Koszty dopłat do ogrzewania będą kosztowały podatników 3% PKB (70 mld zł)

Koszty dopłat do ogrzewania będą kosztowały podatników 3% PKB (70 mld zł)

@Szewczenko businessinsider.com.pl #polska #ekonomia #finanse #pieniadze #bekazpisu

Wszystkie dopłaty do węgla, gazu, pelletu czy ciepła systemowego oraz obniżki akcyzy na nośniki energii mogą w sumie kosztować Polskę nawet 3 proc. PKB. To oznacza nawet 70 mld zł, więc prawie dwukrotność tego, co rocznie wydajemy na program 500+.

 •  

  pokaż komentarz

  Inflacja to lubi!
  ...a tępy plebs wyciąga łapę i myśli że to za darmo jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113 czyli jeśli nie wyciągnę łapy po dopłatę na pellet, inflacja mnie nie dopadnie i nie będę tępy? Genialne xD

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: A jak ktoś nie chce głosować na plebs polityczny to zostaje tylko konfederacja, która nie licytowała się z pis jak inne partie na to kto więcej da w ramach dodatku węglowego. A tak wyglądało głosowanie za przedwczesnym zakazem importu węgla od ruskich

   źródło: ustawa.sankcyjna.png

  •  

   pokaż komentarz

   A jak ktoś nie chce głosować na plebs polityczny to zostaje tylko konfederacja

   @alibaski: glosowac na talibow z gwodziem w glowie i ruskie onuce hmmmm, chyba jednak wole inflacje.

  •  

   pokaż komentarz

   czyli jeśli nie wyciągnę łapy po dopłatę na pellet, inflacja mnie nie dopadnie i nie będę tępy?

   @r102: W twoim przypadku nie ma to żadnego znaczenia.

  •  
   U.....e

   -78

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @alibaski: glosowac na talibow z gwodziem w glowie i ruskie onuce hmmmm, chyba jednak wole inflacje.

   @Dragimir: niczym nie różnisz się od ruska co żre gruz i popija wódą, ale przynajmniej putin rządzi i wszyscy się nas boją xD

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: odrozniam, bo ja z powodu inflacji nie zre gruzu i nie popijam woda i jeszcze dlugo nie bede. Natomiast jesli ktos ze strachu przez jedzeniem gruzu i popijania woda chce glosowac na zamordystycznych katotalibow to ... to kto tu bardziej ruska przypomina ?

  •  

   pokaż komentarz

   @r102: Sam byś nie był w stanie zniszczyć Polski dlatego kur** zawiązałeś koalicję z kilkoma milionami sobie podobnych i razem dacie radę…

  •  

   pokaż komentarz

   nie popijam woda i jeszcze dlugo nie bede.

   @Dragimir: i tak jak każdy na wykopie jesteś multimilionerem, masz harem z najpiękniejszych kobiet i co tydzień mieszkasz w willi w innym kraju na świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: moja mama emerytka twierdzi, że rząd powinien dać 14. emeryturę, bo co to niby za problem przy tak niskich emeryturach. Jak jej mówię, że nie można rozdawać pieniędzy, bo m.in inflacja to ona twierdzi, że inflacja nie bierze się z 14. emerytury. Ale nie umiała powiedzieć skąd się bierze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dragimir: buahahahahahaha ruskie onuce następny mądry inaczej, ale spokojnie, jeszcze za mało w dupkę dostaliście

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: a teraz pomyślcie co by było gdybyśmy nie mieli gazoportu i Baltic Pipe który jeszcze w styczniu był krytykowany.

  •  

   pokaż komentarz

   czyli jeśli nie wyciągnę łapy po dopłatę na pellet, inflacja mnie nie dopadnie i nie będę tępy? Genialne xD

   @r102: Spokojnie, już spieszę z wyjaśnieniem. Inflacja nie dopadnie cię w takim stopniu, ale tępy będziesz nadal. Twoja tępota jest na szczęście niezależna od działań rządu, zatem bez obaw!

