Policja i jej patologiczne zachowanie. Sierżanci dają popis ignorancji

@biggle youtube.com #polska #policja

W Polsce policja może zmyślać prawo, przekraczać uprawnienia nie ponosząc przy tym żadnej odpowiedzialności.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak ciężko powiedzieć: Przepraszam, zbyt szybko wyciągnąłem wnioski. Ten obiekt wydawał mi się bardzo ważny dla ochrony kraju, w moim odczuciu. Zważywszy że jest pan zamaskowany i nagrywa źle zareagowałem.
  Następnie powinien zapytać ochronne co i ja, ewentualnie poprosić o nagranie z kamery od nich jeżeli wchodził na obiekt a jak pracownicy mówią że nie wchodził to chociaż ich pouczyć dosadnie aby nie zwracali głowy w przyszłości takimi banałami. I po sprawie każdy zadowolony.

  •  

   pokaż komentarz

   @CorniMati: no nie, bo oni nie mogą okazywać słabości przez obywatelem. Oni są władza, to ty masz się słuchać i ty masz się czuć mały.

  •  

   pokaż komentarz

   @CorniMati: tak, tak ciężko, słyszałeś kiedyś żeby policjant przyznał się do błędu? No chyba, że przed sądem.

  •  

   pokaż komentarz

   @audyt-obywatelski @czmaja @Duzy_Kotlet Oczywiście nie mówię tutaj o płaszczeniu się przed Audytorem, w kontekście słowa "przepraszam". Co według niektórych było by i tak zniewagą i brakiem szacunku dla policjantów, jeżeli zbyt mocno nadinterpretują przeprosiny( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @CorniMati: do tego trzeba mieć mózg
   a nasza policja iestety jej nie ma

   a ostatnimi czasy do policji brali wszystko co się rusza - no i mamy tego efekty

  •  

   pokaż komentarz

   @CorniMati: Do tego wszystkiego jest wymagane myślenie..

  •  

   pokaż komentarz

   @CorniMati: Można by sprawę rozwiązać na wiele różnych sposobów, ale trzeba mieć odrobinę rozumu i godności człowieka. Ani jednego ani drugiego ci akurat policjanci nie mają i jest to ewidentne.

  •  

   pokaż komentarz

   @CorniMati: ten koleś jest agresywny w rozmowie. Wydaje mi się że dobrze poprowadzona gadka z jego strony skończyłaby temat. Wina tu leży po środku, od taka polska mentalność.

  •  

   pokaż komentarz

   @lubiepic: nie agresywny tylko zirytowan oraz zaskoczony brakiem jakiejkolwiek powściągliwości ze strony ochrony jak i policji. Wyobraź sobie sytuację, jedziesz rowerem obok obiektu wte i z powrotem, wracasz za 15 min i znowu jedziesz, stwierdzasz że pojedziesz w koło na czas. Po 1h koleś do ciebie "czego tak jeździsz" odpowiadasz a co pan, uciekaj pan. Koleles do ciebie spiera****j. To ciekaw jestem jak byś się zachwiał jak koleś zadzwonił by po policję. ZAbierali by Ci czas bo jedziesz rowerem w dozwolonym miejscu.

