Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

Przyszłość internetu by Poland. Bez kobiet. Za to z księdzem teologiem...

Przyszłość internetu by Poland. Bez kobiet. Za to z księdzem teologiem...

Internet Governance Forum 2022, część inicjatywy ONZ, odbędzie się w Lublinie. Ogłoszono radę programową wydarzenia. Wśród 15 członków zabrakło nawet jednej kobiety, ale znalazło się miejsce dla księdza, który zajmuje się teologią oraz katechetyką na UKSW. Tylko jeden członek ma mniej niż 40 lat.

  •  

    pokaż komentarz

    No i co z tego ?
    Widocznie żadna kobieta się nie nadawała do dyskusji ontym temacie. Sapanie o księdza ? A co to ksiądz nie ma prawa obywatelskich ? Ktoś mu je zabrał ? Jeśli jest specjalistą od tego tematu to niech sobie bierze w tym udział.

    Zakop za guwnożale

  •  

    pokaż komentarz

    Same leśne dziadki decydujące o przyszłości. Nic nowego pod słońcem.

    •  

      pokaż komentarz

      @ririsu12:

      Same leśne dziadki
      Chyba cię pop$?$?#!iło jeśli uprościłaś, że każda z tych osób to leśny dziadek.

      Po za tym średnia wieku, to problem pozamerytoryczny.

    •  

      pokaż komentarz

      @ririsu12: no a jakaś uwaga nt kompetencji? Nie obchodzi mnie czy w danym miejscu jest tyle, a tyle kobiet czy mężczyzn i w jakim wieku- kwestia czy mają kompetencje. W Partii Razem jest parytet w zarządzie, choć więcej kobiet jest zaangażowanych i w większym stopniu to musiano dobrać mężczyzn.

    •  

      pokaż komentarz

      @ririsu12: nie ma to jak wziąć panienki, które niczego nie osiągnęły poza dwoma semestrami filologii francuskiej. Wiadomo, że ich zdanie będzie bardziej wartościowe, niż osób z dorobkiem zawodowym.

    •  

      pokaż komentarz

      @wrrior A jaki niby dorobek może mieć klecha? Studiowanie religijnych zabobonów i podstawowa znajomość łaciny?

    •  

      pokaż komentarz

      @StefanEm: nie wiem jaki. Przypuszczam że co najmniej podobny jak kobieta, której jedyną życiową kompetencją jest bycie kobietą.

    •  

      pokaż komentarz

      @StefanEm: Wg Wikipedii jest profesorem nauk społecznych i byłym rektorem uniwersytetu.

    •  

      pokaż komentarz

      @moooka No tak, skończone seminarium, katechetyka, teologia. Chłop całe życie zmarnował na zgłębianie zabobonów i marnowanie publicznych pieniędzy. Tacy ludzie powinni na reprezentować na świecie.

    •  

      pokaż komentarz

      @djtartini1: No i to poniekąd świadczy o partii Razem. Dla mężczyzn nie jest to zwyczajnie kierunek, dla wielu kobiet również.

    •  

      pokaż komentarz

      @RafiRK Koming ma rację. Prawdopodobnie same leśne dziadki. Nie chodzi o wiek tylko poglądy. Żeby coś miało sens musi być omówione przez wszystkie grupy społeczne. Internetem zajmują się głównie młodzi. Powinien być jakiś przedstawiciel. 40 lat to ludzie pamiętający komunizm. Tam się myślało inaczej. Nikt z nich nie będzie rozumiał nowych technologii. Jakieś VR i streaming to dla nich czarna magia. Siedzą na stanowiskach i zatrzymują zmiany. Nie wiem kim są ale często spotykam takich ludzi.

      Wypowiedź zacząłem od "Koming". Czy rozumiesz dlaczego? Czy osoba mająca 20 lat nie może być leśnym dziadkiem? Czy osoba mająca 60 lat musi być leśnym dziadkiem? Podejrzewam że wszyscy mają identyczne przestarzałe poglądy. Młodzi ludzie mają więcej czasu i bardziej podążają za zmianami. To jest dobre i złe jednocześnie. Starsi nie zawsze widzą potencjał nowych technologii. Mają inne potrzeby. Internet to głównie młodzi ludzie z innymi potrzebami niż ludzie pamiętający czasu bez internetu.

