Skarby za miliardy dolarów. Zyska nie tylko Putin

Skarby za miliardy dolarów. Zyska nie tylko Putin

@profildogier wydarzenia.interia.pl #swiat #rosja #wojna #ukraina #polityka #ekonomia

Na 12 bilionów dolarów szacuje się wartość złóż paliw kopalnych i metali ziem rzadkich na okupowanych przez Rosję terenach Ukrainy. Na gospodarcze motywy rosyjskiego ataku na Ukrainę wskazuje w najnowszym raporcie kanadyjska firma analityczna SecDev.

 •  

  pokaż komentarz

  Ruscy szerzą ruski mir podobnie do USA szerzącego demokrację na bogatych w złoża terenach? No kto by pomyślał...

 •  

  pokaż komentarz

  Putin ani Rosja nic nie zyska. Te tereny zostaną odbite.

 •  

  pokaż komentarz

  12 bilionów usd? lol, to ile sa warte surowce na terytorium rosji - kwadryliony usd chyba xD przesadzili z tymi 12 bilionami

 •  

  pokaż komentarz

  Na końcu jest dobry tekst:
  _Poza tym, że Ukraina jest jednym z najważniejszych eksporterów rolniczych, kraj ten ma złoża 117 ze 120 najczęściej używanych w przemyśle surowców i to właśnie dostrzega Rosja. "Ukraina ma największe złoża uranu w Europie. Ma też drugie co do wielkości złoża rudy żelaza, tytanu i manganu oraz trzecie co do wielkości zasoby gazu łupkowego"

  Rosyjski atak na Ukrainę służy gospodarczo również Chinom i - jak wskazują autorzy raportu - Europa przygotowywała się do przejścia w 2022 r. na import m.in. litu z Ukrainy, by zastąpić chińskie dostawy. Również przed początkiem rosyjskiej okupacji Krymu, w 2013 r., europejskie firmy szukały ukraińskich partnerów, by zastąpić nimi chińskich producentów. Chiny pozostają źródłem 98 proc. dostaw metali ziem rzadkich dla Europy.

  Zdaje się koło Krymu są dużo złoża gazu i ropy.
  Kacapy będą zaopatrywać Chiny i Indie a Ukraina Europę i może jeszcze inne kontynenty

 •  

  pokaż komentarz

  Siema Bolaki Stronki, jak tam wasze złoża, ile są warte?