Beaver (Utah) UFO - najwyższej jakości nagranie UAP jakie mamy? - UAP...

Beaver (Utah) UFO - najwyższej jakości nagranie UAP jakie mamy? - UAP...

@UAPtech uap-technology.pl #ufo #ciekawostki #uap #kosmos #teoriespiskowe

Nagranie UFO w jakości kinowej! Oryginalny plik został udostępniony do analizy - to nie CGI, ani iluzja optyczna.

 •  

  pokaż komentarz

  Istnienie obcych jest jak najbardziej możliwe. Bardzo pocieszający jest fakt że mogliby nas zglilować co do jednego a jednak wolą obserwować.

  •  

   pokaż komentarz

   @zychtomasz: obcy latający akurat na tej samej planecie we wszechświecie co ludzie. k$!%a, miriady miriad planet w pierdyliardzie galaktyk, u nas se akurat robią loty.

   Bardziej prawdopodobne jest zmartwychwstanie faceta narodzonego z dziewicy bez stosunku.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @aberazioon: a skąd wiesz, że na innych planetach nie robią lotów? Mówienie, że to są akurat kosmici jest tak samo głupie jak zaprzeczenie, że to nie oni.

  •  

   pokaż komentarz

   Słyszeliście o Paradoksie Fermiego? Rozważania na tym etapie rozwoju cywilizacyjnego powinny iść w drugą stronę. Polecam artykuł Aviego Loeba, fizyka teoretycznego z Harvardu: https://uap-technology.pl/news/avi-loeb-jak-mozemy-zdobyc-szacunek-w-galaktyce/

  •  

   pokaż komentarz

   Słyszeliście o Paradoksie Fermiego?

   @marcelina-wilk: Ten mem na prawdę świetnie oddaje ten paradoks. Jesteśmy jak te kury w kurniku, dla których inne kurniki są poza zasięgiem technologicznym.

   źródło: pbs.twimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   obcy latający akurat na tej samej planecie we wszechświecie co ludzie. k%??a, miriady miriad planet w pierdyliardzie galaktyk, u nas se akurat robią loty.

   @aberazioon: nie wiemy ile jest planet podobnych do ziemi, jaki stanowią procent. Żeby powstało życie na ziemi musiało nałożyć się multum zbiegów okoliczności od samego słońca, przez naszego satelitę, a na Jowiszu kończąc.

   Może być tak, że jesteśmy ewenementem w skali kosmicznej, bo na to wskazują warunki potrzebne do powstania życia.

   Jest jeszcze jeden ważny czynnik. Nawet jeżeli zostaną spełnione te wszystkie warunki żeby życie powstało, to nadal nie ma gwarnacji, że oni poleca w kosmos, wszystko zależy od tego ile i jakie surowce naturalne posiada ich planeta.

   Czy my byśmy latali w kosmos gdyby na ziemi nie było ropy naftowej? Kolejny czynnik pchający rozwój technologiczny to wojny, pacyfistyczna cywilizacja może nigdy nie wyjść z okresu feudalnego, a wtedy wystarczy jakaś katastrofa naturalna albo kosmiczna by przestali istnieć jak nasze dinozaury.

  •  

   pokaż komentarz

   @zychtomasz: mnie bardziej podoba się najnowsza teoria, że jesteśmy takim zoo dla kosmitów, siedzą sobie gdzieś tam niewidoczni i pieją ze śmiechu co tu się odwala xD

  •  

   pokaż komentarz

   @zychtomasz: xddddd ja p?%#%$@e. Jak dla was dowodem na.istnienie obcych form życia jest nagranie ufo to powodzenia xd jednak wolę wierzyć w statystykę i logikę niż w gówno nagrania z neta

  •  

   pokaż komentarz

   mogliby nas zglilować

   @zychtomasz: a co, rozmawiałeś z nimi, że wiesz, iż mogliby? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @zychtomasz: biorąc pod uwagę rozmiar wszechświata to prędzej my sami podróżujący w czasie (brzmi tak samo niewiarygodnie jak obcy którzy akurat nas znaleźli w całym wszechświecie).

   Ta hipoteza przynajmniej może tłumaczyć dlaczego nas nie zabijają.

  •  

   pokaż komentarz

   Bardzo pocieszający jest fakt że mogliby nas zglilować co do jednego a jednak wolą obserwować.

   @zychtomasz: flota jeszcze nie dotarła

  •  

   pokaż komentarz

   @zychtomasz: jeszcze bardziej pocieszające jest to, że być może pilnują żeby jakiś zj#@$ny kacap nie rozpoczął tu wojny nuklearnej

  •  

   pokaż komentarz

   @aberazioon: A gdzie masz napisane, że to była dziewica? Tekst Pisma Świętego wyraźnie mówi, że to Maryja była niepokalanie poczęta, czyli to jej matka zaciążyła bez penetracji błony dziewiczej. HOWGH

  •  

   pokaż komentarz

   @zychtomasz: a dlaczego sądzisz, że na naszej planecie jest największe sp!?@$?%enie? XD

  •  

   pokaż komentarz

   Żeby powstało życie na ziemi musiało nałożyć się multum zbiegów okoliczności od samego słońca, przez naszego satelitę, a na Jowiszu kończąc.

