Przenieś się z filmweb do IMDB

Przenieś się z filmweb do IMDB

@kidzior chrome.google.com #kultura #film #filmweb #imdb #kino #chrome

Na filmwebie od dłuższego czasu nie ma sensu sprawdzać ocen filmów ani nawet tej strony odwiedzać. Wszędobylski spam reklamowy wylewa się za każdym razem z ekranu a artykuły są najczęściej kalką. IMDB ma też (świetnie!) działającą aplikację mobilną. :)

 •  

  pokaż komentarz

  Po **j mam przenieść się na serwis, gdzie np. Ann Boleyn ma średnią ocenę 6/10 pomimo samych 1 od użytkowników? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @mrzk: czyli Ann Boleyn (zgaduję, że to chodzi o to, że jest czarna aktorka) jest gorszym filmem niż yyyyrek. Kosmiczna Nominacja?
   Z jakiegoś innego powodu niż to, że aktorka jest czarna?
   Rozumiałbym ocenę 4, czy 3. Ale 2 i 1 to dla największych możliwych gniotów jest.

  •  

   pokaż komentarz

   największych możliwych gniotów

   @niegwynebleid: Propagandowe filmy też pod to podpadają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   (Nie wiem o czym jest Ann Boleyn btw.)

  •  

   pokaż komentarz

   @niegwynebleid: jeśli ludzie głosują, i średnia wychodzi 1,3 to tyle powinno być i tyle.

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: ann.png

  •  

   pokaż komentarz

   @niegwynebleid: rozumiałbym ocenę 4 jakby taka wypadała ze średniej. A póki co admini stwierdzili, że ocena powinna być wyższa niż ta którą wytypowali użytkownicy i pomimo średniej 1.2 wpisali finalnie 6. To po co mi taki serwis, gdzie mój głos jest nieważny? Niech sobie admini założą setki fikcyjnych profili i poustawiają oceny według własnego widzi mi się.

  •  

   pokaż komentarz

   @saviola7: Ja też nie wiem, ale jakiś mem widziałem
   Nie mam nic do mieszania z błotem filmów historycznych/pseudohistorycznych dających murzyna jako króla anglii bo w trakcie oglądania cały czas by mnie wkurzało, przez co odbiór filmu byłby gorszy.
   Ale ocena 1 to jest zarezerwowana dla The Room.
   2 dla polskiej kinematografii
   3 i 4 to jest ocena, której bym oczekiwał dla muszyna na dworze.

  •  

   pokaż komentarz

   @niegwynebleid: rozumiałbym ocenę 4 jakby taka wypadała ze średniej. A póki co admini stwierdzili, że ocena powinna być wyższa i pomimo średniej 1.2 wpisali 6. To po co mi taki serwis, gdzie mój głos jest nieważny?

   @mrzk: z jednej strony tak, a z drugiej to nie jest review bombing taki jak robią ostatnio ruskie na steamie wielu twórcom?

   Pamiętam, że kiedyś np w ten sam sposób captain marvel bombardowali złymi ocenami bo aktorka się wypowiedziała niezbyt miło o przegrywach i 4chanowcom i wykopkom stulejka zapiekła xD

  •  
   B.............0

   +292

   pokaż komentarz

   @niegwynebleid: Nie dlatego, że aktorka jest czarna, tylko dlatego, że królowa Anglii jest czarna. Wy naprawdę nie potraficie tego pojąć, czy tylko udajecie? Jakby stworzono film gdzie Hitler jest murzynem to byście się obesrali ze zdenerwowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: to kto ma ocenić czy oceny są sztuczne czy prawdziwe? popatrz na gniot smoleńsk w imdb. Też ma 1.2 i jakoś nikt nie płacze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo ustalamy jakieś spójne zasady albo niech imdb spada na drzewo.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrzk: @rogerro: Problem jest taki, że to są internety. Portale muszą być przygotowane na shitstorm zorganizowanych użytkowników w stylu wykopefect. W związku z czym w momencie gdy wyraźnie widać, że to manipulacja, to będą interweniować. Wystarczy że usunęli wszystkie oceny 1 (bo na pewno nie mogą być szczere) i już. Podobne akcje można i powinno się stosować gdy są same 10 nagle z czapy.
   Nie twierdzę, że ten film zasługuje na 6 - nie mam zamiaru go oglądać. Pewnie też dałbym niską ocenę, bo co innego czarne elfy (też się internety zesrały) a co innego wiktoriański murzyn na tronie anglii)

