Katolicki kardynał: Gwałcący kobiety rosyjscy żołnierze to także ofiary...

Katolicki kardynał: Gwałcący kobiety rosyjscy żołnierze to także ofiary...

@thorgoth krytykapolityczna.pl #swiat #wojna #ukraina #kosciol

Kardynał Duka jako prawdziwy chrześcijanin zachęca czytelnika do wczucia się w sytuację napastnika. Musimy sobie bowiem uświadomić, że żołnierze agresora są ofiarami najmocniejszych emocji.

 •  

  pokaż komentarz

  Łoo kurła... Temu to nie tylko peron odjechał, ale i cały dworzec.

  •  

   pokaż komentarz

   @BmvR: Treść tego artykułu nie ma nic wspólnego z jego tytułem. Nigdzie nie pada taka wypowiedź (nie jest cytowana) katolickiego kardynała poza tytułem. Ale tak to jest jak się czyta tylko nagłówki ¯\_(ツ)_/¯. Zróbcie czasem chociaż ctrl|command + f. Poza tym ten "artykuł" to jakiś grafomański bełkot :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @LoginZajetyPrzezKomornika:
   łap oryginał, specjalnie wykopałem z czeskich internetów:

   Uważam za konieczne, abyśmy dostrzegli te zbrodnie w ich złożoności i zauważyli wszystkich uczestników. Cały problem wymaga nie tylko bezstronności, ale trzeba wziąć pod uwagę, że sprawca, członek sił zbrojnych, jest często także ofiarą najsilniejszych emocji i namiętności

   https://blog.aktualne.cz/blogy/dominik-duka.php?itemid=42525

   Serio, kanalia taka jak polscy biskupi, albo może i gorsza.

  •  

   pokaż komentarz

   @thorgoth:
   Za wykopywanym artykułem:

   Jeżeli chodzi o to, co kardynał Duka myśli o tym, jak Ukrainki mają bronić się przed gwałtem wojennym po chrześcijańsku, to zapomnijcie o spluwach i paralizatorach! Gaz pieprzowy i gwizdki mogą być, bo należą do pradawnej tradycji z czasów przed Chrystusem (uwaga, to był dosłowny cytat) [<< tekst w nawiasach to jest link do tego artykułu].

   Ten czeski link, który przywołałeś jest w treści wykopywanego artykułu, nie ma w nim natomiast żadnych cytatów/odniesień do rzekomej wypowiedzi z tytułu.

   W kontekście tego co zacytowałeś to tytuł to dalej ordynarny clickbajt ¯\_(ツ)_/¯. Sam to tłumaczyłeś? Podaj mi proszę oryginalny wyrywek/cytat, który przywołałeś, przetłumaczę sobie kontekst. Dzięki.

  •  

   pokaż komentarz

   @LoginZajetyPrzezKomornika:

   Považuji za nutné, abychom tyto zločiny viděli v jejich komplexitě a povšimli si všech účastníků. Celý problém vyžaduje nejen nestrannost, ale musí být přihlédnuto, že pachatel, příslušník ozbrojených sil, je často také obětí těch nejsilnějších emocí a vášní, kdy hrůza z boje, strach a nenávist ho přivádí doopravdy až k úrovni jakéhosi amoku

   I zgadzam się że w artykule brakuje tego cytatu, ale dziennikarz jest Czechem, zakładam że tam te słowa odbiły się dużym echem i są po prostu powszechnie znane.

  •  

   pokaż komentarz

   @thorgoth:

   BTW: 25. 04. 2022 | 13:34 data publikacji ( https://blog.aktualne.cz/blogy/dominik-duka.php?itemid=42525 )

   zakładam że tam te słowa odbiły się dużym echem i są po prostu powszechnie znane.

   [cytat wklepany w google]
   https://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=Považuji+za+nutné%2C+abychom+tyto+zločiny+viděli+v+jejich+komplexitě+a+povšimli+si+všech+účastn%C3%ADků.+Celý+problém+vyžaduje+nejen+nestrannost%2C+ale+mus%C3%AD+být+přihlédnuto%2C+že+pachatel%2C+př%C3%ADslušn%C3%ADk+ozbrojených+sil%2C+je+často+také+obět%C3%AD+těch+nejsilnějš%C3%ADch+emoc%C3%AD+a+vášn%C3%AD%2C+kdy+hrůza+z+boje%2C+strach+a+nenávist+ho+přivád%C3%AD+doopravdy+až+k+úrovni+jakéhosi+amoku&ie=UTF-8&oe=UTF-8),

   Wyskakuje mi 19 wyników (wiem, że niewyrafinowany sposób, ale jakiś)

   Twój cytat w szerszym konteście: (translator Google)

   Problematyka przemocy wobec kobiet w sferze seksualnej ma szerszy kontekst i słuszne jest, aby odpowiednie dziedziny naukowe zajmowały się tą kwestią i oferowały niezbędną pomoc. Kontrowersje wywołane okropnościami wojny w połączeniu z tymi zbrodniami wojennymi wywołują debatę międzypartyjną.Uważam za konieczne, abyśmy dostrzegli te zbrodnie w ich złożoności i zauważyli wszystkich uczestników. Cały problem wymaga nie tylko bezstronności, ale trzeba wziąć pod uwagę, że sprawca, członek sił zbrojnych, jest często także ofiarą najsilniejszych emocji i namiętności, gdy naprawdę napędza go horror walki, strach i nienawiść do poziomu swego rodzaju amoku. Zabija bez zastanowienia i niszczy wszystkie żywe istoty i wszystkie wartości, które reprezentują wroga. Co nie znaczy, że jest usprawiedliwiony i powinien być zwolniony z odpowiedzialności! W przypadku walk nie tylko na Ukrainie, ale także w innych interwencjach militarnych we współczesnym świecie (podobnie jak w obu wojnach światowych) odpowiedzialność za te działania powinna również spoczywać na dowództwie armii i konkretnym dowódcy poszczególnych żołnierzy, co często się nie robi. Nawet w przypadku gangów terrorystycznych i niektórych jednostek wojskowych gwałcenie kobiet wroga jest rozumiane jako część strategii wojennej!! Pozwolę sobie tylko na małą uwagę: jednak nie do końca słuszne jest mówienie tylko o zbrodniach żołnierzy rosyjskich, ponieważ wiele świadectw mówi o nich jako o tych, którzy pomagali kobietom w tym niebezpieczeństwie. Nie chcę dalej omawiać tej kwestii, ale zwracam uwagę, że uproszczone podejście może prowadzić do szowinizmu i nacjonalizmu.

   Niech każdy sam sobie wyrobi zdanie. Tytuł tego clickbajta wykopywanego to jest takie nadużycie że... ech...

  •  

   pokaż komentarz

   @thorgoth: Za propagandę na miarę tvp zakop. Nie mogłeś tego dodać bez manipulacji?

  •  

   pokaż komentarz

   @malymiskrzys: ale jakiej manipulacji? tutaj masz linka do tego strasznego wpisu (w oryginale) https://blog.aktualne.cz/blogy/dominik-duka.php?itemid=42525#more wrzuc to sobie do tlumacza. k$#$A! wierzyc krytyce politycznej jest glupsze niz wierzyc w plaska ziemie.
   ten klecha staje murem za kobietami, i w jednym zdaniu zwraca uwage ze wojna jest straszna dla obu stron (tak k$#$A, kacapy tez sraja po gaciach), tylko tyle. Nie probuje usprawiedliwic, nie staje po stronie oprawcow. wez poprawke jeszcze na to, ze to chrzescijanin i jego obowiazkiem jest stac po stronie prawdy (ehehe), a nie po stronie tepej propagandy.

  •  

   pokaż komentarz

   @LoginZajetyPrzezKomornika: jak mi daleko do katolików to jeszcze dalej do zjebów z KP. Niestety coraz wiecej jest tematów o ktorych NIE MOZNA mowic bez obawy zaszczekania/zagryzienia
   A tobie dziekuje

  •  

   pokaż komentarz

   Zróbcie czasem chociaż ctrl|command + f. Poza tym ten "artykuł" to jakiś grafomański bełkot :-)

   @LoginZajetyPrzezKomornika: Temat KK jest ostatnio modny, treść się nie liczy. Że wspomnę choćby wydeło od "gazety stonoga".

 •  

  pokaż komentarz

  nie wykorzystał okazji aby siedzieć cicho( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Taka sytuacja...

  źródło: ei_1657135903209.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Katolicki kardynał: Gwałcący kobiety rosyjscy żołnierze to także ofiary wojny

  Gdzie jest ta rzekoma wypowiedź jawnie wskazana (zacytowana) w treści tego "artykułu", poza tytułem?

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: 291092647_558971265817976_9068909057523141850_n.jpg