Informacja nieprawdziwa, manipulacja. Dane, na które powołuje się autor, nie są wiarygodne: https://www.wykop.pl/link/6746143/comment/108036013/#comment-108036013

Wykop notuje spore spadki. Nie ma zapowiadanej nowej wersji, coraz więcej spamu

Wykop notuje spore spadki. Nie ma zapowiadanej nowej wersji, coraz więcej spamu

Wykop.pl jest specyficznym serwisem i bardzo trudnym do zarządzania oraz monetaryzacji. Od wielu lat jego administracja nie cieszy się uznaniem wśród użytkowników, którzy w rozmaity sposób wyrażają swoje niezadowolenie. Widoczny jest również spadek poziomu treści w tym serwisie...

 •  

  pokaż komentarz

  Oby tak dalej Mihau XD

  źródło: memeski.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @kolega_z_sasiedztwa: Poniżej ilu musi spaść by się Białkov zaczął niepokoić?

  •  

   pokaż komentarz

   @bastek66: więcej politycznego spamu xDD najlepsze są znaleziska "z ogniem", które nie przekraczają nawet 1000 wykopów xD

  •  

   pokaż komentarz

   @polskabialoczerwoni: No bo te są wykopywane przez przejęte konta które dodatkowo plusują i minusują odpowiednio komentarze a potem puff koniec.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolega_z_sasiedztwa: No ale dzięki temu mogli kasę z tarczy wydoić! Chyba 300 tysięcy przytulili.

  •  

   pokaż komentarz

   @polskabialoczerwoni: Jeszcze fajniejsze jest zamiłowanie do 'śmiesznych' odpowiedzi. Jak pierwszy raz wbiłem na reddit byłem w szoku że normalnie odpowiedziano mi na zadane pytania, tymczasem tutaj jak na załączonym obrazku (facet pytal o kaloryke erytrytolu):

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @polskabialoczerwoni: taaa, znaleziska z 50 wykopami na stronie głównej, oczywiście ze sponsorowanego źródła ( ͡° ͜ʖ ͡°) A dla niepoznaki, dla użytkowników apki mobilnej, sponsorowane źródło jest wpisane w znalezisko jako "wykop.pl" zamiast jakieś rmf czy inny spam XD

  •  

   pokaż komentarz

   @polskabialoczerwoni: więcej gówno propagandy o wojnie na Ukrainie

  •  

   pokaż komentarz

   są wykopywane przez przejęte konta

   @bastek66: Przed wyborami zobaczysz ich wysyp, nic nie piszą przez 4 lata i nagle cyk, pelna mobilizacja i polityczny spam. Zgłaszasz podejrzenie o mulitkonto a debilna moderacja nie widzi nic złego w tym, że milczek jest nagle politycznym aktywnym uczestnikiem dyskusji. xd

  •  

   pokaż komentarz

   @kolega_z_sasiedztwa: W ogóle co do nowej wersji.

   Niektórzy się zgłosili i dostali dostęp, ja dostałem wiadomość, że wzięli mnie ale przygotują umowę i skonfigurują VPN i mam podać tylko adres mailowy.

   Podałem, mija już chyba 3 miesiąc i nic XD parodia

  •  

   pokaż komentarz

   @kolega_z_sasiedztwa: nie trzeba im przecież co dekadę przypominać o nowej wersji

   źródło: comment_1658205796AiycV2BBhEwT9DFRjuY9wL.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @kolega_z_sasiedztwa: Problemem wykopu nie jest spadek "realnych" użytkowników, tylko masakryczny spadek ich poziomu.

  •  

   pokaż komentarz

   @polskabialoczerwoni: ch!? tam z polityką, to już nie zniknie nigdy. Ale pudelizacja portalu gdy połowa była zaj@#$na jakąś sprawą rozwodową celebrytów to już jest kpina

  •  

   pokaż komentarz

   @polskabialoczerwoni: Jeszcze fajniejsze jest zamiłowanie do 'śmiesznych' odpowiedzi.

   @remev: Dla mnie to jest cel tego portalu. Ja się tutaj "wentyluję" czasami :D

  •  

   pokaż komentarz

   @kolega_z_sasiedztwa: Więcej teorii spiskowych, anty covidowych, anty lgbt, anty ukraińskich, antysemickich czy rasistowskich. Normalni ludzie na pewno zostaną na tym serwisie XD. Niedługo na tym serwisie zostaną same świry które będą pisać sami do siebie z fejkowych kont.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @nolsc: @zdjeciegipsu: @PanEkspertErbo: @guest: @Ka4az: @R2D2_z_Sosnowca: @dzieju41: @franz1986: @taraqui: @remev: @ChciwyASasin: @bastek66: @polskabialoczerwoni: @kolega_z_sasiedztwa: Sory że wołam grupowo, ale to wszystko o czym tu piszecie bo tak czytam, to ja ostrzegałem już dawno temu o tym...

   W tym znalezisku:
   https://www.wykop.pl/link/6157283/podzialy-spoleczne-i-jakosc-debaty-publicznej/

   A dodatkowo powiem, że to co się dzieje na Wykopie ostatnimi czasy, ten spadek poziomu, to nie jest też tylko problem tego portalu, bo to się dzieje wszędzie, chociaż mam nieodparte wrażenie, że na Wykopie najszybciej.