  •  

   pokaż komentarz

   @niegwynebleid: Dla mnie zakłamywanie historii i propagandowy gniot nawet jeśli technicznie jest świetny to z automatu zasługuje na 1. Jak chcą czarnego wielkiego władcę w wysokobudżetowym serialu to niech się za historię Mansa Musa porządnie wezmą.

  •  

   pokaż komentarz

   @BiegaczAmator30: my, towarzyszu, rozumiemy że dawanie wszędzie czarnych jest zwyczajnie głupie i będzie miało w końcu efekt odwrotny od zamierzonego i o tym napominam.

  •  

   pokaż komentarz

   to kto ma ocenić czy oceny są sztuczne czy prawdziwe?

   @mrzk: nie prowadzę seriwsu z ocenami więc mam to w dupie. Na steamie znaleźli metode i jak widzą dużą ilość podejrzanego ruchu w krótkim czasie czy ból dupy jakiejś konkretnej nacji to wiedzą, że oceny są c@@!? warte i je kasują. IMDB mogłoby by pójść w tą stronę. Zresztą nie interesowałem się aż tak przypadkiem IMDB ale może poszli w tą stronę tylko po prostu nie usuwali negatywnych ocen jak robi to valve a jednie nie liczą ich do średniej?

  •  

   pokaż komentarz

   @niegwynebleid: "wystarczy że usunęli wszystkie oceny" - wspaniałe rozwiązanie. Przy okazji usunęli też jedynki od tych, którzy obejrzeli i świadomie kliknęli 1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KoszernyChomik: a 99% filmów sci-fi też oceniasz na 1 bo to są bzdury pod względem fizyki? Cały Marvel też? Filmy akcji gdy bohater nie ginie w pierwszych sekundach?
   Filmy to filmy. Nie przesadzajmy.

  •  
   B.............0

   +67

   pokaż komentarz

   @niegwynebleid: Co innego jak postać jest fikcyjna, a co innego jak to postać historyczna i wiadomo co Anglia robiła w tych czasach z czarnoskórymi, więc jest to najzwyczajniej zakłamywanie historii ludzkości.

  •  

   pokaż komentarz

   @niegwynebleid: @Kryspin013 tak poza tym rozwiązanie tego problemu istnieje i jest banalne. W dobie streamingu i wszechobecnego bigdata wystarczy zintegrować portale streamingowe. Niech ocena będzie dostępna dla tych, którzy na co najmniej jednym swoim koncie VOD obejrzeli oceniany film/serial. Nagle by się okazało, że smoleńsk ma 2.5/10 a boleyn 3.5/10
   Bronienie obecnych manipulacji, gdzie kreuje się jakiś badziew dając prawie 6/10 - uwłacza godności ludzkiej

   Na steamie znaleźli metode i jak widzą dużą ilość podejrzanego ruchu
   Steam też ma statystyki ile kto gra w danę grę i algorytm może wyłapać sztuczne oceny. IMDB zrobiło widzimisię bo tak!

  •  

   pokaż komentarz

   @niegwynebleid: Czy ty porównujesz fikcję przyszłości czy fantastykę z historią? Dla Ciebie dokument czy harlekin to to samo? Żeby chociaż ten produkt był "alternatywną historią" jak np. gra Wolfenstein gdzie trzonem budowy świata jest "co by było jakby naziści wygrali wojnę", komedią czy ewidentnie czymś innym a ten gniot traktuje siebie całkowicie na serio.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrzk: obstawiam, że w algorytmie brana pod uwagę jest także siła głosu. To jest standardowa praktyka na tego typu serwisach. Konta, które zostały założone niedawno i dały tylko jedną ocenę (negatywną) nie są brane pod uwagę przy liczeniu średniej. Konta użytkowników z dużym stażem i wieloma akcjami na stronie mogą być mocniejsze, jesli chodzi o oceny.