  •  

   pokaż komentarz

   @CorniMati: Milicjant nie mówi przepraszam . Mam brata milicjanta i zawsze gdy wkraczamy na takie tematy jest kłótnia , bo on twierdzi że jest Bogiem i wolno mu wszystko , a z komendantem to wódę po pracy wali i mu możesz naskoczyć . A po za tym są takie braki w milicji że przecież go nie wywalą NIGDY ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @hitman1982: I dlatego tak jest, próbują swoją niedoskonałość przerodzić w władze. To tak jak w pracy ktoś dojdzie do kierownika bo wcześniej był popychałem to teraz pokazuje że ma władze i nic mu nie zrobisz. Możesz się tylko zwolnić. Nigdy by nir zapracował no swoje stanowisko bo osiągnął to podpiepszaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @CorniMati: odnoszę się tu do czystego przekazu. Uważam, że inaczej poprowadzona rozmowa zakończyłaby temat w kilka minut bez zbędnej spiny. Postaw się równiez w roli policji, która dzien w dzień zmaga się z idiotami. Nie mówię że tutaj zachowują się ok. Tylko jak każdego dnia masz przed sobą takich typów to z automatu również jesteś niemiły. Wiem że to pala na służbie i powinien zachować zimna krew. W polskim narodzie niestety jest duży brak szacunku i zrozumienia do siebie, co widać na przykładzie tej rozmowy. Typ wydaje się szukać tylko afery z policja. Tak racja jest po jego stronie. Sposób rozmowy dla mnie jest słaby i tyle w temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @lubiepic: Ok dobra wziąłem do serca. To jak już ogarnął że koleś jest spoko i sobie tylko nagrywa to dlaczego zachowywał się tak że nie dało się być wyluzowanym? Widziałem inne filmy i tam nie było problemy aby się normalnie zachować. Jeszcze uznali by o potulny jak baranek, nie widząc swojej winy.

  •  

   pokaż komentarz

   @CorniMati: nie wiem. kwestia złego dnia, brak wyczucia. Ciężko stwierdzić, ogolnie awantura z dupy, która mogłaby skończyć się wymianą uprzejmości i poglądów na sprawę. Oglądam wiele takich akcji w internetach i uważam, że większość mogłaby zakończyć sie pozytywnie, gdyby rozmówcy z policja zachowali kulturę.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @audyt-obywatelski cześć, czy będzie pismo do komendanta żeby te clowny nst razem prowadzili swoją pracę tak jak powinni- m.in nosili czapki, imienniki i nie p$$%@#@ili glupot w przyszłości? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @lubiepic: Polecam obejrzeć inne jego filmy. O przeprosinach komendanta i ABW to nie sa słowa na wiatr. Pokazywał dokumenty itp. Dla mnie osoba która nagrywa policje od połowy a nawet w całości interwencji i wypluwa popularne hasła nie mogąc ich udowodnić ale tak widział na YT nic więcej nie mówiąc lub używa wulgaryzmów jest sebkiem. Jako jeden z nielicznych zawsze jest spoko nawet wtedy kiedy ktoś dla niego na początku jest jaki jest a potem jest milszy, zawsze wytłumaczy chyba że to beton to po co ma tłumaczyć. Mało tego jak policja przyjedzie i zobaczy że tylko nagrywa nie ma wykroczenia dziękuje i jedzie dalej nie nagrywa, nie prowokuje. To samo tyczy się ochrony pogada pośmieje się nie podjudza jeżeli ochrona jest inteligentna itp. ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  •  

   pokaż komentarz

   @CorniMati: Właśnie dlatego nie dostał byś się do policji... Oni nie mają służyć. Oni mają nękać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Duzy_Kotlet: przed sądem też potrafią kłamać,

  •  

   pokaż komentarz

   @CorniMati: Wykopkowi prawnicy kanapowi z zakrzywioną wizją świata, gość chodzi w masce i nagrywa obiekt o znaczeniu strategicznym, jest arogancki w stosunku do wszystkich, z pełną premedytacją prowokuje interakcję to z ochroną, to z bohaterami odcinka, łaził wzdłuż ogrodzenia aż policja przyjechała. Teraz odwróćmy sytuację, łazi obcy typ w masce pod waszym domem i nagrywa całą rodzinę, co byście zrobili? Co zrobiła policja? Pospinała się do pieniacza, spisali i odjechali, minimum co musieli zrobić, ale wykopki lubią jak się ciśnie po policji, to takie dorosłe przecież.

  •  

   pokaż komentarz

   @audyt-obywatelski: najlepsze jest to, ze jedynymi osobami lamiacymi przepisy podczas tego jakze przyjemnego spotkania to byli stroze prawa ( brak pelnego umundurowania, naduzywanie uprawnien). No Orwell normalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   ten koleś jest agresywny w rozmowie. Wydaje mi się że dobrze poprowadzona gadka z jego strony skończyłaby temat.