  •  

   pokaż komentarz

   @Dragimir: Ty to pewnie pisiorem jesteś innego wytłumaczenia nie ma, pis może Cie walić w kakao, a i tak powiesz że to lepsze niż głosować na konfederację, idealny wyborca pisu gratuluje :) A jak masz partię, która jest przeciw temu rozdawnictwu, to dawaj z chęcią posłucham na kogo głosujesz kolego

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: spokojnie zrobią cukier po 7.99 / kg i zarobią na to na 15 000 000 kg cukru.

   jak zabraknie zrobią Paliwo po 12 złty to

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: jeśli chodzi o ceny surowców energetycznych to dopłaty to już nie tylko kwestia ulżenia konsumentowi, ale także zwiększenie konkurencyjności polskich firm, które dzięki niższym kosztom mogą osiągnąć wyższy zysk

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: A jak ktoś nie chce głosować na plebs polityczny to zostaje tylko konfederacja

   @alibaski:

   Czyli możesz być durniem, katopatusem, zamordystą, rasistą, ćwierćinteligentem, rusofilem, promować zacofanie i zabobony, nawoływać do nienawiści i być generalnie całkowitym zaprzeczeniem wszelkich cywilizowanych norm społecznych, ale raz oddasz dobry głos i już robi to z ciebie ostatnią nadzieję w wyborach? No rzeczywiście, w tym głosowaniu zyskali u mnie 5 punktów….. w miliardowej skali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ładnie konfiarze mają nasrane pod kopułą….

   Zastanawiający jest też odwieczny argument, że Korwin jest niezmienny w poglądach od lat, przez co wiarygodny i autentyczny…
   Gadanie tych samych zaściankowych głupot przez 40 lat nie robi z nikogo mędrca, a jedynie głupka z doświadczeniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: wiesz... Gdy PiS tego nie przekazał na nośniki energię to by ukradł. Rząd nie ma oszczędnosci, bo to co zostaje to kradną.

  •  

   pokaż komentarz

   a teraz pomyślcie co by było gdybyśmy nie mieli (...) Baltic Pipe który jeszcze w styczniu był krytykowany.

   @LECH_TACZKA: To samo by było, bo tą rurą nic nie płynie. PiSowskie debile położyły rurę, ale nie zakontraktowały gazu. Chyba że w tą rurę wsadzą Jarosława jak lud będzie chciał go rozerwać na strzępy i tą drogą ucieknie do Norwegii.

  •  

   pokaż komentarz

   @alibaski: nie jestem stanowczo pisiorem. Z Konfederacja jest taki problem, a w zasadzie 3:

   Katotalibowe - , co tu duzo tlumaczyc, z katotalibem nie pogadasz, nie wyjasnisz, rozum wylaczony. Nie ma nic gorszego. To juz lewaki lepsze bo u nich to sp$$##@$enie umyslowe jest przynajmniej wynikiem empatii, czy tez przerostu empatii. Zreszta od dawna wiadomo kto za mlodu nie byl lewakiem na starosc bedzie skurwysynem.

   Gwozdz w glowie i nie chodzi mi tutaj o wykopowa obelge, tylko o prawdziwy metalowy gwozdz wbity w mozgowie czym uszkadza caly fragment odpowiedzialny za empatie, te wszystkie po ch!% tam lazl, chcacemu nie dzieje sie krzywda super brzmi w pyskowkach internetowych, ale nie kiedy trzeba rzadzic 38mln narodem. Nie chce miec namiotow z bezdomnymi pod oknami, nie chce miec zamieszek i plonacych ulic, a taki bylby wynik rzadow tych aempatycznych geniuszy.

   Ruskie onuce - mozna sie oburzac, szmieszkowac i pisac xd, ale to z srodowiska Konfederacji czytam ciagle ruska propagande i widac ze ciagnie ich do ruskiego miru. No i na koniec jest Korwin, Boszee gdybym byl politykiem i mial cos wspolnego z tym ruskim blaznem, to kazda konferencje prasowa rozpoczynalbym od kajania sie i przepraszania ze z takim rusolubem mialem cokolwiek wspolnego.