   Bonusowo wklejam Wam bardzo ciekawy filmik, niestety wymagany angielski, ale bardzo polecam bo może otworzyć trochę mózg, niestety jak go wrzuciłem w znalezisko to wiadomo 5 wykopów 0 zakopów i elo.

   Sprawa poziomu użytkowników, dyskusji między użytkownikami, czy poziomu treści to tabu którego nikt nie porusza, bo jest na rękę modom, dzięki temu mają co robić. @Sinity ostatnio napisał bardzo ciekawy wpis na mirko gdzie padł wniosek, że administracja serwisów kontroluje poziom polaryzacji i skłócenia userów, bo odpowiednio wysoki jest rzekomo paliwem dla serwisu, co z tego że kosztem poziomu treści, więc moderacja wykopu cieszy miche gdy widzi, że użytkownicy się żrą o pierdoły i spamują gównokomentarzami aka. #neuropa i #konfederacja. To jest dokładnie takie samo działanie jak Glapa Jaszczomp walczy z inflacją, zasrany sabotaż.

   W prawie każdym znalezisku politycznym pierwszy komentarz jest zawsze zminusowany na uje, ten komentarz to najgorsza możliwa głupota, tak boleśnie oczywista i oklepana, że nikt nie powinien nawet na to odpowiadać, a tymczasem pod takim komentem jest zwykle najwięcej komentarzy ze wszystkich późniejszych wątków, jakie ktokolwiek porusza. To nie jest dyskusja ani debata.

   Echhhhh......

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   co z tego że kosztem poziomu treści, więc moderacja wykopu cieszy miche gdy widzi, że użytkownicy się żrą o pierdoły i spamują gównokomentarzami

   @nirvikalpasamadhi: Prawdopodobnie dlatego, że to jest ten zastrzyk ruchu, którego potrzebują, aby funkcjonować i zarabiać, dlatego darują multikonta i zwoływanie się neur0sji czy tam innych skrajnych bezbeckich znalezisk, które podsycają ogień po obu stronach. Problem w tym, że to jest rozwiązanie chwilowe i krótkotrwałe i wiecznie na tym nie dadzą rady jechać, co boleśnie pokazuje statystyka w tym znalezisku i spadająca liczba użytkowników.
   Dyskusję, tak jak wszelkie fora, zabiły media społecznościowe (fejsy, twitterki), widać to bardzo mocno po wykopie, który teoretycznie jest portalem, na którym powinna być dyskusja (dlatego nie ma np. limitu 150 znaków) są jednozdaniowe wypowiedzi-memy.
   Nie ma nic złego we wrzuceniu śmiesznego obrazka czy dobrego grypsu, ale kiedy cała wypowiedź ogranicza się tylko do tego i to często są jedyne komentarze... Z czym i o czym dyskutować?
   Ale łykopowi, fejsbukom i innym portalom można jeszcze taką formę darować, bo jest spory rozstrzał wiekowy (i to często widać, kto się "chował" w czasach for, a kto twittera), ale jak niski poziom dyskusji i debaty w kraju widać w TV. Dziennikarze obecnie nie dążą do dyskusji i nie chcą takiej prowadzić, podobnie jak politycy, którzy często przekrzykują się zamiast dać się komuś wypowiedzieć i przedstawić swoje racje. W końcu jak zakrzyczy to też wygra, tak jak gołąb wygra partię, jak narobi na szachownicę i rozrzuci wszystkie pionki. Widać też różnicę w formie przedstawiania wiadomości w ciągu ostatnich 30 lat, gdzie zamiast bezstronności i przedstawieniu treści, aby każdy sobie przetrawił to jak chce, to nie daje się widzowi na to szansy i jest to treść podana już z dogodną interpretacją. Widać to też po "ofercie" programowej, gdzie nawet kanały edukacyjne, które przecież powinny służyć poszerzaniu wiedzy, stoczyły się i poszł za trendem papki bez treści i reality show z bardzo oszczędną, momentami mikroskopijną, wartością intelektualną.
   Obecnie nie uczy się dyskusji, a co za tym idzie krytycznego myślenia, tylko uczy się czegoś w stylu "ty zawsze masz rację nieważne co" i stąd się biorą totalne ruchy prawicowe i lewicowe - zupełnie nie ma nic po środku i żadnego kompromisu.
   A brak zgody i takie podzielenie, brak dialogu służy tylko i wyłącznie władzy, która dzięki temu ma wymiennego "wroga narodu".

  •  

   pokaż komentarz

   @nirvikalpasamadhi: Ten sam trend i widać w innych obszarach. Takie gry choćby, gdzie komentarz jednego użytkownika przypisują całej społeczności tj. graczy, i mamy afery, bójki i tak dalej.

   Media potrzebują kłótni, by żyć. Z tego też wiele rzeczy poznikało, nie dlatego, że jakaś wrażliwość czy coś tego rodzaju, bo ludzie są różni, w dosłownym tego znaczeniu. Raczej z powodu braku chęci do użerania się, bo zaraz ktoś cię wyśledzi, bo kogoś obraża to, co robisz; bo im się nie podoba i żądają cenzury, nie bacząc na osoby, do których dane medium jest przeznaczone, i oni winni mieć pierwszeństwo.