   @Zielony_Ogr: bzdury wypisujesz. Już dawno udowodniono, że nie trzeba wiele, aby na jałowej planecie powstały złożone aminokwasy. Wystarczą generalnie duże i częste wyładowania atmosferyczne. Zresztą życie nie musi opierać się na węglu, może np. na siarce czy krzemie. (oba te pierwiastki pozwalają na tworzenie złożonych łańcuchów chemicznych.

   Nawet na ziemi żyją stworzenia, które żyją w ekstremalnych warunkach. (kominy geotermalne, mocno zasiarczone, itp.) I które nie używają tlenu tylko siarkę.

   Zużywają one związki siarki, zwłaszcza siarkowodór, ...
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Komin_hydrotermalny
   https://pl.abcdef.wiki/wiki/Hydrothermal_vent_microbial_communities

   A jedyny problem 'z nami', to taki. Że generalnie u nas nastąpił gigantyczny przeskok między tzw. ludźmi prymitywnymi, a homo sapiens. I coraz więcej naukowców, którzy się tym zajmują. Przyznaje, że jest b. duże prawdopodobieństwo 'zewnętrznej ingerencji'. (i nie mówimy to o jakimś mistycyzmie vel Bóg)
   Być może te opowieści o Bogu i tym, że jesteśmy 'stworzeni na jego podobieństwo'. Wynika z tego, że jacyś ufoludkowie, którzy są podobni do ludzi. Zaimplementowali część swojego DNA do DNA ludzi pierwotnych. I na tej podstawie powstał Homo Sapiens. A nasze gatunki były później na tyle blisko siebie, że mogło dochodzić do już 'normalnych' krzyżówek.

   pacyfistyczna cywilizacja może nigdy nie wyjść z okresu feudalnego,
   I znowu bredzenie... pacyfistyczna cywilizacja może być tylko wyższego rzędu. I generalnie musiałaby być tylko jedna cywilizacja na planecie. Wtedy nie byłoby powodu do np. walki o surowce czy dostęp do słodkiej wody czy dostęp do morza. Każde społeczeństwo generalnie samoczynnie się rozwija. Przez co zwiększa swój 'apetyt' na surowce. A to z kolei pcha je do konfrontacji z inną społecznością.

  •  

   pokaż komentarz

   siedzą sobie gdzieś tam niewidoczni i pieją ze śmiechu co tu się odwala xD

   @Project_Yi: ale można podejrzewać, że nie tylko patrzą, ale także mocno ingerują.

  •  

   pokaż komentarz

   @aberazioon kosmici gdzieś mogą istnieć, nie zbadamy całego wszechświata. A bożek z chmurki to już historyjka dla poparcia założenia korpo zwanego kk.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwerty54321: kosmici to historyjka do manipulacji ludźmi a Bóg może istnieć, nie zbadamy wszystkich wymiarów rzeczywistości - mamy problem nawet z trzema.

  •  

   pokaż komentarz

   bzdury wypisujesz. Już dawno udowodniono, że nie trzeba wiele, aby na jałowej planecie powstały złożone aminokwasy.

   jasne eksperyment Stanleya Millera to udowodnił, ale nie o takie "życie" mi chodziło

   Być może te opowieści o Bogu i tym, że jesteśmy 'stworzeni na jego podobieństwo'. Wynika z tego, że jacyś ufoludkowie, którzy są podobni do ludzi. Zaimplementowali część swojego DNA do DNA ludzi pierwotnych. I na tej podstawie powstał Homo Sapiens. A nasze gatunki były później na tyle blisko siebie, że mogło dochodzić do już 'normalnych' krzyżówek.

   Ta teoria jest ciekawa z tego powodu, że homo sapiens pojawił się nagle z dupy i współżył z neandertalczykiem

   I znowu bredzenie... pacyfistyczna cywilizacja może być tylko wyższego rzędu. I generalnie musiałaby być tylko jedna cywilizacja na planecie. Wtedy nie byłoby powodu do np. walki o surowce czy dostęp do słodkiej wody czy dostęp do morza.

   nie rób z kosmitów ludzi ok?

   Każde społeczeństwo generalnie samoczynnie się rozwija. Przez co zwiększa swój 'apetyt' na surowce. A to z kolei pcha je do konfrontacji z inną społecznością.

   Każde ludzkie społeczeństwo, a my nie mówimy o ludziach. Jak planeta nie ma takich surowców które by umożliwiały skok technologiczny, to o co mają toczyć te wojny hmmm? Na silniku parowym do gwiazd nie polecisz.

   @szopa123:

  •  

   pokaż komentarz

   @Zielony_Ogr jest jeszcze jedna rzecz - obstawiamy że życie musi mieć taki sam charakter jak u nas, istoty żywe muszą się składać z takich samych pierwiastków jak my. Pytanie co jeśli życie może jednak wyglądać inaczej i nie są potrzebne te same pierwiastki? Może gdzieś tam w innej atmosferze, w innych gazach pod innym ciśnieniem powstało życie, którego procesy życiowe nie wymagają węgla, wodoru a może azotu czy nawet tlenu.

