sam sposób dostarczenia kart byłby groteską, same głosowanie nad tą ustawą było nielegalne, bo zmieniać kodeks wyborczy można minimum 6 miesięcy przed wyborami. Jeśliby te wybory się odbyły to wybory na Białorusi pod względem organizacji to byłby wzór demokracji

  •  

   pokaż komentarz

   @andrewt: w dupie mam ich przepraszam, niech ponoszą konsekwencje w pełnym wymiarze.

  •  

   pokaż komentarz

   oni defraudują bez mrugnięcia okiem i słowa przepraszam.

   @andrewt:
   Defraudacja i przepraszam w jednym zdaniu? Naprawdę chcesz, żeby przeprosili i to ci wystarczy?

  •  

   pokaż komentarz

   @stjimmy: jak pamiętam wtedy Polacy się nie przejmowali, bo zaczynała być wiosna i ich to 'nie dotyczyło' i ich to 'nie interesowało'. dokładnie tak samo jak jest ze wszystkim, PiS może sobie robić co chce, z pominieciem organów konstytucyjnych, robi co chce, kiedy chce, a co robi Polak? jedno wielki NIC. nawet wsrod znajomych juz nikt nie podejmuje tematu. Ludzie za ziarno pszenicy i kilka groszy sprzedali kraj ludziom, ktorzy nawet nie byliby w stanie utrzymac jednego boiska na orliku, majac do tego 100 osob. Bo zanim ktorykolwiek z nich by chwycil za miotle, to przyszlaby zima.

   Ale tego Polaki chcieli. Może nie dosłownie, może Polacy nie chcieli kryzysu, giga inflacji itp., ale wlasnie swoim dystansowaniem się własnie tego chcieli.
   więc niech teraz płacą, płaczą w mediach, że nie mają na prąd i raty kredytów.

   A żeby było bardziej zabawnie i przerażająco. Jest lato. Jest lipiec. Nikt z nosaczy się nie interesuje skąd mieć opał na zimę. przecież jest lato, słońce, harnasie na ławce, albo aperol szpryce na roof topie w miastach.
   Nie muszę chyba mówić czym to się skończy i kiedy Polaki zaczną drzeć kota, że ZIMNO i... 'PANSTWO ZRUP'.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: przecież on nie dla siebie drukuje, to dla ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   A pe ło tylko kradło dla siebie!

  •  

   pokaż komentarz

   @milvanb: I co Polak może zrobić? Co JA mogę zrobić?
   Były działania KODu - przepaliły się. Powodów tego było wiele.
   Były jak najbardziej realistyczne protesty i przemarsze ulicami, gdy PiS dłubał przy aborcji - i nic.

   Ja z przyjemnością wyrażę swoje negatywne emocje i niespełnione przez rząd potrzeby - tylko jak? Inflacja, Polski Ład - to tylko te dla mnie najgłośniejsze. Inne, subtelniejsze - braki drewna, materiałów budowlanych bo wszystko idzie na eksport, a dla nas NIC.
   To jak mam protestować? Słać listy od posła z okręgu w którym mieszkam, a którego nie wybierałem? Do jego opozycjonisty? Do mediów? Iść ulicami miast i wkurzać innych mi podobnych, którzy się nie przyłączyli? Stać pod biurem poselskim czy domem mieszkalnym posła Y? Spotkać się z radnymi mojego miasta i ...?
   Dla mnie wszystkie w/w pozostawiają mnie w poczuciu ignorowania i nie wysłuchania. Protesty uliczne bazują na energii wychodzącej z silnych emocji - te emocje nie wystarczą na długo. I długo trwa zanim ta energia powróci.

   PS: Odczuwam niesmak czytając "Polaki" czy "polaczki" (tego drugiego nie użyłeś). Ta pogarda nic nie da. Bo jak z pogardzanymi chcesz wprowadzać zmiany? Obraź ich jeszcze kilka razy - to na pewno coś zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @sch0lar: największą i najbardziej niekontrolowaną formą oporu i niezadowolenia jest próba rozmowy w swoim kręgu. To tacy my, oddolnie, musimy mówić, rozmawiać, nauczyć się od nowa dialogu żeby w demokracji wyrównać szansę. Jako młodzi ludzie jesteśmy na straconej pozycji przez nadprodukcję starych pryków, którym można wyprać głowy. Do tego 30% ludzi jest bierna wyborczo, co oznacza że 30% kraju wybiera los każdemu. Trzeba umiec dotrzeć tam, gdzie władza nie dotrze. Czyli do znajomego przy piwku, rodziny przy grillu.