   Horrorów nie oglądam, bo się ich boję. Nie żądam zmian w nich, bo byłbym nieobiektywny wobec nich, bo patrzę na nie jedynie z punktu własnego samopoczucia. A może horrory mają straszyć, i mają w tym cel np. przekazu poprzez silne emocje? A ja bym to odebrał.

  •  

   pokaż komentarz

   @remev: ja kiedyś pod znaleziskiem spytałem o dobrą darmową alternatywę dla Kaspersky Security Cloud i dostałem ponad 200 minusów xD
   jest tu jeszcze sporo fajnych ludzi ale debili, frustratów i psycholi też pełno i stanowią coraz większy procent

  •  

   pokaż komentarz

   @LysiejacyKonkubentTwojejMatki: minusują cię, a masz dużo racji, jeszcze tylko wysrywy przegrywów trzeba dodać i patologie typu kononowicz i fmma.
   Nic dziwnego że popularność portalu spada, kiedy coraz więcej znalezisk wpisuje się w poglądy ograniczonej grupy użytkowników, a pozostali są taką treścią zmęczeni i coraz rzadziej tu wchodzą, nowych użytkowników z wyjątkiem jakichś subkultur też to raczej nie zachęca.

  •  

   pokaż komentarz

   @Myrkull: Niech sobie minusują, mi tam na tym nie zależy. Oczywistą rzeczą jest że toksyczny kontent będzie odstraszał ludzi, a ten portal właśnie słynie z toksyczności swoich użytkowników. Co ciekawe bardzo wiele do powiedzenia mają w tej dyskusji osoby które same taki toksyczny kontent tworzą i niszczą ten portal XD

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Sory że wołam grupowo, ale to wszystko o czym tu piszecie bo tak czytam, to ja ostrzegałem już dawno temu o tym...

   @nirvikalpasamadhi: Wybacz, ale dla mnie to jest gównoportal z heheszkami, gdzie mogę się trochę wywentylować przy okazji. Jest tutaj bardzo mało jakościowych dyskusji. Od tego mam Twittera, gdzie jest sporo ekspertów z każdej dziedziny i z całego świata (chociaż też sporo trolli anonimów, ale do wyciszenia). Także pomyśl czy nie pchasz kamienia pod górę jak Prometeusz.

  •  

   pokaż komentarz

   administracja serwisów kontroluje poziom polaryzacji i skłócenia userów, bo odpowiednio wysoki jest rzekomo paliwem dla serwisu, co z tego że kosztem poziomu treści, więc moderacja wykopu cieszy miche gdy widzi, że użytkownicy się żrą o pierdoły i spamują gównokomentarzami aka. #neuropa i #konfederacja. To jest dokładnie takie samo działanie jak Glapa Jaszczomp walczy z inflacją, zasrany sabotaż.

   @nirvikalpasamadhi: No tak. Ale też z drugiej strony, prawdą jest to że w przypadku braku różnic, nie ma debaty.

   Z tym że wierzę że może to się odbywać lepiej. Przykład lepszej pod tym względem społeczności, tutaj. Choć bardziej pesymistycznie - w większości lepszy poziom tamtego miejsca wynika z selekcji użytkowników niż z samych reguł...

   Co do kontroli przez adminów... bardziej powiedziałbym że "nie przeszkadzają" w tym. Ogólnie na Wykopie mam wrażenie że administracja jest bardzo apatyczna.

   Na koniec wrzucę tłumaczenie templatki, tekstu posta w cotygodniowych wątkach we wspomnianej społeczności.

   Ten cotygodniowy wątek jest przeznaczony dla wszystkich postów dotyczących wojny kulturowej. "Wojna kulturowa" jest nieprecyzyjnie zdefiniowana, ale w zasadzie oznacza kontrowersyjne kwestie, które przebiegają wzdłuż wytyczonych linii plemiennych. Spory o kwestie związane z wojną kulturową generują dużo ciepła i mało światła, a niewiele głęboko zakorzenionych w swoich poglądach osób kiedykolwiek zmienia zdanie. Ten wątek służy do wyrażania opinii i analizowania stanu dyskusji przy jednoczesnej próbie zoptymalizowania przewagi światła nad ciepłem.

   Optymistycznie, uważamy, że angażowanie się w dyskusję z ludźmi, z którymi się nie zgadzasz, jest warte twojego czasu, podobnie jak bycie miłym! Pesymistycznie rzecz ujmując, istnieje wiele czynników, które mogą sprawić, że dyskusje na tematy związane z wojną kulturową staną się bezproduktywne. Istnieje ludzka tendencja do dzielenia się wzdłuż linii plemiennych, chwalenia swojej grupy wewnętrznej i szkalowania grupy zewnętrznej - a jeśli wydaje Ci się, że łatwo jest Ci krytykować swoją grupę wewnętrzną, to być może Twoja grupa zewnętrzna wcale nie jest tą, o której myślisz. Ekstremiści o przeciwnych stanowiskach mogą się nawzajem podsycać, podkreślając najgorsze punkty drugiej strony, aby usprawiedliwić swoją rozwścieczoną retorykę, która z kolei staje się nowym przykładem złego zachowania dla drugiej strony, którą można wyróżnić.

   Chcielibyśmy uniknąć tej negatywnej dynamiki. Dlatego prosimy o nieużywanie tego wątku do prowadzenia wojny kulturowej. Przykłady prowadzenia wojny kulturowej:

   Upokarzanie.