   @lubiepic: Dobrze prowadzona gadka ma dwa zadania - wydłużyć czas filmu i zainteresować widza. Co mu po szybkim skończeniu tematu, skoro on nagrywa filmy? Poza tym też uważam, że niepotrzebnie pokazuje nerwy.

  •  
   9...a

   -1

   pokaż komentarz

   @Duzy_Kotlet: ostatnio u mnie w mieście przyznałem się do błędu i przepraszałem bardzo miłą parę. Wszystko na luzie trzeba mieć dystans a nie kołek w dupie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mocten: niebwoedzialem, że on to robi profesjonalnie. To wszystko tłumaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @czmaja: do policji i straży granicznej idą tacy ludzie co im kiedyś w szkole kanapki zabierali i byli gnębieni. Dla tych służb to dobry materiał jest bo takim ludziom co się powie to to zrobią i logicznie nie pomyślą. Nie wspomnę o tym, że z względu na gnębienie w szkole poczują trochę władzy to potem wyzywają się na ludziach...

   Kiedyś był u mnie na osiedlu taki pseudo cwaniaczek, trochę młodszy odemnie. Lubił kozaczyć do młodszych od siebie i zgrywać kozaka. Pech chciał, że trochę przesadził i za każdym razem jak go widziałem to wrzucałem go do śmietnika(nie wiem skąd taki pomysł miałem). Został policjantem... Pech chciał, że mnie zapamiętał... Mimo częstej zmiany aut zawsze mnie wyczai i auto skontroluje lepiej niż na stacji diagnostycznej...

  •  

   pokaż komentarz

   @januszjanusz01: Nie zapominaj też o straży miejskiej/gminnej gdzie spływa całe szambo, które się nawet do policji dostać nie potrafiło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   ale wykopki lubią jak się ciśnie po policji, to takie dorosłe przecież.

   @DARKSAJDER: A jak wykopkowi ukradną rower to od razu biegnie na komendę - "panie milicjancie, rower w nocy ukradli, pomóż pan" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Teraz odwróćmy sytuację, łazi obcy typ w masce pod waszym domem i nagrywa całą rodzinę, co byście zrobili?

   @DARKSAJDER: twoj dom to nie obiekt publiczny więc ten durny argument sobie możesz wrzucić do kibla

  •  

   pokaż komentarz

   Ciężko stwierdzić, ogolnie awantura z dupy, która mogłaby skończyć się wymianą uprzejmości i poglądów na sprawę.

   @lubiepic: pamiętaj kto przyjechał, zażdał dokumentów bez podstawy prawnej, nie chciał pokazać legitymacji pomimo niepełnego umundurowania (koleżka nie miał nawet imiennika), bredził coś, że nie wolno a nie potrafił wskazać z czego to nie wolno wynika, straszył sądem mimo, że nie wiedział na jakiej podstawie by sąd się miał angażować, potem coś za przeproszeniem p@$$?@#ił o jakiś obowiązkach obywatela-także 100% tej awantury wynika z bycia debilem przez tego sierżanta (kto w ogóle mu dał sierżanta, skoro powinien maks patrolować publiczne kible)

  •  

   pokaż komentarz

   obiekt publiczny

   @bezloginumordko: Jaki obiekt publiczny? To jest obiekt państwowy lub jakiejś spółki SP. Mało tego jakby to wybuchło, to nie byłoby zbyt wesoło. Jaką masz pewność, że wzdłuż ogrodzenia nie chodzi chory psychicznie albo terrorysta? Płaskie masz spojrzenie na świat.

   I nie chodziło mi o klasyfikację obiektów tylko o sam fakt, że chodzi gość z maską wzdłuż ogrodzenia i nagrywa, żebyś chociaż przez chwilę mógł spojrzeć i na drugą stronę medalu.