  •  

   pokaż komentarz

   Defraudacja i przepraszam w jednym zdaniu? Naprawdę chcesz, żeby przeprosili i to ci wystarczy?

   @power_bank: Tak, wystarczy. Tylko ten kto nic nie robi nie popelnia błędów. Ale oni mają wywalone na słowa przepraszam, bo wiedzą że za takie wałki i tak nie ciąży na nich żadna odpowiedzialność to na co przepraszać xd

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko ten kto nic nie robi nie popelnia błędów

   @pijekubusplay:
   Defraudacja to nie błąd a celowe i perfidne działanie. Dalej nie czytam i nie oczekuję odpowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @andrewt: typ powinien być za to osądzony i na pewno odsunięty od WSZELKICH funkcji zaufania publicznego!!!

  •  

   pokaż komentarz

   a celowe i perfidne działanie.

   @power_bank: Możliwe. Mówię tylko że wtedy widziałbym w nim człowieka. Tak jak np. w Wałęsie który mogł się przyznać i przeprosić i naród by mu wybaczył.

  •  

   pokaż komentarz

   @milvanb: Jak znajoma zaczyna gadać mi o autonomii, suwerenach, wystrzelaniu polityków ... to zaczynam dyskusję - co potem. Co po wystrzelaniu polityków? Jak się będziemy rządzić? Zwykle kończy się na fochu, obrażeniu lub "bo ty nie rozumiesz". Te pytania zadaje gdy mam nastrój.
   Jak nie mam nastroju - to jej tyrady brzmią dla mnie jak Twoje w/w. Pełne wyższości, magicznego "niech ktoś", pogarda dla innych.
   Już nie wspomnę o rosnącym gronie "Świadomych". Generalnie to ciekawe jak wiele osób wchodzi w te grona. Duchowość, mistycyzm, energie, wibracje, Nesara/Gesara, kosmici, etc. Jakby ludzie nie czuli się sprawczy w realu.
   Dwa - wygadanie się w wewnętrznym kręgu wyczerpuje całą aktywność. Mam wrażenie, że to jest niemal podstawowy mechanizm niezadowolenia. Ale co dalej? Bo ja mogą z Tobą dywagować do usranej śmierci któregokolwiek z nas - to nadal nie zmieni postaw dowolnego z polityków.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: fajnym przykładem jest ZUS - jak państwo robi to piramida jest ok, jak zwykły obywatel to 'olaboga Amber Gold'

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: No ale przecież gdyby nie bali się tej sprawiedliwości to by nie próbowali forsować ustawy która da im bezpieczeństwo za to co dop%!##!$ali w pandemii i czasie wojny XD

  •  

   pokaż komentarz

   @janekplaskacz: Na chwilę obecną czyli ile to już lat do tyłu ta gówno burza się ciągnie .70 mil to po 4 zł od obywatela. 1/2 ceny gofra.

  •  

   pokaż komentarz

   @sch0lar: postaw politykow nie zmieni, ale zmieni wahadło upodobań politycznych, a tego politycy boją się najbardziej. dlatego właśnie tusk poleciał, bo jego wyborcy kleili bardziej baze niz kaczynskiego, ktorzy zaczeli kleic troch kropki i ich autentycznie oburzyly te osmiorniczki. kaczynski ma swoich wyznawcow.
   I w demokracji chodzi o to, zeby takich wyznawcow zdystnasowac od polityki. To tak jakby zaczeli glosowac przeciwko kaczynskiemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @andrewt: o co się spinać, w TVP słyszałem że to bohater ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Czy możesz wyjaśnić w jaki sposób Glapa drukuje pieniądze i kto te świeżo wydrukowane pieniądze dostaje? Często czytam takie stwierdzenia i mam wrażenie że ludzie zupełnie nie rozumieją skąd bierze się pieniądz i jakie są przyczyny inflacji w gospodarce.

  •  

   pokaż komentarz

   @sch0lar: Ale nic nie zmienisz w jeden dzień. Kaczyński siedzi w polityce odkąd skończył dwadzieścia lat, a ty teraz jakby chcesz zrobić rewolucje i postawić państwo na nowo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Tak się nie da ale pasowałoby zacząć wprowadzać ludzi prezentujących interesy polski i pracujących polaków do polityki.