  •  

   pokaż komentarz

   @aberazioon a może bożki to ma być zastępstwo kosmitów? Wierzcie w bożki a kosmitów nie ma :)
   Nie ma dowodów na żadne z tych rzeczy ale przy wielkości kosmosu to kosmici są bardziej wiarygodni.

  •  

   pokaż komentarz

   @zychtomasz: obcy latający akurat na tej samej planecie we wszechświecie co ludzie. K***a, miriady miriad planet w pierdyliardzie galaktyk, u nas se akurat robią loty.

   Bardziej prawdopodobne jest zmartwychwstanie faceta narodzonego z dziewicy bez stosunku.

   @aberazioon: Gdzieś latać mudza.

  •  

   pokaż komentarz

   jest jeszcze jedna rzecz - obstawiamy że życie musi mieć taki sam charakter jak u nas, istoty żywe muszą się składać z takich samych pierwiastków jak my.

   w punkt

   Pytanie co jeśli życie może jednak wyglądać inaczej i nie są potrzebne te same pierwiastki? Może gdzieś tam w innej atmosferze, w innych gazach pod innym ciśnieniem powstało życie, którego procesy życiowe nie wymagają węgla, wodoru a może azotu czy nawet tlenu.

   No właśnie. Rozwiązaniem tej zagadki może być spowodowane właściwościami węgla, jego zdolnością i łatwością tworzenia znacznie większej liczby różnorodnych związków chemicznych. No i ogólnie jego rozpowszechnienie we wszechświecie sprawia, że jest on na 4 miejscu najczęściej występujących pierwiastków.

   To jednak nie przesądza o tym, że nie może powstać życie oparte na innych pierwiastkach. Kosmos jest na to za duży.

   @qwerty54321:

  •  

   pokaż komentarz

   @aberazioon: dziwny rachunek prawdopodobieństwa

  •  

   pokaż komentarz

   @zychtomasz: Jeśli już tu przylatują to raczej nie oni a ich maszyny czy sztucznie wyhodowane istoty. Kosmos jest bardzo nieprzyjazny dla istot organicznych przy długich podróżach. Jak przetrwamy będziemy podobnie robić za jakieś 1000 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zielony_Ogr: a dlaczego ma nie mieć surowców? Że niby będzie stworzona tylko z kilku minerałów czy jak?
   Bo nie za bardzo rozumiem te (durne) założenie.

   jasne eksperyment Stanleya Millera to udowodnił, ale nie o takie "życie" mi chodziło
   No, ale od czegoś trzeba zacząć. I o to głównie toczyła się wcześniej dysputa.

   nie rób z kosmitów ludzi ok?
   Raczej to my jesteśmy obecnymi ludźmi dzięki kosmitom, a nie odwrotnie. (Ziemia nie leży w centrum Wszechświata.. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)(ʘ‿ʘ) ) Bo to my jesteśmy podobnie do 'kosmitów', a nie odwrotnie.
   A może cały proces powstawania życia na Ziemi nastąpił przez 'zapylenia' naszej planety przez np. jeszcze innych kosmitów? (coś jak w tym kiepskim filmie Prometeusz)

   Można tworzyć dziesiątki spekulacji. A jak było... tego może się nigdy nie dowiemy.
   Bo wraz z badaniami archeologicznymi, pojawiają się co rusz nowe dowodu, że np. nasza cywilizacja nie była pierwszą tak wysoce rozwiniętą. I teraz pytanie...
   Co stało się z tamtą cywilizacją? Czy 'odeszła ku gwiazdom' czy może w wyniku jakiegoś globalnego kataklizmu, zwyczajnie ją 'wyczyściło'.

   Tak samo jak to, że odkryto narzędzie (młotek), gdzie zamiast węgla używało się siarki do tworzenia stopu z żelazem.(!!)
   Czyli wychodzi na to, że w czasach kiedy tego węgla na Ziemi było b. mało. Już istniała cywilizacja, która potrafiła tworzyć stopy. A to już daje mocno do myślenia... kto tu 'rządził' te 10-100 mln lat temu?
   https://archaeology-world.com/400-million-year-old-hammer-discovered-in-texas-the-london/

   A jako ciekawostkę dodam, bo możesz być za młody, by o tym wiedzieć.
   Że tak ok. 35-40 lat temu... świat naukowy TWIERDZIŁ pewny w 99,997%, że nasz Układ Planetarny jest wyjątkowy we Wszechświecie. Bo oprócz naszego układu... planet raczej już nigdzie nie ma. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Czyli za 1 życia człowieka, można doświadczyć całkowitej zmiany 'dogmatu' naukowego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Bardziej prawdopodobne jest zmartwychwstanie faceta narodzonego z dziewicy bez stosunku.

