Europejska komisja oskarża PiS. Inwigilacja Brejzy Pegasusem kosztowała 20mln zł

Europejska komisja oskarża PiS. Inwigilacja Brejzy Pegasusem kosztowała 20mln zł

Rząd Mateusza Morawieckiego nie chce współpracować z unijnymi instytucjami ws. Pegasusa i nielegalnych podsłuchów w Polsce, twierdzi delegacja PE.

 •  

  pokaż komentarz

  Te kacze przygłupy teraz zbierają, a niestety raczej wszyscy Polacy zbierają, owoce tych wszystkich kłamstw, oszustw, przekrętów, afer, które miał zamiatać pod dywan Kurski i jemu podobni. Od niszczenia podstaw gospodarczych po podstawy i tak kulawej demokracji, która teraz jest już wyłącznie ochlokracją łamane na kleptokracja. Nie trzeba dużo wyobraźni, by uzmysłowić sobie, że po takim zlekceważeniu i braku choćby topornego tłumaczenia się, ta komisja zaraz zarekomenduje obcięcie pozostałych funduszy dla skorumpowanej Polski rządzonej przez bezkarnych, notorycznych przestępców. Putin gdyby nie miał ważniejszych spraw to tylko by przyklasnął. Robią dokładnie taką rozbijacką robotę jaką Kreml nakazuje swoim agentom wpływu czy w ogóle agentom. Jak to się dzieje że na 27 krajów tak poważne zarzuty i ciągłe pretensje są tylko do dwóch postkomunistycznych państw, Węgier i PL? No ale takie pytania powinien teraz zadawać sobie jakiś pisowiec, nie ja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek_B: Dlaczego? Pisowiec wie: Proste, nie rządzi Tusk i nie spełnia niemieckiej wizji politycznej. Pomogłem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek_B kacze przygłupy mają się wspaniale (ಠ‸ಠ)

   Po PiSie lustracja i przejmowanie majątków kupionych za szwindle

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek_B: Nie przesadzaj. Rosja nie ma problemów z używaniem pegazusa tylko Polska. W Rosji wpadli już na to, że jak chcą szpiegować to muszą mieć do tego swój program i swoich "hakerów". Hasło rosyjscy hakerzy to jest chyba starsze niż jak internet stoi.

   A Polska co - wywalili hajs na Pegazusa żeby przeglądnąć telefon tak z 500 razy temu typowi od szkolnych mundurków i jak się domyślacie nic na tym telefonie nie było. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Powiedziałabym, chuj. Niech bulą hajs za takie rządzenie ale spłacać kary z UE będziemy my - gówno winni w tym wszystkim podatnicy.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak mają współpracować skoro są odłamem mongoloidalnej Rosji?

 •  

  pokaż komentarz

  A co stare baby w kosciele obchodzi jakis pegazus

 •  

  pokaż komentarz

  To ja za sześćdziesięciogroszowców zaczne żeby im po stawce jebnął politruk:
  A ZA PEŁOOOOOO

 •  

  pokaż komentarz

  Ej poważnie mamy wykopywać sam nagłówek? Artykuł jest w całości za paywallem

  •  

   pokaż komentarz

   @baltic-vodka: ja widzę, ale po wklejeniu całości kasują komentarz

   pokaż spoiler ...więc tylko zacytuję mały fragment: Trzy dni trwała wizyta w Polsce komisji Parlamentu Europejskiego do spraw Pegasusa i innych programów szpiegujących. Delegacja komisji (dziesięciu członków pięciu frakcji z sześciu państw) była goszczona przez Sejm i Senat, rozmawiała z przedstawicielami NIK, pokrzywdzonymi politykami, dziennikarzami i prawnikami oraz dr. hab. Adamem Bondarem, byłym rzecznikiem praw obywatelskich, jak również byłymi szefami polskich służb specjalnych. Mimo zaproszeń nie pojawił się żaden z członków rządu. Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, oraz Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji, nie zdecydowali się na rozmowę z komisją ani nie wysłali swoich przedstawicieli.
   Konkluzje ze spotkań komisji w Polsce są niepokojące. Okazuje się, że w Polsce z Pegasusa korzystano setki razy, zgody na podsłuchiwanie mogły być od sędziów wyłudzane, nie ma żadnej kontroli nad służbami, kontrole NIK są utrudnione, a program i jego użycie są bardzo drogie i tylko inwigilacja samego Krzysztofa Brejzy, polityka PO, kiedy był szefem kampanii Koalicji Obywatelskiej w 2019 roku, kosztowała 20 mln zł.