   Idzie zima, mysle ze wole miec ciepla wode w kranie niz jej nie miec.

  •  

   pokaż komentarz

   @tegie: Trzeba mieć nasrane w głowie i mieć móżdżek wielkości orzeszka, żeby sprowadzać stanowisko partii do poglądów jednej osoby w partii - dziadka Korwina, który odleciał. Ty kolego prostego pytania nie rozumiesz, zapytałem żebyś podał partie, która widzisz jako alternatywę od tego rozdawnictwa, a Cię to przerosło.

   Pokaże Ci wiele głosowań gdzie konfederacja dobrze zagłosowała przeciw rozdawnictwu.

   Pewnie też dla Ciebie było zamordyzmem, to że konfederacja sprzeciwiała temu całemu pandemicznemu niezamordyzmowi innych partii, które chciały wszystkich zmusić do jakże potrzebnych szczepień?

   źródło: unnamed (1).png

  •  

   pokaż komentarz

   @tegie: następny debil który nie umnie cytować

  •  

   pokaż komentarz

   @alibaski: ten KEK gdy konfederacja pisze o zamordyzmie :D wolnosciowcy :D

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: dziwisz się? Pisowcy nic konkretnego od 8 lat nie zrobili, a organizacja kończy się na wykopaniu dziury w ziemi lub wylania dwóch betonowych wież do rozbiórki. Tyle lat rzucania kasy ludziom w twarz wystarczało, głupek u władzy się przyzwyczaił, a teraz będzie zdziwko, że inflację wywaliło w niebo i rozdawnictwo nie pomaga. Skończyły się ciepłe stołki zarządzania w czasie prosperity.

  •  

   pokaż komentarz

   @alibaski: @alibaski: za kazdym razem jak ktos nie chce glosowac na pis to wylatujecie wy, zamordysci koonfederosyjscy; wyp*****lac stad

  •  

   pokaż komentarz

   Trzeba mieć nasrane w głowie i mieć móżdżek wielkości orzeszka, żeby sprowadzać stanowisko partii do poglądów jednej osoby w partii - dziadka Korwina, który odleciał.

   @alibaski: Oni wszyscy są fanami watykanu, spędzają większość czasu na kwestiach obyczajowych a wolny rynek i wolność to dla nich tylko chwyt marketingowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @alibaski: Po pierwsze: odpowiedziałem na Twojego posta, nie było w nim pytania (mylisz mnie pewnie z innym Mirkiem)

   Po drugie: Korwin jest jednym z liderów Konfy, więc jest niejako jej twarzą. Braun jest drugim z liderów. Sorry, ale gdybym ja miał takich „szefów”, to raczej zmieniłbym pracę, bo to liderzy wyznaczają kierunek, w jakim partia niejako zmierza. Dodam jeszcze do tego kilku kolegów z zespołu pokroju Bosaka, Winnickiego, Kuleszę, Berkowicza, Sośnierza… przy śpiewającym wsparciu Iwana Komarenki.

   Sorry, ale o ile Mentzena byłem w stanie posłuchać, bo widać że w kwestiach ekonomicznych ma obycie i doświadczenie (niekoniecznie się z nim zgadzam we wszystko, ale byłby to rozmówca na poziomie), to reszta z nich co najwyżej może krowy paść.

   Ogólnie rzecz mówiąc każdy polityk, który w sprawy państwowe wciąga religię (jakąkolwiek), jest mózgowo upośledzony.

   Każdy, kto wspiera agresję i nietolerancję, jest półmózgiem. I nie chodzi mi o tematy tak przegięte jak kilkadziesiąt płci, obcinanie pindolka czy gendery itd. (ja też dostrzegam skrajne odklejenie niektórych grup lewicowych). Ale poziom faszyzmu w poglądach konfiarzy jest przerażający. Nie tylko Konfiarzy, żeby nie było, ale akurat oni są najbardziej radykalni w swoim zacofaniu.

   Po trzecie: tamat COVIDa przemilczę. W tej kwestii nie ma jednej jasnej odpowiedzi. Jestem przeciwny zamordyzmowi, a jednocześnie choroba zabrała mi kilka osób z otoczenia, w tym jedną bardzo młodą. Temat nie jest czarno-biały, pomiędzy zamordyzmem a totalną ignorancją są jeszcze setki odcieni szarości.

   Po czwarte: ładną grafikę wkleiłeś. Przy my pewnie mógłbym wkleić ze 200 innych z Konfiarzami w roli głównej, tylko na inny temat. I z każdą inną partią. Czego to dowodzi i jaki to argument w dyskusji?

   Proszę, oto kilka:
   „„Masz na to jakieś badania?”-ta fraza zaczyna paraliżować normalną dyskusję w obdarzonej inteligencją młodszej części społeczeństwa. Ludzie w wieku +-20 lat zaczynają pozować na znawców nauki,a zarazem przestają samodzielnie używać rozumu. Roztropność i zdrowy rozsądek w odwrocie”
   Krzysztof Bosak

   Czy
   „Gdyby to było złe to Bóg by inaczej świat stworzył”
   Krzysiu Bosak

   Wymieniać inne czy sobie darujemy?

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: Ano debil nie umie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
   Biję się w pierś, wykop na komórce, nie ogarniam najwyraźniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: Pragnę jeszcze zauważyć, że do tego kosztu trzeba dodać koszt węgla sprowadzonego z drugiego końca świata, który pewnie nie jest mały. To już jest dla mnie za dużo. Zamiast wydać tą kasę na węgiel to oni rozdadzą tą kasę, przecież to jest debilizm.

  •  

   pokaż komentarz

   Trzeba mieć nasrane w głowie i mieć móżdżek wielkości orzeszka, żeby sprowadzać stanowisko partii do poglądów jednej osoby w partii - dziadka Korwina, który odleciał. Ty kolego prostego pytania nie rozumiesz, zapytałem żebyś podał partie, która widzisz jako alternatywę od tego rozdawnictwa, a Cię to przerosło.

   @alibaski: cos ci cytowanie nie wyszlo.

   To nie jest jeden Korwin, Korwin to juz w ogole jedzie po bandzie, ale to jest wiele osob z lub zwiazanych z Konfederacja.

   Zamordyzm covidiowy to nie jest prawdziwy zamordyzm. To jest lepsze lub gorsze (czesciej gorsze) rozwiazywanie problemu jakim byla pandemia covid. Realnego problemu, opartego o nauke. Masz 38 mln obywateli i albo cos probojesz zrobic z tematem, albo mowisz ch#? tam bylo jesc duzo warzyw, lykac witamine d i duzo cwiczyc, teraz to umierajcie.

   Zamordyzm Konfy jest oparty na religii, nie ma gorszego gowna na swiecie niz narzucanie spoleczenstwu jakis norm czy nakazow bo nasz wyimaginowany dziadek z chmurek tego oczekuje.

   Pytales sie o partie, przeciez napisalem, nie moja wina ze aluzja za wysoka na twoje zdolnosci umyslowe. Powtorze, moze teraz zalapiesz - partie cieplej wody w kranie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marty_Mcfly87:

   Zamiast wydać tą kasę na węgiel to oni rozdadzą tą kasę, przecież to jest debilizm.
   Ale ten debilizm popiera 90% społeczeństwa. Niby mówią że rozdawnictwo złe, ale wniski wypełniają i łapę po te 3000 wyciągają. Więc popierają.
   Miałem tu przynajmniej 2 dyskusje w których piętnowałem tą hipokryzję i sypały się na mnie grady minusów i wyzwisk.
   Więc ten teges... nigdy nie wyjdziemy na prostą. Ja w to nie wierzę. Ch@% z nami, gińmy. Tu nie ma o co się bić.