   Takie szukanie sobie problemów na siłę i dziwienie się później, że ludzie w najlepszym wypadku oschle podchodzą, tania sensacja dla 0,1 ameb.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak ciężko powiedzieć: Przepraszam, zbyt szybko wyciągnąłem wnioski. Ten obiekt wydawał mi się bardzo ważny dla ochrony kraju, w moim odczuciu. Zważywszy że jest pan zamaskowany i nagrywa źle zareagowałem.
   Następnie powinien zapytać ochronne co i ja, ewentualnie poprosić o nagranie z kamery od nich jeżeli wchodził na obiekt a jak pracownicy mówią że nie wchodził to chociaż ich pouczyć dosadnie aby nie zwracali głowy w przyszłości takimi banałami. I po sprawie każdy zadowolony.


   @CorniMati: Lecz tu potrzeba jest jeszcze rozsądku i myślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @DARKSAJDER: ok racja to nie jest obiekt publiczny ale widoczny z przestrzeni publicznej więc każdy go może zobaczyć czyli również zrobić mu zdjęcie lub filmować i nie ma w tym nic nielegalnego. Nie masz pewności czy wzdłuż budynki nie krąży chory psychicznie lub terrorysta dlatego masz dookoła płot i ochronę żeby radzili sobie z takimi problemami, ciekawe że już ruch samochodów wzdłuż tego obiektu ci nie przeszkadza a przecież każdym pojazdem może kierować chory psychicznie lub terrorysta.

   Jeszcze parę miesięcy temu za chodzenie bez maseczki można było dostać mandat i wtedy była ok a teraz masz z nią problem ale tak samo jak inne rzeczy na filmie chodzenie w maseczce jest całkowicie legalne

   Takie szukanie sobie problemów na siłę i dziwienie się później, że ludzie w najlepszym wypadku oschle podchodzą, tania sensacja dla 0,1 ameb.

   zauważ kto sprawił, że ten filmik trwa tyle ile trwa, przez czyją niekompetencję, brak znajomości prawa (przez policjanta ffs!) i robienie problemów z dupy-w innym przypadku film by trwał 5 minut maks, byłby nudny i kanał by nie miał wyświetleń

  •  

   pokaż komentarz

   nie jest obiekt publiczny ale widoczny z przestrzeni publicznej więc każdy go może zobaczyć czyli również zrobić mu zdjęcie lub filmować i nie ma w tym nic nielegalnego. Nie masz pewności czy wzdłuż budynki nie krąży chory psychicznie lub terrorysta dlatego masz dookoła płot i ochronę żeby radzili sobie z takimi problemami, ciekawe że już ruch samochodów wzdłuż tego obiektu ci nie przeszkadza a przecież każdym pojazdem może kierować chory psychicznie lub terrorysta.

   @bezloginumordko: Ja tam uważam, że i ochrona i policja prawidłowo zareagowały, był podejrzany to go sprawdzili, jakby jakiś pojazd zwalniał i robił fotki to też by na to zwrócili uwagę. Autor prowokował od początki i zagadką pozostaje w jakim celu? Dla mnie to patologiczna potrzeba wzbudzania atencji wokół własnej osoby, swoisty narcyzm i przekonanie o bezkarności.

   To że coś jest legalne nie oznacza, że powinno się to robić, np. możesz wkładać kuśkę w pułapkę na myszy, nie jest to zabronione w przepisach prawa, aczkolwiek tego nie robisz... dlatego w Polsce jest jak jest, prawo się tworzy opresyjne, bo inaczej pożyteczni idioci będą nadużywać.

   Zbytnio ludzie idealizują obraz, niech kamieniem pierwszy rzuci ten, kto w swojej dziedzinie pracy wie absolutnie wszystko. Tutaj przyjechały proste chłopaki i dali się sprowokować, koniec końców nikomu się nic nie stało, tylko się ponapinali. Polski policjant nie jest w stanie znać całościowo polskiego prawa, które swoją drogą jest niesamowicie zawiłe, obszerne i niejednoznaczne, nawet adwokaci mają specjalizacje, więc nie oczekiwałbym że dwóch prowincjonalnych funkcjonariuszy będzie się dogłębnie znało i przeprowadzą interwencję w sposób profesjonalny. Życie to nie film, życie to zwykli ludzie popełniający błędy. Jedno jest pewne, po tej akcji się bardzo mocno doedukują w tej materii.

  •  

   pokaż komentarz

   @DARKSAJDER:

   Ja tam uważam, że i ochrona i policja prawidłowo zareagowały, był podejrzany to go sprawdzili
   podejrzany o LEGALNĄ CZYNNOŚĆ

   Autor prowokował od początki i zagadką pozostaje w jakim celu?
   wykonywaniem czynności, która jest legalna?

   To że coś jest legalne nie oznacza, że powinno się to robić, np. możesz wkładać kuśkę w pułapkę na myszy, nie jest to zabronione w przepisach prawa, aczkolwiek tego nie robisz... dlatego w Polsce jest jak jest, prawo się tworzy opresyjne, bo inaczej pożyteczni idioci będą nadużywać.

   to jest tak głupie, że z litości nawet nie będę odpowiadał

   Tutaj przyjechały proste chłopaki i dali się sprowokować, koniec końców nikomu się nic nie stało.

   teraz się nic nie stało ale gdyby się stało? albo gdyby jednak się uparł na wniosek do sądu (gdyby już wymyślił podstawę prawną) to nie masz problemu, że zapychają sądy sprawami z dupy

   Polski policjant nie jest w stanie znać całościowo polskiego prawa, które swoją drogą jest niesamowicie zawiłe, obszerne i niejednoznaczne

   czyli nie musi znać prawa, które ma niby egzekwować-czytasz co w ogóle piszesz? Kodeks wykroczeń i kodeks karny jest zwiły lub niejednoznaczny-czytałeś to kiedyś?

  •  

   pokaż komentarz

   ło ale gdyby się stało? albo gdyby jednak się uparł na wn

   @bezloginumordko: Jesteś takim samym spinaczem co autor nagrania, szkoda mi czasu na ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @DARKSAJDER: może lepiej ten czas spożytkuj na czytanie i myślenie zamiast pisania bo z tym słabo. powtarzam "policjant nie musi znać prawa, które ma egzekwować" wstyd jak ch?? coś takiego pisać

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Ja p%$?#$@ę XD

  Głupi i głupszy. Gruby cwaniaczek przekonany o swojej nieomylności, równocześnie niedoświadczony w rozmowie z obywatelem który nie jest usłużny i zna swoje prawa oraz chudszy kolega, któremu w niektórych momentach widać, że jest głupio i zaczyna szybciej do niego docierać co tu się odp?@#%?#a, ale jednak wciąż stanie ramię w ramię ze swoim kolegą jest ważniejsze. Uwielbiam to straszenie sądem jako ostatnia deska ratunku, a potem telefon, żeby się upewnić że nie ma się racji.

  Ciekawym jest to, że głupszy wraca już po rozmowie i dalej gada coś o tym, że sąd ustali czy można filmować, ale przecież już wtedy musiał wiedzieć, że żadnego mandatu czy wniosku do sądu nie ma nawet zamiaru wystawić. Jak głupim trzeba być, żeby zdecydować się na tak kompromitujący krok. Przecież po wcześniejszej rozmowie wiedział już, że gada z kimś ogarniętym. Po co więc to grożenie sądem?

  No i potem ta próba dyskredytowania prowadzenia kanału na YT. A właśnie, że bardzo dobrze, że taki kanał istnieje i uświadamia część społeczeństwa, że rozmowy z policją warto nagrywać i nie wierzyć bezgranicznie w to co mają do powiedzenia, bo jak widać, bardzo często nie mają pojęcia co wygadują. Najgorsza jest ta całkowita niechęć do przyznania się do błędu. Każdy może się pomylić, ale głupszy przecież po rozmowie przez telefon już wiedział, że odj$$$ł. Wystarczyło przeprosić i przyznać, że się czegoś nie wiedział - sytuacja faktycznie raczej niecodzienna - i tyle, ale on do samego końca twardo próbował pokazać jak wielkim jest "głupkiem, idiotą i debilem"

  I jaki oburzony na koniec, że został nazwany ściemniaczem. Do końca w głowie szukał argumentów, żeby użyć siły.

  Gardzę policjantami.

  •  

   pokaż komentarz

   @heheszkitroche: Racja. Najlepsze było jednak jak rewolwerowiec, przyczepił się do maseczki. W styczniu pewnie z pianą na ustach ganiał po galeriach handlowych a teraz nagle to "podejrzane".

  •  

   pokaż komentarz

   @bartolini1982: nie wiem jak dokładnie wyglądał audytor, ale w innych nagraniach - jak sam przyznawał - latał w kominiarce, więc podejrzewam, że to mogło być jakieś bardziej zaawansowane zakrywanie twarzy niż zwykła maseczka

  •  

   pokaż komentarz

   @heheszkitroche: w kominiarce chyba biegał zimą, tutaj była mowa o maseczce. To i to nie jest zabronione. Mnie dziwi zachowanie tych ochroniarzy a czasem nawet zwykłych pracowników. Gościu chodzi na zewnątrz, całkowicie na widoku i coś nagrywa telefonem. Pewnie pomyślałbym "świr", wzruszył ramionami i wrócił do swoich zajęć.

  •  

   pokaż komentarz

   @heheszkitroche: > No i potem ta próba dyskredytowania prowadzenia kanału na YT. A właśnie, że bardzo dobrze, że taki kanał istnieje i uświadamia część społeczeństwa, że rozmowy z policją warto nagrywać i nie wierzyć bezgranicznie w to co mają do powiedzenia, bo jak widać, bardzo często nie mają pojęcia co wygadują. Najgorsza jest ta całkowita niechęć do przyznania się do błędu. Każdy może się pomylić, ale głupszy przecież po rozmowie przez telefon już wiedział, że odj$$$ł. Wystarczyło przeprosić i przyznać, że się czegoś nie wiedział - sytuacja faktycznie raczej niecodzienna - i tyle, ale on do samego końca twardo próbował pokazać jak wielkim jest "głupkiem, idiotą i debilem"

   Policjant nieświadomie używa techniki ad Personam

   Niestety jest w tym tak nieudolny, że jego tezy typu "suby muszą się zgadzać nie?" jeszcze bardziej go zakopują i mało kto stanie po jego stronie. :)

  •  

   pokaż komentarz

   Mnie dziwi zachowanie tych ochroniarzy

   @bartolini1982: na jednym nagraniu była taka scena, że przyszedł ochroniarz i powiedział mniej więcej "ja rozumiem, że pani nic nie robi złego, nic do pana nie mam, ale jako ochroniarz też jestem pod kamerą i mam w umowie obowiązek reagować wiec wyszedłem do pana i to mówię i zaraz wracam do siebie"
   nic nie mówił o zakazie, nic nie mówił o wzywaniu policji, nie pytał o dane, nie chciał legitymować, itd..

   więc pewnie to standardowa umowa dla ochrony, mają reagować na wszystkie "podejrzane" sytuacje tylko właśnie, wielu nie potrafi podejść do typa i zamienić trzy zdania w neutralnym tonie a włącza im się "strażnik teksasu"

 •  

  pokaż komentarz

  O boże, gruby policjant jaki wieśniak... XD I to już abstrahując od tego co kto myśli o autorze nagrania, ale jak można tak się zachowywać jako policjant? Policjancie, jak uważasz, że działasz zgodnie z prawem to rób swoje, zachowaj pozory profesjonalizmu i nie wdawaj się w gadki jak z kolegą. A teraz wyszedłeś na nie dość, że ignoranta to jeszcze niestabilnego emocjonalnie pajaca XD

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna