Korea Północna przygotowuje się do próby broni jądrowej, a USA grożą sankcjami

Korea Północna przygotowuje się do próby broni jądrowej, a USA grożą sankcjami

@dynx biznesalert.pl #usa #koreapolnocna #wojsko #bron

Korea Północna przygotowuje się do kolejnych prób jądrowych. Jak podaje agencja Reuters, potwierdzają to ustalenia ONZ. Siódma próba jądrowa Korei Północnej Korea Północna ma przygotowywać się do kolejnych prób użycia broni jądrowej. Agencja...

 •  

  pokaż komentarz

  Czas przestać sie p.erdolić z tymi wszystkimi proruskimi czy prochińskimi reżimami i pozwolić Korei Płd,Japonii i Tajwanowi na zbudowanie własnej broni atomowej.W Europie natomiast od Finlandii przez Bałtów,Polskę po Rumunię rozmieścić natowską broń jądrową na pociskach krótkiego i sredniego zasięgu,oczywiscie najpierw rozbujać na nowo zakłady Pantex aby wrócić do masowej produkcji taktycznych głowic atomowych.Nie moze byc tak ze jakaś j.bana korea płn,rosja czy iran grozi co chwilę wolnemu światu bronią atomową a ten chowa głowę w piach.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak wygląda taka próba jądrowa ? Wysadzają bombę atomową czy testują pociski ale bez ładunków atomowych ?
  Pytam bo , jeżeli te próby są z ładunkami nuklearnymi to czy istnieje ryzyko dla ludzi poza Korea Północna np. Że z wiatrem rozprzestrzeni się napromieniowany pył itp ...

  •  

   pokaż komentarz

   @kotbrylant: Od kilkudziesięciu lat wybuchy jądrowe, jeżeli w ogóle się je robi, przeprowadzane są kilkaset metrów lub głębiej pod ziemią. Jeżeli nic nie zawiedzie i głębokość jest wystarczająca, to na wierzchu odczuwany jest wstrząs sejsmiczny, wzbija się pył (nieradioaktywny), często po pewnym czasie powstaje płytki krater zapadliskowy. Czasem powoli przesącza się trochę radioaktywnych gazów, ale bardzo mało.

   Filmik poniżej jest z dużej detonacji podziemnej z lat 70, Cannikin (kilka megaton).

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @anadyomenel: Znawcą nie jestem, ale taka podziemna detonacja też nie jest bezpieczna. Promieniowanie zanieczyści wody podziemne.

  •  

   pokaż komentarz

   @durielv8: Jeżeli sensownie wybrano miejsce detonacji, ewentualne przenikanie do wód gruntowych jest powolne; przy tym aktywność większości nuklidów szybko spada. Znaczna ich część zostaje też w szkliwie na dnie zapadniętej komory wybuchu.

   Dla trzech wybuchów, które przeprowadzono na wyspie Amchitka - ten z filmiku był największy - zrobiono w 2002 oszacowania ryzyka dla ludzi, w wyniku potencjalnego przedostawania się radionuklidów do wód gruntowych itp, a następnie do żywności dla ludzi. Wynik był daleko poniżej progu zagrożenia:

   The most significant finding is that risks to human health from all the dietary exposure scenarios and locations from the sum of 19 selected radionuclides potentially released from the detonations are calculated to be well below EPA’s lower limit of concern and so low that EPA considers them to be undetectable.

   Przypuszczam, że Korea Północna też stara się uniknąć wydostawania się aktywnych produktów, choćby dlatego, że mogą one dostarczać informacji wywiadowczych.

 •  

  pokaż komentarz

  Kim się uaktywnił. Chyba głód coraz większy.