  •  

   pokaż komentarz

   @pekak: podejrzewam, że tak to działa w porządnych serwisach. Steam ma statystyki ile grasz w daną grę, czy jesteś profesjonalnym/nałogowym graczem, czy prowadzisz konto od n lat. Google na mapsach to samo.

   A IMDB? wprost przyznali, że wycięli 1 i chyba też 2, bo tak! a jakiś wykopek właśnie mnie przekonuje w tym wykopalisku, żebym założył tam konto xD

  •  

   pokaż komentarz

   @niegwynebleid: to pozwól, że wytłumaczę ci różnicę pomiędzy filmem opartym na faktach oraz filmem będącym czymś oddzielnym.

   Filmy oparte na faktach (w tym historyczne) powinny starać się odzwierciedlać fakty. Wyobraź sobie film o krachu z 2008 r., w którym to wszyscy bankierzy są tymi dobrymi chcącymi ratować gospodarkę, a złymi byłaby ulica, która zmuszała banki do udzielania pożyczek. Czy taki film powinien nazywać się "opartym na faktach"? No nie. Tak samo to, że czarnoskóra aktorka gra białą jest przeinaczeniem faktów i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @pekak: All registered IMDb users can submit a single rating – a number between one and ten – for any film on the website. These votes are then re-jigged so that certain demographics (newly-registered users, for example) don’t disproportionately influence the overall ranking of the film. IMDb doesn’t disclose how it re-jigs these votes, but what does mean is that a film’s ranking is not quite an overall average of all its user scores, but it’s probably quite close.

   Just to be extra helpful, IMDb’s Top 250 films are ranked in a slightly different way. Only votes from ‘regular IMDb voters’ are used to make up these rankings. Helpfully, IMDb doesn’t say what makes someone a regular IMDb voter.

  •  

   pokaż komentarz

   @rogerro: trzeba pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak studentom. Shaniqa dostała dwóję ale ma kolor skóry +2 do oceny i w sumie ma tyle, co te łajzy, co się uczą.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrzk: z tym, że pewnie słusznie zrobili, bo jedynki wystawiali użytkownicy, którzy nawet tego filmu nie widzieli

  •  

   pokaż komentarz

   Niech ocena będzie dostępna dla tych, którzy na co najmniej jednym swoim koncie VOD obejrzeli oceniany film/serial. Nagle by się okazało, że smoleńsk ma 2.5/10 a boleyn 3.5/10

   @mrzk: a co z kinami i filmami niedostępnymi na VOD. Przecież ten pomysł jest z dupy. No i muisz założyć, że twórcy VOD nagle by ci api udostępnili i opisali na sprawdzanie czy dane wideo zostało obejrzane.

  •  

   pokaż komentarz

   @pekak: podejrzewam, że tak to działa w porządnych serwisach. Steam ma statystyki ile grasz w daną grę, czy jesteś profesjonalnym/nałogowym graczem, czy prowadzisz konto od n lat. Google na mapsach to samo.

   @mrzk: tyle, że gówno prawda bo review bombing dokonywali ruscy którzy mieli nabite w ch@@ godzin w danę grę a po prostu przez agresję ruskich twórca gry stwierdził, że nie chce jej sprzedawać w rosji. Steam ma o wiele bardziej zaawansowane te mechanizmy i one nie opierają się na czasie gry.

   Tam też możesz dodawać oceny do gier nawet nie posiadając gry. Różnica jest taka, że Steam o tym informuje społeczność. Informuje też czy grę ktoś dostał za darmo i ewentualnie ile w nią grał.

   Edit, zobacz na komentarz @mala_kropka: wyżej. IMDB też ma na to sposób i od razu się wyjaśnia ocena tego filmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: a wykażesz że statystycznie że oceny osób chodzących do kin - będą się znacząco różnić od ocen osób z VODów? ja bym nie zaryzykował takiej tezy. Tematem dyskusji jest prawdziwość oceny. Przedstawiłem metody, gdzie taka ocena byłaby bliższa prawdziwej średniej i ja np. instynktownie - ufam ocenom gier ze steama.

   Ponieważ IMDB nie ma takich możliwości, to są podatni na manipulacje zorganizowego społeczeństwa i mamy tego świadomość. Ale jak admini podpierają się tym argumentem i SAMI ustalają ocenę jakiegoś filmu, to jest to coś więcej niż żenada i trzymam się z daleka od takich "serwisów". A jeszcze przyjdzie jakiś @pekak i stwierdzi, że słusznie dali 6/10 bo przecież manipulujo i damy im 6! ja pierd**le..

  •  

   pokaż komentarz

   a wykażesz że statystycznie że oceny osób chodzących do kin - będą się znacząco różnić od ocen osób z VODów?

   @mrzk: Tak geniuszu:
   - filmy dostępne w VOD zazwyczaj wpadają tam przynajmniej po pół roku xD Mały wyjątek wprowadziła pandemia w przypadku filmów Disneya ale to tylko wyjątek.
   - review bombing uprawiają zjeby głównie w dniu premiery filmu jak coś sobie ubzdurają.
   Więc jak na razie twoje pomysły są uber z dupy.

   Btw Nie wiem czy doczytałeś wyżej co ci napisałem bo edytowałem komentarz ale IMDB ma jednak system na to i @mala_kropka: wkleił jak IMDB podchodzi do tematu.

   Przedstawiłem metody, gdzie taka ocena byłaby bliższa prawdziwej średniej i ja np. instynktownie - ufam ocenom gier ze steama.

   @mrzk: Tylko to się kupy nie trzyma. Ziomek: Steam jest platformą sprzedażową więc oni mogą mieć system ocen i statystyk oparty na własnej platformie. IMDB ani filmów nie sprzedaje ani ich nie streamuje. To jest ogólna baza recenzji na temat jak największej ilości filmów. Już pomijam to jak bardzo twój pomysł jest o kant dupy rozbić biorąc pod uwagę, że na steamie np nie ma od c#$%% gier więc samo to już mówi, że IMDB i Steam to dwa zupełnie różne byty o różnej zasadzie działania xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: no i widzisz jak to się robi na szanujących się serwisach, taki steam musi nawet bronić się przed botnetami ruskich.

   Tymczasem IMDB wypier*ło sobie oceny 1 i 2 jednego serialu, bo użytkownicy (nie boty) wkurwieni zakłamywaniem historii wystawili ocenę 1. Do czego mieli oczywiście prawo. Tak po prostu wycięli i już, nie ma problemu. Wyżej w komentarzach masz rozkład głosów. Pomyśl, jak bardzo musieli się nagimnastykować żeby z takiego rozkładu zrobić 6?!

   EDIT: o i widzisz, sam przyznałeś dlaczego IMDB jest niewiarygodny "ani filmów nie sprzedaje ani ich nie streamuje."
   Dlatego ich wiarygodność jest słaba, a po akcji z Boleyn - bliska 0

  •  

   pokaż komentarz

   Tymczasem IMDB wypier*ło sobie oceny 1 i 2 jednego serialu, bo użytkownicy (nie boty) wkurni zakłamywaniem historii wystawili ocenę 1.

   @mrzk: widzę, że nie przeczytałeś mojego komentarza nawet a już odpowiedziałeś. Masz jasno wyżej napisane, że IMDB nie liczy średniej oceny dla filmów i seriali wszystkich ocen bo np nie biorą pod uwagę kont, które dopiero co zostały założone. Dlatego średnia ocena jest nieadekwatna do liczby ocen. A znając życie to 4chan czy jakieś inne forum się zesrało o serial.

   bo użytkownicy (nie boty) wkurni zakłamywaniem historii wystawili ocenę 1

   @mrzk: akurat 4chanoców to można traktować jak (białkowe) boty

  •  

   pokaż komentarz

   @mrzk: ja się przeniósłem bo filmweb stał się dla mnie zablokowany (adblock) no to kij im w rurę.. BTW jest odpowiednik dla gier?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: spójrz na rozkład głosów (wklejony w komentarzach powyżej) i pomyśl jaki to musi być zakręcony algorytm że wyszło 6. Teraz wykonaj ćwiczenie nr. 2: Zastosuj ten sam algorytm dla filmu smoleńsk, tak żeby wyszło 1. Nie uda się takiego algorytmu znaleźć? no to nie mamy o czym rozmawiać jak dalej bronisz tego co imdb sobie twierdzi na temat ich transparentności ocen.

  •  

   pokaż komentarz

   @rogerro: @mrzk te 70 parę tysięcy głosów to tureccy nacjonaliści zaprzeczający ludobójstwu Ormian którego się dopuścili. 85 tysięcy to tacy jak ja. I tutaj mamy arytmetyczną średnią. Magia jakaś.

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: Screenshot_20220810-105037.png

  •  

   pokaż komentarz

   spójrz na rozkład głosów (wklejony w komentarzach powyżej) i pomyśl jaki to musi być zakręcony algorytm że wyszło 6.

   @mrzk: sprawdzam:

   (10x201+47x9+46x8+79x7+89x6+98x5+134x4+590x3)/(201+47+46+79+89+98+134+590)=5,21
   (10x201+47x9+46x8+79x7+89x6+98x5+134x4)/(201+47+46+79+89+98)=8,78

   Wystarczyło by nie wzięli sporej części 1 2 i 3 pod uwagę. Jako, że prawdziwy wynik jest pośredni między średnią z ocen 2-10 i od 3-10 zakładam, że tak jak opisali nie wzięli pod uwagę ocen z nowych kont (niezależnie od oceny) i stąd ta średnia. Mało kto jak nie jest zjebem daje recke filmowi 1/10 więc to pewnie jakieś krajne osoby wrzuciły. Patrząc na ilość ocen 1/10 to nie ma mowy, że tu nie było rewiew bombingu - szczególnie, że te oceny pojawiły się nagle w jednym czasie praktycznie (pamietam tą aferę).

  •  

   pokaż komentarz

   Patrząc na ilość ocen 1/10 to nie ma mowy, że tu nie było rewiew bombingu

   @Kryspin013: no a zadanie nr 2? przelicz teraz smoleńsk. Patrząc na ilość ocen 1/10 to nie ma mowy że nie było review bombingu. Dodatkowo tysiące ocen pojawiło się przed oficjalną premierą, przed którą film obejrzała garstka, Tak więc jest oczywistym, że głosy 1 w 99% są do wywalenia.

   Wniosek? nie ma żadnego automatycznego dbania o jakość ocen w IDMB. Po prostu trafił się gorący ziemniak i trzeba było zarządzić szybkim cięciem poprawkę, żeby być politycznie poprawnym.

   *żeby nie było: nie oglądałem ani boleyn ani smoleńsk. I nie oceniłem tych filmów. Po prostu nie mam zamiaru marnować czasu na gnioty, które najprawopodobniej ocenię na =<3

  •  

   pokaż komentarz

   Dodatkowo tysiące ocen pojawiło się przed oficjalną premierą, przed którą film obejrzała garstka, Tak więc jest oczywistym, że głosy 1 w 99% są do wywalenia

   @mrzk: No ok i co? Co ten komentarz ma tu udowodnić? xD

   Wniosek? nie ma żadnego automatycznego dbania o jakość ocen w IDMB. Po prostu trafił się gorący ziemniak i trzeba było zarządzić szybkim cięciem poprawkę, żeby być politycznie poprawnym.

   p#@%#@?enie. I po ch@! mieli by być super politycznie poprawni w stosunku do jakiegoś gniota? Zapłacił ktoś im by ocenę serialu utrzymać "wysoko"? To już jest doszukiwanie się spisku na siłę i czym więcej o tym myślisz tym więcej luk jest w tym i mniej prawdopodobne się wydaje.

   Natomiast review bombing to jest rzeczywiste zjawisko. Nawet wykopki debile się na to łapią jak jest jakaś afera np z restauracją czy pubem... A potem się okazuje, że wystawiali negatywną ocenę nie tej miejscówce, a nawet nie w tym samym mieście bo się im nazwy nie chciało sprawdzić xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Huevos: co sugerujesz z tym zrobić? usunąć tureckie głosy ze średniej?
   btw. co to za film? ten rozkład jest na tyle ciekawy, że film wygląda na mega dobry i chcę go obejrzeć.

  •  

   pokaż komentarz

   @rogerro: Dzięki Mireczku. Zmiana z "wykop" na "zakop - informacja nieprawdziwa".

  •  

   pokaż komentarz

   No ok i co? Co ten komentarz ma tu udowodnić? xD

   @Kryspin013: napisałem przecież poniżej: że nie ma żadnego automatycznego dbania o jakość ocen w IDMB.

   czyli ręcznie decydują kiedy 1 są sztuczne a kiedy nie. Według własnego widzi mi się. Jak dla mnie to manipulacja i nie widzę sensu posiadać konta na takim portalu, skoro i tak sami o wszystkim zadecydują.

  •  

   pokaż komentarz

   @rogerro: jeśli 90% głosów jest z tych samych IP to powinny być niewidoczne i tyle, a nie tylko nieliczone. Na tym może polega jedyny błąd imdb.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: napisałem przecież poniżej: że nie ma żadnego automatycznego dbania o jakość ocen w IDMB.

   @mrzk: soory, nie wiem czemu pomyślałem o filmwebie. Zapomniałem, że na IMDB smoleńsk też jest przecież.

   No tylko, że smoleńsk miał premierę 8 lat temu a te mechanizmy przeciwko review bombingowi są dosyć świerze. Dla przykładu samo Valve bodaj 3-4 lata temu dopiero zaczął coś robić w tym temacie.

   Twój komentarz miałby sens jakbyś mi znalazł film z okolicy premiery smoleńska gdzie średnia ocena nie odpowiada średniej arytmetycznej ocenie użytkowników. Wtedy musiałbym ci przyznać rację. Ty podałeś przykład serialu sprzed roku dla którego już to było ustawione - zakładam, że dla starych filmów i seriali tego nie ustawiali bo i po co?

   czyli ręcznie decydują kiedy 1 są sztuczne a kiedy nie. Według własnego widzi mi się. Jak dla mnie to manipulacja i nie widzę sensu posiadać konta na takim portalu, skoro i tak sami o wszystkim zadecydują.

   @mrzk: przydałoby się więcej przykładów np czy każdemu świerzemu serialowi ocenianemu ogólnie dobrze na IMDB ocena jest identyczna z średnią arytmetyczną userów - czy jest tak dla każdego przypadku praktycznie pomijając wyjatki i czy to samo następuje w serialach które są oceniane dziwnie np z dupy mają 10/10 masę ocen, potem nic i potem oceny 4,5,6.

  •  

   pokaż komentarz

   @niegwynebleid: to nie tylko jakaś tam "aktorka jest czarna". To jest blackwashing. Zastąpili historyczną białą postać czarną aktorką.

   Jakby w dzisiejszych czasach ktoś zrobił na odwrót (whitewashing) to była by olbrzymia afera.

  •  

   pokaż komentarz

   @saviola7: Ann Boleyn to ahistoryczny film historyczny XD

  •  

   pokaż komentarz

   @mrzk: taki kontrast do Anny Boleyn. Tam zedytowali głosy, bo wynik ma się nijak do oceny, a tutaj ocena wynika z głosów.
   W czasach wszechobecnych AI skrajne głosy powinno być odrzucane, tak samo jako "recenzje" od jednopostowych userów.
   Romans, dramat w czasach upadku otomanów. Film zdecydowanie godny obejrzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   Jako, że
   @Kryspin013: Nigdy nie stawia się przecinka w "jako że".

  •  

   pokaż komentarz

   @niegwynebleid: To, że aktorka jest czarna mi nie przeszkadza. Problem mam w tym, że postać jest czarna, a nie powinna. Prywatnie aktor może dla mnie dowolny wygląd i pochodzenie, byle w charakteryzacji wyglądał odpowiednio.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: Nigdy nie stawia się przecinka w "jako że".

   @tomilipin: Ok, dzięki :*

  •  

   pokaż komentarz

   @niegwynebleid: To, że aktorka jest czarna mi nie przeszkadza. Problem mam w tym, że postać jest czarna, a nie powinna. Prywatnie aktor może dla mnie dowolny wygląd i pochodzenie, byle w charakteryzacji wyglądał odpowiednio.

   @Anjinsan87: Dobra a z ciekawości jakie warunki stawiasz? Czy to np dotyczy fantastyki albo filmów które nie są filmami dokumentalnymi?

  •  

   pokaż komentarz

   @niegwynebleid: jeśli ludzie głosują, i średnia wychodzi 1,3 to tyle powinno być i tyle.

   @rogerro: Przecież podają i średnią arytmetyczną i średnią ważoną. Masz tam wytłumaczone jasno co i jak mierzą

  •  

   pokaż komentarz

   No tylko, że smoleńsk miał premierę 8 lat temu a te mechanizmy przeciwko review bombingowi są dosyć świerze. Dla przykładu samo Valve bodaj 3-4 lata temu dopiero zaczął coś robić w tym temacie.
   Twój komentarz miałby sens jakbyś mi znalazł film z okolicy premiery smoleńska gdzie średnia ocena nie odpowiada średniej arytmetycznej ocenie użytkowników. Wtedy musiałbym ci przyznać rację.


   @Kryspin013: ( + @Sefton ) proszę bardzo, może nie wprost tak jak chciałeś, ale dowód jest wystarczający:

   1. Ghostbusters z 2016 roku: https://www.imdb.com/title/tt1289401/ratings/?ref_=tt_ov_rt
   "Mechanizm" imdb już wtedy wykrył (lub analizował filmy starsze po wdrożeniu) "unusual voting" xD

   2. Gully (2019r): https://www.imdb.com/title/tt5013984/ratings/?ref_=tt_ov_rt
   Same jedynki, widać unusual voting, "mechanizm" nic nie wykrył xD

   + omawiany wcześniej smolensk i boleyn. "Mechanizm" IMDB działa wybiórczo od co najmniej 2016 roku -> Ręcznie decydują kiedy 1 są sztuczne a kiedy nie. Według własnego widzi mi się. Jak dla mnie to manipulacja i nie widzę sensu posiadać konta na takim portalu, skoro i tak sami o wszystkim zadecydują.

   EDIT: Kolejny gorący ziemniak, Pani Greta:
   https://www.imdb.com/title/tt10394738/ratings#void
   przewaga 1, ale politycznie niepoprawne. "Mechanizm" zadziałał, ocena 7.7 xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: nie mam jakiegoś doprecyzowanego zestawu warunków, ale mniej więcej tak:
   - filmy historyczne - jeżeli w danej epoce w danym miejscu ludzie danej rasy byli raczej niespotykani, to taka postać powinna mieć uzasadnienie fabularne (np. jak Tom Cruise miał grać samuraja, to było to wyjaśnione w filmie jak się tam dostał, a nie że był synem szoguna i Japończycy nie zwracają uwagi, że wygląda inaczej niż oni); chyba, że film jest ostentacyjnie niepoważny - to wiadomo, że laseraptory w erze wikingów w Kung Fury mi nie przeszkadzają

   - filmy fantastyczne - jeżeli są osadzone w jakimś świecie opisywanym od dawna w określony sposób, zapisanym w zbiorowej wyobraźni, mającym swoją logikę polityczno-geograficzno-rasową, w którym pierwotny autor jasno wyraził jak mają wyglądać dane postacie, zmiana koloru skóry mi przeszkadza; jeżeli jest to coś nowego, to hulaj dusza - czarni samurajowie mogą przetrzymywać eskimoskich krasnoludów w swoich steampunkowych pueblach.

  •  

   pokaż komentarz

   - filmy historyczne - jeżeli w danej epoce w danym miejscu ludzie danej rasy byli raczej niespotykani, to taka postać powinna mieć uzasadnienie fabularne (np. jak Tom Cruise miał grać samuraja, to było to wyjaśnione w filmie jak się tam dostał, a nie że był synem szoguna i Japończycy nie zwracają uwagi, że wygląda inaczej niż oni); chyba, że film jest ostentacyjnie niepoważny - to wiadomo, że laseraptory w erze wikingów w Kung Fury mi nie przeszkadzają

   @Anjinsan87: z tym się zgadzam

   - filmy fantastyczne - jeżeli są osadzone w jakimś świecie opisywanym od dawna w określony sposób, zapisanym w zbiorowej wyobraźni, mającym swoją logikę polityczno-geograficzno-rasową, w którym pierwotny autor jasno wyraził jak mają wyglądać dane postacie, zmiana koloru skóry mi przeszkadza; jeżeli jest to coś nowego, to hulaj dusza - czarni samurajowie mogą przetrzymywać eskimoskich krasnoludów w swoich steampunkowych pueblach.

   Z tym się nie do końca zgadzam. Na przykładzie: Heimdall w marvelu. Fani komiksów wiedzieli, ze ta postać jest biała w komiksach. Byli puryści też "puryści" co się zesrali srogo zesrali, że jakim cudem asgardczyk jest biały, że to nierealistyczne (serio były osoby które wyskczyły, że coś jest nierealistyczne w uniwersum marvela xD), że jakim cudem postać w asgardzie jest czarna xD Znaczna część osób, która nie czytała komiksów nawet nie wiedziała, że autorzy określili tą postać jako białą. Tak samo ludzie, którzy nie interesują się mitologią nordycką. I pomijając kilku czubków to się nagle okazało, że prawie nikomu to nie przeszkadza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: im dane uniwersum jest mniej spójne, tym mniej przeszkadzaja mi odstępstwa; w świecie marvela bohaterowie byli rebootowani dziesiatki razy, maja warianty z równoleglych światów itp. więc jakos mnie to nie razi;

   Inaczej patrzę też na sytuacje kiedy twórcy ewidentnie chcieli konkretnego aktora, np. tę postac móglby zagrać Idris Elba czy Morgan Freeman niż na dobieranie ewidentnie wedlug rasy, np. co czwarty łucznik w oddziale ma byc czarny, żeby bylo bardziej różnorodnie

  •  

   pokaż komentarz

   Inaczej patrzę też na sytuacje kiedy twórcy ewidentnie chcieli konkretnego aktora, np. tę postac móglby zagrać Idris Elba czy Morgan Freeman niż na dobieranie ewidentnie wedlug rasy, np. co czwarty łucznik w oddziale ma byc czarny, żeby bylo bardziej różnorodnie

   @Anjinsan87: będąc fair jak nie widze w tym logiki to tez mi przeszkadza ale sporo osób współcześnie zawsze musi się zesrac bo czarny, gej, kobieta. Dla przykładu. Jeśli wu tolkiena mamy miasto elfów, które wiemy że są dosyć jednorodne i nagle autor wymyśla, że x% z nich ma być czarne, a inne azjatami to się zgodzę ale np wioska czarnych elfów by już mi nie przeszkadzała.

   Druga sprawa to też takie p?@!%?#enie malkontentów troche ogranicza twórców. A znam kilka świetnych przykładów adaptacji gdzie autor zrobił coś co nie było tak jak w książce/komiksie itp (w końcu to adaptacja) gdzie to wyszło bardzo dobrze.

   Więc ja nie daję aż takiego j?!@nia o np ten nowy serial amazonu w świecie tolkiena bo olaboga czarnych tam dali. Jeśli już bym miał dawać j?!@nie to o to, że to po prostu najprawdopodobniej będzie gówniany serial - czy by tam byli czarni czy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @niegwynebleid: no skoro tak ludzie głosują to tak - jest gorszym filmem
   ale lewacy nie moga znieść rzeczywistości więc trzeba poprawiać statystyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy(45)

 •  

  pokaż komentarz

  xD przeciez IMDB to dopiero turbo lewactwo + spam Indiami.
  To była dobra strona dopóki kilka lat temu nie zamknęli swojego forum. Ono było bardzo zabawne :)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  To na filmwebie są jakieś reklamy? Jeszcze powiedz, że na wykopie może są.

1 2 3 4 5 6 7 ... 23 24 następna