   Próby "budowania konsensusu" lub wymuszania ideologicznej zgodności.

   Dokonywanie szerokich uogólnień w celu szkalowania grupy, której nie lubisz.

   Rekrutacja do jakiejś inicjatywy.

   Umieszczanie linków, które można podsumować jako "Boo outgroup!". Zasadniczo, jeśli twoja wypowiedz jest z gatunku "Czy możesz uwierzyć w to, co Ci Ludzie zrobili w tym tygodniu?", to powinieneś albo powstrzymać się od zamieszczania postów, albo wykonać bardzo cierpliwą pracę, aby nadać kontekst i/lub steelman-ować dany punkt widzenia.

   Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś dyskutować, aby zrozumieć, a nie aby wygrać. Ten wątek nie jest terytorium, które ma zostać zawłaszczone przez tę czy inną grupę; celem jest, aby wiele różnych punktów widzenia było tu reprezentowanych. Dlatego też prosimy o przestrzeganie pewnych wytycznych:

   Mów prosto. Unikaj sarkazmu i kpin. Kiedy się z kimś nie zgadzasz, wyraź swoje zastrzeżenia wprost.

   Bądź jak najbardziej precyzyjny i <charitable>. Nie parafrazuj niepochlebnie.

   Nie sugeruj, że ktoś powiedział coś, czego nie powiedział, nawet jeśli uważasz, że wynika to z jego wypowiedzi.

   Pisz tak, jakby wszyscy czytali i chciałbyś, żeby zostali włączeni do dyskusji.

   Na zasadzie ad hoc, modowie postarają się stworzyć listę najlepszych postów/komentarzy z poprzedniego tygodnia, umieszczonych w wątkach Quality Contribution i zarchiwizowanych na r/TheThread. Możesz nominować komentarz do tej listy klikając na 'report' na dole postu, wybierając 'this breaks r/themotte's rules, or is of interest to the mods' z wyskakującego menu, a następnie wybierając 'Actually a quality contribution' z podmenu.

  •  

   pokaż komentarz

   'Charitable' nie przetłumaczyłem bo - co do genezy tamtej społeczności, to jest ona dość skomplikowana (stąd selekcja użytkowników) - upraszczające jest offshotem społeczności wokól bloga SlateStarCodex (teraz AstralCodexTen), oryginalnie te cotygodniowe wątki były na /r/slatestarcodex jednak z powodu ataków na autora zostało to wydzielone na osobny subreddit. Opis tutaj.

   Anyway. Właściwie pierwszym postem na oryginalnym blogu SSC, You're probably wondering why I've called you here today - było wyjaśnienie 'steelman' oraz 'charity'.

   Z powodu przeoczenia starożytnych Greków, nie ma Muzy blogowania. Pozbawiony możliwości rozpoczęcia od właściwej Inwokacji do Muzy, zrekompensuję to stosunkowo nudnym wprowadzeniem.

   Nazwa tego bloga to Slate Star Codex. Jest to prawie anagram mojego własnego nazwiska, Scott S Alexander. Brakuje w niej niestety "n", bo anagramowanie jest trudne. Umieściłem dodatkowe "n" w obrazku nagłówkowym, aby przywrócić kosmiczną równowagę.

   Ten blog nie ma tematu, ale ma etos. Etos ten można by podsumować jako: "charity over absurdity".

   Absurdalizm to naturalna ludzka tendencja do odrzucania wszystkiego, z czym się nie zgadzasz, jako tak głupiego, że nie zasługuje nawet na rozważenie. W rzeczywistości jesteś cnotliwy, jeśli nie bierzesz tego pod uwagę, może nawet bohaterski! Odmawiasz godnego traktowania złych propagatorów bredni, nie uznając ich za pełnoprawnych partnerów do debaty.

   'Charity' to zdolność do nadpisania tej reakcji. Zakładanie, że jeśli nie rozumiesz, jak ktoś może wierzyć w coś tak głupiego jak oni, to jest to raczej brak zrozumienia z twojej strony niż brak rozsądku z jego strony.

   Jest wiele rzeczy, którymi 'charity' nie jest. 'Charity' nie jest karykaturalną próbą stwierdzenia, że nikt nigdy nie może być pewien, że ma rację lub nie ma racji w jakiejkolwiek sprawie. Kiedy zrozumiemy powody, dla których dane przekonanie jest dla kogoś atrakcyjne, możemy śmiało odrzucić je tak stanowczo, jak tylko chcemy. Nie ma też obowiązku spędzania czasu na analizowaniu każdego szalonego przekonania, które może pojawić się na twojej drodze. Czas jest cenny i im mniej go tracisz na intelektualne gonitwy, tym lepiej.

   To bardziej przypomina Płot Chestertona. G.K. Chesterton podał przykład płotu na środku pustkowia. Podróżnik natrafia na niego, myśli: "Nie przychodzi mi do głowy żaden powód, by mieć tu płot, to na pewno było głupie, by go budować" i dlatego go rozbiera. Zostaje wtedy sponiewierany przez rozwścieczonego byka, który był trzymany po drugiej stronie ogrodzenia.

   Chestertonowi chodzi o to, że "nie przychodzi mi do głowy żaden powód, by mieć tu płot" jest najgorszym powodem do usunięcia płotu. Ktoś miał powód, by postawić tu płot, a jeśli nie potrafisz sobie nawet wyobrazić, co to było, to prawdopodobnie oznacza, że jest coś, co ci umknęło odnośnie sytuacji i że wtrącasz się w sprawy, których nie rozumiesz. Nie wyklucza to jednak podróżnika, który wie, że historycznie był to teren hodowli bydła, ale teraz jest opuszczony - czyli podróżnika, który rozumie, co się dzieje - od rozebrania płotu.

   Jak z płotami, tak i z argumentami. Jeśli nie masz pojęcia, jak ktoś może w coś wierzyć, więc uznajesz to za głupie, jesteś jak Chestertonowy podróżnik odrzucający płot (a filozofowie, podobnie jak podróżnicy, są narażeni na duże ryzyko natknięcia się na byka).

   Poszedłbym dalej i powiedział, że nawet gdy charytatywność jest bezzasadna, jest korzystna. Najskuteczniejszym sposobem nauki dowolnego zagadnienia jest próba dowiedzenia się dokładnie, dlaczego błędne stanowisko jest błędne. A czasami nawet totalnie katastroficzna teoria zawiera kilka zbawiennych pereł mądrości, których nie można znaleźć nigdzie indziej. Racjonalistyczne forum Less Wrong uczy idei steelmanningu, przerabiania głupiego stanowiska na najbliższe inteligentne stanowisko, a następnie sprawdzania, czego można się z niego nauczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @LysiejacyKonkubentTwojejMatki: Nie patrz na minusy.
   Wykop to jest brat Elektrody i „swojaczki” muszą trzymać Cię za mordę, bo prawda ich kłuje w krtani.

 •  

  pokaż komentarz

  Oczywiście administracja nie odniesie się do niczego, a fajnie by było usłyszeć z czego wynikają opóźnienia (5 lat XD), co ciekawego planują, czy nowa wersja to nowy interface, może jakiś preview, jakie cele na przyszłość?
  Tak jakby nikt nie zarządzał tą stroną.

 •  

  pokaż komentarz

  Ta tabelka ukazuje, że proces spadku liczby użytkowników jest długotrwały i nawet takie - skupiające ogromne zainteresowanie - wydarzenia, jak wojna tuż za naszą granicą nie są w stanie tego trendu zahamować.
  Więcej spamu, więcej znalezisk, które dostają się na główną nie ze względu na zainteresowanie ogółu społeczności a jedynie jej wyselekcjonowanej części (patrz chociażby #neurolista, czy tworzone w reakcji listy konserw), więcej pobłażliwości moderatorów na wykorzystywanie przez użytkowników błędów w działaniu portalu (chociażby machinacje przy tagach takich jak #polityka dla zwiększenia zasięgów i obniżenia progu wejścia na główną czy masowe wrzucanie treści pornograficznych i pedofilskich na mirko). Jednocześnie mniej ciekawych akcji, mniej interesujących AMA (takie, jak to z "Masą" wywołują bardziej poczucie wstydu niż zainteresowanie), mniej pracy nad wprowadzaniem innowacji w działaniu strony. Efekty widać.

  źródło: v.wpimg.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @plackojad: kiedyś tag polityka był zamknięty dla osób niezalogowanych oraz wyszukiwarek internetowych. Później go odblokowali, gdy Wykop tracił użytkowników. Chwytają się już każdej formy zyskania odwiedzin

  •  

   pokaż komentarz

   @fryderyk-baumberg: Niestety kosztem jakości dyskusji na portalu. A użytkownicy uciekają - tym bardziej, że nie mają teraz możliwości blokowania treści politycznych. Bo jak to zrobić, gdy użytkownicy walczący o pierwsze miejsce w rankingu lub o przemycenie swojego przekazu na główną masowo "zapominają" o dodaniu tego tagu?

   kiedyś tag polityka był zamknięty dla osób niezalogowanych oraz wyszukiwarek internetowych.

   O ile dobrze pamiętam zrobili to w 2020 roku - w trakcie kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi. W tym samym czasie neuropa stworzyła swoją listę do spamowania znaleziskami.

  •  

   pokaż komentarz

   @plackojad: było masowe zgłaszanie Neuropy. Ale co z tego, skoro Gromota codziennie spamował starannie dobraną propagandą, ale Wykop sam do nich potem linkował na swoim Facebooku

  •  

   pokaż komentarz

   kiedyś tag polityka był zamknięty dla osób niezalogowanych oraz wyszukiwarek internetowych. Później go odblokowali, gdy Wykop tracił użytkowników.

   @fryderyk-baumberg: Teraz ciężko znaleźć na głównej cokolwiek niezwiązanego z polityką.

  •  

   pokaż komentarz

   @Phyrexia: może zrobic porządek i zablokować politycznych trolli i usunąć możliwość wołania przy pomocy wpisów? Masa użytkowników nie chce tego contentu co pokazuje, gdy wrzuci neuropa przykładowo bez wołania i takie znaleziska nie będą się pojawiać.

  •  

   pokaż komentarz

   przemycenie swojego przekazu na główną masowo "zapominają" o dodaniu tego tagu?

   @plackojad: I do tego m0deracja jeszcze nie reaguje, tylko od razu odrzuca zgłoszenie.
   Co do tezy, że niby trudno zarządzać i monetyzować... No niezła głupota, przestrzeganie i pilnowanie własnego regulaminu trudne? W jaki sposób? Nie mówiąc już o zarabianiu...