   @aberazioon: Bo to coś jak invitro było. Wprowadzili zarodek do (cenzura) nie uszkadzając błony dziewiczej i wyszło szydło z wora.

  •  

   pokaż komentarz

   @zigibombes: może te ich maszyny to oni, nie biologiczne stworzenia, a jakieś roboty. Ciekawe to wszystko..

  •  

   pokaż komentarz

   @zychtomasz: nie mogliby. Bóg im na to nie pozwala. Ci cali obcy to najprawdopodobniej demony/anioły czy też inne innowymiarowe istoty. Są mistrzami zwodzenia i wodzenia za nos. Jedynie pozorują się na przybyszów z innych planet, bo mamy erę techologiczną. Kiedyś objawiali się jako wróżki, jednorożce, skrzaty, zmory, gargulce czy inne dziwolągi zależnie od wierzeń i przekonań ludzkości. Znamienity ufolog Jacques Vallée już dawno przedstawił taką tezę. Mnie przekonuje

  •  

   pokaż komentarz

   @aberazioon: wylicz prawdopodobieństwo ,że się pojawiłeś na tym świecie . Miliony plemników i miliony facetów z jądrami.

  •  

   pokaż komentarz

   a dlaczego ma nie mieć surowców?

   a z czego powstała ropa naftowa? z czego powstał gaz ziemny? to są wszystko paliwa kopalne które powstały z organizmów żywych. Jeżeli przed nami by tego życia nie było to i tych surowców by nie było.

   Myślałem, że to dość jasne...

   No, ale od czegoś trzeba zacząć. I o to głównie toczyła się wcześniej dysputa.

   no i co z tego, że na jałowej planecie powstanie życie jeżeli gwiazda mu nie pozwoli na ewolucję bo je unicestwi pierwszym lepszym rozbłyskiem? pewnie nie wiesz, ale nasze słońce jest w tej kwestii bardzo wyjątkowe, bo nawet jak na typ żółty to jest baaaaaaardzo spokojne.

   Tak samo jak to, że odkryto narzędzie (młotek), gdzie zamiast węgla używało się siarki do tworzenia stopu z żelazem.(!!)
   Czyli wychodzi na to, że w czasach kiedy tego węgla na Ziemi było b. mało. Już istniała cywilizacja, która potrafiła tworzyć stopy. A to już daje mocno do myślenia... kto tu 'rządził' te 10-100 mln lat temu?
   https://archaeology-world.com/400-million-year-old-hammer-discovered-in-texas-the-london/


   Taka cywilizacja by pozostawiła po sobie więcej artefaktów niż jeden młotek

   ok. 35-40 lat temu... świat naukowy TWIERDZIŁ pewny w 99,997%, że nasz Układ Planetarny jest wyjątkowy we Wszechświecie. Bo oprócz naszego układu... planet raczej już nigdzie nie ma. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   ehe i pewnie dlatego tak zawzięcie ich szukali metodą astrometrii

   Czyli za 1 życia człowieka, można doświadczyć całkowitej zmiany 'dogmatu' naukowego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   w koncu się mogę z czymś zgodzić

   @szopa123:

  •  

   pokaż komentarz

   @kinlej: po polsku jednak lepiej brzmi :)

  •  

   pokaż komentarz

   to są wszystko paliwa kopalne które powstały z organizmów żywych.

   @Zielony_Ogr: hahaha... dalej mi się już nie chce czytać. Masz znikomą wiedzę na ten temat.
   https://www.nationalreview.com/planet-gore/oil-not-fossil-fuel-ken-green/

  •  

   pokaż komentarz

   @kinlej: po angielsku ten humorystyczny obrazek nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   może te ich maszyny to oni, nie biologiczne stworzenia, a jakieś roboty.

   @emantes88: Może. My też będziemy ewoluować. Obecna forma jest tyko przejściowa. Będziemy wyglądać jak dziś sektoidy z filmów o UFO. Duże głowy, wielkie oczy. Chude, wątłe ciała pozbawione owłosienia. Zostanie tylko to co jest dla nas ważne. A za kilka tysięcy lat człowiek, czy raczej ta nowa forma - przestanie umierać. Będziemy bogami. Można założyć, ze we Wszechświecie już są rasy, które dotarły do tego etapu.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: brawo hipotezę uznałeś za pewnik, czemu mnie to nie dziwi u gościa gadającego o starożytnych kosmitach i zaginionych cywilizacjach...

   Dlatego ta twoja hipoteza jest przez społeczność naukową nazywana pseudonauką

  •  

   pokaż komentarz

   Żeby powstało życie na ziemi musiało nałożyć się multum zbiegów okoliczności

   @Zielony_Ogr: Wszechświat jest niewyobrażalnie gigantyczny i jest w nim multum możliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mat221: no i dlatego mogliśmy powstać

   @zigibombes: pomyśl ile możliwości daje inżynieria genetyczna, po co czekać na ewolucję jeżeli już teraz możemy sami się udoskonalić, bo narzędzia (CRISPR) już mamy

  •  

   pokaż komentarz

   no i dlatego mogliśmy powstać

   @Zielony_Ogr: No i dlatego też nie tylko my mogliśmy powstać. Możliwości, jak sam napisałeś, jest multum.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mat221: Zgadzam się, tylko zwróć uwagę na efekt skali. Przy takich rozmiarach wszechświata możemy być jedyni nie tylko w naszej galaktyce ale i nawet w gromadzie galaktyk. Zresztą samo nasze położenie układu słonecznego w tym miejscu na dysku galaktycznym jest również jednym z czynników, że teraz możemy ze sobą pisać.

   No i dochodzi jeszcze tzw "cykl zagłady" na który może mieć wpływ nasza pozycja względem dysku galaktyki.

   Jak się zgłębi temat to się okazuje, że jesteśmy ewenementem nawet jak na skale kosmiczną.

  •  

   pokaż komentarz

   brawo hipotezę uznałeś za pewnik,
   @Zielony_Ogr: dla osób o małej wiedzy, to hipoteza. Dla ludzi, którzy się tematem zajmują czy interesują, to pewnik. Czas się mocno dokształcić w temacie, a nie używać starych (durnych) teorii.

   1) NASA is reporting that their scientific probes have discovered methane gas in "abundance" on Titan, one of the moons of Saturn. That alone is a fact worth shouting to the rooftops. However, NASA has also had to confront the reality that, since Titan does not have an atmosphere and since there is no evidence that it ever did, the abundant methane gas must be of a "non-biologic nature"!
   Methane has been synthetically created in the laboratory, Corsi points out, 'and now NASA confirms that abiotic methane is abundantly found on Titan."

   https://www.cuttingedge.org/news/n2268.cfm
   https://www.plasticstoday.com/materials/sorry-folks-oil-does-not-come-dinosaurs

  •  

   pokaż komentarz

   @Zielony_Ogr: i jeszcze to, bo zapomniałem wkleić wyżej

   Vladimir Kutcherov, of Sweden’s Royal Institute of Technology, says that his research team has now conclusively demonstrated that “crude oil and natural gas are generated without the involvement of fossils.”2
   https://creation.com/oil-not-always-fossil

  •  

   pokaż komentarz

   @Mat221: mocno liczę na Weeba, że dokona odkryć które wywrócą nasze postrzeganie otaczającego nas świata i w sumie po fizyce kwantowej mam podobne oczekiwania

   @szopa123: podajesz przykład tytana kiedy wcześniej sam pisałeś, że do powstania życia wiele nie potrzeba, pod skorupą na tytanie masz wodę, woda chroni przed promieniowaniem, w takich warunkach mogło powstać życie i bym się nie zdziwł gdybyśmy je własnie odkryli na jednym z księżyców Jowisza albo Saturna.

   Ta hipoteza pasuje, bo tego życia nie odkryto

   pokaż spoiler jeszcze

  •  

   pokaż komentarz

   @Wessoly:

   A gdzie masz napisane, że to była dziewica? Tekst Pisma Świętego wyraźnie mówi, że to Maryja była niepokalanie poczęta, czyli to jej matka zaciążyła bez penetracji błony dziewiczej. HOWGH

   Że niby co? xD Dwa pytania:
   1. W którym miejscu Pismo Święte wspomina cokolwiek o niepokalanym poczęciu?
   2. Co niepokalane poczęcie (tj.: poczęcie człowieka pozbawionego grzechu pierworodnego) ma wspólnego z dziewictwem?

  •  

   pokaż komentarz

   @zychtomasz: mogliby nas też zniewolić, jest nawet taka teoria na temat reptalian. Oczywiście to jest tylko toria spiskowa jakich wielu, ale jest to ekonomicznie uzasadnione. Zawsze lepiej mieć niewolników niż pracować samemu.

  •  

   pokaż komentarz

   polecam leczenie specjalistyczne

   @Tom_and_Dzerry: z autopsji?

  •  

   pokaż komentarz

   @dybligliniaczek: @marcelina-wilk: W sci-fi jest motyw wyjaśniający ten paradoks, mianowicie gdzieś tam jest jakaś rasa pożeraczy planet która niszczy wszelkie inne inteligentne życie które wykryje po to by zlikwidować konkurencję. Przy takim założeniu można nasz wszechświat porównać do mrocznej niebezpieczne dżungli w której żyję tylko drapieżniki. Ten który pierwszy zobaczy i zabije konkurenta ten wygrywa i może się posilić.

  •  

   pokaż komentarz

   @aberazioon: Ludzie się martwią, gdzie we wszechświecie są obcy, a zapominają o jeszcze ważniejszym pytaniu: kiedy? Istnienie każdej potencjalnej cywilizacji to krótka chwila.

  •  

   pokaż komentarz

   podajesz przykład tytana kiedy wcześniej sam pisałeś, że do powstania życia wiele nie potrzeba,

   @Zielony_Ogr: rozumiem, że efekt wyparcia działa u ciebie doskonale. I ciężko ci tak na szybko dopuścić do głowy myśl, że węglowodory mogą nie być pochodzenia odzwierzęcego czy roślinnego.
   Ale nauka idzie do przodu i to co x lat temu uważana za pewnik, teraz jest 'wiedzą przeszłości'. (delikatnie mówiąc)

   I możliwe, że na księżycach Jowisza czy Saturna istnieje jakieś życie.. może być ono nawet i na samych planetach. Co raczej będzie ciężko sprawdzić z wielu powodów, ale takiej okoliczności nie można kategorycznie wykluczyć.
   (szczególnie na lodowej Europie, gdzie pod lodem ma być w miarę ciepły ocean wody)

   Jednak sednem tej dysputy było 'wyjątkowość powstania życia'. Więc jak sam zaczynasz dopuszczać takie życie na satelitach Jowisza i/lub Saturna. To widzisz, że nie trzeba generalnie tak wiele złożonych czynników, aby te życie powstało. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście można tutaj polemizować o złożoności tego życia. Ale to też jest generalnie poza naszymi obecnie możliwościami poznania. Bo trzeba by w minimalnym przypadku mieć odniesienie do drugiej, podobnej do Ziemi planety. By móc wyciągać odpowiednie wnioski i tworzyć mocno prawdopodobne hipotezy czy teorie.

   Bo tak jak wspomniałem wcześniej, może się okazać, że potrzeba o wiele więcej mld lat. Na stworzenie tak złożonych organizmów nie Ziemi. Tym bardziej, że obecnie w geologii jest problem z brakującą erą, szacowaną na (bagatela) ok. 1 mld lat. ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( to tzw. Great Unconformity)
   https://www.nature.com/articles/d41586-021-02450-5
   https://www.livescience.com/great-unconformity-supercontinent-breakup.html

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123:
   Słuchaj wyjaśnijmy sobie jedną rzecz. Pisząc o wyjątkowości powstania życia mam na myśli życie inteligentne, a takie życie do wypraw kosmicznych potrzebuje surowców na swojej planecie. Od tego ile i jakie surowce będą posiadać będzie zależeć ich rozwój. Dlatego wspomniałem o paliwach kopalnych, bo one u nas odpowiadały za rewolucję przemysłową. Możesz sobie zamienić ropę i gaz ziemny na uran i pluton, na tytan, na miedź, na żelazo, na złoto. Przemysł kosmiczny potrzebuje pewnych kluczowych surowców, a później kolejnych żeby się rozwinąć.

   Dlatego nawet super mega inteligentna cywilizacja może nie opuścić swojej macierzystej planety, bo nie będzie miała do tego możliwości w postaci zasobów naturalnych, a to jest tylko jeden z wielu przykładów co jest potrzebne do latania w kosmos.

   To że gdzies pod lodem Europy (tak to dla mnie najlepszy kandydat na życie w naszym układzie) żyją sobie robaczki nie ma tu żadnego znaczenia, bo one nigdy nie wyewoluują w inteligentne życie i dlatego w moich wpisach się na tym nie skupiałem.

   Przywaliłeś się do tej ropy i gazu pomijając w ogóle fakt do czego mi te surowce były potrzebne, czemu o nich w ogóle wspomniałem i rozwijasz temat w kierunku którego ja nie poruszałem. Jeżeli one powstają w taki sposób jaki forsujesz to oznacza tyle, że mogą występować częściej na innych planetach podobnych do ziemii, ale to nadal nie zmienia faktu, że do rozwoju technicznego potrzebujesz masy innych pierwiastków, albo ich złoża mogą być na tyle małe że wręcz nieistotne.

  • więcej komentarzy(43)

 •  

  pokaż komentarz

  Fajny latający UAV, ale produkcji USAF a nie żaden obcy. Wykorzystuje aerodynamikę wchodząc w zakręt jak wszystkie płatowce.
  Szybki odrzutowy dron o trójkątnym skrzydle.

  •  

   pokaż komentarz

   @staszaiwa: Faktycznie może to być jakiś dron wojskowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jan998: Jest taka szansa, pewnie. Ale wziąwszy pod uwgę, że ten obiekt przejawia bardzo zbieżne cechy z UAP zarejestrowanym podczas incydentu Nimitz (Tic-Tac UFO) nagranego przez członków Sił Powietrznych - po co mieliby nagrywać własne drony, próbować je przechwycić, a potem opublikować nagranie mówiąc, że nie wiedzą co to jest? Myślę, że wtedy więcej sensu miałoby wykorzystywanie takich superdronów do działań wojennych, a nie latanie nimi kupę lat nad własnym wybrzeżem i udawanie, że nie wiadomo o co chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @staszaiwa do teori o dronie nie pasuje bezszelestna prędkość ok.5mil na sekunde.

  •  

   pokaż komentarz

   @staszaiwa: nie wiem co to, ale rzeczywiście kształt toru ruchu i to jak się obraca wskazuje że to jednak "lata" jak samolot.

  •  

   pokaż komentarz

   @staszaiwa: mówili, że nie wydawał dźwięku.

  •  

   pokaż komentarz

   @UAPtech:

   po co mieliby nagrywać własne drony, próbować je przechwycić, a potem opublikować nagranie mówiąc, że nie wiedzą co to jest?

   Np po to, żeby nabić sobie więcej wyświetleń, a szury mogły mówić, że kosmici nas odwiedzają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @staszaiwa: Pewnie tak, podobnie było z F-117 i B-2. Ludzie zgłaszali UFO, a to były tajne loty tych samolotów. Pewnie za paręnaście lat dowiemy się co teraz tajnego lata w powietrzu... Może to są jakieś nowe bezzałogowe drony z nowym napędem i dzięki temu mogą wykonywać takie manewry przy dużych przeciążeniach.

   źródło: ufoporno.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @staszaiwa: Jak dla mnie fake. Przede wszystkim obiekt poruszający się z dużą prędkością w powietrzu musi emitować jakiś dźwięk.

  •  

   pokaż komentarz

   @staszaiwa: na filmie mówią że przeleciał 3,5 mili w 1s. Daje to 20000 km/h.
   No i skąd ta ekspertyza że ufoki nie mogą mieć tyłu i przodu w pojazdach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Pitu33 @MagicStick
   15 metrowej długości obiekt, poruszający się z prędkością 3218 m/s w dość gęstej atmosferze ziemskiej bez żadnych dźwięków wynikających z oporu powietrza? Szybowce latają znacznie wolniej a szumią jak diabli.
   Rodzaj napędu to chyba najmniejszy problem w takim przypadku. To już zahaczałoby o rodzaj pola, powodującego, że pojazd staje się doskonale opływowym lub "przeźroczystym" dla powietrza.
   Albo fake, ponieważ jak wspomniał wyżej @staszaiwa obiekt wykorzystuje aerodynamikę do skrętów, nie powodując równocześnie zawirowań powietrza, albo ... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ramboobambo: jedyne zasadnicze pytanie to gdzie to zostało nagrane. To nie jest tak że wojsko może sobie latać super-eksperymentalnym sprzętem gdzie i jak popadnie. Teraz wyobraź sobie ze by to spadło gdzieś i się rozbiło i szczątki znajdowaliby ludzie, albo nie daj bóg walnęło w jakiś samolot/budynek etc.

   Z nagraniami tic-taców można rzeczywiście mówic z dużym prawd. że to sprzęt wojskowy, bo to latało w strefach gdzie ogłoszone były ćwiczenia wojskowe.

   A jeśli to "beaver-utah" nie jest strefa lotów wojskowych (a usa ma takie), a w czasie tego zdjęcia nie była też zarezerwowana pod loty wojskowe - to sprawa jest nieco podejrzana, i barzdiej by mnie przekonywał jakiś wypasiony dron hobbysty. Swoją drogą jakbym miał czas to od tego zacząłbym inwestygacje - czy nie jest to obszar wyłączony dla lotów bądź czy w dniu nagrania nie był wyłączony. Wtedy sprawa jest prosta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ramboobambo:

   z nowym napędem

   już samo to jest czymś bardzo niezwykłym i szalenie przełomowym bo od 2 wojny światowej nie wynaleziono innego napędu niż silnik odrzutowy który był jedynie rozwijany

  •  

   pokaż komentarz

   @kekacz: masz zupełną rację. Chciałem tylko zaznaczyć, że jeśli to jest dron, to jest to zupełnie nieznana szerszej publice technologia, bo dla szarego człowieka łamie ona prawa fizyki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pitu33: @UAPtech: mi to przypomina owada/ptaka lecącego w kierunku kamery, który jest na tyle mały że pojawia się w kadrze kilka metrów przed kamera, a nie kilka kilometrów.

  •  

   pokaż komentarz

   @staszaiwa: ale przyznasz, że fajnie zapierdala( ͡° ͜ʖ ͡°). Fakt, UFO (w senise obce/nieziemskie UFO), które obserwowano i nagrywano nie sklada się do zakrętów tylko pop##!$#$a trochę zaprzeczjąc prawom fizyki¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicStick: Gdzie na nagraniu zostały złamane prawa fizyki?

  •  

   pokaż komentarz

   @UAPtech: po co? Po to żeby wróg wiedział że z nimi nie wolno zadzierać.

  •  

   pokaż komentarz

   więcej sensu miałoby wykorzystywanie takich superdronów do działań wojennych

   @UAPtech: Taki jest plan, ale wmawiając ludziom że to nie ich zabawki, bedą mogli sobie robić co chcą, zwalając wszystko na kosmitów.

  •  

   pokaż komentarz

   że nie wiedzą co to jest? Myślę, że wtedy więcej sensu miałoby wykorzystywanie takich superdronów do działań wojennych, a nie latanie nimi kupę lat nad własnym wybrzeżem i udawanie, że nie wiadomo o co chodzi

   @UAPtech: moze wykorzystuja wlasnie. Prezenie muskulow przed innimi (kiedys Rosja, teraz Chiny).
   Moze byc wiele hipotez. Np. Kiedys byli u nas kosmici ?co obecnie jest bardziej prawdopodobne matematycznie niz kilka dekad temu) i zostawili nam sprzet, rozbili sie, imarli etc. Teraz ludzie potrafia z tego korzystac. Moze w mega tajemnicy udalo sie nam (tam w USA) osiagnac taka technologie. A moze to sami kosmici, ktorym podoba sie akurat wlasnie w Nawadzie i okolicach.
   Chyba nikt tu na wykopie nie jest w stanie stwierdzic co to jest. Ostatnio Ukraincy cos podobnego zarejestrowali, co ponoc nie jest bledem pomiarowym. Robi sie ciekawie i wszystko sugeruje, ze to cos jest w rekach USA. Dlaczego ich piloci niebwiedza co to? Bo to pewnie tajemnica. USA zeby utrzymac pozycje hegemona musi miec przewage technologiczna, bo w zasoby ludzkie Chiny przodują.
   Ciezko cos powiedziec. Jesli to prawda, to mamy na ujeciach pokazany niesamoicie zaawansowaną technologie, ktora gdyby zaczela uczestniczyc na polu walki to jest w stanie je zdominowac w ciagu kilkunastu sekund.
   Ciekawi mnie czy te pojazdy sa bezzalogowe? Zakladajac, ze istnieją.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie na nagraniu zostały złamane prawa fizyki?

   @Martwy_stwor: deszcz padał do góry. Czytaj ze zrozumieniem, zobacz filmy z powiązanych, przeczytaj moją konwersację z kekaczem.

  •  

   pokaż komentarz

   od 2 wojny światowej nie wynaleziono innego napędu niż silnik odrzutowy

   @pomidorowymichal1: Ależ wynaleziono, tylko nikt się tym nie interesuje. Nie wiem dlaczego, ale się domyślam.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak dla mnie fake. Przede wszystkim obiekt poruszający się z dużą prędkością w powietrzu musi emitować jakiś dźwięk
   @Sierzant_Cruchot:

   Po drugie, prędkość 5,5 km/s dawałaby intensywne spalanie się obiektu w gęstym powietrzu.

  •  

   pokaż komentarz

   @lampart-marcin: To co mówisz rzeczywiście ma sporo sensu. Chyba nikt do tej pory nie rozważał takiej teorii. Weryfikacja czy te obiekty są załogowe czy bezzałogowe szybko rozwiązałaby zagadkę. W tym jednak sęk. Kumburgaz UFO, incydent w Zimbabwe w 1994 i zeznania pacjentów psychiatry - dr Johna Macka sugerują, że mówimy o dość spójnym zarysie postaci, ale mimo że dowody z tych incydentów są najbardziej wiarygodne ze wszystkich innych w sieci - w dalszym ciągu wydają się dość nieprawdopodobne (wszystkie trzy wątki są na portalu UAP Technology jeśli chcesz je przeanalizować).

  •  

   pokaż komentarz

   @pawel_187: Obejrzyj analizę 3D pod koniec artykułu - opcja, o której mówisz została wykluczona. Chyba, że sugerujesz, że to nie jest wiarygodna analiza to też rozumiem (ostatecznie analiza 3D to nie jest moja specjalność i muszę się tu posiłkować zewnętrznymi źródłami).

  •  

   pokaż komentarz

   po co mieliby nagrywać własne drony, próbować je przechwycić, a potem opublikować nagranie mówiąc, że nie wiedzą co to jest?

   @UAPtech:
   1. Bo USA składa się z wielu agencji, w których jedna z drugą nie muszą nic o sobie wiedzieć.
   2. Jeśli myślisz, że każda agencja wie o tej drugiej wszystko, to mogą chcieć utajnić swoje dzieła.

   Nie wiem, kombinacji jest miliony, ale ta z kosmitami na 100% jest najpewniejsza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @UAPtech: Ten obiekt nie przejawia żadnych cech, bo jego parametry na podstawie analizy obrazu są nie mierzalne.

   Nie wiadomo jakiej był wielkości, w jakiej odległości się pojawił, z tego nie można wyliczyć szybkości poruszania się. Być może są jakieś zaawansowane metody analizy nagrania i coś można wyliczyć na podstawie parametrów sprzętu nagrywającego i pomiarów terenowych, ale do tego potrzeba podejść na poważnie, naukowo, a nie jakieś pomiary linijką, bo to januszerka.

   Incydent Nimitz to odrębna sprawa, mówimy o tym konkretnym nagraniu.

  • więcej komentarzy(17)

 •  

  pokaż komentarz

  Ładne zabawki, ciekawe jaką mają broń ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Materiał c%#$%wy. Ciekawszy natomiast jest fakt, że jakiś czas temu z jakiegoś powodu przerzucono się z określenia Unidenified Flying Object na Unidenified Aerial Phenomenon. Po co? Dlaczego?

 •  

  pokaż komentarz

  Fajny dron w przebraniu ufo taki nieoczywisty 1/10 xD. UFO wykorzystujące zasady areodynamiki do zmiany kursu a to dobre :)

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna