Palikot i Wojewódzki nielegalnie reklamują alkohole? Jest pozew do prokuratury

Palikot i Wojewódzki nielegalnie reklamują alkohole? Jest pozew do prokuratury

Jan Śpiewak powiadomił prokuraturę o tym, że Jakub Wojewódzki i Janusz Palikot mogą nielegalnie reklamować alkohol w internecie. "Od miesięcy ta dwójka arcypatusów łamie prawo reklamując wódkę w internecie - pisze Jan Śpiewak, który złożył pozew w tej sprawie.

 •  

  pokaż komentarz

  Pozew to się składa w postępowaniu cywilnym, do prokuratury składa się zawiadomienie o możliwości popolenienia przestępstwa.

 •  

  pokaż komentarz

  W ogóle prawo związane z reklam alkoholu w Polsce jest notorycznie łamane i nikt sobie z tym nic nie robi. Prawo jest głupie i nikt go nie przestrzega.

  Dozwolona jest reklama, która (cytaty z ustawy):

  nie wywołuje skojarzeń z relaksem lub wypoczynkiem.

  Widzieliście reklamę Łomży? Cała ich kampania opiera się na tym skojarzeniu xD

  nie łączy spożywania alkoholu ze sprawnością fizyczną bądź kierowaniem pojazdami

  W co drugiej reklamie Żywca ktoś jeździ samochodem.

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  Śpiewak jest dzbanem i nie ma pojęcia o sposobie weryfikacji wieku i targetowaniu odbiorców tych reklam w mediach społecznościowych.

  To jest agencjusz z mózgiem konfederatów tylko odwróconym światopoglądowo o 180

  •  

   pokaż komentarz

   @ShooleR: a co ma piernik do wiatraka? Przecież jest mowa o np. reklamowaniu wódki, i o ile wiem to jestem w Polsce, a często widzę polskie reklamy wódki, co chyba nie powinno mieć miejsca niezależnie od medium przekazu. Śpiewak reprezentuje sobą ciekawe i nietuzinkowe poglądy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShooleR: i ten dzban takim pozwem i nie daj bóg wyrokiem sądu zgodnie z jego oczekiwaniami może doprowadzić do upadku spora grupę małych i średnich przedsiębiorstw.

  •  

   pokaż komentarz

   @kumasz: miałem dać plusa, ale doszedłem do fragmentu

   Śpiewak reprezentuje sobą ciekawe i nietuzinkowe poglądy.

   i zrezygnowałem xD

  •  

   pokaż komentarz

   Śpiewak jest dzbanem i nie ma pojęcia o sposobie weryfikacji wieku i targetowaniu odbiorców tych reklam w mediach społecznościowych.

   @ShooleR: Ma pojęcie dzbanie, nagrał nawet nt temat specjalny film.
   https://www.youtube.com/watch?v=YYiN9Jx1Ssc

  •  

   pokaż komentarz

   @qwe_
   @kumasz się znacie widzę, więcej filmów Śpiewaka...

   Proszę: https://www.traple.pl/2021/04/12/zasady-reklamowania-mocnych-alkoholi-w-social-mediach/

   ciekawe i nietuzinkowe poglądy" - o rany... To nie są poglądy tylko majaczenia kolesia, który podstaw ekonomii nie zna. Jak większość skrajnej lewicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShooleR: Śpiewak ostatnio nagrał pogadankę z jedną panią. Jako że mam dużo czasu to sobie to obejrzałem i XDDDDDD Nazwanie go dzbanem to bardzo delikatne. Fragment o jachtach bogaczy które trzeba sprzedać i kasę rozdać biednym sprawił, że oplułem ekran ze śmiechu. Albo jak gadali o wynajmie mieszkań że kobieta w ciąży to na głowie stanie żeby za czynsz zapłacić mimo że nie wolno jej eksmitować XDDDDDD KOMEDIA

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @NdFeB: Skoro jachty bogaczy trzeba sprzedać i pieniądze rozdać biednym bo bogacze nie mogą mieć jachtów to w takim razie kto te jachty ma kupić żeby pieniądze można było rozdać biednym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Florent: no właśnie, a tam takich kwiatków jest więcej. Ta laska ma większe IQ bo poprawiła go na "trzeba je zezłomować" ale wtedy nie będzie kasy na biednych. Warto posłuchać robiąc coś innego tak w tle bo można się miejscami nieźle zdziwić i pośmiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Badyl69: Że co? Te małe i średnie przedsiębiorstwa to jest jakiś chroniony gatunek zagrożony wyginięciem? :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @text On ma syndrom lewicy. Oni generalnie dobrze chcą - np żeby biedni mieli lepiej. Tylko jak już zdefiniują cel (z którym często się zgadzam) to wybierają najgorszą możliwą drogę do niego- zazwyczaj prosto przez gospodarkę centralnie planowana i komunizm.

   Czyli - sprawmy żeby biednym było lepiej! (No i słusznie). Ten zły kapitalista ma fabrykę - zrobimy ja dobrem wspólnym i każdy będzie czerpać profity, a nie tylko jeden bogaty (...) No k%@@a miało wyjść inaczej...

   Imo te "nietuzinkowe poglądy" to klasyka sowieckiej myśli ekonomicznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShooleR: @kumasz: od kiedy serwery fb czy innych gówien są w Pl?

  •  

   pokaż komentarz

   @ShooleR: Ogólnie lewacy to takie ciamajdy życiowe, które same niczego nie potrafią w swoim życiu ogarnąć i uważają, że wszystko powinni dostać od państwa, a wokół nich powinna panować jakaś hippisowska wspólnota dzielenia się wszystkim ze wszystkimi. A im większa ciamajda, tym więcej chciałaby dostać. Otóż nie moi drodzy, świat nigdy nie był skonstruowany bajkowo i opiekuńczo. Zawsze i wszędzie na świecie na człowieka czyhały różnorakie zagrożenia i przez całe swoje istnienie człowiek zmuszony był walczyć o swój byt, a walkę wygrywali tylko najsilniejsi i najbardziej niezłomni. Tak już jest świat skonstruowany, bo taka jego natura. Wilki zjadają sarny, ludzie zjadają zwierzęta. Jeszcze 200 lat temu chłop mógłby się niezwykle cieszyć, że trafił na dwór jakiegoś łagodnego władcy, który nie każe ścięciem głowy za byle co. O proszeniu władcy o socjal i inne przywileje nawet nie byłoby myśli.

   Ale mimo wszystko nie wszyscy chcą walczyć. Wielu ludzi woli wybrać to bezpieczeństwo. Tylko w takim wypadku tą stabilność i łatwą kaskę co miesiąc na ich utrzymanie musi zapewnić ktoś inny. A czemu ktoś inny ma się na to godzić? Ano zazwyczaj ceną jest odebranie wolności. I w taki model niestety nasze społeczeństwa brną. Państwo za Ciebie wszystko załatwi, tylko podpisz tutaj, zagłosuj na tego, weź kredyt, idź głosić jedynie słuszną prawdę i za te śmieszne zaskórniaki nieświadomie walczyć o dobra i pozycje swoich właścicieli. Ale możesz czasami się z nich pośmiać, że są niemoralni, że rozrzutni, skrytykować że robią coś źle (tylko nie za głośni), to chyba jest wolność nie?
   No pewnie, wolność słowa, możesz sobie powiedzieć pod nosem co chcesz. Tylko nie liczą się słowa, a działania, czyny. I jakoś jak do tej pory zły jest ten i tamten, wskazany palcem, pogardzany, ale to jakoś ten i tamten Kuba i Janusz jeżdżą fajnym samochodem, robią co chcą a słowa krytyki nawet się o nich nie ocierają.

   Czyny, nie słowa.

   I w tym wypadku, jak nasz Janek ma realne podejrzenia co do popełnienia przestępstwa i chciałby dopiec swoim oponentom, to niech składa zawiadomienie, niech wywalczy spore odszkodowanie (na tyle spore żeby zabolało portfele tych Panów) i niech jedzie z tematem w sposób realny, a nie nagrywa filmiki z żalami. O ile mocniejszy byłby artykuł o tym, że Wojewódzki i Palikot dostali po kilkanaście milionów kary oraz zakaz promocji ich spirytusu, a Pan Janek nawet by się słowem publicznie nie odezwał, niż nagrywał jakiś dupny filmik, którego Ci ludzie nawet nie obejrzą, za to chłop z wyświetleń będzie miał na bułki na śniadanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @emasele A co ma umiejscowienie serwerów? W PL w sprawach sądowych Internet ma siedzibę w Warszawie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @ShooleR: tak? Ciekawe, jakoś polskie sądy a nawet prawdzie polskie sądy pod przywództwem Pana zero nie są wstanie sobie poradzić z red watch, czy inne blood and honour bo serwery w Arizonie albo Texas.

  •  

   pokaż komentarz

   @amstaf01:

   Jeszcze 200 lat temu chłop mógłby się niezwykle cieszyć, że trafił na dwór jakiegoś łagodnego władcy, który nie każe ścięciem głowy za byle co. O proszeniu władcy o socjal i inne przywileje nawet nie byłoby myśli.

   A ponad 100 lat temu car Mikołaj czekał w piwnicy na swój ostateczny los i nikogo już nie interesowało co ma do powiedzenia.

   Ale mimo wszystko nie wszyscy chcą walczyć. Wielu ludzi woli wybrać to bezpieczeństwo. Tylko w takim wypadku tą stabilność i łatwą kaskę co miesiąc na ich utrzymanie musi zapewnić ktoś inny.

   Po prostu nie zrozumiałeś, że nie chodzi o grę na zasadach liberalizmu. Chodzi o zniszczenie tej gry. A więc lewica (piszę o lewicy nieliberalnej, a nie liberalnej poczwarze) walczy.

   A czemu ktoś inny ma się na to godzić? Ano zazwyczaj ceną jest odebranie wolności. I w taki model niestety nasze społeczeństwa brną.

   A czemu mamy się godzić, że ktoś ma wszystko, a kto inny nikt? Ciekawe jak powołujesz się na prawa natury ale ciągle broniąc liberalizmu-kapitalizmu. Myślisz, że natura płakała jak Mikołaj trafił na ucztę do potentata gastronomii - robaka, cytując Szekspira?

   . Państwo za Ciebie wszystko załatwi, tylko podpisz tutaj, zagłosuj na tego, weź kredyt, idź głosić jedynie słuszną prawdę i za te śmieszne zaskórniaki nieświadomie walczyć o dobra i pozycje swoich właścicieli. Ale możesz czasami się z nich pośmiać, że są niemoralni, że rozrzutni, skrytykować że robią coś źle (tylko nie za głośni), to chyba jest wolność nie?

   A teraz opisujesz już liberalizm właściwy, czyli spojony kapitał z organizmem władzy poszerzający aparat kontroli, którego nie wolno skrytykować.

   Czyny, nie słowa.

   Słowami można obalić zracjonalizowany byt, a potem pojawiają się czyny. Tak więc słowa mają moc.

  •  

   pokaż komentarz

   A czemu mamy się godzić, że ktoś ma wszystko, a kto inny nikt? Ciekawe jak powołujesz się na prawa natury ale ciągle broniąc liberalizmu-kapitalizmu. Myślisz, że natura płakała jak Mikołaj trafił na ucztę do potentata gastronomii - robaka, cytując Szekspira?

   @TheKirghizLight: Nie można. Co nie zmienia faktu, że człowiek z natury dąży jednak do władzy. Jak nie Ty, to inny. Zawsze znajdzie się taki. Odpowiedź lewaka na tą rzeczywistość, to wyłożyć kopyta i krzyczeć, żeby zły Pan dał.
   Odpowiedź człowieka z poszanowaniem własnego honoru, to nie godzenie się na taki stan rzeczy i nieustanna walka o swój byt.
   Osobiście nie miałbym nic przeciwko posiadaniu takich bogactw jak Mikołaj. Pewnie jak większość. Ludzie zazdrościli mu władzy, majątku, możliwości. Nie zazdrościli jedynie tego jak skończył. Ale takie są koleje losu i to też pokazuje dziejową sprawiedliwość, że nie opłaca się być brutalnym uzurpatorem i mnożyć sobie wrogów w dążeniu do tej władzy i bogactwa, bo się to w końcu może zemścić.

  •  

   pokaż komentarz

   @emasele Ale kumasz że czym innym jest prawo obowiązujące w PL, A czym innym jest migracja serwisów do amazona gdzie możesz powiedzieć że w sumie nie wiesz gdzie masz w danej chwili serwery...

   Jeśli masz polskojezyczny serwis dla Polaków w darknecie i łamiesz tam prawo to łamiesz prawo. A to czy inteligencja Zerowców pozwoli na zdobycie dowodów, że to Ty to co innego. USA chroni swoje firmy i wiadomo, że Ziobro z byle powodu nie dostanie logów itp. Co nie oznacza, że ten ktoś nie złamał polskiego prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @amstaf01:

   Nie można. Co nie zmienia faktu, że człowiek z natury dąży jednak do władzy. Jak nie Ty, to inny.

   Zgadza się, ale można z tym walczyć.

   Odpowiedź lewaka na tą rzeczywistość, to wyłożyć kopyta i krzyczeć, żeby zły Pan dał.

   Ta odpowiedź dalej jest formą walki.

   Odpowiedź człowieka z poszanowaniem własnego honoru, to nie godzenie się na taki stan rzeczy i nieustanna walka o swój byt.

   Twój honor to twój honor, i nie relacji między twoim honorem a innej osoby.

  •  

   pokaż komentarz

   Twój honor to twój honor, i nie relacji między twoim honorem a innej osoby.

   @TheKirghizLight: Well, więc powiedzmy że kładę lachę na lewaków i walczę z nimi bo mam do tego prawo i dla mnie są zwykłymi ciamajdami życiowymi. Co w takim wypadku?
   A Palikot i Wojewódzki dobrze robią, gdybym miał takie możliwości jak oni, robiłbym tak samo, bo lubię zarabiać pieniądze. Mam nadzieję, że kiedyś się takich dorobię i będę w podobny sposób wykorzystywał ludzi słabych psychicznie. Oczywiście wszystko legalnie i z literą prawa ;)

   Może jakiś wykopek napisze komentarz na mój temat, ze jestem niemoralny czy coś

   źródło: meme-arsenal.com

  •  

   pokaż komentarz

   Well, więc powiedzmy że kładę lachę na lewaków i walczę z nimi bo mam do tego prawo i dla mnie są zwykłymi ciamajdami życiowymi. Co w takim wypadku?

   @amstaf01: Nic. To po prostu twoje zdanie oparte o ramy liberalnej metanarracji.

  •  

   pokaż komentarz

   ciekawe i nietuzinkowe poglądy" - o rany... To nie są poglądy tylko majaczenia kolesia, który podstaw ekonomii nie zna. Jak większość skrajnej lewicy.

   @ShooleR: a oglądałeś w ogóle materiał, który ci wysłałem czy tylko majaczysz? przecież on dokładnie wspominał o tym jak wygląda sciganie przez prokuraturę takich rzeczy.
   "Wszelkie działania o charakterze niepublicznym nie będą bowiem stanowiły reklamy w rozumieniu Ustawy."
   no tak, bo portal w którym co 2gi obywatel ma konto i do zobaczenia treści potrzebne jest założenie konta (co trwa mniej niż minutę) nie mają charakteru publicznego. Równie dobrze można to odnieść do telewizji bo trzeba posiadać i zamontować antenę by móc oglądać treści tam przesyłane.

   Śpiewak w swoim materiale się do tego odnosił, ale trzeba najpierw obejrzeć zamiast majaczyć

  •  

   pokaż komentarz

   @qwe_ no to mówi jedno, a potem się zachowuje jakby tej wiedzy nie miał.

   Poza tym - to Palikot jest temu winny? Że takie mamy prawo? Heh... Zero konsekwencji... cały Śpiewak.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShooleR: Jak zachowuje się jakby tej wiedzy nie miał? Przecież dokładnie o tym mówi w swoim materiale. Jakie prawo? To prokuratura umarza takie postępowania mimo, że sądy orzekają, że treść z takich portali jest publicznie dostępna. Doczytaj najpierw a dopiero się wypowiadaj. Cały Shooler

  •  

   pokaż komentarz

   @qwe_ Zachowuje się bo strzela po Palikocie tylko dlatego że jest bogaty, a nie po pracodawcy
   i prokuraturze, która te sprawy zamiata pod dywan?

   Przecież to jest pożyteczny idiota PiSu. Taki sam komuch jak oni.

  •  

   pokaż komentarz

   Zachowuje się bo strzela po Palikocie tylko dlatego że jest bogaty, a nie po pracodawcy

   @ShooleR: lol, przecież on nie krytykuje dlatego, że jest bogaty, tylko dlatego, że jest popularny i tę popularność przekłada na reklamę alkoholu. Nigdy Śpiewak nie czepiał się do majątku Palikota, więc przestań.

   a nie po pracodawcy i prokuraturze, która te sprawy zamiata pod dywan?
   Oglądałeś chociaż minutę tego materiału, który podesłałem czy dalej błądzisz? Przecież on tam właśnie też pokazuje niekonsekwencję działań prokuratury (jeśli chodzi o reklamę to nie jest miejsce publiczne, ale jak już kogoś obrazisz na FB to kwalifikowane jest to jako obraza w przestrzeni publicznej?)

   Przecież to jest pożyteczny idiota PiSu. Taki sam komuch jak oni.
   A gdzie tam masz jakieś komunistyczne przesłanki? Obejrzyj materiał zamiast pie***lić głupoty oderwane od tego co mówi, bo w tej chwili to ty jesteś pożytecznym idiotą Palikota.

 •  

  pokaż komentarz

  Raz jak pilem wodke w pijalni wodki i piwa na deptaku w Lublinie to zauwazylem zula ktory szedl caly czas za jakas fajna mamuska z dziecmi. Zawolalem go do siebie naj$@@ny, bo chcialem mu dac 5zl na piwko. Okazalo sie ze to Palikot XD

 •  

  pokaż komentarz

  Śpiewak to taka stara baba z osiedlowego okna, tam coś podpatrzy, tu kogoś p#$%%?ie, i tak sie toczy to jego smutne życie na tym łez padole