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: Na logikę, kiedy czegoś jest dużo to ceny spadają. To oni zamiast za 1/10 tego nakupić węgla i każdy sobie go sam kupi po normalnej cenie, to wolą dać każdemu do ręki 3 koła do wydania na co chcąXD Przecież to się nie mieści w głowie. A co jak ktoś potrzebuje 3 tony węgla, to dalej jest w dupie, bo węgiel jest po 3 koła, więc co go to k#!%a urządzi(╯°□°)╯︵ ┻━┻ Przecież do wyborów jest wh#? czasu, zamiast rzucać kasę na miesiąc przed to robią to teraz XD Kolejny absurd. A to co teraz Pisiory robią, pogorszy ich sytuację w przyszłości( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Marty_Mcfly87: Zabieg psychologiczny. Bierzesz smakołyk... jesteś kupiony. Proste i skuteczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @jasparr a ci co biorą 500+ też są tępi?

  •  

   pokaż komentarz

   a ci co biorą 500+ też są tępi?

   @r102: Tak. Bo są lepsze sposoby pomocy rodzinom, ale tępy naród uznał że rozdawnictwo mu pasuje najbardziej.
   Że tak zapytam, jaki jest wynik programu 500+? Działa? Dzietność wrosła?

  •  

   pokaż komentarz

   inflacja mnie nie dopadnie i nie będę tępy?

   @r102: Raczej już zawsze będziesz mało ostry.

  •  

   pokaż komentarz

   A jak ktoś nie chce głosować na plebs polityczny to zostaje tylko konfederacja

   @alibaski: W sumie mógłbym zagłosować na konfe, ale Grzegorz Braun życzy mi śmierci, a Korwin oficjalnie popiera kacapów, którzy też życzą mi śmierci. W sumie konfederacja życzy śmierci jakimś 50% Polaków. Trudno będzie oj trudno

  •  

   pokaż komentarz

   @tegie: Powiem tak bo nie chce mi się tracić czasu na rozpisywanie i rzucanie cytatami konfederacji, z którymi byś się pewnie zgodził, bo mógłbym ich znaleźć pełno (chyba, że lubisz niskie podatki i nie przeszkadza Ci, że aparat państwa jest rozdmuchany do granic możliwości).

   Podaj mi kolego na kogo głosujesz, na kogo głosowałeś, to tak samo znajdę cytaty ludzi z tych partii, które będą śmieszne.

   Ja wybieram partie, na którą oddam głos na podstawie tego na jakie ustawy głosuje i śledzę to bacznie, bo uważam, że jest to wyznacznikiem, tego kogo się powinno popierać, więc sorry ale konfederacja przebija resztę tych socjalistycznych przybudówek pis.

   A jeżeli masz jakąś partię oprócz konfederacji, która w większości nie przykłada ręki do rozdawnictwa, to możesz mi napisać (nie jestem fanatykiem konfederacji, jak była szansa to starałem się zbierać głosy za rejestracją partii Gwiazdowskiego, który nie mieszał światopoglądu z wizją rządzenia państwem, co mi się też podobało)?

  •  

   pokaż komentarz

   @LECH_TACZKA: Dokładnie, kolejny powód by głosować na PO bo oba to ich projekty

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @r102: O! Widzę że następny kupiony. Za ile się sprzedałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @alibaski: Wiesz, problem z tymi pozytywnymi cytatami jest taki, że to tylko słowa. Zazwyczaj niepoparte czynami (z różnych przyczyn - albo brak władzy i mocy sprawczej, albo kłamstwa, albo jeszcze coś innego).

   Druga sprawa jest taka: stanowiąc zaledwie niż nieznaczący odsetek w sejmie jak Konfa (nie są nikomu potrzebni, obecna władza i koalicjanci mają sejmową większość póki co), to można sobie głosować na wszystko, bo ten głos i tak nic nie znaczy. To jeden ze sposobów na zdobycie odrobiny politycznego kapitału. Także jestem w tej kwestii sceptykiem.
   Gospodarka i polityka to ciężki orzech. Nie wierzę w cudowne ozdrowienie, nagłe zmiany o 180 stopni i nadgonienie wielu lat zaniedbań w rok. Także ten konfederacyjny gospodarczy cud na Wisłą wkładam trochę między marzenia i bajki.