  •  

   pokaż komentarz

   @Sail_and_boats: Dokładnie. Limity na wołanka w pojedynczym komentarzu (dla bordo 150, dla pomarańczek 50, a dla zielonek 20) są idiotyczne i bezskuteczne, skoro i tak można zawołać kilkuset użytkowników w kilku komentarzach w odstępie kilkudziesięciu sekund, kpiąc tym samym z zapisów regulaminu i netykiety.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sail_and_boats: Moim zdaniem listy do zwoływania się powinny działać tylko i wyłącznie w przypadku konkretnych treści konkretnych użytkowników. Np. ktoś robi remont i chce to dokumentować na Wykopie, ktoś wrzuca codzienne słówka z angielskiego, itp. Nie w przypadku "lista by lewaków/prawaków zabolała dupka" i zwoływania się do tweeta.

  •  

   pokaż komentarz

   @plackojad: co do wydarzeń typu wojna czy wybory

   w takich momentach na wykopie pojawia się mnóstwo "wątpliwej autentyczności uzytkownikow"
   Ale to administracji też nie martwi, bo user jest user, reklamodawca nie pyta czy bot, tylko płaci,

  •  

   pokaż komentarz

   w takich momentach na wykopie pojawia się mnóstwo "wątpliwej autentyczności uzytkownikow"

   @graf_zero: W każdym momencie tak jest. Użytkownicy nie widzą korzyści w utrzymywaniu konta po kilka lat, więc co rusz zakładają nowe konta - patrz neuropki, korzystające z wołanek. Sporo tam kont ledwie kilkumiesięcznych, które od samego początku idą w tematykę polityczną. A potem taki Elfik chełpi się ilością zakładanych nowych kont. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @plackojad: a to nie było przypadkiem tak, że najpierw były 2 afery z prawackim discordem, 1 z lewackim i dopiero później neuropa zrobiła listę do zwoływania się bo konserwy i tak z automatu zakopywały wszystko co nie było czczeniem konfederackich/pisowskich bożków? xD A kiedy jakieś statystyki ze spamowaniem od #falszywaegipcjanka ?

  •  

   pokaż komentarz

   @MichalLachim: Podaj o jakie afery Ci chodzi. Bo tak bez podania źródeł i zgadując, o co Ci może chodzić trudno mi odpowiedzieć na Twój komentarz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @plackojad: nie nie - ja mam na myśli uzytkownik prowadzących operacje wojny informacyjnej

   Czy to w wyborach za Duda, czy w czasie wojny za ukraina

  •  

   pokaż komentarz

   @plackojad: Już nie pamiętasz afer z banhammerem? Ciekawe. Mam tu konto dużo krócej a wiem o tych sytuacjach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Już nie pamiętasz afer z banhammerem?

   @MichalLachim: Było ich trochę, więc ciekawy jestem, o jakie Ci konkretnie chodzi i w jakim czasie one nastąpiły. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @plackojad: albo zakładają, bo zostają zremaskowani - patrz chociażby gromota, który aby uniknąć procesu siedzi sobie na nowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   gromota, który aby uniknąć procesu siedzi sobie na nowym

   @xDawidMx: Co masz konkretnie na myśli?

  •  

   pokaż komentarz

   @plackojad: ten od ulotki z norweskiej TV miał przecież podać gramolę do sądu o zniesławienie z tego co pamiętam. Od razu po tym usunął konto

  •  

   pokaż komentarz

   @MichalLachim:

   Sprawdź teraz:
   - jaki wpływ na kształt serwisu (zwlaszcza treści na nim) mieli bohaterowie znaleziska, do którego zalinkowałeś
   - jak na ich działania zareagowała moderacja.
   W przypadku listy neuropy mamy do czynienia z jawnym działaniem, akceptowanym przez moderację - mimo, że wpływ na zaspamowanie strony głównej sporo większy, a i okres działania o wiele dłuższy. Neuropki korzystają ze swojej mirkolisty już ponad dwa lata, a na aferę, o której piszesz, moderacja zareagowała niemal natychmiast po wykryciu.

   @xDawidMx: To już było, jak gromota usunął konto i inny neuropek wrzucił znalezisko z odnośnikiem do jego tweeta ze "śledztwem" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @plackojad: przecież na discorda neuropy też od razu zareagowała. I tak samo niektórzy z konserw i neuropków dostali tylko miesiąc bana.
   Co do długości użytkowania listy to też mijasz się z prawdą, bo konfederaci spamowali znaleziskami głównie podczas wyborów, gdzie każdy pierd Bosaka lądował na głównej, ale również po - kleopatra przestała spamować dopiero jak się wojna zaczęła (ciekawe dlaczego xD). Poza tym listy konfederatów były do lansowania jednej partii, listy neuropy były do wyśmiewania głównie (nie)rządu i konfederacji.
   Jeszcze wypadałoby, tak generalnie, wspomnieć o tym, że wykop to fabryka fakenewsów, których twórcami w conajmiej 90% są #4konserwy / #konfederacja - od czasu pandemii to przekroczyło wszelkie granice. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   przecież na discorda neuropy też od razu zareagowała.

   @MichalLachim: Tak zareagowała, że neuropki nadal się zwołują do znalezisk.