  •  

   pokaż komentarz

   To tak, jak z drukowaniem pieniędzy. Wydrukujesz sobie 100 złotych, to grozi za to do 25 lat paki. Glapa odpali drukarki i nasra miliardami, rujnując gospodarkę i napędzając inflację - w nagrodę dostanie podwyżkę i kolejną kadencję ¯_(ツ)_/¯

   @jagoslau: Bo generalnie powinno być tak, że państwo ma prawo wydrukować tylko tyle gotówki, które co roku statystycznie - potwierdzone z kilku niezależnych źródeł - ulega naturalnemu zniszczeniu. I ani k??$a papierka więcej. A tak to robią co chcą i smieją nam się w pysk.

  •  

   pokaż komentarz

   @stjimmy: @milvanb: @sch0lar: Jedyna alternatywa jest Konfederacja, PO jest nawet jeszcze gorsze od PIS'u, bo przynajmniej ci drudzy nie kryją się, że są socjalistami i chcą rozdawać 500+, czternastki i inne wymysły socjalne. A takie PO już samo nie wie co propagować, najpierw byli przeciwni 500+, teraz wręcz odwrotnie. A konfederacja mówi od lat to samo, nic nie będziemy wam dawać, ale za to nie będziemy wam zabierać. Niestety głupszych zawsze będzie więcej, którzy nawet nie wiedzą, że rząd nie ma własnych pieniędzy, więc sondaże wyglądaja tak jak wyglądają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Propagidator: Jaka alternatywa? Politycy nie raz udowodnili, że nie można ich pociągnąć do odpowiedzialności za obietnice wyborcze i program.
   Dwa - był Lepper z ekipą z hasłem "oni już byli", Kukizowi nie wychodzi bycie poza-systemowym. A teraz Konfederacja.
   @sarah Mnie nie interesuje KTO będzie u władzy. Mnie interesuje JAK mogę wyrazić swój sprzeciw? JAK nie być piskiem w tłumie. Nie oczekuję rewolucji, oczekuje zmian, nawet powolnych. A nie nieustannego "damage control" i grania mną.
   To zadam Wam pytanie jakie ostatnio usłyszałem "Jak być patriotą?". Nie nacjonalistą ani żadnym ortodoksem. Patriotą.

  •  

   pokaż komentarz

   Jaka alternatywa? Politycy nie raz udowodnili, że nie można ich pociągnąć do odpowiedzialności za obietnice wyborcze i program.
   Dwa - był Lepper z ekipą z hasłem "oni już byli", Kukizowi nie wychodzi bycie poza-systemowym. A teraz Konfederacja.


   @sch0lar: W sejmie nie ma innej merytorycznej partii, która od lat głosi te same poglądy nie zmieniając ich według pobudek populistycznych jak to robią wszystkie inne ugrupowania w sejmie. Kukiz to typowa chorągiewa i szmata bez honoru... Założe się, że był nawet lobbowany jako 'anty-systemowiec', żeby odebrać głosy prawdziwym anty-systemowcą jakim są Konfederaci.

   Interesuje się zbyt długo polityką, posiadam zdolności wykrywania manipulacji/socjotechnik i mimo, że nie ze wszystkim się zgadzam z konfederatami uważam, że nie ma obecnie żadnej innej alternatywy.

   PIS = socjaliści, którzy by tylko rozdawali

   PO = pseudo-opozycja + krypto-socjaliści, których jedynym programem jest "jechanie po PISIE", a sami chcą wprowadzić taką samą politykę gospodarną co widać po wypowiedziach Tuska i całej śmietanki KO (popierają 500+, czternastki itp.). Do tego dochodzi ślepe zapatrzenie w Unie/Niemcy, czyli już dzisiaj mielibyśmy tysiące imigrantów z Białorusi, bo jak to mówią "wpuśćmy ich, sprawdzi się póżniej" XD
   Albo byśmy grali pod dyktando Niemiec, czyli tak jak 8 lat temu Tusek realizował interesy Niemiec, a nie Polski.

   Lewica = po za programem LGBTQ+ nie maja nic lepszego dla Polski.