   Natomiast ta sama ekipa pokazała się w kwestii światopoglądowej z bardzo złej strony. Przyłożenie ręki do kwestii aborcji, urządzenie piekła setkom kobiet i rodzin w imię religii, faszystowski patriotyzm, stosunek do ruskiej napaści na Ukrainę, nienawistna niechęć do kwestii osób homoseksualnych (tak, one istnieją, istniały zawsze, są ludźmi, Polakami, pracują, płacą podatki, mają obowiązki, natomiast odmawia im się podstawowych praw)… to nie są wartości, które mi pasują.
   Kraj to nie tylko gospodarka. To tez miejsce do życia, otoczenie w jakim się znajdujemy i chcemy znajdować, to stosunek do innego człowieka, chęć budzenia się rano w dobrym miejscu z radością, że budzimy się właśnie w nim. Polska według agresywnego światopoglądu Korwina, Brauna, Bosaka i ich przyjaciół partyjnych nie byłaby dla mnie takim miejscem.

   To na kogo głosowałem nie ma większego znaczenia. Póki głosujemy na partie, a nie na człowieka, to zawsze jest to wybór mocno ograniczony. Obecnie nie ma partii którą popieram. Obecnie nie ma nawet partii, która wzbudza we mnie zaufanie lub sympatię. Są pojedyncze osoby, które wydają mi się ciekawe. Ale nie jestem nawet w ich okręgach wyborczych, wiec chcąc postawić na nich i tak muszę poprzeć partię. Akurat tam, gdzie jest mój okręg wyborczy szansa na posiadanie posła w sejmie wynosi jakieś 0.00001%

   Prawo głosu mam kilkunastu lat, na rynku pracy jestem od czternastu i ten okres uznaję za okres bycia w miarę odpowiedzialnym wyborcą (sam zarabiam, sam się utrzymuję, wchodzę w dorosłe życie bez parasola ochronnego rodziców). Spośród tych lat wiem, kiedy żyło mi się najspokojniej. Powiem tylko, że pomimo rozwoju kariery, rosnących zarobków i poziomu życia, nie jest to dzisiejsza Polska.

   Przy okazji - Gwiazdowski był interesującą opcją, niestety wyszło jak wyszło

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Trufel: Podobnie jak centralny port komunikacyjny. https://www.newsweek.pl/grabarczyk-obiecuje-centralny-port-lotniczy/k2fgrqd . Tylko później czasem głupio krytykują dobre pomysły, tak jak np, ich koalicjant Baltic Pipe jeszcze w styczniu tego roku, #pawlak.

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: moja mama emerytka twierdzi, że rząd powinien dać 14. emeryturę, bo co to niby za problem przy tak niskich emeryturach. Jak jej mówię, że nie można rozdawać pieniędzy, bo m.in inflacja to ona twierdzi, że inflacja nie bierze się z 14. emerytury. Ale nie umiała powiedzieć skąd się bierze.

   @mL4z2m3jCf7ZWMWfSFqsRvsh: I mama emerytka miała rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: IMG_6102.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   @Jacques-Pierre: Najwyższa inflacja w liberalnej gospodarczo Estonii.

   źródło: IMG_6213.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Jacques-Pierre: 500+ i 13/14 tez nie wyglądają na główną przyczynę ( ͡° ͜ʖ ͡°) prędzej tarcze dla przedsiębiorców

   źródło: IMG_6008.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   @Dragimir: to nie płacz, że inflacja jak i tak głosujesz na partię, które ja wzmacniają xD

 •  

  pokaż komentarz

  70mld? Kurde ile wyborów kopertowych można by było za to nie przeprowadzić...

 •  

  pokaż komentarz

  Dobranoc, do widzenia. Cześć, giniemy"

 •  

  pokaż komentarz

  Ja pier... to koniec... Inflacją 30 procent plus...

 •  

  pokaż komentarz

  Wiecie że to więcej niż ten zayebisty amerykański lotniskowiec z 70 samolotami pod pokładem co to se po morzu śródziemnym pływa?
  3% PKB, ale może lepiej podać, że to 12% budżetu kraju.

1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 następna