10 afer, po których rząd PiS powinien upaść

10 afer, po których rząd PiS powinien upaść

Maile Dworczyka i prezes TK pokazały, że Polacy na tyle uodpornili się na kolejne afery z udziałem władzy, że proces urządzania się w wiadomej części ciała można uznać za zakończony. Dla osób, które nie godzą się z takim stanem rzeczy przygotowaliśmy przypomnienie - za co rząd PiS powinien zniknąć.

 •  

  pokaż komentarz

  W normalnym kraju to by PiS wyleciał w 2 dni za takie afery i by ich partia pod próg spadła, ale Polacy mają wyj!#%ne, ich nie interesują takie abstrakcyjne koncepty jak trójpodział władzy, wolne sądy, wolność słowa itd. ich interesuje żeby starczyło na obiad i alko.

  Do demokracji społeczeństwo musi dojrzeć, Polakom bliżej do dzikusów z Afganistanu pod względem mentalności. Żeby demokracja działała prawidłowo ludzi muszą być wyedukowani i świadomi. Polacy nie są.

  •  

   pokaż komentarz

   @xVolR:

   ich interesuje żeby starczyło na obiad i alko.

   Nawet nie to. Wartość zapomóg, trzynastek, czternastek etc. w miarę postępu inflacji sukcesywnie leci na ryj. W sumie to nawet z tymi czternastkami emeryci i tak są do tyłu (zwłaszcza że inflacja odczuwalna to raczej 30% a nie 15,6%), coraz więcej z nich ma problem z opłaceniem mieszkania, leków i utrzymaniem się.

   Ale to nie ma znaczenia. Elektorat łyka "walkę" i "pomoc", nie zwraca uwagi na ich rzeczywistą wartość. Plują na Tuska, bo on nic nie dawał - nie ma dla nich znaczenia, że wtedy była deflacja i nawet bez waloryzacji mogli kupować coraz więcej. Za to kochają karakana, bo DAJE pieniądze - ale nie potrafią połączyć kropek i uświadomić sobie, że ceny zasuwają do góry szybciej niż przybywa ich z tych "zapomóg" i "rewaloryzacji".

   Cytując pewnego znanego człowieka: "ludzie są tak głupi, że to działa. Niesamowite!". A "Miś" chyba nigdy nie przestanie być aktualny :/

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Zacznie mieć znaczenie jak będzie już naprawdę źle - do tej pory elektorat przymykał oczy na złodziejstwo pisu, w końcu się dzielili.

   No ale jak pis doprowadza do sytuacji kiedy nie masz co do gęby włożyć i czym chaty ogrzać to widzisz, że to czym się podzielili jest gówno warte, w tedy też nagle zacznie kłóć w oczy to, że władza tak nakradła i ma się jak pączek w maśle, a ty już nawet nie wiążesz końca z końcem.

   Może całego betonu to nie ruszy, ale to zaufanie zostało już mocno nadszarpnięte, a będzie przecież coraz gorzej - obstawiam, że pisowski elektorat będzie mocno zdemobilizowany i niezbyt chętny aby pójść na wybory i oddać głos.

  •  

   pokaż komentarz

   W normalnym kraju to by PiS wyleciał w 2 dni za takie afery i by ich partia pod próg spadła, ale Polacy mają wyjebane,

   @xVolR: tu jest ważna też kwestia nagłośnienia takich afer. Niestety, ale u Nas główne media o dużych zasięgach należą do władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @xVolR: Patrząc na to wszystko stwierdzam, że pisiory chyba stosują zerg rush - mnóstwo afer, żadna nie została wyjaśniona. O żadnaj nie wspomniano w TVPIS.
   A w TVPIS wróg ludu jest tylko jeden - Tusk. I w niego skierowane są wszystkie działa. Dzień w dzień. Historie sprzed dekady, przeinaczone fakty i dorabiane teorie.
   Efekt jest taki, że zalewasz wyborcę pis argumentami, dowodami, cytatami i faktami, wymieniasz afery obecnego rządu, wszelakie sasinowe wybory, chatki obajtka, a on i tak stwierdzi, że najgorsza to była Platforma a pis daje.