   I tak samo niektórzy z konserw i neuropków dostali tylko miesiąc bana.

   tylko, że w przypadku konserw poleciały również permy, a u neuropków miesiąc to był maksymalny wymiar kary.

   bo konfederaci spamowali znaleziskami głównie podczas wyborów, gdzie każdy pierd Bosaka lądował na głównej

   Za pomocą jakiej listy? Bo było ich kilka i żadna nie przetrwała choćby połowy tego, co lista neuropy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   ale również po - kleopatra przestała spamować dopiero jak się wojna zaczęła (ciekawe dlaczego xD).

   Nie, jak wojna się zaczęła, tylko w maju - gdy neuropki skutecznie uprzykrzyły @kleopatrixx byt na Wykopie. Ale i tak przynajmniej przestała. Neuropki natomiast wzmocniły swoje tryby propagandowe.

   Poza tym listy konfederatów były do lansowania jednej partii, listy neuropy były do wyśmiewania głównie (nie)rządu i konfederacji.

   Właśnie - te pierwsze powstały do promowania działań partii za pomocą profesjonalnych materiałów, jak np. konferencje prasowe czy wystąpienia sejmowe. A lista neuropy powstała głównie do trollerki i hejtowania. I to właśnie w reakcji na takie działania powstawały - tak przez Ciebie krytykowane - listy, stworzone przez konserwy (również @kleopatrixx).

   Jeszcze wypadałoby, tak generalnie, wspomnieć o tym, że wykop to fabryka fakenewsów, których twórcami w conajmiej 90% są #4konserwy / #konfederacja - od czasu pandemii to przekroczyło wszelkie granice. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Masz na myśli ogół fakenewsów, czy tylko te, które moderacja opatrzyła belką? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Tak zareagowała, że neuropki nadal się zwołują do znalezisk.

   @plackojad: na discordzie? A ma pan dowód?

   tylko, że w przypadku konserw poleciały również permy, a u neuropków miesiąc to był maksymalny wymiar kary.

   Nie jestem w stanie zweryfikować bo część pousuwała konta, ale wydaje mi się, że części zmieniono te bany na dłuższe/permy. Zresztą przejmowanie się banami nie ma sensu - prawak/lewak dostaje bana to zaraz zakłada nowe konto.

   Za pomocą jakiej listy? Bo było ich kilka i żadna nie przetrwała choćby połowy tego, co lista neuropy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Wiem że było kilka, co to ma do rzeczy którą listą?

   Nie, jak wojna się zaczęła, tylko w maju - gdy neuropki skutecznie uprzykrzyły @kleopatrixx byt na Wykopie. Ale i tak przynajmniej przestała. Neuropki natomiast wzmocniły swoje tryby propagandowe.

   A ile czasu minęło od wyborów do maja?

   Właśnie - te pierwsze powstały do promowania działań partii za pomocą profesjonalnych materiałów, jak np. konferencje prasowe czy wystąpienia sejmowe. A lista neuropy powstała głównie do trollerki i hejtowania. I to właśnie w reakcji na takie działania powstawały - tak przez Ciebie krytykowane - listy, stworzone przez konserwy (również @kleopatrixx).

   No ale co to ma do rzeczy czy profesjonalne czy nie? Spamować konferencjami dobrze, a fragmenty wypowiedzi na streamable służące do pokazywania czyjejś głupoty źle? Zresztą, połowa tych konferencji konfederatów to też było "hejtowanie", a listy były też używane do innych rzeczy (murzyn się spierdział w ameryce).

   Masz na myśli ogół fakenewsów, czy tylko te, które moderacja opatrzyła belką? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Zgadzam się, że moderacja jest zbyt głupia i niektóre oczywiste fakenewsy wiszą po dziś dzień, albo spadają po 3 dniach gdy pół internetu już to zobaczy. Lewackie fejki też czasami nie spadały, ale nadal prawie wszystkie to fejki prawackie. (i teraz: ale fakty są lewackie!)

  •  

   pokaż komentarz

   na discordzie? A ma pan dowód?

   @MichalLachim: Na mirko. I to dla mnie wystarczy. Poza tym wątpię, by discord neuropy został zlikwidowany po tym, jak jego istnienie zostało ujawnione tutaj:
   https://www.wykop.pl/link/6419161/nie-ma-zadnego-discorda-neuropy/

   Nie jestem w stanie zweryfikować bo część pousuwała konta, ale wydaje mi się, że części zmieniono te bany na dłuższe/permy.

   Spójrz sobie na screena, którego wrzuciłem. Na wpisy pod tagiem #stobanowdlalewakow z okresu 19-20 grudnia 2021 roku (czyli ujawnienia istanienia discorda neuropy). Zwłaszcza na ten poniższy.
   https://www.wykop.pl/wpis/62579947/serio-dostali-bany-miesiac-gdy-inni-za-to-samo-dos/
   Znajdź mi tam choćby jeden wpis, w którym ktoś zbanowany za manipulacje dostał bana dłuższego niż miesiąc. Gdyby coś takiego miało miejsce, to na pewno zwróciło by to uwagę użytkowników - bo o temacie było bardzo głośno.

   Wiem że było kilka, co to ma do rzeczy którą listą?

   To, że podajesz, iż konfederaci spamowali wykop w czasie wyborów (domyślam się, że za pomocą mirkolist). Chcę sprawdzić, jakiej listy do tego używali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A ile czasu minęło od wyborów do maja?

   Najpierw piszesz o wojnie, potem o wyborach... zdecyduj się. W czasie "życia" listy @kleopatrixx nie było żadnych ogólnokrajowych wyborów. A wojna zaczęła się w lutym, nie w maju.

   No ale co to ma do rzeczy czy profesjonalne czy nie? Spamować konferencjami dobrze, a fragmenty wypowiedzi na streamable służące do pokazywania czyjejś głupoty źle?

   Oczwiście - bo konferencja jest całościowym, nie zniekształconym pod przekaz materiałem. Co innego, gdy wytnie się kilka przydanych fragmentów bez udostępnienia źródła - zupełnie, jak to robi #tvpis.

   Lewackie fejki też czasami nie spadały

   Po prostu dlatego, że społeczność Wykopu szybko je zakopywała, więc obywało się bez konieczności interwencji ze strony moderacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   bo neuropki spamowali znaleziskami głównie podczas wyborów, gdzie każdy pierd Trzaskowskiego lądował na głównej
   @MichalLachim: Poprawiłem, teraz się zgadza.

  •  

   pokaż komentarz

   Na mirko. I to dla mnie wystarczy. Poza tym wątpię, by discord neuropy został zlikwidowany po tym, jak jego istnienie zostało ujawnione tutaj:

   @plackojad: no przecież wspomniałem o tej aferze. A na mirko konserwy też się zwołują. A discord konserw też na pewno został zlikwidowany? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Spójrz sobie na screena, którego wrzuciłem.

   Widziałem, tylko czy to aktualne? Jeżeli moderacja ma podwójne standardy to źle i nie będę tego bronił.

   To, że podajesz, iż konfederaci spamowali wykop w czasie wyborów (domyślam się, że za pomocą mirkolist). Chcę sprawdzić, jakiej listy do tego używali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Przepraszam że nie mam aż tak smutnego życia i nie zapisuję sobie w notatniczku całego wykopowego gówna. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zwoływanko było oczywiście listami, jakimi nie ma znaczenia.

   Najpierw piszesz o wojnie, potem o wyborach... zdecyduj się. W czasie "życie listy @kleopatrixx nie było żadnych ogólnokrajowych wyborów. A wojna zaczęła się w lutym.

   W czasie wyborów spamował kto inny, po wyborach kto inny. Znowu - jakie ma to znaczenie kto i którą listą (a raczej jakie konto, bo osoba może być ta sama)? Spam był ciągły od wyborów parlamentarnych do marca (czy jak tam wolisz - maja). Sam zresztą przyznałeś że tych list było kilka.

   Po prostu dlatego, że społeczność Wykopu szybko je zakopywała, więc obywało się bez konieczności interwencji ze strony moderacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Tak samo w drugą stronę. Zresztą neuropki same kilkukrotnie zakopywały fejki innych neuropków, nie przypominam sobie sytuacji w drugą stronę, a raczej zakopywanie sprostowań. Tutaj jakiegokolwiek byś fikołka nie zrobił to nie ma żadnego porównania między fejkami jednych i drugich. To samo zresztą jest w innych częściach internetu.

  •  

   pokaż komentarz

   @MichalLachim W zasadzie odpowiedziałbym na Twój komentarz, ale - biorąc pod uwagę otwartość adminów tego portalu na krytykę - chyba nie ma już sensu. Ciebie nie przekonam, a osoby postronne mogą się przekonać na podstawie tego, co napisałem. Może będzie jeszcze okazja na odpowiedź. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   O ile dobrze pamiętam zrobili to w 2020 roku - w trakcie kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi. W tym samym czasie neuropa stworzyła swoją listę do spamowania znaleziskami.

   @plackojad: a pamiętam :)

   źródło: v.wpimg.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @plackojad ale że wychodek miał coś pod 5 milionów użytkowników to jestem zaskoczony, myślałem że ze 100 tysięcy max jak tu znaleziska mają problem żeby zebrać 10k wykopów xD

  •  

   pokaż komentarz

   @plackojad: Oczywiście że nie przekonasz bo nie masz racji. Jak ktoś jest ubezwłasnowolniony przez jakąś ideologię to i tak będzie robił fikołki.

  •  

   pokaż komentarz

   @plackojad: @Tupac_Shakur: @MichalLachim: @bastek66: @xDawidMx: @Phyrexia: @graf_zero: @Sail_and_boats: @ChciwyASasin: napiszę do Was wszystkich - tematy polityczne obecne są na Wykopie nie tylko za sprawą partyjnych młodzieżówek, które tutaj działają. Również konta redakcji podgrzewają te nastroje. Wirtualnemedia miały niedawno kilka botów - np. @rafpal - które dodawały treści polityczne #bekazpisu #tvpis. Podobnie robi Salon24, który pisze wyłącznie o polityce (ale to również profil tematyczny tej strony). Jedna zarzutka, dwie i już się ludziska żrą...

 •  

  pokaż komentarz

  Na reddicie /polska i /poland średnio największy dzienny ma 2-3 tysiące.
  Na wykopie 1000. Ale k@@$a nie sprawdzisz bo nie ma topki.

 •  

  pokaż komentarz

  Nic dziwnego. Strona główna zawalona politycznymi manipulatorskimi i propagandowymi znaleziskami.

1 2 3 4 5 6 7 ... 22 23 następna