    •  

      pokaż komentarz

      40 lat to ludzie pamiętający komunizm

      @paw1470: XD

      Koniec komunizmu w Polsce to 1989, 40 letni człowiek miał wtedy 7 lat, co mógł pamiętać to kilka bajek.

      Tam się myślało inaczej. Nikt z nich nie będzie rozumiał nowych technologii.
      Na pewno myślał inaczej korzystając z pierwszych komputerów, konsol czy pierwszy raz nabijając rachunek za dostęp do Internetu, czytając czasopisma komputerowa i pisząc swoje pierwsze programy.

      Wszyscy z tych roczników chodzili do szkół i na studia w "wolnym kraju", a nie kształcili się za komuny.
      "Stary" wykładowca lat 40+ w okolicach 2000 wdrażał testowo smart-city w Poznaniu, ale projekt był zbyt nowoczesny na tamte czasy, wszystkie systemy powiadamiania i monitoringu były pięknie zintegrowane ze służbami.
      Nawet dzisiaj tak zaawansowanych rozwiązań nadal nie ma ;)

      Większość zespołów w których pracowałem to rocznikowo 80+, wprowadzają nowe technologię, ogarniają chmury, VR i streaming, AI,ML, piszą apki na komórki itd.

      Kiedyś myśleliśmy, że po nas to wszyscy będą wymiatać, a z każdą rekrutacją tylko bardziej się załamujemy jak mało techniczne jest obecne pokolenie.

      Ludzie z doświadczeniem mogą coś mówić o przyszłości Internetu. Nie smarki które mają problemy z policzeniem wieku i zestawieniem go z kalendarzem. ;)

    •  

      pokaż komentarz

      @apo: Ostatnio byłem na imprezie z IT. Był tam 20 latek z fajnym zegarkiem. Zacząłem się go dopytywać o niego. Po dwóch minutach okazało się, że ty tylko lansik. Nie umiał odczytywać godziny na nim.

    •  

      pokaż komentarz

      Chyba cię pop@$%!#?iło jeśli uprościłaś, że każda z tych osób to leśny dziadek.
      Po za tym średnia wieku, to problem pozamerytoryczny.


      @RafiRK: Nie zgodzę się, wiek też ma częściowe znaczenie w tej kwestii. Dla wszystkich z nich internet nie jest częścią życia jak dla młodego pokolenia wychowanego w sieci, które sobie nie wyobraża życia bez niego. Ignorowanie głosu pokolenia internetu to dość istotna sprawa, która powinna być skomentowana. Dostęp do sieci jest nierozerwalną częścią życia dla młodych milenialsów i zetek.

      @paw1470: młodzi ludzie przede wszystkim zostali wychowani w internecie, nie mają dysonansu poznawczego, nie muszą się go uczyć. To jest naturalne środowisko do obcowania ze światem. Takiej perspektywy nie będzie miał żaden boomer, choćby był na bieżąco z nowinkami technicznymi.

    •  

      pokaż komentarz

      @RafiRK: > Po za tym średnia wieku, to problem pozamerytoryczny.

      Tak, bo zarządzać internetem powinny osoby, które jak się urodziły, to nie było internetu. Nie jeden YouTube'er ma więcej subskrybentów niż te osoby razem wzięte znajomych :]
      To jak z ZAIKS, najlepiej, aby rządzili Ci, co są największymi gwiazdami z czasów PRL lub z lat 90. Bo najłatwiej wtedy o ochłapy dla znajomych.

    •  

      pokaż komentarz

      @RafiRK: @mojemirabelki: Początki Internetu w Polsce sięgają 1986-87 roku. Cały rozwój Internetu i sieci nastąpił dzięki ludziom wychowanym i wykształconym za komuny, jak się urodzili, to w Polsce Internetu nie było. Oni obecnie mają dużo powyżej 40 lat ;) Lepsze kwalifikacje niż ilość lajków i widzów ;)

      To raczej nie jest lista osób która ma kwalifikacje w tym zakresie ;)
      https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_most-followed_TikTok_accounts

      młodzi ludzie przede wszystkim zostali wychowani w internecie, nie mają dysonansu poznawczego, nie muszą się go uczyć.

      Dla wielu z nas Internet jest od 26 lat więc o jakiej nauce i dysonansie piszesz, ja my dłużej z niego korzystamy niż większość z was żyje ;)

    •  

      pokaż komentarz

      @apo: nie oszukujmy się, powszechny internet nie ma więcej niż 15 lat, o ile powszechnością można nazwać kontakt jednostkowy, a nie dostęp 24/7. CBOS ładnie pokazuje w statystykach [1] ten internet sprzed dwóch dekad (picrel). Jasne, pojedyncze jednostki tworzyły internet, ale nie mówimy tutaj o technicznym zagadnieniu, a socjologicznym dotyczącym funkcjonowania społeczeństwa. Świadomość wszechobecnego internetu to dopiero ostatnia dekada, a egzystowanie w nim dotyczy głównie młodszego pokolenia.

      ja my dłużej z niego korzystamy niż większość z was żyje

      O tym właśnie piszę. Osoby z tego milenium nie uczyły się korzystania z tych technologii, one z nimi obcowały i inaczej je postrzegają. Odcięcie od sieci to sytuacja kryzysowa. Niekorzystanie z sieci to alienacja i usuwanie się ze społeczeństwa. Boomer tego nie zrozumie, bo żył w innych czasach. Dlatego przyczepiłem się do wieku uczestników tych paneli dyskusyjnych, gdyż pomijają głos osób o odmiennym postrzeganiu rzeczywistości.

      Long story short, kształtowanie funkcjonowania społeczeństwa w sieci to nie jest zadanie dla techników, a już na pewno nie z pominięciem pokolenia, którego problem w głównej mierze dotyczy. Natomiast uczestnictwo jakichś księży w dyskusji o społeczeństwie i przyszłości internetu to po prostu skandal. Jak dla mnie to wydmuszka, a nie konferencja z prawdziwego zdarzenia.

      [1] https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2020/K_085_20.PDF

      pokaż spoiler i nie musisz sprowadzać argumentów do wieku, bo sam nie jestem zoomerem, lecz widzę to jak funkcjonuje obecnie świat i jak bardzo różni się jego postrzeganie w stosunku do osób wychowywanych przed erą internetu.

      źródło: cbos.png

    •  

      pokaż komentarz

      @apo ile masz lat? Ile pamiętasz z dzieciństwa? Ja mam prawie 30 i pamiętam więcej niż bym chciał. Myślę że to jakieś 4 lata. Może nawet wcześniej.

      Komunizm nie zniknął nagle. Jego skutki ciągnęły się długo. Ojciec pamięta jak się na kartki wymieniał. Jak trzeba było mieć znajomości żeby coś kupić. Ja nie mogę pamiętać tamtych czasów ale pamiętam pozostałości. 7 lat to już całkiem myślący człowiek. Mogą coś pamiętać.

      Starszym ludziom brakuje innowacyjności. Za dużo widzieli i mają za dużo pewności swoich pomysłów. Wyrastają pokolenia debili ale to właśnie wina tych starszych pokoleń. Wszystko jest cały czas upraszczane. Każda technologia robi z ludzi idiotów. Kiedyś wszyscy robili co chcieli a teraz wszystko niebezpieczne. Przez takich leśnych dziadków którzy nie umieją pokierować młodymi pokoleniami będziemy się pogrążać w głupocie.

  •  

    pokaż komentarz

    Wśród 15 członków zabrakło nawet jednej kobiety

    Jakby było na odwrót to już oburzenia by nie było. Więc w sumie to brawa dla organizatorów za pójście pod prąd współczesnym trendom, właśnie takie podejście buduje innowacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

    pokaż komentarz

    Zakop, informacja nieprawdziwa. Nagłówek sugeruje jakieś bzdury o "przyszłosci internetu bez kobiet", a artykuł jest o składzie rady. Dodatkowo artykuł wybitnie seksistowki, ocenia ludzi po płci a nie po kompetencjach.
    XXI wiek, a taki ciemnogród w mediach.

  •  

    pokaż komentarz

    Zakop, informacja nieprawdziwa. Autor misgenderuje i zaklada plec tych osob na podstawie przestarzalych, nieaktualnych faktow jak genetyka i biologia. I to jeszcze w gazecie, wstyd, miałem ich za bardziej oswieconych.