Państwowa Straż Pożarna - folwark Von Nogayów

Państwowa Straż Pożarna - folwark Von Nogayów

Wszyscy lubią strażaków. Strażacy niosą pomoc, a sami ryzykują zdrowiem i życiem. W powszechnym odbiorze straż pożarna jest najmniej spośród wszystkich służb kojarzona z polityką. W rzeczywistości Państwowa Straż Pożarna jest jedną z najbardziej upolitycznionych instytucji w Polsce.

 •  

  pokaż komentarz

  Niestety PiS zniszczy wszystko, czego się dotknie zamienia w g. Materiał bardzo interesujący i potwierdzający to co czasem przebija się gdzieś w rozmowach z ludźmi czy mediach. Każda instytucja jest maksymalnie upolityczniona i zinfiltrowana przez tą klikę. Mierny bierny ale wierny, brak kwalifikacji nie szkodzi bo ważne że należy do PiS (może być nawet idiotą). Przecież co PiS zrobił z Służbą Cywilną? Nowych dyrektorów w Urzędach Wojewódzkich powołali na stanowiska p.o. jednocześnie odwołując ludzi kompetentnych. Po kilku miesiącach napisali pod nich ustawę, że każdy p.o. z automatu staje się dyrektorem. Bez wymaganych kwalifikacji bez żadnych konkursów obsadzili swoimi, półgłówkami bezkrytycznie posłusznymi PiS! A co jest w policji, instytucja lata pracująca na poprawę swojej fatalnej reputacji rząd zrujnował w 2 lata za sprawą swoich decyzji i komendanta głównego który powinien odpowiedzieć przed sądem za bezprawie które czynił i zmuszał do niego podwładnych. Nielegalne zamykanie biznesów, nękanie obywateli podróżujących, nękanie z powodu maseczek etc. W normalnym kraju tren człowiek dawno by siedział zarówno on jak i jego mocodawcy! Wracając do służb zarówno w opisywanej tu PSP, Milicji, oraz WP zmuszano odgórnie ludzi do szczepień które szczepieniami nie były! Miałeś przyjąć na własną odpowiedzialność polecenia i naciski były wywierane bardzo silne wszędzie. Jednocześnie żadna ustawa ani żadne przepisy nie wprowadzały obowiązku szczepienia przeciwko covid19 co czyniło te naciski bezprawnymi!

  •  

   pokaż komentarz

   A co jest w policji, instytucja lata pracująca na poprawę swojej fatalnej reputacji rząd zrujnował w 2 lata za sprawą swoich decyzji i komendanta głównego który powinien odpowiedzieć przed sądem za bezprawie które czynił i zmuszał do niego podwładnych.

   @kokosik: To jest cos co mnie bardzo smuci. Policja na poprawe swojego wizerunku pracowala latami. Byla to mozolna praca ale przynoszaca efekty. Po zmianie nazwy i podejscia ludzie przestawali policje widziec jako milicje, ormo czy zomo.

   Wszystko szlo w dobrym kierunku. Powoli, ale sie zmienialo na lepsze. Jasne ze byly jakies pojedyncze wpadki itp. Tego nie unikniesz. Ale mimo to szlo w dobra strone.

   Potem przyszla "pandemia pisu" i lata mozolnej pracy jak krew w piach. I znow ludzie porownuja policje z milicja, zomo czy ormo. Kilkanascie lat mozolnej pracy zniszczone "pstryknieciem palca". To akurat pis potrafi bardzo dobrze.

   Szkoda mi tylko tych normalnych, szeregowych policjantow. Jasne ze i wsrod nich byli (sa) tacy co wykorzystuja sytuacje i daja upust swojemu ego. Takich powinny przesiac badania no ale nie oszukujmy sie - wszystkich nie przesiejesz. Wiekszosc jednak jest normalna i prychodzi do pracy pracowac. A nad soba ma przelozonych, a ci przelozeni maja swoich przelozonych, a ci sa z pis. I jest przewalone.

  •  

   pokaż komentarz

   Wszystko szlo w dobrym kierunku. Powoli, ale sie zmienialo na lepsze. Jasne ze byly jakies pojedyncze wpadki itp. Tego nie unikniesz. Ale mimo to szlo w dobra strone.

   @gorzki99: Chyba w bańce wykopu. Dopiero jak Wam też się oberwało, zobaczyliście to, co od lat mówili kibole czy ludzie na marszach niepodległości.

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba w bańce wykopu. Dopiero jak Wam też się oberwało, zobaczyliście to, co od lat mówili kibole czy ludzie na marszach niepodległości.

   @bodziodestruktor: No i ladnie sie skompromitowales.

   Az mi sie lezka w oku krecila jak policja napierdziela debili co wyrywaja siedzenia, plot i inne takie. Szkoda tylko ze gumowymi kulami. Bo to oznacza ze debil znow bedzie wyrywal. Jakby kule byly takie jak maja byc to drugiego siedzenia by juz nie wyrwal.

   Wiesz kiedy mi sie tez lezka w oku zakrecila? Jak narodowcy potrzebujacy wiedzy podpalili empik na marszu. Tylko znow to samo? dlaczego gumowe kule na bydlo?

  •  

   pokaż komentarz

   Az mi sie lezka w oku krecila jak policja napierdziela debili co wyrywaja siedzenia, plot i inne takie. Szkoda tylko ze gumowymi kulami. Bo to oznacza ze debil znow bedzie wyrywal. Jakby kule byly takie jak maja byc to drugiego siedzenia by juz nie wyrwal.

   @gorzki99: Ojejku jejku, oni to co innego, a my to nie, nas nie wolno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   https://streamable.com/cmwpgy

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety PiS zniszczy wszystko

   @kokosik: Akurat w przypadku SP to upolitycznienie trwa od lat. Np. lider PSL i były premier był prezesem zarządu głównego OSP itd.
   W SP są całe klany, wiem bo znam jeden z takich klanów. Ojciec oficer, teraz emeryt, wkręcił i ustawił dwóch synów. Teraz siedzą i pobierają sute pensje i dodatki oficerskie.

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor: Generalnie patusy zawsze miały złe zdanie tak o milicji jak i policji, więc nie ma w tym nic dziwnego, że kibole i patoprawica źle się o nich wyrażała.

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor Nie w bańce. Są przecież statystyki. Spróbuj np. dać teraz łapówkę policjantowi, a ja pamiętam czasy, że żadnego mandatu nie płaciłem bo w łapę było zawsze taniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @RoyKeane:

   Generalnie patusy zawsze miały złe zdanie tak o milicji jak i policji, więc nie ma w tym nic dziwnego, że kibole i patoprawica źle się o nich wyrażała.

   No a teraz do tego grona dołączył Strajk Kobiet i wykopowe płatki śniegu, cudowne towarzystwo, nieprawdaż? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @jaroslawt:

   Nie w bańce. Są przecież statystyki.

   Te same, o których wszyscy mówią, że są przekłamane i policji nie wolno wierzyć?

  •  

   pokaż komentarz

   @gorzki99: sami są sobie winni. Nie można ślepo wykonywać durnych rozkazów.

  •  

   pokaż komentarz

   @gorzki99: Dokładnie tak jak pisze @bodziodestruktor pałowanie spokojnych uczestników marszy niepodległości, nie tylko agresywnych, kibiców czy protestów przedsiębiorcy było okej. Natomiast po zmianie władzy pałowanie przeszło na oficjalnie "agresywne" feministki, a w praktyce również na zwykłych uczestników opozycji i to już jest oburzające.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cogito-sum przeciez tak wygląda każda mundurówka w tym kraju xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Cogito-sum: Tak masz rację. PiS jednak wyniósł to na nowy poziom. Klany na ogół były na dole a PiS idiotów zrobił komendantami, przecież czyścili do samego dna i w milicji i w straży. Zostali niewymienieni tylko tacy którzy byli jak chorągiewki albo mieli układy wyżej. W tych służbach ogólnie zawsze były takie historie. Pamiętasz jak policjanci utonęli w stawie przy drodze. Wszyscy ich szukali a oni ulegli wypadkowi odwożąc gdzieś jakiegoś kmiota komendanta tak jakby sam nie mógł sobie jechać. To samo było jak na peron biegli z hamburgerem bo przejeżdżał jakis tam idiota. Takie patologie były w milicji. To samo w PSP wykorzystywanie ludzi jako prywatnych kierowców jaśnie komendantów tylko po to żeby taki clown mógł się nażreć i nachlać na jakiejś tam imprezie, jazdy po nocach tak podobno było i nadal się zdarza.
   W OSP faktycznie od lat rządził Pawlak i PSL ale nie miał takiego wpływu chyba na PSP choć tego nie wiem.

  •  
   t.......8 via iOS

   0

   pokaż komentarz

   @kokosik: Upolitycznianie sluzb publicznych w Polsce nie jest wymyslem PiSu, oni to tylko doprowadzili do perfekcji.

 •  

  pokaż komentarz

  No coś podobnego, że instytucja państwowa straż pożarna jest tak samo zdegenerowana przez spadochroniarzy, karierowiczów, konfidentów, plecaki, nepotów, nierobów i pazerność pracowników i kierownictwa - jak każda inna?

  Nigdy nie miałem co do tego złudzeń. I te rankingi zaufania nie robiły na mnie żadnego wrażenia.

  Straż to to sama patologia co każdy urząd, leśnicy, policja, wojsko, struktury polityczne, spółdzielnie, spółki komunalne etc.

  Tylko mają fajny pijar, podobnie jak leśnicy. W rzeczywistości - zgnilizna i miliony podatnika przepuszczane do odpowiednich kieszeni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kierowca-ufo: Jak każda zależna od państwowych pieniędzy i dotacji. Zbyt łakome kąski, żeby się na to politycy nie rzucali, więc racja - nie powinno dziwić. Dziwi tylko skala i bezczelność.
   Zawsze powtarzam, że jak coś jest państwowe, to jest niczyje. Niestety, wygląda, że ludzie zupełnie zapomnieli jak naprawdę wyglądała komuna i żyją jakimś wyimaginowanym jej obrazem, w stylu "ale za Geirka, to było super"... Za 30 lat dzisiejsza patusiarska młodzież będzie z rozrzewnieniem wspominała jak dobrze im było za pisdu, a nie czasy ruiny po nich.

 •  

  pokaż komentarz

  OSP też potrafi dorzucić do politycznego pieca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: streamable.com

  •  

   pokaż komentarz

   @krzywy_odcinek: fajnie widzieć że nie jestem sam z tą myślą.

  •  

   pokaż komentarz

   @BohunChleba: @krzywy_odcinek: Tu nie chodzi o pieniądze, zakupy tylko o dyscyplinę. Partia rządząca bardzo cwanie prowadzi politykę kadrową wewnątrz służb, często nagradzając swoich ludzi awansami więc organizacyjnie ma swoich ludzi na najważniejszych szczeblach, a Ci co są neutralni nie chcą ryzykować. Na dzień dzisiejszy za pisanie negatywnych komentarzy na fb można dostać przeniesienie, obcięcie kasy, złą opinie służbową i 2137 innych rzeczy, które sprawią Ci więcej problemów niż pożytku. Wiele osób nie chce mieć po prostu problemów, mają rodziny na utrzymaniu/wiele lat starali się osiągnąć to co osiągnęli. Prawnie też nie można strajkować ani być np. członkiem jakiejś partii więc jeśli związek zawodowy się nie odezwie (czyli cała formacja) to nikt Ci nie będzie chciał brać udziału w żadnych akcjach. Związek zawodowy się interesuje tylko kasą i przywilejami np. emerytalnymi. Wewnętrznie sporo osób krytykuje partie, nie głosuje na nią ale zawodowo chcą mieć święty spokój po prostu.
   edit: jak Was bardziej interesuje temat to obczajcie sobie stronę na fb np. mundurowi dziękują rządowi

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem czy to akurat wina PISu, mam kilku znajomych strażaków i zawsze sami powtarzali, że bez pleców się tam nie dostaniesz. Owszem, możesz pojechać na testy i nabór ale musisz mieć swojego człowieka, który będzie trzymał przysłowiowy „stoper”