  •  

   pokaż komentarz

   W sumie to nawet z tymi czternastkami emeryci i tak są do tyłu

   @jagoslau: Względem? Emeryci dostają teraz względem PKB najwięcej w historii.

   że ceny zasuwają do góry szybciej niż przybywa ich z tych "zapomóg" i "rewaloryzacji".

   @jagoslau: Wskażesz czemu Polska miałby przy innym rządzie nie mieć podobnej inflacji?

  •  

   pokaż komentarz

   Wskażesz czemu Polska miałby przy innym rządzie nie mieć podobnej inflacji?

   @Zuben: Powinna miec okoko 8%, a nawet 5%. Bo 8 z hakiem to srednia ue. A okolo 5 maja np Niemcy. Wszystko ponad to to nieudolna polityka.

  •  

   pokaż komentarz

   @xVolR: Kolego, zapominasz o tym jaka propaganda leci w mediach i jak trolle dzialaja gdzie tylko sie da, czlowiek nie ma czasu czasami by weryfikowac niektore informacje, wiec jest ciezko zrozumiec co sie dzieje. Zobacz co sie dzieje jak nasi rolnicy probuja strajkowac, zaraz uruchamiaja sie trolle i jest pojazd na wykopie po rolnikach, bo glosowali za duda x lat temu, ale zrozumieli, ze zle zrobili i wychodza na ulice kiedy inni siedza w domach, natomiast jak w holandii rzad holenderksi wybrany przez holendrow dusi swoich rolnikow, to wykop klaszcze i wspiera tych rolnikow? Juz nie wysmiewa, ze tak glosowali?
   Jak chcesz by bylo dobrze jak jest stado uposledzonych ludzi w PL, ktorzy robi wszystko by Polak nie wyszedl z szeregu, na kazdym kroku Polak ma obnizane morale, w TV, w internecie, na wykopie. Sam piszesz ogolnie o Polakach zle, ale tylko garstka glosowaka na pis, gdzie ta reszta walecznych antypisowcow? Dlaczego nikt nie podlacza sie do tych co chca cos zmienic? Dlaczego nie reaguja ci wielcy krzykacze antypisowscy widzac jak Polska idzie na dno? Dlaczego tylko ku.wienie jest na rzad w internecie, a nie w realu na srogich protestach? Bo morale Polakow i odwaga jest duszone na kazdym kroku, wysmiewanie i straszenie, w mediach teatrzyki by tylko straszyc ludzi aby siedzieli w domach.
   Dlatego wazne jest przekazywanie miedzy soba odwagi i checi do zmian, sa komunikatory, jest fejs, sa rozne narzedzia komunikacji i widzac trollowanie na niekorzysc Polaka/Polski trzeba reagowac, wspierac sie, a nie smieszkowac i dolaczac do trolli.

  •  

   pokaż komentarz

   @xVolR: w porównaniu do Afganistanu to mamy mega spokojną i stabilną sytuację, Polska jest bezpiecznym krajem. Dodatkowo mamy około 30x razy większe PKB na osobę. I jestem zadowolony ze mieszkam w Polsce a nie Afganistanie - tu jest dużo lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   A w TVPIS wróg ludu jest tylko jeden - Tusk.

   @Przemasu: No to czemu wciąż te piąstki tak zaciska? Na niewinnego nie trafiło. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @SzejdiSlimSzejdi:

   Zacznie mieć znaczenie jak będzie już naprawdę źle
   Nie zacznie, popatrz na Wenezuelę, ludzi jedzą paszę ale i tak popierają Maduro i mówią że to wina złego zachodu

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: kochają też bo p?$%$!@ony kosciółek go popiera a polacy nadal podatni są na sugestię proboszcza ze ci z opozycji zli i szatan a Jarosław zbawca. Zwłaszcza na wsiach.

  •  

   pokaż komentarz

   @JacekBalcerzak: prędzej mówią, że za Chaveza to było życie.Chavez to dla Wenezuelczyków taki ich Gierek.