   Chołownia = Komik i ogromny populista i manipulator, po za tym gościu z show MamTalent miałby rządzić Polską? I dziwnym trafem dostaje miliony na prowadzenie kampanii? Inteligentny człowiek sam wysunie konkluzję.

  •  

   pokaż komentarz

   @stjimmy: typowa 'merytoryczna' rozmowa z wykopkiem, zapomnialem kto tutaj siedzi i nie ma co oczekiwac powazniejszej debaty na tematy polityczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Propagidator: Wiec Ty, anonimowy człowiek kryjący się za pseudonimem, ZAPEWNIASZ, ze Konfederacja jest inna.
   Ludzie, którzy nie byli anonimowi, zachęcali (i zachęcać będą) do wybierania partii najpopularniejszych odwołując się do wszelakiej. Nawet sądownie nie można wyegzekwować realizacji obietnic wyborczych.

   W uchwale z dnia 20 września 1996 r. (III CZP 72/96) Izba Cywilna w składzie trzech sędziów stwierdziła, że obietnice wyborcze nie rodzą skutków cywilnoprawnych.

   Ja podzieliłem się swoimi wątpliwościami (i pytaniem). Ty zapewniasz, że Konfederacja jest jedynym poważnym wyborem, co popierasz latami obserwacji i ....

   Interesuje się zbyt długo polityką, posiadam zdolności wykrywania manipulacji/socjotechnik i mimo, że nie ze wszystkim się zgadzam z konfederatami uważam, że nie ma obecnie żadnej innej alternatywy.

   Wymieniłeś 4 grupy i strywializowałeś je do dwóch zdań na krzyż. Konfederacja też ma swoje 2-3 zdania ją opisuję, które często tu (na wykopie) padają.

  •  

   pokaż komentarz

   Jedyna alternatywa jest Konfederacja

   @Propagidator: trzeba mieć tupet żeby polecać partie pełną ruskich agentów

  •  

   pokaż komentarz

   @jozef-dzierzynski: Głupcze i naiwniaku, naucz się, że prawdziwy ruski agent to taki, który w pomieszczeniu byłby ostatni podejrzewany o działanie na rzecz obcych służb. Żaden poważny agent nie zwracałby na siebie uwagi tak kontrowersyjnymi wpisami na temat Rosji, tylko naiwniak nie znający życia i dziecko może pisać takie brednie. Oglądnij sobie trochę dokumentów, albo przeczytaj jakąś książkę jak pracują prawdziwi agenci i wywiad np. KGB/FSB.

   Ja podzieliłem się swoimi wątpliwościami (i pytaniem). Ty zapewniasz, że Konfederacja jest jedynym poważnym wyborem, co popierasz latami obserwacji i ....

   @sch0lar: Tak, nie ma lepszej obecnie alternatywy mimo, że sam potwierdzam iż konfederaci nie są idealni. Nie dałeś mi żadnego argumentu, żebym twierdził, że jest inaczej i jest jakaś lepsza alternatywa.

   Wymieniłeś 4 grupy i strywializowałeś je do dwóch zdań na krzyż. Konfederacja też ma swoje 2-3 zdania ją opisuję, które często tu (na wykopie) padają.

   @sch0lar: To jest wykop, nie mam czasu na rozpisywanie litanii na temat tego co wiem i wyciągnietych konkluzji przez kilka lat interesowania się polityką. Napisałem w skrócie jak wygląda sytuacja Polskiej polityki, tak samo nie dałeś mi żadnego konta-argumentu, tylko czepiasz się długości mojej wypowiedzi :)

  •  

   pokaż komentarz

   Żaden poważny agent nie zwracałby na siebie uwagi tak kontrowersyjnymi wpisami na temat Rosji, tylko naiwniak nie znający życia i dziecko może pisać takie brednie.

   @Propagidator: no widzisz akurat ja w przeciwieństwie do ciebie czytałem archiwum Mitrochina oraz ksiązki Pacepy i wiem, że takie metody dezinformacji ruscy też stosowali. Więc z całym szacunkiem wykorzystaj okazje, by nie zrobić z siebie idioty i zamilcz.

  •  

   pokaż komentarz

   @jozef-dzierzynski: Tak i uważasz, że gdyby Korwin faktycznie był agentem rosysjkiego wywiadu to demaskowałby się w tak dziecinny sposób, że nawet 10 letnie dziecko czytając jego posty mogłoby równie wyciągnąć tak infantylne wnioski? Nie wiem po co Korwin piszę w tak kontrowersyjny sposób, domyślam się, że jako inteligentna jednostka ma w tym jakiś cel - może wyznaje zasadę "nie ważne co mówią, ważne żeby mówili" Ale agentem Rosyjskim to on na pewno nie jest (przecież to byłoby zbyt absurdalne i proste, agenci nie są tak głupi, żeby się demaskować najbardziej kontrowersyjnymi wypowiedziami.) Ja tutaj widzę bardziej próbę zwrócenia na siebie uwagi.

 •  

  pokaż komentarz

  Co musiałby się w Polsce zmienić aby prokuratura wszczęła śledztwo a ludzie odpowiedzialni za to postawieni przed sądem? Myślicie że są na to szanse po ewentualnej utracie władzy przez pisowców?

  •  

   pokaż komentarz

   @fashq: Wg mnie nie, bo niepisana zasada, "my nie ruszamy was, a wy nas". PIS gdyby chciało to myślę że też jakieś osoby mogły by zostać rozliczone, a tak naprawdę ruszyli tyko Nowaka - za łapówki na ukrainie.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelgw: przy czym Nowak został wyrzucony z PO i nikt za niego po stronie PO nie chciał umierać.

  •  

   pokaż komentarz

   @fashq: prokuratura nie może być sterowana przez partyjne zero, miałkiego człowieczka z mrzonkami o wielkiej władzy, a teka ministra sprawiedliwości powinna być oddzielna.

  •  

   pokaż komentarz

   @fashq: sam sobie zadaje pytanie jakie są realne szanse na przeprowadzenie głębokiej "de-pisyzacji" państwa w najbliższym czasie i czy obecny układ zostanie realnie rozliczony przed sądem... Ale żyje już zbyt długo w tym kraju żeby znać odpowiedź

  •  

   pokaż komentarz

   @fashq: po i pis to jest to samo. Różnią sie troche pogladami, aby ludzie mogli miec złudne wrażenie, ze jedni są alternatywą drugich..
   Nie dziwi mnie twoja niewiedza, wszak na lekcjach historii uczą o starożytnym Egipcie i II wojnie światowej. Możesz za to poczytac w internecie o Okrągłym Stole oraz Porozumieniu Centrum.

  •  

   pokaż komentarz

   Co musiałby się w Polsce zmienić aby prokuratura wszczęła śledztwo a ludzie odpowiedzialni za to postawieni przed sądem

   @fashq: Na początek trzeba by rozdzielić stanowiska prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. PiS połączył te dwa urzędy właśnie po to, aby rząd miał bezpośrednią kontrolę nad prokuraturą i ministrowie mogli unikać odpowiedzialności.

  •  

   pokaż komentarz

   @fashq: Tutaj macie prosty przykład rozliczania przeszłości, gdyby PO i innym zależało na postawieniu Ziobro przed trybunałem to by to zrobili, brakło im kilku głosów a 9 posłów nie zagłosowało.
   https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zbigniew-ziobro-nie-stanie-przed-trybunalem-stanu-koalicja-p,nId,1892846#crp_state=1

  •  

   pokaż komentarz

   Co musiałby się w Polsce zmienić aby prokuratura wszczęła śledztwo a ludzie odpowiedzialni za to postawieni przed sądem?

   @fashq: Ziobro, lol - wraz z całym tym absurdalnym pomysłem istnienia "nadprokuratora", jednego zioma z partyjnego nadania który ręcznie steruje systemem sprawiedliwości w tym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @grap32: Mmmmmm, symetrysta. Jak smakuje bycie polityczną amebą?

  •  

   pokaż komentarz

   oczywiscie, ze jest szansa na depisowizacje kraju. tylko, ze macki pisu siegaja rodzin nawet ich nienawidzacych.
   a wtedy kazdy musi poleciec i wiecie co bedzie wtedy, nie? chrum kwik. do tego Tusk, bo chyba tylko on moze to przejac, moze miec osobisty zatarg z tymi ludzmi.
   Bo nawet jestem w stanie uwierzyc w teorie, ze swoj swojego nie dotyka, albo ze nawet PO z PiSem to taki duopol dogadany przy wodce, tak nie chce mi sie wierzyc, ze po wylewaniu pomyj na mordy, szkalowanie, wrecz patologiczne uprzykrzanie zycia, taki trzaskowski, czy tusk nie beda chcieli pociagnac za sznurki. bo wiecie, taki trzaskowski ma 2 dzieci w wieku szkolnym, pewnie chodza do prywatnej szkoly i nie musza sie z patusami przepychac, ale jednak --> na pewno maja do czynienia z tym, ze 'tata to czajka'.
   Patrzac na to wszystko i w ktora strone to idzie, to obawiam sie nie tyle co depisowizacji kraju, co po prostu odkuciu sie za wszystkie stracone moralne pierdy. I wtedy po prostu kazdego beda rozliczac jak leci. I... straca wladze, bo Polaki maja przeciez w korzeniach, ze wladza jest nietykalna, a ktos jednak ich ruszy.

  •  

   pokaż komentarz

   Co musiałby się w Polsce zmienić aby prokuratura wszczęła śledztwo a ludzie odpowiedzialni za to postawieni przed sądem?

   @fashq: Przecież prokuratura aż wierzga z wszczynaniem śledztw w przypadku ojca ziobry.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelgw: @Vixay:
   nie wiem co minusujecie gościa, nie można porównywać świętego PO to potępionego PiS bo już się jest symetrystą.
   O ile faktycznie między poziomiem "medialnym" między obiema partiami jest znacząca różnica - PO nie zrobiło z telewizji aż takiego gówna jak PiS, nie nagradzało stołkami tymi co sp!?#!?@ili operację (ostatni powrót typa od Nowego Burdelu, trzymanie Sasina mimo tylu wpadek).
   O tyle poziomem praktycznym tj. wyciągania konsekwencji nie ma
   - po prostu w PO jak ktoś dał dupy to go odsuwano na niższy stołek i dawano kolejnego patałacha
   - w PiS nawet się tego patałacha nie wymienia
   ale z punktu widzenia obywatela nie zmienia to faktu że na stołkach cały czas mamy patałachów którzy nie ponoszą należytej kary (czyt. Sztumu)

   Co więcej Ci którzy tak chołubią PO mogą się bardzo rozczarować bo ta partia poszła w dół mocno od czasu 2015. Jeszcze 5 lat temu przy wszystkich swoich wadach wydawali się tą partia rozsądku, byli takim pasożytem na państwie ale pasożytem który pozwalał mu żyć a nawet się rozwijać - w przeciwieństwie do PiSowskiego raka żyjącego wedle zasad "po nas choðby potop", niestety ostatnio zagłosowali za 14-stką razem z PiS, co budzi we mnie obawy ze teraz to już chyba każdy wie że PL tonie i ma wyj!!@ne co będzie z tym krajem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin: Ja akurat nie minusowałem gościa :), masz racje. PO w tej chwili nie jest żadną alternatywą dla PIS bo również próbują nas pociągnąć na dno. Zamiast dbać o rozwój kraju, prześcigają się w tej chwili z PISem na obietnice socjalne, jak pis dał 500 plus na drugie dziecko, to co z tym pierwszym dzieckiem, jak pis nie planował 14 ek dla emerytów, to gdzie są te 14 ki i oni by je dali. Wypierniczone w tej chwili 200 mld na 500 plus, a za tą kasę mielibyśmy ok ze 3 elektrownie atomowe i bylibyśmy uniezależnieni np od węgla(górników) czy opłat CO2. I to byłby inwestycja. No i PO finansowało by przemytników od lukaszenki, bo PO wszystkich kolorowych nielegalnych imigrantów z białorusi by przyjęło. Nawet przecież jeden deb## biegał przy granicy z reklamówką.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelgw:
   wiesz jedyna nadzieja z PO jest taka że wala w socjał żeby urobić co głupszych a potem zabrać - ale to takie trochę ryzykowne bo przypadek pograniczników (czyt. popieranie imigrantów po tym jak spadli ze stołka w 2015 min. dzięki imigrantom) pokazuje że nawet na taki plan mogą być za głupi.
   I w sumie nie ogarniam tego bo nie wierzę że w PO są tak ślepi i głupi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Netrunner_: To nie w partiach problem.
   Jaka by nie była to po 1 roku to złodzieje.
   Przyznajmy się jesteśmy złodziejami i wnerwia nas,że to oni kragna a nie my. No i kędy ,k...a my?

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelgw: A co zrobili z tym Nowakiem? Bo na razie nic? W areszcie siedział i już nie siedzi i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @fashq: Mają trybunał dla siebie na długo nawet jak przegrają wybory więc bez szans.

  •  

   pokaż komentarz

   @fashq: a oni nie przeglosowali czegos w stylu “za bledy podczas pandemii nie mozemy odpowiadac”?

  •  

   pokaż komentarz

   Wg mnie nie, bo niepisana zasada, "my nie ruszamy was, a wy nas". PIS gdyby chciało to myślę że też jakieś osoby mogły by zostać rozliczone, a tak naprawdę ruszyli tyko Nowaka - za łapówki na ukrainie.

   @pawelgw: Nowaka wyrzucili z partii, więc to żaden argument.
   Poprzednicy przynajmniej odprowadzili do skazania Kamińskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Netrunner_: Jak są takie kwiatki w zarzutach

   Podrobienia przez Ministra Aktywów Państwowych w nieustalonym miejscu i czasie, w celu użycia za autentyczne, kart do głosowania w wyborach na Prezydenta RP zarządzonych na 10 maja 2020 roku poprzez nie umieszczenie na nich pieczęci PKW, daty oraz czerwonych pasków, tj. o czyn z art. 270&1 kk.
   To raczej szans na de-pisyzację nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin: @pawelgw:
   Jedyna alternatywa jest Konfederacja, PO jest nawet jeszcze gorsze od PIS'u, bo przynajmniej ci drudzy nie kryją się, że są socjalistami i chcą rozdawać 500+, czternastki i inne wymysły socjalne. A takie PO już samo nie wie co propagować, najpierw byli przeciwni 500+, teraz wręcz odwrotnie. A konfederacja mówi od lat to samo, nic nie będziemy wam dawać, ale za to nie będziemy wam zabierać. Niestety głupszych zawsze będzie więcej, którzy nawet nie wiedzą, że rząd nie ma własnych pieniędzy, więc sondaże wyglądaja tak jak wyglądają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Propagidator: a ch#$ w dupę konfederacji, debile nie potrafią Korwina upilnować przed prorosyjskimi wysrywami to jak Polskę ogarną?
   Dla mnie Konfa to jest część układu PO-PiS-SLD-PSL, ich zadaniem jest zaganianie bydła które się skapowało że rządzi nami beton z powrotem na pastwisko czwroga.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin: Korwin to Korwin, wiadomo że od czasu palnie coś kontrowersyjnego i nie rozsądnego, nie wiem z czego to wynika, bo człowiek głupi na pewno nie głupi nie jest, może wyznaje zasadę "nie ważne co mówią, ważne żeby mówili..."
   Ale ocenianie Konfederacji pod pryzmatem samego Korwina i akurat kontrowersyjnych wypowiedzi to gruba manipulacja.

   Dla mnie Konfa to jest część układu PO-PiS-SLD-PSL, ich zadaniem jest zaganianie bydła które się skapowało że rządzi nami beton z powrotem na pastwisko czwroga.

   @ostatni_lantianin: Tu ładnie odleciałeś, jakbyś trochę bardziej zainteresowałbyś się polityką zrozumiałbyś, że jest totalnie na odwrót. PIS-PO-SLD jeszcze mogłbym uwierzyć (okradły stół) nawzajem sobie wygrażają a jak dochodzą do władzy nikt siebie nie rusza po za kłótniami w sejmie pod publiczkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Propagidator:

   bo człowiek głupi na pewno nie głupi nie jest, może wyznaje zasadę "nie ważne co mówią, ważne żeby mówili..."
   bo ma zaganiać bydło, zawsze jak konfie rośnie to debil odpala protokół 4%, gdyby było jak piszesz to by nawijał jak im spada. No i jeszcze mając na mordzie wolność cały czas włażą w dupę Ruskim i nadają na Ukraińców - po chuj? no nie wiadomo.
   Jeśli nie potrafia ogarnąć burdelu u siebie to znaczy że się nie nadaja, Kaczor ten burdel ogarnia 100x lepiej a i tak PiS miał problemy z powodu wojenek Zero vs Mati.

 •  

  pokaż komentarz

  Prokuratorzy, mam nadzieję, też zostaną rozliczeni w wolnej od pisu Polsce.

 •  

  pokaż komentarz

  Jaca na węglu odrobi zaległości( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: feN3Uw5.500.mem.jpg