Napisał podręcznik do HiT. Kim jest profesor Wojciech Roszkowski?

Napisał podręcznik do HiT. Kim jest profesor Wojciech Roszkowski?

W latach 90. pisał wyważone, rozsądne prace, dziś ostrzega młodzież przed Unią Europejską, feministkami i głośną muzyką rockową. Kim jest profesor Wojciech Roszkowski, który dostał od PiS zadanie przeciągnięcia

 •  

  pokaż komentarz

  Kimś, kto za pieniądze (a PIS płaci dobrze) zrobi coś co niegodne jest człowieka nauki i pedagoga.

  •  

   pokaż komentarz

   Napisał podręcznik do HiT. Kim jest profesor Wojciech Roszkowski?

   @JaRuX: Według mnie jest człowiekiem minionej epoki i człowiekiem kościoła, chcącym aby w Polsce w XXI wieku kontynuowana była tradycja ciemnoty i zacofania.

  •  

   pokaż komentarz

   @JaRuX: nie wiem czy warto było sprzedać swój tytuł profesora i honor na jaki pracowało się całe życie za marne pieniądze z pis ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: cóż za piękna narracja. Tymczasem w Europie przybywa zwolenników słów Rolanda Baadera, co widać chociażby po ilości sprzedanych książek. Ekonomisty i katolika, który już 30 lat temu ostrzegał przed brunatno-zielonymi i dziwnym trafem jego wizja świata przedstawiona w książkach ma swoje odzwierciedlenie w teraźniejszości. Idź w cholerę komuchu.

  •  

   pokaż komentarz

   @PastaZeSzczypiorku: o nie nie- to nie jest głupi człowiek. I temu to co odj$!#ł na polecenie PiSu znacznie bardziej boli i jest znacznie bardziej niebezpiecznie. Gdyby to popełnił jakiś trep z papierem jakieś gównouczelni rydzyka czy innego kulu, to możnaby machnąć ręką- wzięli nonejma, jego rękami napisali tą propagandę, jak coś to jego wina- gościu znikąd, nieznane nazwisko, po 2 dniach wszyscy zapomną. Tu niestety podpisał się pod tym wysrywem profesor. Znane nazwisko, które sygnowało sprawdzone, naukowe teksty.

   I przez to jedna część ludzi machnie ręką na obawy że coś tu jest nie tak "no bo to w końcu profesor pisał", a druga zacznie wręcz bić pianę że "co ty możesz wiedzieć w porównaniu do niego". Kto na tym zyska? Ani nie autor, ani nie obrońcy z bożej łaski tego gówna którzy chyba nie wiedzą że stali się pożytecznymi idiotami, ani tym bardziej nie uczniowie, którzy będą musieli się uczyć na pamięć kolejnego zestawu wiedzy bezsensownej i to zdawać, ani nawet krytycy, bo oni wiedzą że to dno i 2 metry mułu.

   Ano zyska na tym władza, bo dostanie kolejne narzędzie do siania miękkiej propagandy i urabiania kolejnych pokoleń Polaków już od dzieciaka swoimi "jedynymi słusznymi" poglądami przeplatającymi się z wiarą wciśniętą w każdy aspekt życia jak dobrze nasmarowane lubrykantem dildo. Ot taki dobrze zgrany duet- jedni naganiają drugim przyszłe pogłowie baranów do strzyżenia, a ci "niby przypadkiem" naganiają im ludzi do urn. To tak jakby się ktoś interesował, czy perpetuum mobile z gówna da się stworzyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @blashot: Sprzedał się już parę dekad temu. Miałem nieprzyjemność "uczyć się" z jego podręczników w liceum.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty:
   Niestety się zgadzam, jednak w moich oczach jest nikim niezależnie od osiągnięć. I to nie chodzi o to że nikim w sensie że nieznanym, ale NIKIM jako człowiek etc, to jest dla mnie nikt, nic na które nie warto splunąć i w tym sensie użyłem słowa nikim.

  •  

   pokaż komentarz

   @lansvans: Przecież Baader to ekonomista, a Roszkowski i jego denny podręcznik to historia. Odrębne rzeczy. Rozumiesz że można popierać myśl ekonomiczną Baadera i jednocześnie być zażenowanym twórczością Roszkowskiego? Roszkowski swoim podręcznikiem zasługuje na pełną pogardę.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: oj tak, najlepszy przykład z nowoczesnych oświeconych wykopków

 •  

  pokaż komentarz

  Prof. Andrzej Friszke: - Widać, że Roszkowski przeszedł ewolucję. Jeśli porównamy jego książki z lat 90. z tym, co pisze obecnie, to widać tę metamorfozę. Najważniejsza jego praca, jego manifest programowy, to 560-stronicowe "Roztrzaskane lustro" z 2019 r. Te wszystkie tezy, które zawarł teraz w podręczniku do Historii i Teraźniejszości, były już zawarte w "Roztrzaskanym lustrze". Roszkowski odszedł od opisywania historii w kierunku oceniania historii jako katastrofy kulturowej. Twierdzi, że cywilizacja zachodnia jest w momencie katastrofy kulturowej, obyczajowej i mentalnej, a wszystko to wynika z odejścia od pryncypialnych nauk Kościoła katolickiego. On tak właśnie patrzy na współczesny świat.

  I to ma być autor i podstawa podręcznika szkolnego? SERIO?

  •  

   pokaż komentarz

   @Dragonan: ja boję się manifestów programowych. w historii nic dobrego z tego nie wynikało

  •  

   pokaż komentarz

   @gargantel: Warto dodać że Roszkowski ma zafioła na punkcie muzyki rockowej z lat 60-70 tych. Dla niego czas się zatrzymał i wydaje mu się że Frank Zappa lub Jenis Joplin deprawują młodzież.

  •  

   pokaż komentarz

   @200Amra: ewidentnie zatrzymał się mentalnie w jakimś momencie i odrzuca teraźniejszość. to chyba ma nazwę medyczną. już widzę dzisiejszych nastolatków siedzących na Reddit / Twitch z ponadpaństwowym podejściem do życia czytających HiTa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @gargantel przed KK to dopiero musiała być sodomnia i gomornia ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Prof. Andrzej Friszke

   @gargantel: Autorytet czytelników Wyborczej i Polityki. Nagonka na podręcznik to nie jest przypadek. Tym bardziej warto ją przeczytać.

  •  

   pokaż komentarz

   Twierdzi, że cywilizacja zachodnia jest w momencie katastrofy kulturowej, obyczajowej i mentalnej

   @gargantel: A nie jest?

  •  

   pokaż komentarz

   @Sekumbomoboko: czytaj, może unikniesz katastrofy obyczajowej i będziesz wiedział jakiej muzyki należy słuchać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   czytaj, może unikniesz katastrofy obyczajowej i będziesz wiedział jakiej muzyki należy słuchać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @gargantel: Czytaj, aby poszerzać swoją wiedzę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Aaandrzej: Z tą katastrofą kulturową i obyczajową jest tak, że co chwila przechodzimy przez taka właśnie katastrofę. Np. w okresie przed II Wojną Światową, (i w jeszcze kilku innych okresach), swoboda seksualna była dużo, duo wyższa niż obecnie. Kilkaset lat temu wśród szlacheckiej młodzieży, panowała oburzająca moda na muzykę, którą dzisiaj zalicza się do kanonu muzyki klasycznej. Itd., Itd...
   Oczywiście dzisiaj przechodzimy przez okres bardzo gwałtownych zmian kulturowych i obyczajowych. Do tego dochodzi bardzo silna zmiana w mediach jakie są wykorzystywane do przekazywania treści kulturowych. Fraszki i kuplety zostały zastąpione przez pasty, pojawiło się mnóstwo krótkich form filmowych jak YT i jeszcze krótszych na TT. Większość z nich robionych bez zaplecza wiedzy i szkoły, a mimo wszystko bardzo mocno oddziałujących na społeczeństwo.
   A to działa jak płachta na byka na starą gwardię i krytyków, którzy posiadają wiedzę i dyplomy, ale niekoniecznie są w stanie osiągnąć tak wielki i wpływ tak małym nakładem pracy, więc niektórzy próbują dewaluować wartość tych mediów. Próbując podbić swoje ego mówią, że świat odwraca się od jedynej słusznej kultury wysokiej. Cały czas większość Polskich, wpływowych kulturoznawców odrzuca gry jako kolejne medium przekazu.
   Patrząc na ten temat tylko z jednego punktu, nawiasem mówiąc trochę wyidealizowanego, punktu odniesienia bardzo łatwo dojść do wniosku, że kultura i obyczaje upadają. Inni powiedzą, że wykuwają się na nowo. A w moim odniesieniu to za kilkadziesiąt lat, ponownie dojdzie do gwałtownych zmian kulturowych i dzisiejsi rebelianci będą grzmieć o upadku, dewocji lub jeszcze innej zmiany społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Nagonka na podręcznik to nie jest przypadek.

   @Sekumbomoboko: No nie jest przypadek, bo podręcznik jest tragiczny, stąd jego krytyka. Coś w tym dziwnego?

   A czemu jest tragiczny? Bo to nie podręcznik, a manifest poglądów jego autora. Nie przedstawia faktów, tylko interpretacje faktów i głębokie dygresje autora. Jest to niedopuszczalne w przypadku podręcznika. To nie miejsce na publicystykę.

  •  

   pokaż komentarz

   No nie jest przypadek, bo podręcznik jest tragiczny, stąd jego krytyka. Coś w tym dziwnego?

   A czemu jest tragiczny? Bo to nie podręcznik, a manifest poglądów jego autora. Nie przedstawia faktów, tylko interpretacje faktów i głębokie dygresje autora. Jest to niedopuszczalne w przypadku podręcznika. To nie miejsce na publicystykę.

   @dr3vil: Nie można napisać o "Elytach" europejskich, których przedstawiciele odsłaniają pomniki Marksa? Nie można napisać o lewicowych europosłach, którzy opisują swoje "wrażenia" podczas pracy w przedszkolu? Komu przeszkadza prawda?

   Ten podręcznik jest niewygodny, dla pewnych środowisk. Dlatego ten atak. Czekam na alternatywny podręcznik napisany przez Prof. Środę, lub Hartmana.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sekumbomoboko: W przypadku podręcznika można pisać, nie można oceniać. Ocena historii pozostaje w interpretacji czytelnika.

  •  

   pokaż komentarz

   Inni powiedzą, że wykuwają się na nowo.

   @Ucik: No wykuwają się, tylko z guana niestety. Masz upadek religii a z nim moralności i to jest główny problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aaandrzej: Nie do końca. Choćby dlatego, że wycofywanie się od tradycyjnych religii postępuje razem z rozwijaniem się nowej doktryny jaką jest humanizm, (nie mylić z humanizmem z okresu oświecenia). Tylko że moralność humanizmu jako światopoglądu, który rozwija się od mniej więcej 200 lat nie jest jeszcze skostniała i mocno ewoluuje razem z społeczeństwem, ale pewne pozostają. Tylko łatwo domyślić się, że to co jedna doktryna uważa za moralne dla drugiej nie jest. Wtedy jedna strona krzyczy o upadku moralności.
   Chociaż żeczywiście można dojść do wniosku, że w niektórych krajach, w tym w Polsce sam kościół katolicki mocno przyśpieszył odchodzenie ludzi od kościoła pozostawiając pustkę, która nie zdążyła się naturalnie zapełnić. Ale czy to są ludzie bez moralności? Czy tylko ludzie, których moralność nie zgadza się z tym co robił KK?
   Ponadto nie należy postrzegać nowej moralności i kultury przez tych ludzi, którzy krzyczą najgłośniej. Oni są najbardziej widoczni nie dlatego, że jest ich najwięcej, tylko dlatego, że są najgłośniejsi, najbardziej jaskrawi, bardzo często reprezentują najbardziej skrajne poglądy a przez to są najbardziej atrakcyjni do pokazania. A oni wcale nie są najbardziej reprezentatywni, ani nie mają największej mocy sprawczej.
   Popatrz na kraje, które są naprawdę sekularne. W większości z nich moralność ludzi ma się nie gorzej niż w krajach wyznaniowych. A w niektórych z nich nawet obywatele przyznają, że wyszło to na dobre ich wspólnocie wiary.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko że moralność humanizmu jako światopoglądu, który rozwija się od mniej więcej 200 lat nie jest jeszcze skostniała

   @Ucik: Jaką masz karę za złamanie zasad moralnych tego humanizmu? Żadną. W chrześcijaństwie masz piekło.

   Popatrz na kraje, które są naprawdę sekularne. W większości z nich moralność ludzi ma się nie gorzej niż w krajach wyznaniowych.

   @Ucik: Ahahahaha. Na przykład Czechy xD Bo o miejscach typu ZSRR czy Chiny nawet nie wspomnę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aaandrzej: I co daje to piekło? Jak wierzą w niego tylko małe dzieci i może garstka dorosłych. Ponadto przetestowane, co prawda tylko na ludziach inteligentnych i ambitnych, więc nie odnosi się do całości społeczeństwa, że tacy ludzie lepiej działają motywowani wspólną wizją lub nagrodą niż karą. A tą wizją/nagrodą jest rozwój cywilizacji ludzkiej.
   Nie wiem co masz do Czech, jak ostatnio sprawdzałem to był to całkiem normalny kraj, ale większość to nie znaczy wszystkie. Równie dobrze mógłbym wymienić kilka krajów wyznaniowych i to jak źle się w nich dzieje. Ale i tak widzę, że tutaj logicznymi argumentami nic nie wskóram.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak wierzą w niego tylko małe dzieci i może garstka dorosłych.

   @Ucik: Teraz tak. To jest właśnie koniec chrześcijaństwa. No i nie taka znowu garstka, przynajmniej jeśli chodzi o emerytów.

   ludzie lepiej działają motywowani wspólną wizją lub nagrodą

   @Ucik: Taką jak niebo? :)

   Nie wiem co masz do Czech

   @Ucik: Znam bardzo wielu Czechów. Sympatyczni i wykształceni. A takich zwyrodniałych numerów jakie potrafią sobie nawzajem odstawiać, to wcześniej nie znałem. I to nie obcym, tylko wśród rodziny i przyjaciół.

   Równie dobrze mógłbym wymienić kilka krajów wyznaniowych i to jak źle się w nich dzieje.

   @Ucik: Chrześcijańskich? Nie sądzę. Co do innych, to religia religii nie równa.

   Ale i tak widzę, że tutaj logicznymi argumentami nic nie wskóram.

   @Ucik: Jakoś cienko z tymi logicznymi argumentami jak do tej pory panie...

 •  

  pokaż komentarz

  Uzupełnienie propagandy na wzór Putina, śmiejecie się z Rosji ale PIS dąży do podobnej indoktrynacji. Następnym krokiem będzie pisarmia?

 •  

  pokaż komentarz

  Ale ten przedmiot to bedzie pogarda współczesności.

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba dodać, że Pan prof odpłaca się Pis za promowanie swojego syna miernoty, który aktywnie działał w wiecach z okazji katastrofy smoleńskiej, jak małpa skakał po lampach drac ryja, a teraz jest ekspertem w thinktanku PiS Instytutu Jagiellońskiego, który założył tatuś a kasę na to daje PIS.. gdzie on tam jeszcze dzialą.. gdzie $ przytula. Kto to wie..

  •  

   pokaż komentarz

   @SangriaNowa: taka ciekawostka: Klub jagiellonski byl najpierw nieoficjalnym think tankiem Gowina, ale jak Gowin skrytykował polski ład lex TVN i inne i odszedł z zjednoczonej prawicy to niektórzy mniej szanujący się ludzie od niego (właśnie m.min związani z klubem Jagiellońskim) zostali za kasę i stanowska w PiS, nawet mimo upodleń albo za samą namiastkę poczucia ze są przy władzy. dlatego KJ obecnie jest ich przybudówką. Najbardziej warto tu wymienić jadwige Emilewicz która mimo upokorzenia przez PiS odebraniem stanowiska ministerialnego trzyma się Jarka licząc ze spłynie na nią łaska, podobnie Krzysztof Mazur. To są ludzie którzy wierzą np w „ekonomię trynitarną” czyli ekonomię opartą o… trójcę świętą.

  •  

   pokaż komentarz

   @tangofoxtrot: dzięki. Nie wiedziałem nawet że istnieje takia typ "ekonomii" chciały by się rzec OMG!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @tangofoxtrot: Ale typie, instytut Jagielloński i Klub Jagielloński to kompletnie różne instytucje xD KJ potrafi dziś jechać po PiSie, mają paru odklejeńców ale ogólnie imho raczej porządne grono

  •  

   pokaż komentarz

   @mkkud: rzeczywiście mowa o instytucie, a ja napisałem o klubie, nie mniej smą prawdę: osoby z KJ jak właśnie Emilewicz przykleiły się do pisu jak Gowin zrobił wolte przeciw polskiemu ładowi i wypadł z władzy. Krzysztof Mazur jeszcze lepszy: wyśmiewał tych co poszli do rzadu z pisem aż sam nie dostał posadki, ale potem szybko spadł czyli ani honoru ani profitu XD

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna