Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

Pomoc dla okradzionych instrukturek nurkowania

Pomoc dla okradzionych instrukturek nurkowania

Instruktorki nurkowania, powiązane min. z basenem Deepspot w Mszczonowie, zostały dziś rano okradzione w Rzymie. Skradziono min. laptopy, komputery nurkowe, gotówkę, płetwy. Pomóżmy instruktorkom stanąć na nogi - bez sprzętu nie mogą pracować i szkolić nowych nurków :(

 •  

  pokaż komentarz

  Z tego co rozumiem z tekstu, to jeszcze nie zglosily kradziezy na policje (bo nie maja kopii zgloszenia, ktora dostaje sie z "automatu" w momemcie zgloszenia przestepstwa) ale zrzutka juz jest na Wykopie :D Co za ludzie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Don_Synek: dziewczyny latają po ambasadach i zastrzegają paszporty, my jako znająca ich społeczność byłych kursantów ogarnęliśmy w międzyczasie zrzutkę dla naszych instruktorek. Jaki w tym problem?

  •  

   pokaż komentarz

   @fantastic: No taki, że to żebractwo jest. Ale spoko, mamy wolność, każdy może robić zbiórki, inni mogą je zakopać jako spam.

  •  

   pokaż komentarz

   @fantastic: Nie no wszystko spoko. Najwazniejsza jest zbiorka! Juh tam z policja. Tylko, ze kradziez dokumentow tez powinny zglosic na policji jak juz zalatwiaja sprawy z konsulatem czy tam ambasada a ogarniecie blokady kart to kilka minut.

  •  

   pokaż komentarz

   @fantastic:
   A jeszcze taka rada na przyszłość, jak chcesz ponoć komuś, kogo znasz to nie robisz zbiórkę (bo to żałosne) tylko wyciągasz kasę z kieszeni i pomagasz. A skoro było cię stać na kurs nurkowy to raczej głodem nie przymierasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: masz plusa bo technicznie masz rację. Bezduszną, ale rację :)

   @Don_Synek: nie wiem nadal co ma piernik do wiatraka, że dziewczyny w Rzymie ogarniają sprawy wedle jakiejś kolejności i jeszcze nie miały czasu wysłać zdjęć dokumentów bo są w ruchu, a my siedząc w Polsce równolegle zrobiliśmy im zrzutkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: zerknij w zrzutkę - tyle ile mogłem to już wpłaciłem jako pierwszy. I nie wiem czemu to ma być żałosne, że chcemy to skoordynować przez jakiś aparat, który to ułatwia?

  •  

   pokaż komentarz

   @fantastic: Chodzi o to, ze to jest jakis absurd. Jeszcze nie wiadomo co sie stalo, nie zostala sparwa zgloszona na policje ani do ubezpieczyciela a zrzutka juz jest zalozona. Jesli dalej nie rozumiesz o co chodzi to o zwykla, ludzka przyzwoitosc. A co jesli skradzione rzeczy sie znajda? Oddasz ludzia pieniadze ze zbiorki?

   Skoro prosisz spolecznosc wykopu zebysmy sie dolozyli do dzialalnosci gospodarczej tych niewiast, to co dostaniemy w zamian? Znizke na kurs nurkowania? A moze caly kurs po kosztach, bez marzy dla Wykopkow? No bo w koncu to nie jest pomoc na chore dziecko tylko dla mlodych (zakladam) dziewczyn, ktore potzrebuja srodkow na wlasny interes, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @fantastic: standard, ktoś nie zabezpieczył swoich oszczędności, wartościowych rzeczy, zostawił łatwą zdobycz dla złodziei. Kilka ladniutkich słów na rzutka.pl i tyle. Na ch*j pilnować jak później można wyżebrać od społeczeństwa. To jak zostawię w piwnicy rower warty 20000 zamknięty na licha kłódkę to też mi się zrzucicie na nowy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Don_Synek: O czym ty piszesz?

   Co się stało:
   Dziś rano, dwie instruktorki nurkowania, prywatnie moje przyjaciółki, wracające z rezydentury w ośrodku nurkowym zostały okradzione, ich kamper zdemolowany.

   Co zostało zrobione:
   sprawa została zgłoszona na policję w Rzymie
   dziewczyny siedzą w ambasadach Polski i Portugalii i zastrzegają dokumenty
   nie miały jeszcze czasu wysłać mi zdjęć/skanów zgłoszenia

   Jak się o tym dowiedziałem rano, to ogarnąłem zrzutkę, żeby można było im pomóc. Nie każdy z społeczności nurkowej, musi mieć namiary na ich konto, tak samo jak nie każdy musi zawracać im dupę na komunikatorach "elo daj namiar na konto, żebym mógł ci 50 zł przesłać". Ktoś wlazł z butami w ich życie, rozj?@%ł im dom i ukradł narzędzia do codziennej pracy. To nie jest tak, że za 10k (jeśli uda się je zebrać) dziewczyny odkupią cały sprzęt potrzebny im do pracy - dużo będą musiały jeszcze dołożyć z własnej kieszeni.

   Jeśli skradzione rzeczy się znajdą (swoją drogą ciekawe gdzie? już widzę policję jak robi naloty po wszystkich melinach w poszukiwaniu płetw, komputerów i nie wiadomo czego jeszcze), to i tak masz sytuację w której przez X czasu dziewczyny są bez kasy i narzędzi do wykonywania swojej pracy. Mają szybę do wymiany i rozwalone wnętrze kampera. Ono się magicznie nie wróci do stanu poprzedniego, niezależnie od tego co zrobi Policja.

   Pomoc nie zakłada tego, że oczekuje się czegoś w zamian.

  •  

   pokaż komentarz

   @fantastic: Rozumiem. Latwiej jest zalozyc zbiorke niz grupe na Whatsappie gdzie mozna wyslac czlonka "spolecznosci" numer konta gdzie moga wplacac kase. Do tego zeby zaden "czlonek" nie mial watpliwosci gdzie szukac tych danych to logicznym jest, ze wrzuca sie zbiorke na Wykopkropkapeel :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Don_Synek: lepiej będziesz spał w nocy jeśli ci powiem "dobra masz rację"? Jestem boomerem nie ogarniam whatsappa, chciałem dobrze, wykop mi wpier&*)(ł po nerach bo zrzutka to lamusiarstwo. Dziękuje, dobranoc

 •  

  pokaż komentarz

  Niech zgłoszą kradzież lokalnej policji, a potem do swojego ubezpieczyciela. ZAKOP.