Czy Polskę czeka ciężki kryzys? Aż 86% przedsiębiorców nie ma wątpliwości...

Czy Polskę czeka ciężki kryzys? Aż 86% przedsiębiorców nie ma wątpliwości...

Kilkuletni, poważny kryzys – taka perspektywa czeka polską gospodarkę wg 86% przedsiębiorców w naszym kraju.

 •  

  pokaż komentarz

  pewnie ankieta robiona na 100 osobach,mnie też można dopisać będzie 87%

  •  

   pokaż komentarz

   @wiesniakzdziuryzabitejdeskami: widać że rzadko wychodIsz z piwnicy. Kryzys biznesu to trwa od początku rządów PISu który stara się opłacić głosy patologii kosztem wydrenowania tych co w normalnym państwie są najważniejszymi obywatelami - ludzi którzy starają się rozkręcić jakiś biznes powiększając tym samym gospodarkę krajową. Ale nie, u nas się ich zarzyna bo trza dać pasożytom które nic nie wnoszą do ogólnej puli wartości państwa. Rozejrzyj się w swojeej okolicy ile firm które pamiętasz - już nie ma. Ile sklepów znikneło. W perspektywie kraju to są dziesiątki tysięcy zarżniętych przedsięwzięć które mogły dawać ludziom pracę, płacić pdatki. Ale nie, bo trza było skądś wziąć kasę na 500+ i CPK - lotnisko na które wydano już 250 000 000 PLN a nie zbudowano jeszcze 1 m kwadratowego.

  •  
   O.....n

   +16

   pokaż komentarz

   @Gro9: masz rację, w moim najbliższym otoczeniu:
   -tesco + świetne bistro(w porównaniu do tego żarcia co teraz jest w barach), zrezygnowali przez zakaz handlu w niedziele
   k$!!A MAĆ, PRZED PISEM MOGŁEM KUPIĆ OBIAD ZA 12-15zł Z MIĘSEM, SZPINAKOWYM TAGLIATELLE Z KURKAMI - byłem w bistro codziennie
   -restauracje w galerii wyparowały wszystkie
   -zdrowego jedzenia na siłowni już nie sprzedają
   -zniknęło sporo sklepów różnej maści, ubrania zostały tylko w galerii glogovia
   -sklepy na dworcu zniknęły wszystkie oprócz lumpexu

   Myślałem, że to tylko u mnie, bo Głogów to dziura :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Gro9: Kurłła, nie znam ze swego dość długiego życia, aby przedsiębiorcy nigdy nie narzekali na rząd. Zawsze, ale to kurła zawsze narzekają.
   Łooo, Panie, kiedyś był Luddyzm, tkacze padali jak muchy, ale ich zarżnęli wynalezieniem maszyn tkackich. Teraz PiS wszystko zarzyna. Łooo, Panie jak mi kurłła źle i jak jestem uciskany, wezme se w lizingu jakieś porsze na poprawę humoru, niech plebs spłaca

  •  

   pokaż komentarz

   @Omicron: Raczej skala ogólnokrajowa, to co się dzieje zaczyna przerażać. PRL odcinek (Te k**wy wiedzą który).

  •  

   pokaż komentarz

   @neeet: „Plebs spłaca”? Nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek poza mną przyczyniał się do spłaty rat moich leasingów. Właśnie przez taką mentalność i prymitywne spojrzenie na ludzi, którym chce się osiągnąć coś więcej ponad minimum tu nigdy nie będzie dobrze. Chcesz sobie sfinansować „porsze na poprawę humoru”? To może zamiast zaglądać innym do kieszeni, sam zastanów się co zrobiłeś w tym kierunku, żeby poprawić swoją sytuację.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rudaaa: No dobra, ale aby to porsze w lizingu się spłacało to trzeba wyciskać pracowników jak "cytrynę", tworząc koszty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @neeet: Znam takich, co nie zatrudniają nikogo i też mają porsze w lizingu. Za to są mocno wykształceni i pracowici. Uprzedzając argumenty - nie maja nic wspólnego z IT i jakimiś optymalizacjami B2B.

  •  

   pokaż komentarz

   @hifiglator: no i zajebiście, jak im się wiedzie, to hui z nimi ( ͡º ͜ʖ͡º) (jak to mawiał klasyk)

  •  

   pokaż komentarz

   @Gro9: Oj chyba Ty rzadziej jeżeli nie wyłapałeś w moim wpisie ironii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gro9 Kryzys biznesu w Polsce jest od zawsze, tylko wcześniej nikt nie narzekał bo mógł kombinować, a teraz kombinowanie zostało ukrucone¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Gro9 Kryzys biznesu w Polsce jest od zawsze, tylko wcześniej nikt nie narzekał bo mógł kombinować, a teraz kombinowanie zostało ukrucone¯(ツ)/¯

   @mietkomietko: Ukrócone? Glazurnik jak robił bez faktury to cały czas robi i jeszcze ze względu na "niskie" zarobki pobiera świadczenia socjalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @neeet ale bije z Ciebie ograniczenie umysłowe, gdyby tak było, że jedynym sensem istnienia firm byłoby posiadanie porsche to by nie było firm... Co to za przykład z doopy, dla mnie to aksjomat kretynizmu, bo to nie ma konkurencji, przedsiębiorca nie musi się rozwijać, aby go nie wykosili z rynku? I jeszcze to zaściankowe myślenie i wpiernandalanie się w czyjeś życie, ma porsche to widać ma łeb, jeżeli nie ma to za długo nie pociągnie i tyle. Mój sąsiad ma Maserati i co mam wyć do księżyca, że je ma, taka polska zawiść, ten kurdupel dobrze wiedział w co celować, aby zdobyć głosy, właśnie w takich ludzi jak ty, umysły skażone komunizmem

  •  

   pokaż komentarz

   @Bomboniusz1986: Istotą treści komentarza nie jest jakaś wyimaginowana przez ciebie zazdrość i zawiść do przedsiębiorców, ale ich ciągłe narzekanie i utyskiwanie na każdy rząd jaki był do tej pory - im jest zawsze , ale to zawsze źle, nawet jak dobrze prosperują.
   No dobra, a teraz powiedz coś jak prawdziwy Polski przedsiębiorca na rząd (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

 •  

  pokaż komentarz

  kryzys będzie dlatego, że w jednym momencie (roku dwóch) nastąpi nałożenie się niekorzystnych warunków gospodarczych. -Światowa recesja z powodu paliw i nośników energii,
  -inflacja z powodu niekontrolowanego dodruku pustego pieniądza w wyniku przeziębienia covid
  -dług publiczny który jest poza jakąkolwiek kontrolą
  -spadek dochodów gospodarstw w wyniku podnoszenia stóp procentowych
  - spadek PKB jak również dochodów państwa z VAT PIT CIT
  -rozbuchany socjal dla własnych i ukraińskich obywateli z podatków jeszcze pracujących.
  -rozdawnictwo drożejących nośników energii, bez jakiegokolwiek planu zapobiegawczego
  Skutek będzie tragiczny na co najmniej dekadę

 •  

  pokaż komentarz

  Uwierzcie to jest dopiero początek kryzysu

 •  

  pokaż komentarz

  Polacy nie mają pieniędzy! Jest szczyt sezonu a w Toruniu jest kilka knajp na sprzedaż lub lokale po nich do wynajęcia. Ludzie rezygnują z wielu rzeczy, oglądają każdą złotówkę zanim ją wydadzą. Idą trudne czasy, bardzo trudne.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak by co, to wy już wiecie co - wina Tuska.