WYSOKOFUNKCJONUJĄCA ALKOHOLICZKA

WYSOKOFUNKCJONUJĄCA ALKOHOLICZKA

Kobiety uzależniają się dużo szybciej

 •  

  pokaż komentarz

  Wykopuję, to jest dość dobry artykuł na temat problemu alkoholizmu. Napisany przez kobietę i dla kobiet, ale tak naprawdę to jest uniwersalny. Znam wysoko funkcjonujących alkoholików. Wykonują odpowiedzialne zawody, stawiają czoła wyzwaniom, a potem po prostu sru w przepaść. Nieraz na parę tygodni, nieraz tylko do jutra. To zjawisko dotyczy głównie mężczyzn, ale ostatnio koleżanka z pracy opowiadała mi o swojej ciotce, ponoć przez kilka lat z rzędu nocą w sekrecie przed rodziną, waliła pół basa. Umarła. Nie wiem na co, nie pytałem. Przeważnie to jest wątroba, trzustka albo wylew. Organizm nie znosi hektolitrów etanolu przetaczanego przez jelita i wątrobę. W końcu pęka. Ale nie to jest najsmutniejsze w tej opowieści. Najsmutniejsze jest to, że alkoholicy to też ludzie. Myślą, działają, czują i kochają. Tylko są zgnieceni.

 •  

  pokaż komentarz

  Alkoholizm to straszna choroba. Wykańcza zarówno tego, który wpadł w te sidła, a co gorsza i otoczenie, rodzinę.

  Niełatwo z tego gówna się wyrwać, ale słyszałem taką opinię, że mężczyzna może jeszcze jako tako z tego wyjść, ale jeśli kobieta wpadnie w nałóg alkoholowy to już przegrana sprawa... Nie wiem czemu, ale z obserwacji byłbym skłonny się przychylić do takiej opinii...

  RIP babciu [*]...

 •  

  pokaż komentarz

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: blasty.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Ciezko nazwac to artykulem, blogasek i tyle, a temat warty uwagi

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie nie stać żeby zostać alkoholikiem. Poza tym mam za słabą głowę i fermentuję. Chyba jestem przez to wrogiem państwa, bo wpływu z akcyzy nie wnoszę do budżetu.