  •  

   pokaż komentarz

   Powinna miec okoko 8%, a nawet 5%. Bo 8 z hakiem to srednia u

   @JayCube: Kraje naszego regiony mają od 20% jak Estonia, Łotwa i Litwa które mają euro do 16-12% jak Czechy i Słowacja. Dlaczego mielibyśmy mieć mniej niż kraje naszego regionu o podobnych gospodarkach? Jakiś logiczny powód? Każdy kraj postkomunistyczny w eu ma inflacje 10% i więcej.

   A okolo 5 maja np Niemcy. Wszystko ponad to to nieudolna polityka.

   @JayCube: Niemcy mają 8% po obniżce opodatkowania paliwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @JacekBalcerzak Wenezuela to jednak trochę inne procesy społeczne/polityczne i historyczne. Owszem jest wiele podobieństw, ale nie przekładalbym tego jeden do jeden.

   Manduro obecnie zresztą ma popracie z 10% i trzyma się u władzy na podobnej zasadzie jak Łukaszenko na Białorusi: wojsko i strach przed ruskimi.

  •  

   pokaż komentarz

   Kraje naszego regiony

   @Zuben: Ale kraje naszej wielkości mają mniejszą inflację. Te, które wymieniłeś mają malutkie budżety, które łatwo ulegają inflacji. Te większe są odporne, z wyjątkiem Polski, w której socjalistyczny rząd drukuje pieniądze na potęgę.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale kraje naszej wielkości mają mniejszą inflację. Te, które wymieniłeś mają malutkie budżety, które łatwo ulegają inflacji.

   @MarcinusZ: Co to znaczy naszej wielkości(bo np Holandia 10% inflacji ma o połowę mniej mieszkańców i 4 razy większą gospodarkę to ma ją liczyć jako jaki kraj? xD) i co ma wielkość kraju do Inflacji? Twierdzisz że w Szwajcarii która ma 10 milionów mieszkańców jest tylko 3% inflacji bo są dużym krajem a w Niemczech które mają 80 milionów mieszkańców jest 8% bo są małym krajem? xD

   Te większe są odporne, z wyjątkiem Polski, w której socjalistyczny rząd drukuje pieniądze na potęgę.

   @MarcinusZ: Hiszpania ma tyle mieszkańców co polska i 10% inflacji więc tyle z tej teorii z dupy xD

   rząd drukuje pieniądze na potęgę.

   @MarcinusZ: Japonia drukuje na potęgę a Jen jest słaby nawet względem złotówki a mimo to Japonia ma 2.5% inflacji.

  • więcej komentarzy(6)

 •  

  pokaż komentarz

  10? Ten licznik powinien sie na 1 zakończyć!

 •  

  pokaż komentarz

  A tymczasem polski naród najbardziej zapamiętał zegarek Nowaka i ośmiorniczki

  bynajmniej rzond na bombelki dał!

 •  

  pokaż komentarz

  ale zrozumcie to w końcu wykopki, że wiele ludzi głosuje na pis nie tylko ze względu na zasiłki, 500+, i inne rzeczy tylko dlatego, że dla wielu ludzi bliscy światopoglądowo to znaczy pod względem kulturowym, religijnym itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @meehow97: Czyli np kłamstwa, oszustwa, manipulacje, buta, propaganda i złodziejstwo, łamanie prawa to ta polska kultura czy religia?

  •  

   pokaż komentarz

   @genburson: jeśli pis kłamie to jak bardzo musiał podpaść zwykłym ludziom tusk skoro go wysadzili po za margines, że musiał nosić marynarkę za jakimś grzybem z Europy, ciekawe jak poczuli się wyborcy PO kiedy ich lider zostawił ih z bandą (kidawa, trzask, budka itd.)

   musisz zrozumieć, że nie każdy chce tęczowej propagandy (bo właśnie w tym kierunku kilka lat temu odleciało PO przez co w sumie stracili część wyborców), nie każdy chce czekoladowych uchodźców oraz ubogacania kulturowego, większość Polaków chce żeby firmy były w polskich rękach, a wcześniej tylko słyszało się, że coś jest nie rentowne i trzeba to sprzedać bo przynosi straty

   jak ktoś nie potrafi przemówić do większości to nigdy nie wygra żadnych wyborów, a odgrażanie się w mediach (rzekomo bezstronnych), że odbierze się władze i będzie rozliczenie to zwykła buta i śmiech

  •  

   pokaż komentarz

   @meehow97: Ale PiS nie chce by firmy były w polskich rękach tylko w rękach nadzwyczajnej kasty PiS. Masz jako Polak jakąś władzę decyzyjną nad tymi ich firmami?

  •  

   pokaż komentarz

   @genburson: Polacy wybieraja takich ludzi jacy sa odbiciem tego co kazdy Polak uwaza za przywilej wladzy. Nepotyzm i zlodziejstwo jest u nas uwazane sa cos normalnego a co wiecej jak masz polityka w otoczeniu i ci sie nie polepszy zycie to znaczy ze jest niewdziecznym bucem. To jest zwyczajne klanowe myslenie u nas. Ludzie z innego regionu srednio nas zwykle obchodza a co dopiero sie nimi przejmujemy.

   Jakbys doszedl do wladzy tez byc robil wszystko na co by ci bylo wolno - ot przywileje wladzy.

   Zawsze wladza w demokracji jest odzwierciedleniem aspiracji spoleczenstwa. U nas wiekszosc chce zeby on i jego rodzina/znajomi mieli dobrze a nie obcy ludzie. Zlodziej w rodzinie jest gnida tylko jak sie nie dzieli :P

  •  

   pokaż komentarz

   @meehow97: masakra jak p%#$#@!isz: "wiekszosc polakow chce zeby firmy byly w polskich rekach", spytaj goscia glosujacego za pis co to jest inflacja; zeby ci opisal wlasnymi slowami...ludzie chca zasilkow bo nie wiedza skad sie biora pieniadze i tyle, a ty tu z jakimis bredniami wyjezdzasz: gryl, discopolo, harnas, ksiadz w niedziele mowiacy co masz myslec i tyle w zyciu przecietnego pisowca jest filozofii. Niestety wiekszosc ludzi to niewyedukowane matolki, kladace lache na niezrozumiale przez siebie prawa jednostki (bo to tempa masa) co doprowadzilo (doprowadzic musialo) do wyboru populistow: jest ich wiekszosc w tym kraju, ale nobilitacja braku kompetencji w rozumieniu ekonomii to juz fikolek godny tlumaczenia slow jkm.

   Jasne, mozemy rownac dalej cywilizacyjnie w dol i obudzimy sie w koncu (juz sie zreszta budzimy) w idiokracji...kieunek powrot na drzewa

  •  
   j..........o

   +4

   pokaż komentarz

   Czyli np kłamstwa, oszustwa, manipulacje, buta, propaganda i złodziejstwo, łamanie prawa to ta polska kultura czy religia?

   @genburson: I kultura i religia.
   Na prawdę nie widzicie tego dookoła siebie, że stare pokolenie polaków tak funkcjonuje? Młodzi dopiero co się zmieniali lekko na lepsze. Ale starym grzybom udało się tę zmianę na lepsze skutecznie zatrzymać, bo "SUPER PARTIA KURWO"

  •  

   pokaż komentarz

   @genburson:

   Czyli np kłamstwa, oszustwa, manipulacje, buta, propaganda i złodziejstwo, łamanie prawa to ta polska kultura czy religia?

   Dokładnie. To jest kultura, którą wyznają wyborcy PiS. Nigdy nie spotkałeś ludzi, którzy uważają że jak ktoś dał się okraść to jest frajerem, zgwałcona dziewczyna jest sama sobie winna, a jak kogoś pobili to dlatego, że był mięczakiem. Z drugiej strony jeśli taksiarz oszukał turystę to jest sprytny, jak ktoś coś ukradnie z pracy to jest zaradny itd.?

   Wiara w to, że wyborcy PiS nie wiedzą o aferach jest równie naiwna jak wiara z przed kilku miesięcy, że przeciętny Rosjanin jest manipulowany i nie zdaje sobie spraw ze zbrodni wojennych na Ukrainie.

   Wyborcy PiS doskonale wiedza o aferach, ale aferzyści im po prostu imponują i wzbudzają respekt. Ziobro ukradł forsę z funduszu sprawiedliwości? Znaczy, że jest sprytny i zna się na rzeczy. Sasin upycha pociotków po spółkach skarbu państwa? Dba o rodzinę. Opozycja jest podsłuchiwana? Dobrze, bo to źli ludzie i trzeba z nimi walczyć.

   Dla przeciętnego wyborcy PiS bycie złodziejem, cwaniactwa, januszostwo, oszukaństwo, pogarda dla innych i buta to coś absolutnie normalnego i często pożądanego. Przecież nie jest przypadkiem, że jest to jedyna w Polsce partia, w której afery nie powodują spadku poparcia.

   Dlaczego jakikolwiek wyborca PiS miałby się przejmować rzeczami wymienionymi w tym materiale.

   1. Upolitycznienie prokuratury i sądów
   Przeciętny wyborca PiS ma mózg wyprany przez komunę. Dla niego to naturalne, że sądy mają robić to co mówi rząd.

   2. Pegasus
   Opozycja to źli ludzie, więc można z nimi walczyć wszelkimi metodami. W końcu chcą im zabrać 500+ za, który łoją wódę.

   3. Wybory kopertowe
   J.w. każdy sposób na walkę o władze jest dobry.

   4. Destrukcja Trybunału
   Patrz punk 1. Trybunały są po to by służyć partii.

   5. Afera mailowa
   W tych mailach głównie jest pokazane cwaniactwo i buta rządzących więc nic co by oburzyło ich wyborców.

   6. Działki, obligacje i kłamstwa premiera
   Wykorzystywanie stanowiska dla własnych korzyści jest oki. W końcu co jest państwowe to wspólne więc można kraść.

   7. Polityka finansowa
   Rząd dojebuje najbardziej znienawidzonym prywaciarzom, więc działa w imię wyższego dobra.

   8. Polityka zdrowotna, tarcze
   Rząd dał pieniądze więc jest ok.

   9. Miliony na maseczki i respiratory
   Nawet jeśli to rozkradziono to nic się nie stało, bo jak wspominałem kradzież ze wspólnej puli (budżetu) nie jest czymś złym.

   10. Miliardy na Ostrołękę i Turów
   Próba uniknięcia zapłacenia zasądzonej kary świadczy o nieprzeciętnym cwaniactwie (a jest to cecha im pisowców najbardziej pożądana), a jak coś się po drodze nie udało to trudno. Nie zawsze wszystko musi się udać.

  •  

   pokaż komentarz

   @ObserwatorPPR: Doskonałe podsumowanie. Zepsucie części polskiego społeczeństwa jest przerażające.

  •  

   pokaż komentarz

   @meehow97: ty mowisz ze skuteczna polityka sporowadza sie do coraz wiekszego populizmu a reszta, ze tak nie powinno byc.

   I wszyscy maja racje.

  •  

   pokaż komentarz

   @genburson: a na wsi lub w mieście to mało mamy religijnych katolików, którzy patrzą tylko jak oj!%?ć swojego pracownika/pracodawce lub jak doj!%?ć sąsiadowi?

  •  

   pokaż komentarz

   @meehow97: tak chcieli polskiego kapitału, że dość długo blokowali sprzedaż Radia Zet od francuskiej Grupy Eurozet do w 100% polskiej Agory.

  • więcej komentarzy(1)

 •  

  pokaż komentarz

  Afera Rywina, która w porównaniu z dzisiejszymi to pikuś, pozbawiła SLD władzy. Jako społeczeństwo zaliczyliśmy regres ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Cukrzyk2000: Problemem tamtych czasów był brak mobilności, czyli facebookow, tiktokow, etc., przez co nikt nie myślał o propagandzie na tak szeroką skalę, jaka jest teraz stosowana.

   Bez kitu, ówczesne afery wydają się dzisiaj takie „śmieszne” i błahe.

  •  

   pokaż komentarz

   Bez kitu, ówczesne afery wydają się dzisiaj takie „śmieszne” i błahe.

   @Venflon: A to, że zostały osądzone, to już w ogóle chichot.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziedzicpruski: i że Rywin jakiś czas rzeczywiście przesiedział w więzieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   i że Rywin jakiś czas rzeczywiście przesiedział w więzieniu.

   @galicjanin: A Jakubowska dostała zawiasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziedzicpruski: dziś jest gwiazdą telewizji Karnowskich - wPolsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @galicjanin: O tym nie słyszałem.
   Widać Jakubowska poszła w ślady Magdaleny Ogórek.
   Ciekawe, czy na starość zmieniła poglądy, czy kieruje się względami koniunkturalnymi. Czy jedno i drugie. Co lub kto ją do tego skłoniło.

   Waldemar Zboralski, weteran ruchu gejowskiego - współzałożyciel Warszawskiego Ruchu Homoseksualnego, działacz APP "Racja" i Unii Lewicy III RP, w 2019 został katolikiem, zwolennikiem Radia Maryja i TV Trwam i uznał swoje poprzednie życie za haniebne, stwierdzając, że jest nawróconym grzesznikiem, który odrzucił grzech homoseksualizmu i przestał żyć w "grzechach śmiertelnych". Stwierdził, że jego zadaniem do końca jego dni jest "wiernie służyć Najświętszej Maryi Pannie Zawsze Dziewicy Niepokalanie Poczętej". Też nie wiem, co nim kierowało i czy zrobił to z własnej inicjatywy, czy ktoś go przekabacił.

   Podobnie z piosenkarką disco Glorią Gaynor, która w 1984 stała się religijna i uznała swoje dotychczasowe życie za grzeszne. Czy zrobiła to sama z siebie, czy przekabacona przez jakiegoś religijnego działacza - nie wiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: z tym Zboralskim to podobnie jak z Wandą Wasilewską, ona również była najpierw gorliwą komunistką, a w latach 60. przeżyła nawrócenie i stała się jeszcze bardziej gorliwą katoliczką, tak że cały swój majątek przepisała po śmierci na katolicką parafię w Kijowie. Po prostu są takie osoby, które przechodzą ze skrajności w skrajność.

  •  

   pokaż komentarz

   @galicjanin: Nie słyszałem o nawróceniu Wasilewskiej, choć w notce biograficznej o niej Paweł Wieczorkiewicz napisał, że podobno przed śmiercią zapisała majątek z autorskich tantiem na potrzeby sowieckiej Polonii. Zetknąłem się za to z informacją o nawróceniu Julii Brystiger, byłej dyrektorki Departamentu V MBP zajmującego się zwalczaniem wpływów kleru.
   Odnośnie Zboralskiego, to niektórzy przypuszczają, że to kanciarz, który po rozstaniu z partnerem, mieszkając samotnie jako inwalida w Londynie, był gotów zrobić wszystko dla atencji. I że fakt, że on swoje nawrócenie ogłosił akurat w momencie, w którym w Polsce pisowcy rozkręcali kampanię przeciw LGBT, też należy uznać za podejrzany.

   W sumie, Gloria Gaynor też nawróciła się za czasów Reagana, który wspierał konserwatywne chrześcijańskie organizacje i ruchy antyaborcyjne i zgodził się na nauczanie w szkołach kreacjonizmu na równi z teorią ewolucji. Lata 80. to w USA złoty okres teleewangelistów, charyzmatycznych kaznodziejów (z których zresztą wielu później okazało się być obłudnymi chciwcami stosującymi psychomanipulację, dopuszczającymi się wyłudzeń i molestowania i otaczającymi swoją osobę kultem typowym dla guru sekty, włączając otaczanie się przez nich groupies, przez co stali się bohaterami skandali - co w 1991 wytknął im Phil Collins w satyrycznej piosence "Jesus he knows me").

   Oczywiście, jedno nie wyklucza drugiego. Mogło być tak, że nawrócenie zbiegło się u Zboralskiego w czasie z narastającą potrzebą atencji. I że podobnie było u Glorii Gaynor (w 1984 disco już nie było tak popularne jak w latach 70.)